Prehod VDSL -> VDSL2

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
crazy
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 7. Avg 2007 ob 15:41
T-2: Že imam
Paket: 8/1

Prehod VDSL -> VDSL2

Odgovor Napisal/-a crazy » 1. Jul 2008 ob 22:24

Katastrofa... danes mi T-2-jevci menjajo VDSL na VDSL2.. ceprav ne vem zakaj, baje da sem imel probleme.

Ok, si mislim, pa naj bo. Po zagotovilih serviserja, da bo prehod deloval 100% brez problemov, da bo IP enak, ... se odlocimo zamenjati modem.

Ker me seveda ni bilo doma, je tehnik/serviser to opravil sam. Pametno ni sprobal, ce sploh kaj se deluje.

Po klicu da nic ne deluje, je rekel da bodo zrihtali... in res, TV zacne delati... juhej, smo online. NOT. Internet ne dela. Dokler ne ugotovim, da mi STATICNI ip ne deluje. Ce se odlocim za DHCP, da mi internet lepo deluje (ocitno).

Zgubim 30 min zivljena... prepricujem prvega v bojni liniji na telefonski podpori, da staticni IP ne deluje... par minut mi zatrjuje, da vse deluje brez problemov. Ok, ugotovi da res nekaj ni ok, me forwardajo na drugo bojno linijo. Tam cloveka, ki naj bi bil bolj strokoven, prepricujem 2x dlje kot tistega na prvem helpdesku. Cez cas ugotovimo, da res ni vse OK, ceprav vse lucke gorijo. Bo zrihtano cez max 5 min.

No, po eni uri in pol se vedno ne deluje. Baje da so sli tisti naslednjih tehniki ze spat. in bo jutri enkrat. Mogoce. dizaster.

Me pa preseneca, ker baje nisem edini ki ima probleme z nekimi profili in nevem cem. Baje je to kar stalnica. Se je se komu kaj takega zgodilo?


V glavnem, totalna stala, ker je staticen IP zelo pomemben, in bo zaradi tega zavrnjenih kar nekaj racunov (od mojih strank).

Nasvet za prihodnjic - ko vas klice tehnik, ga ne spustite v hiso ce vas ni zraven. Ko pa ga spustite, zaklenite vrata in ga ne spustite iz hise dokler VSE ne deluje. Ce rece da bo zacelo delati cez 10 min, LAZE kot pes tece.

Uporabniški avatar
stajerc
Nadebudnež
Prispevkov: 379
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 21:07
T-2: Že imam
Paket: 10/1
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: Prehod VDSL -> VDSL2

Odgovor Napisal/-a stajerc » 1. Jul 2008 ob 22:52

Če kličeš na HD in je informacija tehnične narave je bodo iz HD vezali na HD2 - BREZ PREPRIČEVANJA. Včasih je dobro zajeti sapo, govoriti počasi in razločno, ter povedati bistvo, z več osebami kot govoriš, več informacij pozabiš, kar pa je pri odpravi napake ključnega pomena !!!
Če se zadeva tudi po priklopu monterja ne vzpostavi je treba takoj klicati DIREKTNO na HD2 in takoj prijaviti napako.

Je pač tako, da lepa beseda lepo mesto najde ;-)
Slika
Slika
Slika

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Prehod VDSL -> VDSL2

Odgovor Napisal/-a Krypto » 1. Jul 2008 ob 22:55

Vsaka palca ma dva konca. Če si ti kljub temu da je to očitno zate zelo pomembno, oz. je tvoj posel nisi mogel vzeti 10minut, si delno tudi sam kriv. Z monterji se da zadevo tudi dogovoriti in prestaviti, če je toliko pomembno da si zraven. T-2-ju je pač stabilno delovanje stranke prioriteta, verjetno pa ti enodnevni izpad "staticnega ip-ja" vzame manj denarja kot da ti nekje v prihodnosti začne linija non stop padati.

p.s. Kakšen imaš to biznis ob 20.30 in vezan na statični ip če ni skrivnost? :)

crazy
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 7. Avg 2007 ob 15:41
T-2: Že imam
Paket: 8/1

Re: Prehod VDSL -> VDSL2

Odgovor Napisal/-a crazy » 1. Jul 2008 ob 22:57

Ah ja no... saj sem bil prijazen. Nisem nic tezil. Gospod na drugi strani je govoril da je moj staticni IP ok, jaz pa sem govoril da ni. Po skoraj 8 minutah (!) non-stop istega pogovora sva prisla do tega, da res ne deluje in da vidi da je res napaka.

