T2 po novem Tuš2, ali bo ime T2 ostalo?

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
Ogo
Faca
Prispevkov: 162
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:45
T-2: Že imam
Paket: 4 Mbps / 1 Mbps
Kraj: Villa Del Nevoso

Re: T2 po novem Tuš2, ali bo ime T2 ostalo?

Odgovor Napisal/-a Ogo » 6. Jan 2008 ob 20:49

Bine napisal/-a:Delate račun brez krčmarja :roll:
Bodo pa vsi playerji na ITK trgu kmalu še toliko bolj nasršeni, ko T-2 na polno zalaufa UMTS, vključno s prenosom podatkov.
Nasršeni? Zaradi tistih 15 baznih, ki pokrivajo 0,73% slovenske populacije? Utopija. :lol:
Cena za souporabo Mobitelovega omrežja, pa mi kar verjemi, ne bo dovoljevala "ugodnih" ponudb na trgu mobilnega dostopa do interneta. ;-)

Ogo

Ogo
Faca
Prispevkov: 162
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:45
T-2: Že imam
Paket: 4 Mbps / 1 Mbps
Kraj: Villa Del Nevoso

Re: T2 po novem Tuš2, ali bo ime T2 ostalo?

Odgovor Napisal/-a Ogo » 6. Jan 2008 ob 20:52

Fry napisal/-a:Če bodo pametni, ne bodo nič menjali.
Kvečjemu dodali še Tuš v logo. Npr Tuš T-2
Vsekakor, pa upam, da ne bodo posegali v e-mail naslove.
Zelo bi me motilo, če bi še enkrat moral menjati naslov in o tem obveščati ljudi
Če se bi šlo v skupno podjetje in nastop na trgu, se bo definitivno eliminiralo vse odvečne blagovne znamke in imena. Slednje je edino racionalno in normalno.
Glede emajlov, pa je najmanjši problem pustit stare domene žive še par let.

Ogo

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Re: T2 po novem Tuš2, ali bo ime T2 ostalo?

Odgovor Napisal/-a Bine » 6. Jan 2008 ob 21:03

Ogo napisal/-a:
Bine napisal/-a:Delate račun brez krčmarja :roll:
Ali res niste dojeli, da je šlo in gre še vedno za medijski pogrom proti T-2 in da je to posledica želja, da se T-2 ustavi s Tuševo pomočjo, da bi se še naprej lahko šli dogovorno ekonomijo.
Tuš vsekakor NE bo prevzel T-2 in to vam posredujem informacijo iz prve roke.
Bodo pa vsi playerji na ITK trgu kmalu še toliko bolj nasršeni, ko T-2 na polno zalaufa UMTS, vključno s prenosom podatkov.
Nasršeni? Zaradi tistih 15 baznih, ki pokrivajo 0,73% slovenske populacije? Utopija. :lol:
Cena za souporabo Mobitelovega omrežja, pa mi kar verjemi, ne bo dovoljevala "ugodnih" ponudb na trgu mobilnega dostopa do interneta. ;-)

Ogo
Pusti se presenetiti ;-)
Mimogrede: če me citiraš, prosim citiraj v celoti, ne pa samo del izjave, ki potem izpade iz konteksta.
Slika

Ogo
Faca
Prispevkov: 162
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:45
T-2: Že imam
Paket: 4 Mbps / 1 Mbps
Kraj: Villa Del Nevoso

Re: T2 po novem Tuš2, ali bo ime T2 ostalo?

Odgovor Napisal/-a Ogo » 6. Jan 2008 ob 21:15

Bine, nekateri vidite reči zgolj kot neko gonjo zoper T-2. Dogovorna ekonomija mumbo jumbo, rdeči vs. beli in podobne bulšit monade. :roll:
Jaz pa reči gledam iz drugega vidika, glede na to, da delam v slovenskih telekomunikacijah že skoraj 9 let. In kle je jasno, da obstaja enormna priložnost, ki se ne bo vrnila več, če bo zamujena, in to je združevanje T-2 s prej omenjenimi Mirkovimi podjetji. Vse drugo je neprimerno slabše za T-2 ali za Mirkotova TK podjetja.
Treba se je zavedat, da mali telekomunikacijski ponudniki tudi v Sloveniji nimajo več dolgoročne prihodnosti. S tem letom bo Telekom Slovenije postal del mednarodne grupacije, Simobil je že del Telekoma Avstrije. Ko bodo tujci prevetrili TSLG, optimizirali stroške in nastop na trgu, mi kar verjemi, da kaj dosti placa za male T-2je in Tuš Telekome preprosto več ne bo. Sedaj je tranzicijski čas in priložnost za prava združevanja in sinergije, čez par let bo pa vse skupaj prepozno. In jebat ga, T-2 in Tuš Telekom gresta skup kot ata na mamo. Le malo romantike ($$$) je treba prinest not. :D

Ogo

Uporabniški avatar
eurodj
Faca
Prispevkov: 128
Pridružen: 12. Nov 2007 ob 16:53
T-2: Še nimam
Kraj: Ljubljana, Novo mesto
Kontakt:

Re: T2 po novem Tuš2, ali bo ime T2 ostalo?

