[Naročil sem] 1/256

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
KoKta
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 20. Feb 2008 ob 00:12
T-2: Že imam
Paket: 10/10

[Naročil sem] 1/256

Odgovor Napisal/-a KoKta » 20. Feb 2008 ob 00:53

Živjo,

Naj že na začetku povem, da imam za sabo že eno zgodbo s T2-jem, ki je korektna. Sicer čakal kar nekaj časa ampak dobil. Ta druga pa že meji na neokusno.

Interneta sem si zaželel tudi v Ljubljani (kjer študiram - ironično, Telekomunikacije). Stanujem na Dolgem mostu. Težave s priklopom na 1/256 ne bi smelo biti. Sploh ker so v našem bloku že bili T2jevci in priklapljali sosede.

Zgodba se začne sredi decembra (!) ko dam zahtevek, nakar dobim pogodbo in jo po pravilih izpolnjeno vrnem. Nakar čakam in se odločim, da začnem težiti šele po novem letu. Kličem prvi teden novega leta na Info, kjer mi povejo, da je vse OK (pogodba je OK, Telekom je potrdil ...) in da lahko pričakujem klic monterjev. Čakam še 14 dni in tega klica kar ni. Kličem spet na Info in povprašam kdaj me bodo klicali. Možak preveri v računalniku in mi reče: "Hja, saj so vas že 8.1 klicali pa ste bili nedosegljivi". In jaz: "Ja, halo?! enkrat ste me klicali, jaz sem bil slučajno nedosegljiv in to je za vas opravljeno??!! Kaj pa če sedaj ne bi preverjal, a bi me sploh še kdaj poklicali?" Možak mi odgovori: "Ja gospod, zato pa so kontaktni telefoni, da ste na njih dosegljivi!" Je bela cesta, a človek ne more biti kdaj tudi na "kontaktni telefon" nedosegljiv? Ok. Mi obljubi, da me bodo spet klicali.
Nakar me res kontaktira ena ženska in mi ponudi datum. Jaz ji pojamram, da čakam že kar dolgo in, da če ni kakšnega bližjega datuma. Mi pove, da ni možno in se vdam v usodo. Ura prihoda 08:30. Jaz na dogovorjeni dan ostanem doma (ne grem v službo, kjer si služim kruh za študij). Človeka pa kar od nikoder in nikoder. Ob ca- 11:30 razočaran ugotovim, da so me "nategnili". Grem na faks, da ujamem predavanja. Ravno izstopim iz trole, ko me kliče monter, da je prišel priklopit, če sem doma. Se razjezim, da sem ga celo dopoldne čakal pa mi odgovori, da je šele sedaj dobil nalog (?!). Me vpraša če lahko pridem domov. Ja, seveda lahko, ker si pač želim čimprej že ta internet. Se vsedem nazaj na trolo, še ne prevozimo treh postaj že kliče monter, da nima veliko časa in kdaj mislim pridt. Halo?? Čakam te 3 ure ti pa meni za 10min težiš. Pridem domov priklopi modem (to bi znal tudi sam, že pred dvemi meseci) in modem se seveda ne postavi. Mi pove, da bo mogu pridt še Telekomovc, da me povežejo v omarici. Razočaran. Vendar, kaj pa naj. Ponovno na trolo, nazaj na faks. Pridem do faksa, me kliče ista ženska (da je Telekom zajebal, ker jih kao ni bilo in da lahko pridejo ob 14:30, me opozori, da je to čez pol ure, če bom lahko). Ja seveda bom lahko. Danes sem pač obsojen na trole in na špricanje faksa. Pridem ob 14:30 pred blok, Telekomov človek je že tam. Mi pove, da oni za zjutraj niso imeli nobenega naloga. Torej so se mi na T2 zlagali. Čakava skupaj T2jevca, ki mu po teženju po telefonu uspe priti šele ob 15:00. Ok, pol ure gor ali dol, samo da bo internet. Prikopi net beeper v vtičnico, gre poslušat dol v omarco, signala ni. Priklopi na drugo vtičnico, posluša dol, signala ni. Greva gledat kaj je s signalom na net beeperju, postane evidentno, da je nekaj narobe, ker mu ne uspe spravit tistega beepa niti do konca svoje lastne žice s katero je spojen v vtičnico. T2jev monter mi zagotavlja da to ni razlog, a mu ne verjamem, ker sem videl na lastne oči. Ugotovi, da nekaj ne dela in da se vidimo naslednjič. Pa je šel cel dan za nič. Jasno, da ko me kontaktira spet tista ženska mi lahko nov termin določi šele čez 14dni. Za znoret. In ta dan je bil danes. Spet pride isti človek T2jevc, že tretjič in isti Telekomovc, drugič. Zdej se že poznamo. Spet priklopi netbeeper in seveda spet nima signala v omarci. Za znoret. Še nekaj filozofira in bulji (vidi se, da nima pojma kaj bi lahko bilo) mi pove, da je to čudno, ker je v teh blokih že priklapljal. In tako se po 1uri razidemo. Še vedno nič. Obljubi, da še pridejo...

Ja... verjamem a kako naj vem, da bo sploh kdaj to delovalo?? Junija me ne bo več v stanovanju, če mi mislijo takrat usposobit jih ne rabim.

Naj povem, da je ta monter očitno nek podizvajalec, ker se pripelje z osebnim avtom, ki ni nič polepljen s kakčnimi T2 znaki.
Bloki so stari 2 leti, napeljave in vse je novo. V stanovanju je originalna napeljava za telefon, ki pa nikoli ni bil naročen. Imamo pa kabelsko TV (Telekomovo) ki je v sosednji omarici. Zato sem 100%, da so telekomovci ob novogradnji, če so vsem povezali kabelsko v omarico, povezali tudi telefon v sosednjo omarico.


