Znanec naročil internet -- problem

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
Uporabniški avatar
DustWolf
Znanec
Prispevkov: 68
Pridružen: 3. Okt 2007 ob 18:59
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Znanec naročil internet -- problem

Odgovor Napisal/-a DustWolf » 20. Nov 2007 ob 16:52

Pozdrav,

Sam imam internet preko T2 in sem z njim zadovoljen... vse skupaj je šlo gladko in brez težav (če se odmisli 15 minutno ukvarjanje z našimi zastarelimi vtiči za telefon) zato sem ga priporočil tudi znancu.

On je naročil, dobil kot obljubljeno vendar ker mu nekaj ni delalo prav je resetiral modem (izštek... vštek) in se modem od takrat ni več uspel povezat (utripa forever and ever). Je klical na tehnično podporo in so mu rekli da naj nese modem zamenjat.. je nesel zamenjat in so mu rekli da je vse ok z modemom ampak da jih je telekom narobe priklopil... so počakali da je Telekom napako popravil ampak hudič še vedno ne deluje....

Ima kdo kak predlog... itd? Glede na to da moj znanec trenutno nima interneta (kajpak) pišem jaz namesto njega.

LP
--
Most problems are man-made.

newjack
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 17. Nov 2007 ob 10:09
T-2: Še nimam

Re: Znanec naročil internet -- problem

Odgovor Napisal/-a newjack » 20. Nov 2007 ob 16:55

Zdej vrjetno ce je TS narobe priklopil pomeni da je vrjetno na napačen port na centrali vklopljen (SAMO predvidevam, da nebo kaksnih nepotrebnih napadov). Zdj ce je monter prijavu je vrjetno ze bilo posredovano na TS, da se priklopi na pravi port.

Uporabniški avatar
DustWolf
Znanec
Prispevkov: 68
Pridružen: 3. Okt 2007 ob 18:59
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Znanec naročil internet -- problem

Odgovor Napisal/-a DustWolf » 20. Nov 2007 ob 17:00

newjack napisal/-a:Zdej vrjetno ce je TS narobe priklopil pomeni da je vrjetno na napačen port na centrali vklopljen (SAMO predvidevam, da nebo kaksnih nepotrebnih napadov). Zdj ce je monter prijavu je vrjetno ze bilo posredovano na TS, da se priklopi na pravi port.
Ja in če prebereš kaj sem napisal piše tudi da je Telekom to že popravu in da stvar še vedno ne deluje.
--
Most problems are man-made.

newjack
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 17. Nov 2007 ob 10:09
T-2: Še nimam

Re: Znanec naročil internet -- problem

Odgovor Napisal/-a newjack » 20. Nov 2007 ob 17:03

Hehe, TS veckat napise, da je popravil oz odpravil nepravilnosti, pa damo se 1x prijavo pa ugotovijo da so spet nepravilnosti in jih potem sele naknadno odpravijo :D tko da, nevem moral bi pogledati kaksna je situacija, zdj pa ker nimam naziva "t-2jevc" mi nesmes posredovat IDja tako da najbolje da napises ID Navadnemu nimdi pa bo on preveril v cem je tezava.

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: Znanec naročil internet -- problem

Odgovor Napisal/-a Fry » 20. Nov 2007 ob 17:24

Naj mi nekdo laično ali pa strokovno razloži:

Kako se je narobe na centrali priklopilo, če je le modem resetiral.
Torej, pred resetom: "mu nekaj ni delalo prav"
Po resetu: "modem od takrat ni več uspel povezat "

To so T-2:
Slika

newjack
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 17. Nov 2007 ob 10:09
T-2: Še nimam

Re: Znanec naročil internet -- problem

Odgovor Napisal/-a newjack » 20. Nov 2007 ob 17:35

Zdej to da mu nekaj ni delalo je zlo realtiven pojem. Lahko da je ravno v tistem nekdo kaj na centrali prekrapljal oziroma včasih se zgodi, da tudi če je na napačnem portu storitve delno delujejo. Lahko se pa zgodi da sploh ne. Možnih vzrokov je več, kot sem rekel najbolje da se kontaktira nimdo in da preveri kaj je dejansko narobe.

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Znanec naročil internet -- problem

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 20. Nov 2007 ob 17:39

Pomagati je treba vsakomur. Dodatno glede šimfanja Telekoma: to se ne spodobi. (Čeprav si včasih zaslužijo. :roll: ) :D
Optika 100/10

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Znanec naročil internet -- problem

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 20. Nov 2007 ob 17:40

DustWolf napisal/-a:
newjack napisal/-a:Zdej vrjetno ce je TS narobe priklopil pomeni da je vrjetno na napačen port na centrali vklopljen (SAMO predvidevam, da nebo kaksnih nepotrebnih napadov). Zdj ce je monter prijavu je vrjetno ze bilo posredovano na TS, da se priklopi na pravi port.
Ja in če prebereš kaj sem napisal piše tudi da je Telekom to že popravu in da stvar še vedno ne deluje.
Lahko mi daš "številko priključka" na Zasebna sporočila. Ampak če ti ne deluje, si še v postopku...
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Znanec naročil internet -- problem

Odgovor Napisal/-a Cobane » 20. Nov 2007 ob 18:49

Navadni Nimda napisal/-a:Dodatno glede šimfanja Telekoma: to se ne spodobi. (Čeprav si včasih zaslužijo. :roll: ) :D
Kdo to pravi... NN, forumski prvak v tej panogi. :mrgreen:
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
DustWolf
Znanec
Prispevkov: 68
Pridružen: 3. Okt 2007 ob 18:59
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Znanec naročil internet -- problem

Odgovor Napisal/-a DustWolf » 20. Nov 2007 ob 19:25

Navadni Nimda napisal/-a:
DustWolf napisal/-a: Ja in če prebereš kaj sem napisal piše tudi da je Telekom to že popravu in da stvar še vedno ne deluje.
Lahko mi daš "številko priključka" na Zasebna sporočila. Ampak če ti ne deluje, si še v postopku...
Poslano... Ampak ja sicer so baje klicali na Telekom po enemu tednu čakanja in so oni rekli da so popravili že prvi dan stvar tak da...
--
Most problems are man-made.

Uporabniški avatar
DustWolf
Znanec
Prispevkov: 68
Pridružen: 3. Okt 2007 ob 18:59
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: Znanec naročil internet -- problem

Odgovor Napisal/-a DustWolf » 21. Nov 2007 ob 17:15

Zadeva se je očitno rešila...
--
Most problems are man-made.

Odgovori