Povračilo stroškov vzpostavitve prejšnjega stanja.

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
Sv.Peter
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 15:17
T-2: Še nimam

Povračilo stroškov vzpostavitve prejšnjega stanja.

Odgovor Napisal/-a Sv.Peter » 29. Okt 2007 ob 15:38

Lep pozdrav,
Zanima me koliko časa traja, da T-2 povrne nastale stroške, vzpostavitve prejšnega stanja tel. priključka, če ti zaradi tehničnih razlogov, niso mogli zagotoviti, svojih storitev.
Sam imam primer, ko sem moral pri telekomu, zaradi preteka enega leta, ponovno naročiti tel. priključek.
Vlogo za povračilo stroškov sem osebno oddal v sredini marca 2007.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Povračilo stroškov vzpostavitve prejšnjega stanja.

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 29. Okt 2007 ob 17:37

Sv. Peter, lahko mi daš svojo "številko priključka" (na T-2 pogodbi) na Zasebna sporočila in povprašam za tvoj primer.
Optika 100/10

Sv.Peter
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 29. Okt 2007 ob 15:17
T-2: Še nimam

Re: Povračilo stroškov vzpostavitve prejšnjega stanja.

Odgovor Napisal/-a Sv.Peter » 13. Dec 2007 ob 22:20

Še vedno nič. Upam, da niste dopisa založili in se bo to vleklo v nedogled. Primer je čisto preprost, mislim, da bi morali takim najprej povrniti stroške.

III/328
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 9. Jan 2008 ob 11:02
T-2: Še nimam

Re: Povračilo stroškov vzpostavitve prejšnjega stanja.

Odgovor Napisal/-a III/328 » 9. Jan 2008 ob 11:24

Tudi mene zanima rok za povračilo stroškov za vrnitev v prvotno stanje.
Agonija s t-2 se pri nas vleče že skoraj celo leto. Pa ne zaradiljudi na terenu, ti so samo za pohvalit.
Groza so ljudje v administraciji. Po telefonu lahko govoriš samo z idioti, ki ničesar ne vedo in niso nič krivi, do odgovornih ne moreš, na dopise in maile ne odgovarjajo. bilo je veliko obljub in lepih besed, dokler niso ugotovili, da ne morejo zagotoviti kapacitet, ki jih obljubljajo. no od tu dalje se začne Kalvarija. Pridejo, razjebejo stvar, ki deluje, ugotovijo, da ne morejo zagotoviti svojih kapacitet in odidejo. Edino pojasnilo je bilo to, da si naj sedaj sam uredim vrnitev v prvotno stanje, oni pa bodo povrnili stroške. Samo kdaj? Najprej administracija na T2 ni uredila papirjev za vračilo tel. priključka, potem .... ...... in na koncu sem bil en mesec v zraku. Brez telefona, brez interneta. zdaj čakam kdaj se bo gospoda na T2 zganila in mi povrnila stroške za njihovo napako. Drek pa taka firma, ki jo moramo kreditirati na tak način.

Uporabniški avatar
mirkotra
Uporabnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 26. Jun 2006 ob 17:56
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Žiri

Re: Povračilo stroškov vzpostavitve prejšnjega stanja.

Odgovor Napisal/-a mirkotra » 9. Jan 2008 ob 15:24

Zaradi takih primerov pri ljudeh ki so malo bolj oddaljeni od centrale (2km+) VEDNO svetujem, naj začasno obdržijo priključek pri Telekomu. Če potem T2 internet in TV dela kot mora, naknadno naredimo prenos telefonske številke na T2.
Slika

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Povračilo stroškov vzpostavitve prejšnjega stanja.

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 9. Jan 2008 ob 15:26

mirkotra napisal/-a:Zaradi takih primerov pri ljudeh ki so malo bolj oddaljeni od centrale (2km+) VEDNO svetujem, naj začasno obdržijo priključek pri Telekomu. Če potem T2 internet in TV dela kot mora, naknadno naredimo prenos telefonske številke na T2.
Super ideja in ker je zmes še razcepnik od TS, ki že na manjših razdaljah ne dela vredu, sploh ne dela nič, bravo

Uporabniški avatar
mirkotra
Uporabnik
Prispevkov: 46
Pridružen: 26. Jun 2006 ob 17:56
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Žiri

Re: Povračilo stroškov vzpostavitve prejšnjega stanja.

Odgovor Napisal/-a mirkotra » 9. Jan 2008 ob 15:44

slow_slow napisal/-a: Super ideja in ker je zmes še razcepnik od TS, ki že na manjših razdaljah ne dela vredu, sploh ne dela nič, bravo
Boljše je, da se potem ko nič ne dela, zejbavaš (beri prvo objavo), kajne? Razcepnik dela drugače čist OK, trenutno poznam 5 primerov na razdaljah od 700m do 2km, ki ga imajo in vse dela.
Slika

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Povračilo stroškov vzpostavitve prejšnjega stanja.

