Par vprašanj v zvezi s ponudbo za T2 Optiko

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
Temes
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 7. Maj 2008 ob 00:01
T-2: Še nimam

Par vprašanj v zvezi s ponudbo za T2 Optiko

Odgovor Napisal/-a Temes » 7. Maj 2008 ob 01:08

Pozdravljeni!

V Ponedeljek sem dobil na dom (Bežigrad, za glavno železniško postajo) ponudbo za T2 optiko. Pred odločitvijo sem se hotel pozanimati o par zadevah in tako naletel na ta forum. Po tem kar sem uspel do sedaj prečitati se mi zdi ta forum izjemen vir informacij, zato sem se odločil postaviti par vprašanj, na katera samo s pregledovanjem foruma nisem uspel dobiti dokončnih odgovorov. Upam da mi lahko pomagate vi in se opravičujem za kakršne koli nevšečnosti.

Torej zanima me paket FTTH 10/10 za 16 eurov ter en priključek za IPTV za 12-14 Eurov.

1)Najprej vprašanja povezana z optičnim netom:

Kabelski internet imam že 8 let z relativno dobrimi izkušnjami (ki se ponavadi nehajo ko Telemach prevzame ponudnika pri katerem sem pred par meseci sklenil pogodbo...da bi šel stran od Telemacha).

Kar me najbolj moti pri kablu je padec pinga v "peak hours" (19-23), nestabilnost povezave, zlasti ob neurjih (kratki disconecti zaradi packet lossa) in to da če kdaj povezava crkne po 21ih morem čakat do 8ih zjutraj da se stvar popravi. Če je kdo kdaj malo bolj resno igral MMOje ve kako močno lahko te malenkosti vplivajo na tvoj večer zato me zanima preden preklopim na optiko, kakšne so vaše izkušnje s temi zadevami, še posebej če se je kdo iz Zupančičeve jame in Topniške že naročil na T2 in ima praktične izkušnje (v kolikor so večje razlike med centralami...zaradi kakovosti napeljave ali česa drugega).

2) Kar pa se tiče IPTV sem pa popolni zelenec.

V prospektu, ki sem ga dobil na dom piše da so programi Mediaseta (Canale 5, Italia 1, Rete 4) in Rai vključeni v paket. Na forumu sem pa med branjem topicov zasledil informacijo da Mediaseta ni več. Ali to drži in Mediaseta ni več? (to so namreč tiste televizije, ki me najbolj zanimajo pa jih LJ Kabel nima).

Kako je z raznimi kvadratki in ostalimi nepravilnosti slike STB in HD set top boxa? Ali je slika primerljiva z sliko LJ Kabla? Ali se boxa razlikujeta kaj med sabo v prikazu STB programov?

Imam HDTV LCD...ali se mi zaradi HDMI priključka na motoroli VIP1910 splača naročiti HD set top box namesto cenejše variante...bo slika zaradi tega kaj boljša?

Ali je daljinec 1910 veliko bolj uporabniku neprijazen kot 1510? Sem zasledil nekaj pritožb da so gumbi blazno majhni in skupaj.

Videl sem guide na tem forumu kako gledati IPTV direktno na računalniku s pomočjo VLC playerja...Zanima me ali bo to mogoče tudi v prihodnje ali ne, ter kakšna je kvaliteta slike v tem primeru v primerjavi z HDMI vhodom na 1910 in SCART vhodom na 1510.


No to je to...kar dosti vprašanj vem...če mi lahko pri katerem koli pomagate bi vam bil hvaležen.


LP

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Par vprašanj v zvezi s ponudbo za T2 Optiko

Odgovor Napisal/-a Malkec » 7. Maj 2008 ob 09:18

1. Vseh teh težav ki si jih opisal načeloma na optiki ni, niti ob "peak hours", če se pa kaj pojavi pa je to težava na centrali ali pa na tvoji liniji, kar se v razumnem roku seveda odpravi. Na optiki boš imel <1ms pinga do t-2, in nekje <2ms do ostalih slo ponudnikov. Pingi v tujino so načeloma odlični, razen kakšen nemški ponudnik ki ima zyeban routing ali pa ameriški ki zaradi same oddaljenosti nabijajo ping.

2. Mediaset kanali ostajajo. Na optiki ni težav s kockanjem (spet če je vse ok, da me nebo kdo napadel). Razlika med navadnim stb in HD stb je v zmožnosti HD stbja prikazovanja določenih kanalov ki so v HD in ti predlagam da če imaš LCD, da vsekakor naročiš HD stb vmesnik. Slika na navadnih kanalih je na obeh vmesnikih enaka. Daljinec na 1910 je ličen, kompakten in bolše izdelan, kako je z dolgotrajno uporabo pa ne vem, ker ga ne uporabljam. Gumbi pa so skupaj ja, niso pa majhni. Slika bo vedno enaka, ne glede na to kje boš gledal TV (stb, HD stb, vlc), razlika bo le v zaslonu in kakšno sliko bo ta zaslon zmožen prikazovat (lcd, navadni monitor, navadna tv).