Odgovor Napisal/-a eurodj » 6. Jan 2008 ob 21:17

Upravi obeh podjetij se še nista sestali.

Navsezadnje bodo jutri na tiskovni konferenci mariborske škofije rekl t-2 je bil prodan nemškemu telekomu :)

Ogo s tabo se pa strinjam v celoti
Slika Slika

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Re: T2 po novem Tuš2, ali bo ime T2 ostalo?

Odgovor Napisal/-a Bine » 6. Jan 2008 ob 21:35

@Ogo: jaz recimo zelo dvomim, da bo do prodaje Telekoma sploh prišlo, ampak to niti ni tema tega pogovora.
Oglasil sem se zato, ker ste tako lahkotno pokopali T-2, da sem vam pač želel podati informacijo iz prve roke, da se zadeva vsaj malo pomiri.
Gre za neosnovane govorice, ki so kot takšne vsekakor del negativne propagande.

@eurodj: Ponavadi se uprave podjetij ne sestajajo zaradi takšnih zadev, saj uprave nimajo pristojnosti za nakup-prodajo podjetja.
In v primeru, da bi DT prevzel T-2, to pomeni potop za TLSG.
Slika

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2761
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Re: T2 po novem Tuš2, ali bo ime T2 ostalo?

Odgovor Napisal/-a Jaka » 6. Jan 2008 ob 21:38

Ogo napisal/-a:
Bine napisal/-a:Delate račun brez krčmarja :roll:
Bodo pa vsi playerji na ITK trgu kmalu še toliko bolj nasršeni, ko T-2 na polno zalaufa UMTS, vključno s prenosom podatkov.
Nasršeni? Zaradi tistih 15 baznih, ki pokrivajo 0,73% slovenske populacije? Utopija. :lol:
Cena za souporabo Mobitelovega omrežja, pa mi kar verjemi, ne bo dovoljevala "ugodnih" ponudb na trgu mobilnega dostopa do interneta. ;-)

Ogo
T-2 ima z umts signalom pokrit Ljubljano, Kranj in Maribor za te kraje vem. Me prav zanima kateri novi mobilni operater, ki je komi prišel na trg čez noč pokril z lastnim omrežjem 70% Slovenije? Mislim, da je odgovor noben.

Uporabniški avatar
eurodj
Faca
Prispevkov: 128
Pridružen: 12. Nov 2007 ob 16:53
T-2: Še nimam
Kraj: Ljubljana, Novo mesto
Kontakt:

Re: T2 po novem Tuš2, ali bo ime T2 ostalo?

Odgovor Napisal/-a eurodj » 6. Jan 2008 ob 21:42

katerikoli operater, ki ima dobro pokritost s UMTSom vsamu mu čast. Vem kako je s UMTS signalom dobro pokrit.

čakam da pride na dolenjsko avtocesto t-2 umts, ali pa če se bo drugače imenovalo takrat :) da lahko grem iz tega m@ umtsa stran. čakam že kar 1 leto da se mi ta žlja izpolni :)
Slika Slika

Ogo
Faca
Prispevkov: 162
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:45
T-2: Že imam
Paket: 4 Mbps / 1 Mbps
Kraj: Villa Del Nevoso

Re: T2 po novem Tuš2, ali bo ime T2 ostalo?

Odgovor Napisal/-a Ogo » 6. Jan 2008 ob 21:44

Jaka napisal/-a:
T-2 ima z umts signalom pokrit Ljubljano, Kranj in Maribor za te kraje vem. Me prav zanima kateri novi mobilni operater, ki je komi prišel na trg čez noč pokril z lastnim omrežjem 70% Slovenije? Mislim, da je odgovor noben.
Jasna stvar. Samo potem si ne moreš delat utvar, da boš en dva tri osvojil in revolucionaliziral slovenski mobilni trg, ane? 70% pokritost Slovenije z UMTS, pa je že dokaj zajeban cilj. Še M@ je rabil pol desetletja za dosego slednjega, pa je lahko enormno naredil že s tem, da je obstoječe bazne nadgradil. In sedaj naj si en greenfield mobilni operater dela utvare, da bo to enostavno narest? Hmm... :neutral:
V sinergiji je moč, kar sem že napisal ... ;-)

Ogo

Ogo
Faca
Prispevkov: 162
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:45
T-2: Že imam
Paket: 4 Mbps / 1 Mbps
Kraj: Villa Del Nevoso

Re: T2 po novem Tuš2, ali bo ime T2 ostalo?

