T-2-jev antivirus, @t-2.net v Bulk folder, itd

Splošni pogovori o T-2
psevdonim
Faca
Prispevkov: 110
Pridružen: 5. Maj 2007 ob 14:04
T-2: Že imam
Paket: najcenejši
Kraj: SLO

T-2-jev antivirus, @t-2.net v Bulk folder, itd

Odgovor Napisal/-a psevdonim » 24. Nov 2007 ob 23:12

živ,

1. koliko spada pod normalno, da te okoli 19:30 ure pokličejo iz T-2 centra in vprašajo, ali je pri tebi vse ok, ker vidijo, da imaš modem (ali kako se reče tistim lučkam) izklopljen ? Pri Siolu in Volji tega ni bilo;
2. na postavljena vprašanja z moje strani pa ni odgovora, pa naj probam kar tu: pošta, poslana iz @t-2.net na @yahoo.com v več kot 50% primerih pristane v Yahoo-jevem Bulk folder, torej v poštnem predalu z okoli 900 sporočili, ki jih nihče ne bere, nezaželjena pošta. Če ima kdo rezervni e-mail na Yahoo, naj poskusi in poroča o rezultatih;
3. kako plačujete naročnino ? Poskusil sem si urediti trajnik na NLB, pa so rekli, da ne gre;
4. ali T-2 že ponuja kakšen antivirus, kot je npr. Bitdefender pri Siolu ali Kaspersky pri Volji ? In FTP oz. nekaj megabajtov za svojo spletno stran.... malo denarja - malo muzike ?
Zadnjič spremenil psevdonim, dne 25. Nov 2007 ob 00:14, skupaj popravljeno 1 krat.

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: T-2-jev antivirus, @t-2.net v Bulk folder, itd

Odgovor Napisal/-a dal » 24. Nov 2007 ob 23:23

Yahoo: odpri sporočilo in klikni na "Not Spam" - v prihodnje jih ne bo več dajal v spam.

Vsak uporabnik ima 10 MB prostora na strežniku freeweb.t-2.net, aktiviraš pa ga preko https://servis.t-2.net/.

psevdonim
Faca
Prispevkov: 110
Pridružen: 5. Maj 2007 ob 14:04
T-2: Že imam
Paket: najcenejši
Kraj: SLO

Re: T-2-jev antivirus, @t-2.net v Bulk folder, itd

Odgovor Napisal/-a psevdonim » 25. Nov 2007 ob 00:25

Yahoo - dela dan ali dva, potem pa gre spet vse v Bulk. In kako naj moja spremeba velja za vse računalnike po svetu ?
Vsak uporabnik ima 10 MB prostora na strežniku
- to je pa najbrž bolj na novo ? Kakšne pol leta nazaj še najbrž ni bilo

Uporabniški avatar
oCTANE95
Znanec
Prispevkov: 88
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 13:45
T-2: Že imam
Paket: 10/2
Kraj: Koper

Re: T-2-jev antivirus, @t-2.net v Bulk folder, itd

Odgovor Napisal/-a oCTANE95 » 25. Nov 2007 ob 03:21

dal napisal/-a:Yahoo: odpri sporočilo in klikni na "Not Spam" - v prihodnje jih ne bo več dajal v spam.

Vsak uporabnik ima 10 MB prostora na strežniku freeweb.t-2.net, aktiviraš pa ga preko https://servis.t-2.net/.

kje pod servisne strani? jaz nikjer ne najdem te opcije
Slika

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: T-2-jev antivirus, @t-2.net v Bulk folder, itd

Odgovor Napisal/-a Skorc » 25. Nov 2007 ob 07:51

psevdonim:

Napaka, to je že lep čas tako (OK, nisem naročnik od prvega dne, ampak mislim, da je že v štartu bilo tako).


oCTANE95:
Servisne strani - Nastavitve / Brezplačna spletna nastavitev
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
oCTANE95
Znanec
Prispevkov: 88
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 13:45
T-2: Že imam
Paket: 10/2
Kraj: Koper

Re: T-2-jev antivirus, @t-2.net v Bulk folder, itd

Odgovor Napisal/-a oCTANE95 » 25. Nov 2007 ob 11:14

Skorc

Vse lepo in prav. Samo zakaj imam onemogočen dostop do nastavitev?
Samo na status vloge lahko kliknem. Ostalo je sive barve in ne morem kliknit na njih.
Slika

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: T-2-jev antivirus, @t-2.net v Bulk folder, itd

Odgovor Napisal/-a dal » 25. Nov 2007 ob 11:26

Vpisati moraš uporabniško ime in geslo, ki si ga dobil po priklopu (ti vpisuješ tistega, ki si ga dobil za preverjanje stanja priklopa).

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2761
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Re: T-2-jev antivirus, @t-2.net v Bulk folder, itd

Odgovor Napisal/-a Jaka » 25. Nov 2007 ob 15:23

4. ali T-2 že ponuja kakšen antivirus, kot je npr. Bitdefender pri Siolu ali Kaspersky pri Volji ? In FTP oz. nekaj megabajtov za svojo spletno stran.... malo denarja - malo muzike ?
T-2 ima svoj lastni požarni zid, ki ščiti uporabnike, ko si sklenil pogodbo si sam zbral kakšno zaščito hočeš zaščita je brezplačna. Glede freeweba je pa tako, da ni omejitve glede datotek vsaj jaz pri sebi nisem opazil. Mi je ratalo gor dati tudi 1giga veliko datoteko. Nekaj časa sem imel gor 500mb veliko datoteko sem jo pozabil dol zbrisati. In sem jo šele danes dol zbrisal bila je pa več kot 2 meseca gor.