Mogoce se me je pa samo hotel znebiti ... to bo sele stala :)

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Prehod VDSL -> VDSL2

Odgovor Napisal/-a Krypto » 1. Jul 2008 ob 22:59

Jutri ob 8h se usedi na telefon in "teži" dokler ne bo delalo. Če ne najdeš primernega sogovornika lahko pm-jaš tudi mene.

crazy
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 7. Avg 2007 ob 15:41
T-2: Že imam
Paket: 8/1

Re: Prehod VDSL -> VDSL2

Odgovor Napisal/-a crazy » 1. Jul 2008 ob 23:01

Krypto napisal/-a:p.s. Kakšen imaš to biznis ob 20.30 in vezan na statični ip če ni skrivnost? :)
Saj vem da je moja krivda... ampak ravno ko se zacnes zanasati, da stvar deluje...

Ah en geocoding in racunanje relacij za http://www.easytracker.si sledenje. Again, moja napaka da sem to sploh tlacil sem in ne na glavni server...

Je pa danes nek zaklet dan... simobilu je crknil celoten sistem (posiljanje sms-ov, mms-ov,... ). Celo narocniskega razmerja nisi mogel skleniti v nobenem centru :).

Je malo smesno, ko avtoprevoznik uporablja tvoje sms-e... pa jih lepo posilja voznikom, ker vse deluje. Da ne recem kako dragi so ti sms-i... nekajkrat drazji kot ce bi ga direkt iz mobitela posiljal. Potem pa tovornjak pripelje v ljubljano, brez pobranega tovora v celovcu. Lastnika je skoraj kap zadela. Sedaj pa ti razlozi, da je simobilu vse crknilo... :)

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Prehod VDSL -> VDSL2

Odgovor Napisal/-a Krypto » 1. Jul 2008 ob 23:19

Zanimivo :), moraš vedet da za brezveze ti niso šli menjat, to ti lahko garantiram. Skratka če se ne boš mogu zment me pm-jej pa bo.

lp

crazy
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 7. Avg 2007 ob 15:41
T-2: Že imam
Paket: 8/1

Re: Prehod VDSL -> VDSL2

Odgovor Napisal/-a crazy » 2. Jul 2008 ob 22:52

Smo zrihtal... po tem ko smo skupno pomoje 1.5h cvekal po telefonu s tehnikom... na koncu je bila neka napaka v skripti :)

V glavnem fantje postimite da vam bo to lavfalo, skoda zgubljat cas s takimi bedarijami.

Ni pa kalvarije konec, ko ni internet deloval je bil prizgan en amino (od dveh)... ta sedaj non-stop izpisuje da se upgrada... :)

strom
Legenda
Prispevkov: 1260
Pridružen: 3. Avg 2007 ob 15:07
T-2: Še nimam
Paket: Šel drugam (doklet ni FTTH T2)

Re: Prehod VDSL -> VDSL2

Odgovor Napisal/-a strom » 7. Jul 2008 ob 17:16

Pozdravljeni!


Mene pa samo zanima kakšna je razlika med VDSL1 in VDSL2 (gledano tehnično).

Kje je bolje uporabiti VDSL1 in kje VDSL2.

Že vnaprej hvala za odgovor

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Prehod VDSL -> VDSL2

Odgovor Napisal/-a Malkec » 7. Jul 2008 ob 19:38

Za uporabnika ni razlike. Tehnično gledano se vdsl1 daje do razdalje nekje 700m (odvisno od storitev, lahko tud na 50m se da vdsl2 če si naročiš 60/25 internet :mrgreen: ), drugače pa je vdsl2 bolj za daljše razdalje.

Odgovori