[Naročil sem] VDSL 10/2 + ip tv + telefon

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
selotejp
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 7. Feb 2009 ob 15:09
T-2: Še nimam

[Naročil sem] VDSL 10/2 + ip tv + telefon

Odgovor Napisal/-a selotejp » 7. Feb 2009 ob 15:37

Torej, odločil sem se za prehod na T2, in sicer VDSL 10/2 (optike žal na mojem koncu še ni) + IP TV + telefon, sedaj pa imam nekaj vprasanj:
- kako jez prenoom telefonske stevilke? Sedaj imam ISDN, uporabljam pa samo eno številko, ki bi jo rad prenesel. Kaj moram zapolniti v prijavnem obrazcu pod "nacionalna značilna številka NSN"?
- Potem imam 2 ISDN telefona (eden žični in eden prenosni) - se lahko to priklopi na ISDN razdelilnik, ki ga ponuja T2? Oba telefona hočem, da zvonita na isti številki. Namreč ne bi rad kupoval še dodatnih telefonov, če to ni potrebno.
- Kako je s statičnim IPjem? Doma imam domači strežnik (bolj za igranje kot kaj resnega) in svojo domeno, kar bi seveda rad ohranil. So tu kakšni problemi (morda kakšni zaprti porti itd?)
- Kako je sedaj s kablovjem? Če prav razumem, sedaj priklopim škatlo od T2 na telefonski kabel in potem iz te škatle vlečem kabel za internet, kabel za tv (oboje UTP) in kabel za telefon .... tu se mi pa pojavi vprašanje, ali je lahko kabel za telefon navaden dvožilni kabel - namreč telefonski kabel pride v stanovanje na enem koncu, ISDN škatlo in telefon imam pa na čisto drugem koncu, do koder je praktično nemogoče zamenjati obstoječi 2-žilni kabel z UTP kablom. Torej, če sem bolj natančen: ali je lahko od T2 škatle (modem?) do telefona (oz ISDN vmesnika) navaden star telefonski 2-žilni kabel? Ostalo ni problem, ker imam UTP za računalnike že potegnjene, tudi do TV ni problem na novo potegniti ta kabel.

Aja, živim v centru LJ (v bližini cankrajevega doma), baje sem od centrale oddaljen 330m. Zna biti to kakšen problem?

Hvala že vnaprej za odgovore pa se opravičujem če sprašujem kaj, ker je že bilo vprašano.

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: [Naročil sem] VDSL 10/2 + ip tv + telefon

Odgovor Napisal/-a Cobane » 7. Feb 2009 ob 17:57

- kako jez prenoom telefonske stevilke? Sedaj imam ISDN, uporabljam pa samo eno številko, ki bi jo rad prenesel. Kaj moram zapolniti v prijavnem obrazcu pod "nacionalna značilna številka NSN"?
To je tvoja telefonska številka, npr če imaš številko (01) 234-56-78, je NSN 123456789 (brez ničle).
- Potem imam 2 ISDN telefona (eden žični in eden prenosni) - se lahko to priklopi na ISDN razdelilnik, ki ga ponuja T2? Oba telefona hočem, da zvonita na isti številki. Namreč ne bi rad kupoval še dodatnih telefonov, če to ni potrebno.
Če se ne motim, je to možno! Ti bodo drugi bolj kompetentno odgovorili na to vprašanje.
- Kako je s statičnim IPjem? Doma imam domači strežnik (bolj za igranje kot kaj resnega) in svojo domeno, kar bi seveda rad ohranil. So tu kakšni problemi (morda kakšni zaprti porti itd?)
En statičen IP lahko dobiš čisto brez problema. Upam, da si ga že označil na prijavnici... drugače boš zadevo reševal z dopisom.
- Kako je sedaj s kablovjem? Če prav razumem, sedaj priklopim škatlo od T2 na telefonski kabel in potem iz te škatle vlečem kabel za internet, kabel za tv (oboje UTP) in kabel za telefon .... tu se mi pa pojavi vprašanje, ali je lahko kabel za telefon navaden dvožilni kabel - namreč telefonski kabel pride v stanovanje na enem koncu, ISDN škatlo in telefon imam pa na čisto drugem koncu, do koder je praktično nemogoče zamenjati obstoječi 2-žilni kabel z UTP kablom. Torej, če sem bolj natančen: ali je lahko od T2 škatle (modem?) do telefona (oz ISDN vmesnika) navaden star telefonski 2-žilni kabel? Ostalo ni problem, ker imam UTP za računalnike že potegnjene, tudi do TV ni problem na novo potegniti ta kabel.
Ne bo šlo... če se ne motim, ISDN potrebuje 4 žilni kabel, če bi imel vsaj ISDN vmesnik v bližini modema. Zakaj pa ne bi bilo možno zamenjati obstoječi 2-žilni kabel z UTPjem?
Aja, živim v centru LJ (v bližini cankrajevega doma), baje sem od centrale oddaljen 330m. Zna biti to kakšen problem?
Načeloma ne bi smelo biti problem... je pa čisto odvisno od Telekomove infrastrukture.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

selotejp
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 7. Feb 2009 ob 15:09
T-2: Še nimam