ConsumeR
Model
Prispevkov: 248
Pridružen: 24. Avg 2006 ob 19:20
T-2: Že imam
Paket: 20 Mbit / 20 Mbit - FTTH
Kraj: Ljubljana - Dravlje

Re: T-2-jev antivirus, @t-2.net v Bulk folder, itd

Odgovor Napisal/-a ConsumeR » 25. Nov 2007 ob 23:54

To glede omejitve sem opazil tudi sam, ko sem testiral hitrost uploada - na freeweb sem uploadal tisto testno datoteko 123 MB in se je normalno prenesla in tudi obstala gor :D Upam da ostane tko :razz:
Slika
Slika - FTTH optika

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3488
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: T-2-jev antivirus, @t-2.net v Bulk folder, itd

Odgovor Napisal/-a madpanter » 26. Nov 2007 ob 07:26

Jaka napisal/-a:T-2 ima svoj lastni požarni zid, ki ščiti uporabnike, ko si sklenil pogodbo si sam zbral kakšno zaščito hočeš zaščita je brezplačna.
Pusti ti zapiranje portov. To ni isto kot AV :razz: . Drgač psevdonim malo pogledaš okol pa najdeš dobre antiviruse. Jaz jih v 5 minutah najdem veliko (pa ne mislim free verzije, in tudi niso crackane :mrgreen: )
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
DustWolf
Znanec
Prispevkov: 68
Pridružen: 3. Okt 2007 ob 18:59
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: T-2-jev antivirus, @t-2.net v Bulk folder, itd

Odgovor Napisal/-a DustWolf » 26. Nov 2007 ob 17:02

Ne razumem kako vezo naj bi imeli ponudniki interneta z protivirusnimi programi?

Če nimaš antivirusa je to tvoj problem. Sicer pa kot je napisal madpanter: Zastonj antivirusnih programov je kot zelja, potem imaš pa še vse tiste ki jih lahko kupiš / uporabiš crack.

Moj najljubši: http://www.free-av.com

LP
--
Most problems are man-made.

psevdonim
Faca
Prispevkov: 110
Pridružen: 5. Maj 2007 ob 14:04
T-2: Že imam
Paket: najcenejši
Kraj: SLO

Re: T-2-jev antivirus, @t-2.net v Bulk folder, itd

Odgovor Napisal/-a psevdonim » 26. Nov 2007 ob 17:21

Jaz jih v 5 minutah najdem veliko (pa ne mislim free verzije, in tudi niso crackane )
- imam tisti Sophos, pa se mi zadeva ne zdi najbolj sigurna. Če mu dam za preverit eicar.com ali eicar.zip, napiše "Items sent to quarantine: 1", pa je eicar še vedno tam kot je bil.
Z McAffejem sem opravil že na Win98 - je zadeva tako štekala, da ga ne naložiom več.
Še vsak Norton do sedaj pa mi je upočasnil računalnik.
Ne razumem kako vezo naj bi imeli ponudniki interneta z protivirusnimi programi?
- nekateri to ponujajo zastonj oz. cena všteta v naročnino. Če je Siol vzel Bitdefender za svojega, Volja (ali Tuš, kakor se mu zdaj reče, ne vem) pa Kasperskega, verjamem, da so software/hardware strokovnjaki pri teh dveh firmah ta dva antivirus programa sprobali u nulo in ni treba še meni doma zapravljati ure, dneve in tedne za ugotavljanje zakaj-ne-dela. Samo naloži in pozabi. Če pa kaj zašteka, pa imaš široko bazo uporabnikov istega programa in ni hudič da ne bi vsaj eden že naletel na podoben problem in ga uspešno rešil.

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: T-2-jev antivirus, @t-2.net v Bulk folder, itd

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 26. Nov 2007 ob 19:09

psevdonim napisal/-a:verjamem, da so software/hardware strokovnjaki pri teh dveh firmah ta dva antivirus programa sprobali u nulo in ni treba še meni doma zapravljati ure, dneve in tedne za ugotavljanje zakaj-ne-dela.
Potem si hudo naiven, pa brez zamire :D. Dvomim da je tam kdo sploh kaj sprobal...saj je najbrž za vse skupaj odgovoren marketing oddelek.
Slika Optika od 30.5.2008

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3488
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: T-2-jev antivirus, @t-2.net v Bulk folder, itd

Odgovor Napisal/-a madpanter » 26. Nov 2007 ob 19:39

če imaš tisti sophos ki ga imam jaz oz sem ti ga jaz dal, verjemi da deluje. Sam ga uporabljam več kot 2 leti in noben virus ni skoz prišel. Sem zadnjič dal gor orginal služben F-Secure corporate edition in preskeniral use in ni nič našel zalege, potem probal še z trial kaspersky in bitdefenderjem pa tudi ni nič našel noda pa raj ne omenjam ker si v mojem vokabularju ta šrot ne zasluži naziva AV ampak naziv puvać (velik puva oz piska ampak nič ne naredi, saj jaz sem imel tako izkušnjo)

Sem probal zdej ta eicar.com potegnt dol in stvar se niti ni uspela dol potegnit ko mi jo je sophos že zablokiral ;-)

Še image:

Slika
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

psevdonim
Faca
Prispevkov: 110
Pridružen: 5. Maj 2007 ob 14:04
T-2: Že imam
Paket: najcenejši
Kraj: SLO

Re: T-2-jev antivirus, @t-2.net v Bulk folder, itd

Odgovor Napisal/-a psevdonim » 26. Nov 2007 ob 21:24

probaj še s temle, brez narekovajev, shrani kot eicar.txt in potem končnico spremeni v .com ter z desno klikni in "Scan with Sophos Antivirus" - "X5O!P%@AP[4\PZX54(P^)7CC)7}$EICAR-STANDARD-ANTIVIRUS-TEST-FILE!$H+H*"

Odgovori