Neprofesionalnost T 2

Splošni pogovori o T-2
BOZENA, VELENJE
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 11. Maj 2006 ob 15:39
T-2: Še nimam
Kraj: VELENJE

Neprofesionalnost T 2

Odgovor Napisal/-a BOZENA, VELENJE » 11. Maj 2006 ob 15:52

Več mesecev sem čakala na obljubljeni priklop s strani t-2.
Prejšnji petek (5.5.06) me je telekom vrgel iz omrežja brez obvestila. Po moji urgenci sem izvedela, da sem izločena zaradi priklopa v t 2.
Klicala sem t 2, ki so to potrdili. Od takrat teče že sedmi dan, jaz pa sem sedaj doma brez možnosti: telefoniranja, pošiljanja e-maila, dostopa na internet. Večkrat sem urgirala (pisno in ustno, a vse zaman). Kaj se dogaja?
Sem zelo razočarana in sem mnenja, da če nas je več takšnih, da zahtevamo oškodnino zaradi natega.

KoMarEdit: Dobrodošla na forumu ;) Prosim, NE PIŠI Z VELIKIMI ČRKAMI in teme postavljaj na prava mesta :)

veztax
Znanec
Prispevkov: 68
Pridružen: 21. Apr 2006 ob 10:40
T-2: Že imam
Paket: 1/1, tv, telefon

Re: NEPROFESIONALNOST T 2

Odgovor Napisal/-a veztax » 11. Maj 2006 ob 16:16

Prvo kot prvo, ne piši z velikimi črkami, ker to ni za v forum.

Če te niso priklopili že sedmi dan, pokliči na Zvon v MB, zahtevaj administracijo T-2 in se pozanimaj direktno pri njih - meni je edino na ta način uspelo. Če boš klicala na 0590-00-000, tko ne bo nič in se jo izogibaj. Lahko probaš 0590-00-002 (tehnična pomoč). Vendar si lahko pripravljena, da boš dobila isti odgovor - smo pozabli dati naprej nalog, bo čez 2 dni, pokličite jutri, bla bla bla bla bla, ...

Pa mirne živce, ker nisi edina, ki je čakala toliko dolgo. Jaz sem čakal od oktobra, in potem, ko me je Telekom preklopu na T-2 še en dodaten teden, da so mi prinesli opremo, pa še to po najmanj 15 klicih.

Mogoče jim je zmanjkalo opreme.

Aja, pa Telekom te ne more vržt iz omrežja, ker te morajo prej poklicati, če želiš T-2 in če rečeš NE, te ne odklopjo.

Lp

KoMarEdit: Ti pa ne citiraj sporočila neposredno nad svojim ;)
Slika

BOZENA, VELENJE
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 11. Maj 2006 ob 15:39
T-2: Še nimam
Kraj: VELENJE

Odgovor Napisal/-a BOZENA, VELENJE » 12. Maj 2006 ob 20:41

Telekom me je priklopil nazaj, tako da sedaj lahko pišem s svojega elektronskega naslova, spet lahko telefoniram...;

Pravzaprav ne vem, zakaj je sploh prišlo do izklopa, ampak danes so na podlagi ponovne (tokrat sinove) urgence korektno uredili zadevo in spet sem "in".

Odslej mi ni tako velik problem čakati na to, kdaj bo T-2 izvedel priklop na intranet.

Je pa to z njihove strani vsekakor zavajanje potrošnikov in za to dejanje se lahko v primeru prijave tržnemu inšpektorju izreče globa. Ampak za to je še čas.

Andy
Model
Prispevkov: 324
Pridružen: 12. Maj 2006 ob 12:32
T-2: Še nimam
Paket: FTTH GPON NEO C
Kraj: Škofja Loka

Re: NEPROFESIONALNOST T 2

Odgovor Napisal/-a Andy » 13. Maj 2006 ob 19:10

veztax napisal/-a: Aja, pa Telekom te ne more vržt iz omrežja, ker te morajo prej poklicati, če želiš T-2 in če rečeš NE, te ne odklopjo.
Se pravi, sam postopek je tak:

1.)T-2 da poizvedbo na Telekom,

2.)Telekom mora :roll: v roku 3delovnih dni odgovoriti na poizvedbo.

3.)T2 te mora obvestiti o rezultatu poizvedbe!

4.)Če je poizvedba pozitivna, te mora Telekom v roku 7 delovnih dni preklopiti na T2

5.)Telekom te prej pokliče, če želiš preklop na T2. Če ne, potem ostaneš pri starem ponudniku

6.) Preklop na T2 se izvede na isti dan.


Zdaj pa vprašanje; ali te sme SiOL kot tvoj ADSL ISP izklopiti preden pride do priklopa na T2, se pravi, ukine tvoje uporabniško ime in geslo????

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 13. Maj 2006 ob 19:34

T2 te nima kaj obveščat o poteku priklopa in o rezultatu poizvedbe! Saj si jih pooblastil za preklop - bo, ko bo Telekom rekel da bo!

