[Imamo] 20/10 + IP Centrex

Splošni pogovori o T-2
Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Odgovor Napisal/-a Bine » 27. Mar 2006 ob 14:00

@kajzar: jaz ne dvomim v voip. Sprva sem načrtoval, da bi še par mesecev imeli oboje.... po 14-dnevnem delovanju, pa sem se odločil, da T1 skenslam.
In ni mi žal.
60k mesečno je letno 720k.
Meni se to ne zdi malo.

Ima pa T1 klavzulo v pogodbi, da je odpovedni rok 30 dni po odjavi in da se naročnina preneha plačati potem za naslednji mesec, ko to preteče.
Mi smo odpovedali s 01.marcem, pa moramo za marec še plačati naročnino na Centrex.
Je pa zanimivo to, da pri tem sploh niso dosledni in da ti vsak da različne informacije. Eno ti povedo na 080 cifri, drugače pa potem v "saldakontih"... čisto nekaj tretjega pa naredi fakturni oddelek. :roll:
(Ko smo odpovedali prvo centrex cifro s 14.02., so nam naročnino za februar zaračunali samo polovično.)

Skratka: velikost firme in dosegljivost "helpdeska" še ne zagotavlja kaj boljši servis :D :D

Lp,
B.
P.s.: Je pa po mojem zanesljivost telefonije bolj pomembna za tiste, ki jih stranke kličejo, kot pa za tiste, ki kličejo ven... omenjaš CATI in podobne. Oni itak kličejo svoje žrtve :twisted: ... večji problem je, če te stranka ne more dobiti na telefon, a ne?
Ampak ne glede na to: jaz sem prepričan, da nima smisla odlašati in čakati.
Slika

Kajzar
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:29
T-2: Še nimam

Odgovor Napisal/-a Kajzar » 28. Mar 2006 ob 11:35

Imaš prav. Za anketarje je bolj pomembno, da nekoga dobijo, kot da nekdo dobi njih. Za vhodne klice lahko imajo lahko tudi analogno cifro.

S poceni voip se odpirajo nove možnosti anketarskim podjetjem pri nas in drugje. Ni več problema izvajati anket po državah EU, ker je cena za eno minuto pogovora samo 10 SIT. Sedaj lahko tudi naša podjetja izvajajo ankete v EU in to sigurno ceneje kot nemška, angleška ipd podjetja.

Nabereš nekaj brezposelnih lingvistov na zavodu za zaposlovanje, narediš voip centreks in izvajaš ankete po naročilu za vso EU.
Slika

Ogo
Faca
Prispevkov: 162
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:45
T-2: Že imam
Paket: 4 Mbps / 1 Mbps
Kraj: Villa Del Nevoso

Odgovor Napisal/-a Ogo » 28. Mar 2006 ob 12:15

Ha, to ni nič novega. Sem že fasal par anket, izvajajo pa jih velike korporacije iz ZDA preko klicnih centrov v Indiji (poceni kanon futr).
Kakovost pogovora pa itak totalna katastrofa, prekinjanje, velike zakasnitve, kompresija govora do fula, kar pomeni da je bil uporabljen Skype ali pa kakšna še večja VoIP jajca. :roll:
Brez veze. Se ne da resno pogovorit s temi jajci. Če se že uporablja VoIP kot protokol za prenos govora, naj bo vsaj izveden, kakor spada ne pa preko dimnih signalov in dialup modemov. :evil:

Ogo

Odgovori