Priklaplanje do 800m?

Splošni pogovori o T-2
Uporabniški avatar
tursca
Uporabnik
Prispevkov: 33
Pridružen: 5. Maj 2006 ob 09:33
T-2: Že imam
Kraj: Slovenske Konjice

Priklaplanje do 800m?

Odgovor Napisal/-a tursca » 21. Jun 2006 ob 12:13

Rad bi vzel samo T-2 internet in obdržal Telekom telefonijo, le to pa trenutno delajo do 700m odaljenosti od centrale. Jaz sem oddaljen 737m :?

Ko sem parkrat poklical so mi rekli da bodo v kratkem začeli delat do 800m, naj pač večkrat pokličem in vprašam...
Zanima me a ima kdo že tako kombinacijo na daljši razalji od 700m, pa kje?

LP

Uporabniški avatar
stajerc
Nadebudnež
Prispevkov: 379
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 21:07
T-2: Že imam
Paket: 10/1
Kraj: Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a stajerc » 21. Jun 2006 ob 13:45

Lahko vprašam za razlog, čemu bi obdržal telefonijo TS ?
Slika
Slika
Slika

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Odgovor Napisal/-a KoMar » 21. Jun 2006 ob 14:27

Mislim, da je razlogov, da se obdrži navadna telefonija, več kot dovolj:

1. navaden telefon ne žre uploada
2. navaden telefon ne crkne vsakič, ko crkne modem / T-2
3. navaden telefon nima takih motenj, kot se jih lahko izkusi na VOIP

Uporabniški avatar
tursca
Uporabnik
Prispevkov: 33
Pridružen: 5. Maj 2006 ob 09:33
T-2: Že imam
Kraj: Slovenske Konjice

Odgovor Napisal/-a tursca » 21. Jun 2006 ob 14:30

stajerc napisal/-a:Lahko vprašam za razlog, čemu bi obdržal telefonijo TS ?
Čisto enostaven razlog :)

Na lokaciji kjer živim zdaj bom še max 2 leti, potem ko se bom preselil mora tu ostati (samo) telefon, ker potrebe po internetu ne bo več. Samo telefona pa T-2 ne omogoča.

Pa tudi ponovni prikolp mislim da stane okoli 20k. Vglavnem ne izide se.

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a oyoy » 21. Jun 2006 ob 14:36

no, isdn danes dobiš za 5 k sit - vsaj take reklame vrtijo. čez dve leti pa bo telekom itaq zastojn priklapljal in zraven nudil še kup ugodnosti, samo da bi pridobili novo stranko. konkurenca pač dela svoje :D
sicer pa ima verjetno vsak nek razlog, če se odloči, da obdrži ts telefon.
Slika

uti
Model
Prispevkov: 241
Pridružen: 5. Maj 2006 ob 13:46
T-2: Že imam
Paket: 4/512 + IP TV + IP telefonija
Kraj: Žiri

Odgovor Napisal/-a uti » 21. Jun 2006 ob 22:32

Naprimer da bi naračunali tok penalov zarad prekinitve pogodbe pred 24 meseci, da na prekinitev pogodbe bolš da ne pomisleš...
Slika

Cwalk
Znanec
Prispevkov: 71
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 21:03
T-2: Še nimam
Kraj: Novo mesto

Re: Priklaplanje do 800m?

Odgovor Napisal/-a Cwalk » 25. Jun 2006 ob 12:04

tursca napisal/-a:Rad bi vzel samo T-2 internet in obdržal Telekom telefonijo, le to pa trenutno delajo do 700m odaljenosti od centrale. Jaz sem oddaljen 737m :?

Ko sem parkrat poklical so mi rekli da bodo v kratkem začeli delat do 800m, naj pač večkrat pokličem in vprašam...
Zanima me a ima kdo že tako kombinacijo na daljši razalji od 700m, pa kje?

LP
Jaz imam popolnoma isto situacijo kot ti !!! Celo povsem enako sem oddaljen :D Pred kakim mescem so mi rekli da se zadeve za priklop čez 700 m lahko nebodo porihtale tudi do pol leta. Bom še enkrat poklical danes.

Zakaj bi raje obdržal ISDN ?

- Cenejša je naročnina na internet sam (katerega plačujem jaz, telefon pa ta stari)
- Če vzemeš T2 telefon je isto kot če bi se pri njih vezal. Če prekličeš net gre tudi telefon in moraš spet pri Telekomu priklapljat (btw. A kdo ve kolk stane?)
- Komplikacije z brezžičnim telefonom; moram kupovati PSTN vmesnik in pa nov wireless telefonski aparat. Žični telefon mi spet po 10 letih ne pride v poštev.
Slika

Uporabniški avatar
Palček
Faca
Prispevkov: 160
Pridružen: 2. Jun 2006 ob 13:43
T-2: Že imam
Paket: 10/10 - optika
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a Palček » 25. Jun 2006 ob 12:36

Jaz imam enako situacijo, ker imam nekaj čez 730m. Sedaj sem se pa odločil še za telefon in čakam...
Slika

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 25. Jun 2006 ob 12:39

KoMar napisal/-a:Mislim, da je razlogov, da se obdrži navadna telefonija, več kot dovolj:

1. navaden telefon ne žre uploada
2. navaden telefon ne crkne vsakič, ko crkne modem / T-2
3. navaden telefon nima takih motenj, kot se jih lahko izkusi na VOIP
1. VoIP telefon tudi ne žre uploada. T-2 zagotovi dovolj pasovne širine dodatno samo za VoIP.
2. Navaden telefon crkne vsakič, ko zmanjka elektrike. Še noben modem T-2, ki sem jih do sedaj videl osebno (ali pa slišal, da jih imajo doma) ni crknil nikoli.
3. Kakšne motnje? Šum, kot je pogost na analogni telefoniji? Tega na VoIP ni!