Telekom te obvesti - pri polnem razvezanem dostopu se je že dogajalo, da so poslali pismeno - lahko tudi par dni kasneje ;)

Siol seveda prej odklopi ADSL, saj če je ta aktiven preklop ni mogoč!
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Uporabniški avatar
pavka
Novinec
Prispevkov: 17
Pridružen: 13. Maj 2006 ob 08:42
T-2: Že imam
Paket: zani?
Kraj: Zagorje

Odgovor Napisal/-a pavka » 14. Maj 2006 ob 10:49

Čedalje bolj sem prepričan, da je tale T-2 eno navadno sr..je.Priklopljen in modem imam že 14 dni, povezave pa še vedno ne.Tehnična služba je hitra ko hudič.Če bi bili takšni ljudje reševalci potem....
Najbolje bo da jim dam cancel.

Andy
Model
Prispevkov: 324
Pridružen: 12. Maj 2006 ob 12:32
T-2: Še nimam
Paket: FTTH GPON NEO C
Kraj: Škofja Loka

Odgovor Napisal/-a Andy » 15. Maj 2006 ob 21:17

mitja_i napisal/-a:T2 te nima kaj obveščat o poteku priklopa in o rezultatu poizvedbe! Saj si jih pooblastil za preklop - bo, ko bo Telekom rekel da bo!

Telekom te obvesti - pri polnem razvezanem dostopu se je že dogajalo, da so poslali pismeno - lahko tudi par dni kasneje ;)

Siol seveda prej odklopi ADSL, saj če je ta aktiven preklop ni mogoč!
Ok, še tole vprašanje; T2 ne pošlje zahtevo za odklop in priklop na T2 omrežje, dokler poizvedba ni pozitivna ??

Hudič je to, ker nisi 100 %, da bo od odklopa od ADSL-ja do priklopa (in delovanja!!!) na T2- ju dejansko minilo 3 ure :x oz. max. nekaj dni!!!

uti
Model
Prispevkov: 241
Pridružen: 5. Maj 2006 ob 13:46
T-2: Že imam
Paket: 4/512 + IP TV + IP telefonija
Kraj: Žiri

Odgovor Napisal/-a uti » 16. Maj 2006 ob 13:33

Andy na našem koncu so dobro delujejo med seboj telekomovi in t-2 operaterji, jaz sem bil brez neta manj kot 1uro... :P

Uporabniški avatar
Tedy
Navdušenec
Prispevkov: 512
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 20:51
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: KR

Odgovor Napisal/-a Tedy » 16. Maj 2006 ob 17:30

Ne stokat, jaz sem bil novembra brez neta 16 dni.....zdej mate toplo pejte malo ven.....
Slika

bekas
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 20:29
T-2: Že imam
Paket: optiko
Kraj: Pr Morju

Odgovor Napisal/-a bekas » 17. Maj 2006 ob 01:03

jaz pa že 2x po mesec dni brez....in zdejle spet kašlja... :((( :oops:

Uporabniški avatar
zasavje.org
Novinec
Prispevkov: 24
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:44
T-2: Še nimam
Paket: 4/512
Kraj: Trbovlje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a zasavje.org » 17. Maj 2006 ob 12:44

pavka napisal/-a:Najbolje bo da jim dam cancel.
Naj opozorim, da tudi če ti ne uspejo priklopiti vsega kar si naročil in da zahtevaš zaradi tega povrnitev v prvotno stanje ti stroškov ne bodo povrnili. Kljub temu da to obljubljajo in oglašujejo.

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 17. Maj 2006 ob 13:18

T-2 ti ob morebitnem neuspelem priklopu povrne stroške priklopa nazaj na Telekom in vklop ADSL če si ga imel. Temu se reče vrnitev v prvotno stanje. Samo pošlješ jim račun, ki si ga plačal in kjer so razvidni posamezni stroški priklopa in številko tvojega osebnega računa.
Če pa se odjaviš, ker nisi zadovoljen z njihovimi storitvami je pa to nekaj čisto drugega.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Uporabniški avatar
zasavje.org
Novinec
Prispevkov: 24
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:44
T-2: Še nimam
Paket: 4/512
Kraj: Trbovlje
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a zasavje.org » 17. Maj 2006 ob 19:51

vprašanje je kaj je za njih odjava... v mojem primeru niso uspeli priključiti IP telefonije in sem pač zahteval povrnitev v prvotno stanje. In seveda to za njih ni neuspel poizkus priklopa.

Uporabniški avatar
pavka
Novinec
Prispevkov: 17
Pridružen: 13. Maj 2006 ob 08:42
T-2: Že imam
Paket: zani?
Kraj: Zagorje

Odgovor Napisal/-a pavka » 19. Maj 2006 ob 13:48

Meni v prvotno stanje itak nimajo kaj vračat.Samo modem jim vrnem,rečem adijo pa je.

Looooooka
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 21. Maj 2006 ob 14:00
T-2: Že imam
Paket: 2/10
Kraj: Ljubljana

ammm

Odgovor Napisal/-a Looooooka » 21. Maj 2006 ob 14:10

siol te ne bo nc odklopu...prej te bo meu se 2 mesca gor kot uporabnika pa ti veselo racun poslal.

Odgovori