Novinec - Konkretna vprašanja o T2

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
[Beer]
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 30. Jun 2006 ob 22:53
T-2: Še nimam

Novinec - Konkretna vprašanja o T2

Odgovor Napisal/-a [Beer] » 30. Jun 2006 ob 23:12

Živjo !

Resno razmišljam o zamenjavi ISP-ja (SiOL --> T2).
Pred tem pa imam nekaj vprašanj:

1. Kako je z menjavo paketov? Iz recimo 1Mbps/256kbps --> 8Mbps/1Mbps. Od centrale sem menda oddaljen okoli 1300m. Vsaj tako trdijo pri T2.
Me veže kakšna, časovna omejitev, ali lahko poljubno spreminjam pakete (s pisno zahtevo). Se razume, da se paketov ne menjuje vsak mesec (niti večkrat na leto)

2. Je možno imeti hkrati 1x statični in 1x dinamični IP.
Je dovoljena postavitev lastnega strežnika (ftp, http) <--statični ip.
So kakšne omejitve glede tega?

3. Kdo je lastnik strojne opreme, ki jo namestijo pri meni doma.
V primeru odpovedi kakšne izmed naprav. Kdo plača stroške popravila?

4. Po hiši imam trenutno že realizirano telefonsko napeljavo (kombinacija analognih in brezžičnih telefonov, ki so priključeni na GIGASET 3070).
Ali obstaja možnost, da kljub prehodu na storitev T2 IP telefonije, omenjena inštalacija ostane (gre predvsem za 2 ločeni številki in interno komunikacijo)
Kako je s prenosom številke na T2 (tisto za 1.000 SIT) in da pri tem ohranim obstoječo instalacijo (in tudi 2 številki).
Prebral sem da po 10. maju prenos ni problematičen. Koliko stane prenos?
Predvidevam, da bom za 2 ločeni številki potreboval 2 "paketa" IP telefonije --> 2x1.000 SIT? Se bo dalo potem to zmapirat na sedanje ISDN številke.

Toliko zaenkrat.
Če se spomnim še kaj, pa napišem.

Hvala vsem za odgovore.

LP, [Beer]

Uporabniški avatar
stajerc
Nadebudnež
Prispevkov: 379
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 21:07
T-2: Že imam
Paket: 10/1
Kraj: Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a stajerc » 1. Jul 2006 ob 01:23

Pri T-2 nisi časovno vezan + ni nikakršnih omejitev prometa.
Ponavadi je IP dinamični, razen če izrecno zahtevaš statičnega. Oboje hkrati mislim da ne gre ! Lastni strežnik lahko postaviš, večjih omejitev ni. Lastnik strojne opreme je T-2 d.o.o., ki ti zaupa opremo s pričakovanjem, da boš z njo ravnal kot dober gospodar. Če naprava odpove zaradi nepravilne uporabe ali posega stroške plača "krivec".

Prenos številke stane 2.500 SIT

Ena naročniška številka pri T-2 stane 1000 SIT, vsaka naslednja pa le 500 SIT!!! Torej za dve številki plačaš 1500 SIT. Tortej ohraniš lahko staro številko in verjetno tudi napeljavo, če je le-ta v tvojo lasti.
Slika
Slika
Slika

[Beer]
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 30. Jun 2006 ob 22:53
T-2: Še nimam

Odgovor Napisal/-a [Beer] » 1. Jul 2006 ob 14:12

Hvala za odgovor:

Statični IP bi mel za server.
Mel bi pa še enega dinamičnega za surfanje (sej veš: nardiš kje kakšno pozdarijo pa te IP-bannajo, pol si pa v krizi).

Jasno je, da če sam uničim opremo, da bom jaz plačal. Mel sem v mislih strelo,... Ponavadi sicer izklapljam mašine, telefone, modeme,... sam kaj pa če me ni doma pa zadevo skuri.

Ja isdn baza + 2 telefona sta v moji lasti. Upam.
To je tisti ISDN paket, ki si ga lahko kupil pred 3 leti za 60.000 (2 slušalki + 2x analogni I/O -> gigaset3070).
To je menda v moji lasti, ali?
Za ADSL sem pa takrat plačal priključnino 30kSIT (ta je pa njihov)

2.500 SIT je za prenos ene ali obeh ISDN številk.

Idealno za mene bi bilo tole:
- internet: 1Mbps/256kbps = 5.000 SIT (mesečno)
- telefon: 2 številki = 1.500 SIT (mesečno)
- prenos obeh številk = 2.500 SIT (enkrat)
------------------------------------------------------------------
skupaj: 6.500 SIT (mesečno) + 2.500 SIT (enkrat)

Vendar moram obvezno ohranit obstoječo instalacijo, ker ne mislim investirat spet 50kSIT za nabavo IP telefonov (rabim 4), pa še enkrat vrtat, pa mrežne kable vlečt.

upam da sem pravilno razumel

hvala še enkrat
LP, [Beer]

Uporabniški avatar
stajerc
Nadebudnež
Prispevkov: 379
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 21:07
T-2: Že imam
Paket: 10/1
Kraj: Maribor
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a stajerc » 1. Jul 2006 ob 14:28

Hm .. Višja sila je izključena tudi v garanciji, tako, da škodo plačaš verjetno tudi ti.
Ti pa priporočam, da si glede lastništva prebereš pogodbo oz. člene, kjer je omenjeno lastništvo opreme!
Slika
Slika
Slika

Odgovori