Malo sem se razpisal, ker se pošteno razkurjen... upam, da se bo komu dalo brat.


Nejc

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: [Naročil sem] 1/256

Odgovor Napisal/-a Cobane » 20. Feb 2008 ob 06:32

Če te prav zastopim, je težava nekje od Telekomove centrale do hišne omarice. Tole je Telekomov feler. Kdaj bo rešen, je pa drugo vprašanje. Mogoče danes, mogoče čez 14 dni. Pač, ne preostane ti drugega kot teženje na T-2, ki da potem naprej prijavo na Telekom. Pomagaš si lahko tudi z neuradniki tule na forumu, recimo Navadni Nimda...
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

KoKta
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 20. Feb 2008 ob 00:12
T-2: Že imam
Paket: 10/10

Re: [Naročil sem] 1/256

Odgovor Napisal/-a KoKta » 21. Feb 2008 ob 10:25

Ne. Moja težava je v tem, da mi T2 ne najde povezave med mojo vticnico v stanovanju in telefonsko omarico na bloku. Da bi me spojili naprej do centrale. Tukaj Telekom nima nic. Cas pa tece...

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: [Naročil sem] 1/256

Odgovor Napisal/-a Cobane » 21. Feb 2008 ob 10:41

Za tole pa T-2 ne more biti kriv! Za hišno inštalacijo je odgovoren lastnik stanovanja, on pa lahko naprej urgira na izvajalca, ki je ta blok zgradil.

Če izvajalec ni potegnil kabla (mogoče celo cevi) od tvojega stanovanja do omarice, pač ne moreš kriviti T-2ja... te pa razumem, da ti trenutna situacija čisto nič ne diši. Potrebno se bo zavzet in poiskat, kje potekajo cevi od omarice do stanovanja ter ugotoviti, kje se kabel ustavi! Vendar se zavedaj, da to ni naloga ne Telekoma, ne T-2ja... bo samo dobro volja obeh monterjev, če se bosta zavzela in pogledala kaj je na stvari... drugače pa lahko tudi samo pogledaš, kje to poteka... najbolje s kakšnim "vlečnim kablom", ki ga uporabljajo električarji za vleko električnih kablov po ceveh.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: [Naročil sem] 1/256

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 21. Feb 2008 ob 10:46

Mogoče imaš kej kak kratek stik na kakšnem konektorju ali vtičnici. Pri meni je bilo podobno (je monter mislil da ima beeper slabe baterije), očitno sem slabo stisnil konektor gor :oops:
Slika Optika od 30.5.2008

PINki
Faca
Prispevkov: 195
Pridružen: 9. Jan 2008 ob 11:07
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10 + 2 IPTV + 2 TEL
Kraj: Lj - Fužine

Re: [Naročil sem] 1/256

Odgovor Napisal/-a PINki » 21. Feb 2008 ob 13:30

Res so te dobesedno "sprcali" v glavo. Hvala bogu so pri meni bili točni in ni bilo nobenih problemov. :roll:
Res je pa da so nesposobni!!!

Telefon mi ni delal, ker je 1. monter naštimal povezavo tako, da gre iz Tilgina po steni v telekomov priključek in iz tam v telefon (ker ej bil telefon v drugi sobi).
Čez nekaj časa ni delalo (saj so nas odklopili z Telekoma) in mi nismo imeli pojma kaj je narobe. Pa pride 2. monter (po 1 tednu) in nekaj bulji (se isto videlo da ni imel pojma) in odšel, češ da je telefon najverjetneje v okvari. Smo kupili novega, isto ne dela, samo piska v slušalki. Nakar obupano zadnjič pokličem na tehnično pomoč in se javi neka legenda katera se je res trudila pomagati, ostali ponavadi samo nekaj tam zresetirajo in blabla. Z tem modelom sem pač uspel pravilno povezati telefon. Iz tilgina direkt v telefon, ne pa oni monter meni nekaj v telekomov prejšnji priključek, in iz tam v telefon. Buljil pa ko krava in se delal neki pametnega hhahahaah. Smešni so! Lp

Uporabniški avatar
Drache
Znanec
Prispevkov: 67
Pridružen: 5. Jan 2008 ob 15:21
T-2: Že imam
Paket: 8/1 - tel - TV
Kraj: Kranj

Re: [Naročil sem] 1/256

Odgovor Napisal/-a Drache » 21. Feb 2008 ob 17:50

:lol: :lol: :lol:

Ker podn od t2.. se kar se dogajajo take scene.. zalostno

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: [Naročil sem] 1/256

Odgovor Napisal/-a Cobane » 22. Feb 2008 ob 07:47

PINki, žal nisi prvi h kateremu je prišel monter, ki tudi kablov ne zna povezat med seboj... kaj šele, da bi imel primerno opremo za diagnosticiranje napake. Izjava, da je telefon pokvarjen, je kratkomalo bedasta - telefon je zadnja stvar, ki se lahko pokvari.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

PINki
Faca
Prispevkov: 195
Pridružen: 9. Jan 2008 ob 11:07
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10 + 2 IPTV + 2 TEL
Kraj: Lj - Fužine

Re: [Naročil sem] 1/256

Odgovor Napisal/-a PINki » 22. Feb 2008 ob 15:19

Sej sem bil ziher, da ni bil telefon pokvarjen, saj je delal brez problema 8 let, nenadoma pa je nehal delati, ko smo dobili T-2 :roll:
Sam smo itak kupili novega, ker so se težko pritiskale tipke. ;-) Lp

Odgovori