Re: [Naročil sem] VDSL 10/2 + ip tv + telefon

Odgovor Napisal/-a selotejp » 7. Feb 2009 ob 18:03

Ne bo šlo... če se ne motim, ISDN potrebuje 4 žilni kabel, če bi imel vsaj ISDN vmesnik v bližini modema. Zakaj pa ne bi bilo možno zamenjati obstoječi 2-žilni kabel z UTPjem?
Uf. Hm, cisto fizicni problem, ker je telefonski kabel nemarno položen direktno pod parketom, tisti kanali ki jih nalepiš na steno so mi pa grdi ... da bi pa sel razbijat pol stanovanja mi pa tudi ni, sem ravno pred pol leta na novo pleskal :)

Aja, tukaj se pojavi vprašanje - kaj moram tisti žični telefon, ki sem ga dobil od telekoma, ko sem vzel ISDN vrniti?

Hvala za ostale odgovore!

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: [Naročil sem] VDSL 10/2 + ip tv + telefon

Odgovor Napisal/-a Cobane » 7. Feb 2009 ob 18:08

Če se ne motim, Telekom ni nikoli ničesar podarjal... torej si telefon moral kupiti in ti ob prekinitvi španovije s Telekomov ostane doma. Vse kar boš moral vrniti Telekomu je tista tista ISDN škatlica, kamor je sedaj priklopljen telefon!

Edit: Tisto zadevo z 2-žilnim kablom boš pa moral nekako rešiti...
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Razor
Nadebudnež
Prispevkov: 409
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 16:11
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL
Kraj: Ajdovščina

Re: [Naročil sem] VDSL 10/2 + ip tv + telefon

Odgovor Napisal/-a Razor » 8. Feb 2009 ob 00:22

Ponavadi se dajo letvice ob steni vzet dol. Poglej, ce se bi dalo stisnit en kabl zadi - js mam po celi hisi tko speljano.
Slika
Slika
Slika
» MG.

selotejp
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 7. Feb 2009 ob 15:09
T-2: Še nimam

Re: [Naročil sem] VDSL 10/2 + ip tv + telefon

Odgovor Napisal/-a selotejp » 8. Feb 2009 ob 17:11

OK, torej tukaj nimam izbire, bom ze nekako napeljal kabel, se bo treba malo potruditi, ni problem :)

Imam pa še eno dodatno vprašanje, namreč sedaj imam preko kablske TV tudi kabelski radio, ki ga veliko posušam. Trenutno imam zadevo direktno priklopljeno na stolp (kar na vhod od antene) in lepo deluje. Kaj obstaja kakšna varjanta, da tako konfiguracijo ohranim, saj ne bi rad kupoval novega stolpa, če mi ta še lepo deluje. Če jaz prav vem, lahko pri T2 radio poslušaš le preko prižganega TVja?

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: [Naročil sem] VDSL 10/2 + ip tv + telefon

Odgovor Napisal/-a Cobane » 8. Feb 2009 ob 17:31

Če jaz prav vem, lahko pri T2 radio poslušaš le preko prižganega TVja?
Res je! Lahko pa ga poslušaš tudi preko stolpa... v obeh primerih boš moral imeti naročeno dodatno TV (oz. dodatni STB).

Najbolje bo, če si boš umislil kakšen starejši računalnik in na njem zagnal VLC ter poslušal radio prek njega.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

selotejp
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 7. Feb 2009 ob 15:09
T-2: Še nimam

Re: [Naročil sem] VDSL 10/2 + ip tv + telefon

Odgovor Napisal/-a selotejp » 8. Feb 2009 ob 17:46

Najbolje bo, če si boš umislil kakšen starejši računalnik in na njem zagnal VLC ter poslušal radio prek njega.
Kaj v temu primeru moram tudi imeti naročeni 2x TV?
Hmhm, počasi gruntam da bom TV kar pustil tako kot je, pa bom samo internet+telefon vzel :) Ker moram reči, da mi tudi tista dodatna škatlica pri TVju ni všeč ... (mogoče že obstajajo kaki TVji, kjer ne rabiš te škatlice?)

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: [Naročil sem] VDSL 10/2 + ip tv + telefon

Odgovor Napisal/-a Cobane » 8. Feb 2009 ob 20:16

Kaj v temu primeru moram tudi imeti naročeni 2x TV?
Samo za poslušanje radia preko računalnika ti ne bo potrebno imeti naročene dodatne televizije.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

poiuztrewq

Re: [Naročil sem] VDSL 10/2 + ip tv + telefon

Odgovor Napisal/-a poiuztrewq » 9. Feb 2009 ob 14:31

selotejp napisal/-a:... (mogoče že obstajajo kaki TVji, kjer ne rabiš te škatlice?)
Ne, je tudi ni za pričakovati, saj pri IPTV ni nekega standarda kot je recimo pri DVB-C ali DVB-S.

Odgovori