[Imam] 1Mbit/256kbit + analogno telefonijo

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
FRAN
Faca
Prispevkov: 142
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 12:33
T-2: Že imam
Paket: oranžni diamant HBO
Kraj: Slov. Konjice, zračna optika

[Imam] 1Mbit/256kbit + analogno telefonijo

Odgovor Napisal/-a FRAN » 18. Mar 2006 ob 14:14

Od 20. decembra imam 1Mbit/256kbit, 2 priklopljena računalnika in mi lepo dela. :D
Naročil sem tudi IP telefon in analogni telefon (za nadstropje). Dali so mi priključek za IP telefonijo in priključek za analogno teklefonijo. Naročnina 1000+500 sit. Pisno sem naročil spremembo IP priključka v analogni priključek. Dodatno analogno telefonijo si je brat napeljal v svoje stanovanje. IP telefon sem jim vrnil. Naročnina je 1000 sit (+500 za brata) pri treh delujočih telefonih.
Na samem začetku imate možnost naročiti IP ali analogno telefonijo. Če boste uporabljali telefon tudi v nadstropju priporočam analogno telefonijo, zato ker lahko vežete dva telefona na eno števiko (kot ste imeli sedaj pri Telekomu). Prednost analogne telefonije je tudi v tem, da lahko uporabljate brezžični telefone :wink: (T-2 ponuja samo IP telefon Belco vrvični). Če pa boste imeli analogni telefon z možnostjo prikaza klicoče številke, vam jo bo izpisal :wink: (Telekom za to možnost zaračuna dodatnih 500 sit na mesec) :oops: . Pogovori preko omrežja T-2 z analognim telefonom potekajo normalno. :D

Naj še povem, da sem z storitvijo sedaj, ko sem že priklopljen zadovoljen.
Hitrost downloada je sicer približno 117 kB/s (ker je VDSL boljša tehnologija od ADSL bi menda pipco lahko odprli na 128kB/s). Oddaljenost od centrale je 1121m, Slov.Konjice, na priklop čakal 1 mesec.

Nisem pa bil zadovoljen z potekom priklopa. Sedemnajst dni sem bil brez telefona. Ob vsej tehnologiji za komunikacjo so na T-2 zelo slabo organizirani. Nevem zakaj ne odprejo brezplačno številko za cenjene bodoče naročnike 080xxxxxxx za katero bi na en klic T-2 plačal 20 sit ne glede na dolžino pogovora, ali pa bi ponudili kakšno GSM številko (za katero sem tudi dal pobudo). Na elektronsko pošto niso odgovarjali. Vedno ko sem klical (GSM), sem dobil drugo osebo za pomoč naročnikom, vsaki pa je bilo potrebno ponovno razlagat kakšne težave imam, minute pogovorov pa so tekle (ali delajo brez računalnikov?) Sicer pa jih sploh ne bi klical, če nebi dali naročilo Telekomu, da me izklopijo iz omrežja. Najprej bi mogli fizično povezavo uredit pri sebi in šele nato naročiti Telekomu naj narediti preklop. Tri delovne dni za priklop na T-2, kot je napisano v Slošnih pogojih bi vsak z veseljem počakal. Bil sem v Telekomovi centrali (kolokacija) kjer so mi pokazali preklop parice, telekomovc je prišel tudi k meni domov in pregeldal omarico in zagotovil, da je z njihove strani vse narejeno.
No, upam, da sedaj naročniki ne ostanejo brez telefonskih (in tudi internetnih) povezav.

Lepo se imejte,

FRAN
Zadnjič spremenil FRAN, dne 23. Mar 2006 ob 23:35, skupaj popravljeno 6 krat.
Slika

Cwalk
Znanec
Prispevkov: 71
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 21:03
T-2: Še nimam
Kraj: Novo mesto

Odgovor Napisal/-a Cwalk » 18. Mar 2006 ob 21:38

Hitrost downloada je sicer približno 117 kB/s (ker je VDSL boljša tehnologija od ADSL bi menda pipco lahko odprli na 128kB/s).
To, da je VDSL boljša tehnologija od ADSL se pozna pri tem da ponuja višje hitrosti, ne da dela pri istem paketu kaj bolje. Da ne omenjam to, da od vsake teoretične hitrosti moraš v praksi odštet kakih 10% in je 117 kB/s za 1Mb povsem normalna hitrost. Pa tud odvisno je kater program izračunava.

Kajzar
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:29
T-2: Še nimam

Odgovor Napisal/-a Kajzar » 19. Mar 2006 ob 09:44

Internet dela praktično neprekinjeno in stabilno: v slabih dveh mesecih je bila le ena večja prekinitev (6 ur).

Telefonija dela tako tako; velikokrat slišim glasbo med pogovorom, dostikrat prekinja. Nekajkrat mi telefon sploh ni zvonil, čeprav me je nekdo klical. Ker nisem življenjsko vezan na telefonijo me vse to niti ne moti. Komu drugemu bi pa sigurno šlo na živce.
Slika

Odgovori