Če imaš še kakšno vprašanje, le na dan z njim.

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Par vprašanj v zvezi s ponudbo za T2 Optiko

Odgovor Napisal/-a Mark » 7. Maj 2008 ob 11:48

Če imaš možnost optike nimaš kaj dosti za razmišljat! Zadeva deluje odlično!

Daljinec od Vip 1910 je ok, zgleda malo bolj resno kot na SD STB! Možnost imaš ogleda še HD programov in direktni HDMI priključek, večjih razlik pa nebi smelo bit!

Temes
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 7. Maj 2008 ob 00:01
T-2: Še nimam

Re: Par vprašanj v zvezi s ponudbo za T2 Optiko

Odgovor Napisal/-a Temes » 7. Maj 2008 ob 16:51

Hvala za odgovore, sta mi razčistila precej odprtih vprašanj.

Še malo sem bral forum (predvidevam da se je večina registrirala, ker je šlo pri njih kaj narobe in je zato odziv precej negativen) in precej nezadovoljsta je zaradi pogostih izpadov neta...mar mi za ljubljano lahko neko čez palec povprečje poveste za optiko...kolikokrat na mesec ali leto se stvar sesuje za dlje časa (recimo LJ kabel ma tako po osebnih izkušnjah eno do dve noči na mesec ko stvar pač crkne po 21 in ne dela do jutra)...pri vas verjetno tudi tehnična služba ne dela 24/7 in čez praznike ali pač?

Potem pa še čisto tehnično vprašanje...na ponudbi za priklop je napisana neka telefonska številka 040 773 774 kamor naj pokličem za najhitrejši priklop in izpolnitev pogodbe. Bodo to t2 ljudje ali gratel prišli inštalirati? Namreč zanima me kako je s tem...čigava je ta infrastruktura in centrale? A bo t2 v celoti odgovoren za delovanje ali bo podobno kot pri LJ kablu (preden ga je kupil Telemach), da bo potrebno skozi ping pong igrat med ISPjem in skrbnikom infrastrukture o tem kje se je zalomilo (nikoli pri tistih ki jih imaš na liniji ;)).

Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Re: Par vprašanj v zvezi s ponudbo za T2 Optiko

Odgovor Napisal/-a borut » 7. Maj 2008 ob 17:10

Takih izpadov na optiki ni.. Tudi sam igram MMO-je, tko da vem kaj misliš.. :twisted: (kaj pa ti igraš?)
No, sam imam do eo.91.com pinga okoli 200ms, ponoč clo mal manj, nimam pa blage kako preverit ping do serverja (ker tist je spletna stran, doh)..
Vse deluje super (še vedno sem navdušen nad huuuudim zvokom na telefonu)..

No, pomnim nekih problemov z netom, ampak so takrat rekli, da majo mineštro s centralami (je vsepovsod po Ljubljani bila žurka).

Mislim, da imajo usposobljeno tehnično službo tudi med vikendom in prazniki (vsaj v Ljubljani).

Em.. za tisto cifro ne vem. Optiko ti bo do stanovanja pripeljal Gratel in tudi v stanovanje, stestirali bodo povezavo s testnim swichom, pol pa pride na vrsti T-2. Takrat je najbolje, da kontaktiraš Nimdo, ker človek vse tko zrihta, da je pravi rekord, kdaj ti pridejo štimat (no, meni je pomagu obi, pa vrjetno je še kdo tako priden)..

Infrastruktura in centrale so od T-2-ja (se mi zdi), sam sej to nima veze.
Če gre pa pred priklopom kej narobe, pa lahko rata en velik šmorn, ker T-2 pa Gratel se kdaj pa kdaj ne slišita. :oops:

Po preklopu pa bodi brez skrbi. Vse bo rihtal T-2.
Odkar sem na optiki (od oktobra 07) nisem imel nobenih težav (razen tistih, ki so bile bolj tipa globalne), tako da trkam na les, ker je T-2 odličen.
Razmišljam, da bi naročil še TV, ampak že slabi dve leti iščem primeren LCD televizor (hočem >40", pa me kr noben ne prepriča).. tko da.. ko bo, bo.. :twisted:



edit: aja, FTTH 10/10 je 14€. :namrec:
Slika

celloak
Legenda
Prispevkov: 1191
Pridružen: 30. Okt 2006 ob 18:20
T-2: Že imam
Paket: Brezčasna optika 100/10

Re: Par vprašanj v zvezi s ponudbo za T2 Optiko

Odgovor Napisal/-a celloak » 7. Maj 2008 ob 18:35

@borut: Off topic, ampak vseeno: Kupi 42" plazmo, pusti LCDje ;-)
ko rano rani /
il' je pekar /
il' budala

poiuztrewq

Re: Par vprašanj v zvezi s ponudbo za T2 Optiko

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 7. Maj 2008 ob 23:29

Zakaj, da bo gledal XGA namesto HD resolucije?

