Izpadi

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
karantanija
Faca
Prispevkov: 102
Pridružen: 31. Maj 2022 ob 19:41
T-2: Že imam

Re: Izpadi

Odgovor Napisal/-a karantanija » 9. Feb 2024 ob 14:35

Meni na roamingu se vedno ne dela. Hvalabogu za re:do. ;)

Ampak te strani pa ne uporabljajo vec za obvestila ali kaj?
https://www.t-2.net/delovanje-sistema

Uporabniški avatar
AlienX
Znanec
Prispevkov: 97
Pridružen: 3. Maj 2006 ob 09:08
T-2: Že imam

Re: Izpadi

Odgovor Napisal/-a AlienX » 9. Feb 2024 ob 14:36

Taprav cas je tale izpad prisel, da ponovno overdnotim uporabo t-2 za stacionarne in vse mobilne naprave.

Dokler se pa njihov support nazaj ne postavi (trenutno je zaseden, niti cakalna vrsta ne dela) mam pa glih cas, da izpolnim pogodbe pri vseh konkurentih in vidim koliko popusta bomo mogli pri t-2ju ponudt :D

Ps: Vsi narocniki, ne pozabit zavrnit feb racun, ce ne bodo dali avtomatsko kej popusta

strom
Legenda
Prispevkov: 1260
Pridružen: 3. Avg 2007 ob 15:07
T-2: Še nimam
Paket: Šel drugam (doklet ni FTTH T2)

Re: Izpadi

Odgovor Napisal/-a strom » 9. Feb 2024 ob 14:37

Zanimivo je pa to, da ima tudi Telemach na Brnčičevi svojo centralo, ampak je izgleda vezano na drugo TP. In na Telemachu je delalo vse brez problema.

SoLoR
Model
Prispevkov: 291
Pridružen: 4. Sep 2007 ob 21:18
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant 1000/200

Re: Izpadi

Odgovor Napisal/-a SoLoR » 9. Feb 2024 ob 14:58

Se strinjam da je tecno, ko ni nobene storitve sredi dneva uro in pol... posebej za poslovne uporabnike in ja ce si poslovni uporabnik in celo podjetje ni imelo interneta (in ostalih storitev IPTEL?) je razumljivo... samo upam da pritozevanje ni od zasebnih uporabnikov... t-2 ne garantira 100% uptima... noben ISP ga ne in vsak ISP ima izpade... ko se kaj takega zgodi, enostavno priklopis mobitel na racunalnik in uporabljas tethering (ce imas drugega ponudnika). In izpad za uro ali pa 2 2x na leto... res ni problem (za zasebne uporabnike).

Je pa tale izpad celo novica na 24ur :)

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 556
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: Izpadi

Odgovor Napisal/-a starfotr » 9. Feb 2024 ob 15:09

Razlog, da telesmeh ni padel dol je lahko, da spada pod drugo transformatorsko postajo. Ali, da so imeli delujoč sistem UPS in agregata ali da imajo redundantne lokacije, ki prevzamejo breme v primeru izpada ene lokacije.
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

Uporabniški avatar
AlienX
Znanec
Prispevkov: 97
Pridružen: 3. Maj 2006 ob 09:08
T-2: Že imam

Re: Izpadi

Odgovor Napisal/-a AlienX » 9. Feb 2024 ob 15:09

SoLoR napisal/-a:
9. Feb 2024 ob 14:58
Se strinjam da je tecno, ko ni nobene storitve sredi dneva uro in pol... posebej za poslovne uporabnike in ja ce si poslovni uporabnik in celo podjetje ni imelo interneta je razumljivo... samo upam da pritozevanje ni od zasebnih uporabnikov... t-2 ne garantira 100% uptima... noben ISP ga ne in vsak ISP ima izpade... ko se kaj takega zgodi, enostavno priklopis mobitel na racunalnik in uporabljas tethering (ce imas drugega ponudnika). In izpad za uro ali pa 2 2x na leto... res ni problem (za zasebne uporabnike).