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 9. Jan 2008 ob 15:49

Imam zelo veliko primerov ko mora Telekom menjat spliter takoj ob priklopu, ker enostavno ne deluje in je sinhronizacija mimo njega takoj 4-6Mb v downloadu boljša.
Ne rečem ko se menja pa deluje samo res veliko jih more prvo zatežit da jim TS menja.

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Povračilo stroškov vzpostavitve prejšnjega stanja.

Odgovor Napisal/-a RobertM » 10. Jan 2008 ob 21:21

Ce je problem v sinhronizaciji zaradi spliterja enostavno poizkusis brez in potem zahtevas novega.
Ponavadi pa manjka takrat tudi kaksen meter morda slabega kabla :neutral: in ti veselo krivis ravno spliter.
Tudi sam sem narocil SRD za zacetek,saj sem na dolgi in slabi liniji ;-)
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Virenque
Uporabnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 5. Okt 2006 ob 22:44
T-2: Že imam
Paket: 8/1, poslovna telefonija
Kraj: Ljubljana

Re: Povračilo stroškov vzpostavitve prejšnjega stanja.

Odgovor Napisal/-a Virenque » 7. Feb 2008 ob 14:03

III/328 napisal/-a:Tudi mene zanima rok za povračilo stroškov za vrnitev v prvotno stanje.
Agonija s t-2 se pri nas vleče že skoraj celo leto. Pa ne zaradiljudi na terenu, ti so samo za pohvalit.
Groza so ljudje v administraciji. Po telefonu lahko govoriš samo z idioti, ki ničesar ne vedo in niso nič krivi, do odgovornih ne moreš, na dopise in maile ne odgovarjajo. bilo je veliko obljub in lepih besed, dokler niso ugotovili, da ne morejo zagotoviti kapacitet, ki jih obljubljajo. no od tu dalje se začne Kalvarija. Pridejo, razjebejo stvar, ki deluje, ugotovijo, da ne morejo zagotoviti svojih kapacitet in odidejo. Edino pojasnilo je bilo to, da si naj sedaj sam uredim vrnitev v prvotno stanje, oni pa bodo povrnili stroške. Samo kdaj? Najprej administracija na T2 ni uredila papirjev za vračilo tel. priključka, potem .... ...... in na koncu sem bil en mesec v zraku. Brez telefona, brez interneta. zdaj čakam kdaj se bo gospoda na T2 zganila in mi povrnila stroške za njihovo napako. Drek pa taka firma, ki jo moramo kreditirati na tak način.
Tako je. Točno to! Kot bi bral svoje misli. Tudi jaz bi rad zahteval vzpostavitev prvotnega stanja, saj kaj takega, kar sem doživel na T-2, še nisem. Tako neresno podjetje v Sloveniji težko najdeš. Prav tako so tudi nam 2 dni nazaj raz*ebali ISDN centralo, naštimalo dva svoja telefona, dva Vood vmesnika (vabim vse, da si ogledate razdejanje, ki je nastalo z našimi kabli) in obljubili, da bo funkcionalnost enaka, kot je bila pri Telekomovem ISDN paketu. Hehe...seveda...spet nateg na polno...vzpostavitev zveze v trenutku, ko nas kdo pokliče in mora čakati da dvignemo telefon (če smo sploh doma) ob butasti pesmici in plačevati drage impulze, zapletene šifre za vezave iz analognih telefonov, odmev v slušalki, izredno dolg interval zvonenja na analogniih telefonih, itd., itd. Skratka...ne vem, v čem vidite prednost IP telefonije...da ne omenjam tega, da ne moreš uproabljati ne telefona ne interneta, če linija pade dol. To pa sploh ni začetek zgodbe. Raje ne omenjam začetka s Patton vmesnikom pred ISDN centralo...no...dosti slabše, kot je sedaj, ni bilo, če sploh!

Torej. Kako zahtevam povračilo stroškov in vzpostavitev prvotnega stanja? Kako ta postopek poteka? Vsekakor ne bi rad še enkrat ostal brez telefona in interneta, kot se nam je to zgodilo že enkrat.

Prosim za ASAP odgovor. Hvala!

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Povračilo stroškov vzpostavitve prejšnjega stanja.

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 7. Feb 2008 ob 14:14

Napiši mi svojo "številko priključka" na Zasebna sporočila.
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Povračilo stroškov vzpostavitve prejšnjega stanja.

Odgovor Napisal/-a Malkec » 7. Feb 2008 ob 14:59

Vse te težave se dajo porihtat, samo če ni obojestrankega sodelovanja, potem itak ni pomembno.

Virenque
Uporabnik
Prispevkov: 31
Pridružen: 5. Okt 2006 ob 22:44
T-2: Že imam
Paket: 8/1, poslovna telefonija
Kraj: Ljubljana

Re: Povračilo stroškov vzpostavitve prejšnjega stanja.

Odgovor Napisal/-a Virenque » 7. Feb 2008 ob 15:57

Obema sem poslal ZS. Prosim, da mi konkretno odgovorita na moje vprašanje, torej, kakšna je možnost vzpostavitve prvotnega stanja in povrnitne stroškov, če ne gremo v tožbo s T-2-jem (kar bo verjetno nujno).

Odgovori