Samo zaradi SD programov?

Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Re: Par vprašanj v zvezi s ponudbo za T2 Optiko

Odgovor Napisal/-a borut » 8. Maj 2008 ob 01:38

Hvala vseeno, ampak na namige brez utemeljitve se itak ne odzivam.
Plazme vrjetn ne. Pa ne zaradi tega ker ni Full-HD al pa ker bi se mi slika gor zapekla, ampak ker mi slika na LCD-ju bolš zgleda (še posebno kšn Phillips). Cene so itak tolk padle, da sam večam diagonalo.. :blbl:

Dost žalostn, da se ne morm odločit, dnar pa je na kupu. Pa že se mi ne mudi preveč. :twisted:
Slika

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3488
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Par vprašanj v zvezi s ponudbo za T2 Optiko

Odgovor Napisal/-a madpanter » 8. Maj 2008 ob 07:45

pojdi pogledat pioneer kuro plasmo pa bos videl kaj je slika :mrgreen: čeprav vsake oči majo svojga malarja :namrec: Drgač pa naroči optiko in sploh ne razmišlaj več o tem ali bi ali nebi ;-) za 1 mesec si naroči trojčka pa pusti kabel si pol se pa odloči kaj boš preklical ane ;-) Aja pa na optiki HD klici skor odpadejo. Nazadnje sem klical na HD ko smo imeli še VDSL tak da za optiko samo :plosk: :car:
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Par vprašanj v zvezi s ponudbo za T2 Optiko

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 8. Maj 2008 ob 08:47

Če si nazadnje klical na HD, ko si imel še VDSL, potem ni res, da na optiki SKOR odpadejo, ampak POPOLNOMA odpadejo! :owned:
Optika 100/10

Temes
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 7. Maj 2008 ob 00:01
T-2: Še nimam

Re: Par vprašanj v zvezi s ponudbo za T2 Optiko

Odgovor Napisal/-a Temes » 8. Maj 2008 ob 19:27

No tako sedaj sem pa zvedel vse kar rabim (upam) in sem tudi ravnokar podpisal pogodbo s T2jem za internet in iptv...kaj naj rečem drugega kot da upam, da monterji pridejo kmalu :).

Borut...igral sem WoW dokler me niso zadnji patchi z welfare epici odgnali stran. Prej sem kar precej raidal (par dcjev kot main tank na bossu pr low % in ti hoče 24 folka zavit vrat hehe) in igral areno (zelo stresno če je slab ping, da ne govorim če te DCja in potem pušiš ubitačno raitinga). Sedaj čakam na AoC, da izide 20 maja...upam da bo za kaj ker na WoW nazaj nebi hotu...community je tam čisto v k**** zadnje čase zaradi prevladovanja nezrelih 15 letnikov na serverjih. No vsaj tak je moj vtis.

Temes
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 7. Maj 2008 ob 00:01
T-2: Še nimam

Re: Par vprašanj v zvezi s ponudbo za T2 Optiko

Odgovor Napisal/-a Temes » 26. Maj 2008 ob 13:28

Oživljam tole temo da vas obvestim o nadaljevanju svoje zgodbe.

V petek so (po dveh tednih) prišli povleči optični kabel. Čakanje me ni ravno navdušilo, sem bil pa zadovoljen s kvaliteto storitve. Monterja sta bila učinkovita, hitra, dobro opravila svoje delo in tako povlekla kabel kot sem si želel.

Sedaj na mojem Milanu gorita "dve lučki", kar je gratel preveril z mojo pomočjo še v petek. Sedaj pa nestrpno čakam klic T-2 da mi povejo kdaj pridejo z motorolo za tv in kdaj mi usposobijo net.

Ker bi hotel oboje čim prej in ne ponovno čakati dva tedna vas prosim za pomoč. Zasledil sem namreč, da se lahko tu goraj neposredno obrneš na odgovorno osebo, ki bo stvari spravila v tek. Torej se kdo javi, da mu malo zamorim :car: :pivo:

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Par vprašanj v zvezi s ponudbo za T2 Optiko

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 26. Maj 2008 ob 13:31

Lahko pošlješ meni na Zasebna sporočila. Sicer pa je v zadnjem cajtu politika taka, da naši pridejo v dnevu ali dveh po tem, ko Gratelovci napeljejo fiberčke in Milana. Tako, da v nobenem primeru ni razloga za sekiranje! 8)
Optika 100/10

Odgovori