Prehod na T-2, izpadi, stroški ?

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
xerces8
Nadebudnež
Prispevkov: 497
Pridružen: 3. Sep 2006 ob 14:45
T-2: Že imam
Paket: T2 NET+MOBIL
Kraj: Maribor

Prehod na T-2, izpadi, stroški ?

Odgovor Napisal/-a xerces8 » 19. Jan 2009 ob 18:29

Trenutno imam AmisDSL, polno razvezano (+ IP telefonija).

Sem dobil papir (pogodba lai kaj je že) od T-2 za prehod k njim.

Zdaj pa me zanima:
- če stvar dela, kolko časa bo internetni (in telefonski) mrk ?
- če stvar dela, a ne z željeno hitrostjo (vsaj kot na Amis), kake možnosti imam ? Povrnitev v prejšnje stanje ?
- kaki stroški me zadanejo v primeru, da ne gre skoz ? (torej recimo ne dosega željene hitrosti, ali ne deluje sploh)

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Prehod na T-2, izpadi, stroški ?

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 19. Jan 2009 ob 18:32

Mrk je po splošnih pogojih do maksimalno 3 delovne dni načeloma pa je odklop in priklop v istem dnevu.
Kar se interneta tiče oz same hitrosti se pa ob priklopu vidi kaj je maksimalno možno in se lahko nato še dodatno spremeni da je cena primerna doseganju same hitrosti prenosa.
stroškov če zadeva ne gre skozi nimaš, za to poskrbi T-2.

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Prehod na T-2, izpadi, stroški ?

Odgovor Napisal/-a Krypto » 20. Jan 2009 ob 11:09

No slow_slow, to seveda ni čisto res. Splošni pogoji še vedno pravijo 5 delovnih dni, če so 3je naj odgovorni to tudi črno na belem popravijo. Sam odklop/priklop je načeloma res v istem dnevu, oziroma odvisno od dogovora.
Tudi z zadevo nedoseganja hitrosti so nejasnosti. 9.člen 3.odstavek pravi če krajevna zanka (kabel) ali hišna napeljava ne zagotavljata zahtevanih parametrov za priključitev, T-2 naročniku ponudi priključitev z dejansko možnimi parametri, če se naročnik s ponujenimi parametri strinja, ga T-2 obvesti o dejanskih parametrih, le naročnik ne sprejme priključitve z dejansko možnimi parametri, se šteje, da je od zahteve za priključitev odstopil.
Torej nikjer ni jasno opredeljeno kaj in kako s povrnitvijo v prvotno stanje. AFAIK se povrnitev v prvotno stanje izvaja samo a.) če je stranka preoddaljena, b.)če ne deluje osnovna storitev 1/256+telefon.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Prehod na T-2, izpadi, stroški ?

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 20. Jan 2009 ob 11:10

No se opravičujem za pomoto, torej 5 delovnih dni oz. po dogovoru s naročnikom

Tik-Tak
Znanec
Prispevkov: 59
Pridružen: 1. Sep 2008 ob 20:39
T-2: Že imam
Paket: brezčasna optičarka

Re: Prehod na T-2, izpadi, stroški ?

Odgovor Napisal/-a Tik-Tak » 23. Jan 2009 ob 21:52

Glede na to, da nisi zadovoljen z Amis storitvami in posledično iščeš drugega operaterja, nimaš kaj za izgubiti. Brezplačno lahko probaš ali bo T-2 delal kot si želiš, če ne bo pa še vedno narediš prehod k drugemu operaterju. Predvidevam, da na Amis ne bi šel nazaj. Ali pač.
Slika

gorazdo
Faca
Prispevkov: 109
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 09:55
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 2xTV, 2xtel+GSM
Kraj: LJ

Re: Prehod na T-2, izpadi, stroški ?

Odgovor Napisal/-a gorazdo » 23. Jan 2009 ob 21:59

monterji obeh firm se najavio po telefonu; pomaga, če jih uskladiš (naročiš T2 monterja pol ure za telekomovim/amisovem monterjem);
In - lepa beseda lepo mesto najde. :D

Jaz sem bil brez neta 15 minut (T1 -> T2)

Uporabniški avatar
buneech
Navdušenec
Prispevkov: 695
Pridružen: 25. Nov 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: 10/10

Re: Prehod na T-2, izpadi, stroški ?

Odgovor Napisal/-a buneech » 24. Jan 2009 ob 17:10

Jaz pa 2 dneva, Telekomovec je prišel v četrtek okoli 10.00, T-2-jevega monterja smo pa čakali malo dalj. Je imel namen priti v četrtek, pa nato še v petek, ampak se je zadržal pri strankah. Pohvalno je prišel v soboto, čeprav mu ne bi bilo treba, ampak je prišel, da ne bi bili brez interneta (in televizije). :)
Trolling is a art.

Odgovori