Odgovor Napisal/-a Ogo » 6. Jan 2008 ob 21:47

Bine napisal/-a:@Ogo: jaz recimo zelo dvomim, da bo do prodaje Telekoma sploh prišlo, ampak to niti ni tema tega pogovora.
Oglasil sem se zato, ker ste tako lahkotno pokopali T-2, da sem vam pač želel podati informacijo iz prve roke, da se zadeva vsaj malo pomiri.
Gre za neosnovane govorice, ki so kot takšne vsekakor del negativne propagande.

@eurodj: Ponavadi se uprave podjetij ne sestajajo zaradi takšnih zadev, saj uprave nimajo pristojnosti za nakup-prodajo podjetja.
In v primeru, da bi DT prevzel T-2, to pomeni potop za TLSG.
Potop? Morda ja, morda ne. Reči nikoli niso enostavne, še manj pa zgolj črne ali bele.
Oštir ima pa ponavadi dobre veze. In kjer je dim je tudi ogenj. Torej glede T-2 se definitivno nekaj kuha. In ja, se zgodi, da lastnik ne pove vsega vodstvu podjetja. Been there, done that, several times. ;)

Ogo

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: T2 po novem Tuš2, ali bo ime T2 ostalo?

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 6. Jan 2008 ob 21:57

Bine napisal/-a:@Ogo: jaz recimo zelo dvomim, da bo do prodaje Telekoma sploh prišlo, ampak to niti ni tema tega pogovora.
Oglasil sem se zato, ker ste tako lahkotno pokopali T-2, da sem vam pač želel podati informacijo iz prve roke, da se zadeva vsaj malo pomiri.
Bine: država je že pričela mehčati teren, da morebiti pa le ne bo prodala Titanika:
http://www.delo.si/index.php?sv_path=41,36,262620

Stergar je pač tisti, ki ima baje dobro nameščena ušesa. Morebiti do prodaje res ne bo prišlo... :D
Optika 100/10

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Re: T2 po novem Tuš2, ali bo ime T2 ostalo?

Odgovor Napisal/-a Bine » 6. Jan 2008 ob 22:12

@Ogo: jaz nisem rekel, da bo Telekom propadel, napovedal sem samo potop delnice TLSG, če do prodaje ne bo prišlo. Vrednost delnice TLSG je namreč nenormalno precenjena.

@Nimda: jaz ne komentiram vladnih ukrepov, ampak sem povedal samo dejstva glede Tuša.
Slika

Ogo
Faca
Prispevkov: 162
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:45
T-2: Že imam
Paket: 4 Mbps / 1 Mbps
Kraj: Villa Del Nevoso

Re: T2 po novem Tuš2, ali bo ime T2 ostalo?

Odgovor Napisal/-a Ogo » 6. Jan 2008 ob 22:21

Navadni Nimda napisal/-a:
Bine napisal/-a:@Ogo: jaz recimo zelo dvomim, da bo do prodaje Telekoma sploh prišlo, ampak to niti ni tema tega pogovora.
Oglasil sem se zato, ker ste tako lahkotno pokopali T-2, da sem vam pač želel podati informacijo iz prve roke, da se zadeva vsaj malo pomiri.
Bine: država je že pričela mehčati teren, da morebiti pa le ne bo prodala Titanika:
http://www.delo.si/index.php?sv_path=41,36,262620

Stergar je pač tisti, ki ima baje dobro nameščena ušesa. Morebiti do prodaje res ne bo prišlo... :D
Če Titanik ne bo prodan, dokler je še nad gladino, bo prodan, ko bo pod gladino, al kako? :o
Treba se je zavedat, da bo ustavitev prodaje negativno vplivala na borzno ceno TSLG. Torej reč je slaba, če cena ne bo prava, po mojem bo pa še slabša, če bo prodaja nakenslana. JJ bo dobil po ritki, v obeh primerih. Če proda, bo pa politične sovražnike vsaj odsekal od gospodarskega zaledja. Potem naj le jokajo, pomagat si ne bodo mogli več. ;-)

Ogo

lulikin
Faca
Prispevkov: 112
Pridružen: 7. Feb 2007 ob 17:48
T-2: Že imam
Paket: 8/1 + TV
Kraj: Lenart

Re: T2 po novem Tuš2, ali bo ime T2 ostalo?

Odgovor Napisal/-a lulikin » 6. Jan 2008 ob 22:29

Za mnoge sicer presenečenje, vendar je bila zadeva dogovorjena že pred mnogo časa. Navadni Nimbda : ponudba še vedno velja : viewtopic.php?f=12&t=2024&p=52794&hilit=tu%C5%A1#p52794

Mimogrede Tonimona : Že kupuješ Luko?

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: T2 po novem Tuš2, ali bo ime T2 ostalo?

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 6. Jan 2008 ob 22:34

Nikoli nisem bil pri Telekomu; od tam, od koder sem prišel na T-2, pa sem odšel prostovoljno in brez odpravnine. ;-)
Optika 100/10

Odgovori