Torej razlogov sploh ni in so samo v tvoji domišlija.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Odgovor Napisal/-a KoMar » 25. Jun 2006 ob 12:56

1. Preberi si par zgodb in boš videl, da jim telefon ni dobro delal, če so imeli prižgan P2P ipd...
2. Popolnoma analogen telefon ne crkne, ko zmanjka elektrike.
3. "Motnje": kot boš prebral na tem forumu (vzemi si enkrat malce več časa pred pisanjem ;)) ne delajo klici na določene številke (090 etc.), občasno klici v kakšno tujo državo in seveda pride do motenj, kadar imaš zabasan upload in si daleč od centrale...

Lahko objektivno gledaš na stvar ali ti gre samo za sveto vojno proti Telekomu / SiOLu / poljubni drugi firmi?

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 25. Jun 2006 ob 13:11

Moj "Popolnoma analogen telefon" z brezžično slušalko crkne takoj, ko zmanjka elektrike! Drugih telefono v stanovanju nimam, ker nimam kaj početi z žičnimi. Tako kot (po mojem skromnem mnenju) večina drugih lastnikov "Popolnoma analognih telefonov", ki se pritožujejo nad Belcotom od T-2, ki je žični.

Volja VoIP -> delajo vsi klici na določene številke (090 etc.)
(pač ne govorimo o T-2 ampak o VoIP) Tudi na T-2 bo delalo, samo pogodbe morajo podpisat! To ni lastnost VoIP.
, občasno klici v kakšno tujo državo -> to je pa popolna neumnost. Primeri, ki sem jih do sedaj slišal na kakih forumih je bilo klicanje v omrežje T-2. To je pa seveda specifična zadeva tujega operaterja, ne T-2 in ne VoIP.

Pride do motenj samo če imaš preslabo TS linijo do stanovanja. Če si na optiki teh problemov ni. Če želiš stvar, ki ti jo T-2 pač ne more zagotavljati prihaja do motenj. Seveda ti v teh primerih T-2 svetuje spremembo paketa.

Lahko objektivno gledaš na stvar ali ti gre samo za sveto vojno proti VoIP? Jaz nimam nič proti Telekomu / SiOLu / poljubni drugi firmi, samo moti me, če gdo kritizira VoIP, pa je ne razume...

Sorry za offtopic... Lahko debato nadaljujeva v drugi temi o Telefoniji T-2?
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Odgovor Napisal/-a KoMar » 25. Jun 2006 ob 13:22

Moj "Popolnoma analogen telefon" z brezžično slušalko crkne takoj
To seveda ni popolnoma analogen telefon, ker potrebuje električno napajanje poleg napajanja iz telefonske linije ;) Jaz govorim o navadnih žičnih analognih telefonih, ki veselo delajo naprej tudi ob izpadu električne energije.

Moj point je, da VOIP še ni zrel za primarno uporabo, ker je preveč nezanesljiv (logično, da specifično za vsakega ponudnika, vendar praktično povsod) in ker je kvaliteta njegovega delovanja odvisna od mnogo več dejavnikov kot pri klasični analogni telefoniji.

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 25. Jun 2006 ob 13:42

Moj point je, da je VOIP že zrel za primarno uporabo, ker je zanesljiv (logično, da specifično za vsakega ponudnika, vendar praktično povsod) in ker je kvaliteta njegovega delovanja boljša kot pri klasični analogni telefoniji.

Če ti ne boš utemeljeval, tudi jaz ne bom ;)
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Uporabniški avatar
stajerc
Nadebudnež
Prispevkov: 379
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 21:07
T-2: Že imam
Paket: 10/1
Kraj: Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a stajerc » 25. Jun 2006 ob 14:06

Glede na to, kolikor se uporablja stacionarc, ne občutim nikakršne škode. Pač klic opravim iz GSM-a. Navsezadnje pa je cenovna razlika zelo opazna. Prej sem plačeval tel. priključek 5k mesečno, pa sem opravil par klicev. Zdaj plačujem do 3k z naročnino. Razlika je ;)
Slika
Slika
Slika

Shrek
Model
Prispevkov: 210
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 18:46
T-2: Že imam
Paket: 4 Mbps / 1 Mbps
Kraj: Izola

Odgovor Napisal/-a Shrek » 25. Jun 2006 ob 22:52

Saj je isto PSTN +T-2 int. ali Voip + T-2 int. v obeh primerih ista cena.
Voip za doma ok, za poslovno uporabo še ni zrelo.
Slika
čakal 200 dni

Odgovori