Je pa tale izpad celo novica na 24ur :)
Tole je pa zlo nazadnjasko misljenje. Veliko folka ima moznost dela od doma. Za to noben ne bo imel poslovnega paketa. In ce bo imel t-2 isto nazadnjasko misljenje, enostavno preklopim operaterja.

Ko sem dobilo optiko sem izbiral med t-2 in telekom, in se odlocil za t-2, ker se je telekom obiral pri posiljanuj pogodbe. Jaz nisem obcutljiv na ceno, ampak ce nekdo ne zna pravilno zvezat ups agregata in/ali ga ne ustrezno potestira, to je pa hujsa oblika nesposobnosti.

aja, pa jaz se nikoli nisem imel izpada, da nebi delal stacionarni in pa mobilni internet. Mozno, da se je kdaj to ze zgodilo drugim operaterjem na nekem lokalnem podrocju (pac ko zmanjka elektrike), ampak ne pa po celi Sloveniji :S
Zadnjič spremenil AlienX, dne 9. Feb 2024 ob 15:11, skupaj popravljeno 1 krat.

Stefino1
Uporabnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 8. Mar 2022 ob 19:37
T-2: Že imam

Re: Izpadi

Odgovor Napisal/-a Stefino1 » 9. Feb 2024 ob 15:10

A bi roaming na Telekom moral delati?

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9114
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Izpadi

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 9. Feb 2024 ob 15:13

Ma največja teža je to, da nisi sposobni nest neke strani recimo. status-omrezja.t-2.si ki bi delovala na drugem omrežju ne T-2 in BI BILA DOSEGLJIVA, nadzorni center pa bi imel backup linijo kjer bi napisal stanje. Ta stran bi morala delovati tudi ko je vso omrežje t-2 dol.

Pravtako telefonija - klicni center, bi moral imeti preusmeritev ali drugo telefonsko št. v drugem omrežju, kjer bi bila tajnica z obvestilom.

To jim zelo zamerim, da v letu 2024 niso spodobni kaj takega narest.

Ne pa da dajo prvo obvestilo medijem po pol ure. 5-10 min max !

thedom
Faca
Prispevkov: 102
Pridružen: 11. Maj 2021 ob 14:28
T-2: Že imam

Re: Izpadi

Odgovor Napisal/-a thedom » 9. Feb 2024 ob 15:14

stayerc1998 napisal/-a:
9. Feb 2024 ob 13:38
men je dol vrglo ob 11:32, zdaj dela že ene 10 minut, s tem da tudi mobitel ni deloval, čeprav uporablja na moji lokaciji gostovanje na Telekomovem omrežju
Enako ob 11:32. Smo pa še vedno brez (Rune).

Stefino1
Uporabnik
Prispevkov: 26
Pridružen: 8. Mar 2022 ob 19:37
T-2: Že imam

Re: Izpadi

Odgovor Napisal/-a Stefino1 » 9. Feb 2024 ob 15:15

MrTwelveTrees napisal/-a:
9. Feb 2024 ob 15:13
Ma največja teža je to, da nisi sposobni nest neke strani recimo. status-omrezja.t-2.si ki bi delovala na drugem omrežju ne T-2 in BI BILA DOSEGLJIVA, nadzorni center pa bi imel backup linijo kjer bi napisal stanje. Ta stran bi morala delovati tudi ko je vso omrežje t-2 dol.

Pravtako telefonija - klicni center, bi moral imeti preusmeritev ali drugo telefonsko št. v drugem omrežju, kjer bi bila tajnica z obvestilom.

To jim zelo zamerim, da v letu 2024 niso spodobni kaj takega narest.

Ne pa da dajo prvo obvestilo medijem po pol ure. 5-10 min max !
Podpišem!

stayerc1998
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 16. Dec 2019 ob 11:26
T-2: Že imam

Re: Izpadi

Odgovor Napisal/-a stayerc1998 » 9. Feb 2024 ob 15:22

MrTwelveTrees napisal/-a:
9. Feb 2024 ob 15:13
Ma največja teža je to, da nisi sposobni nest neke strani recimo. status-omrezja.t-2.si ki bi delovala na drugem omrežju ne T-2 in BI BILA DOSEGLJIVA, nadzorni center pa bi imel backup linijo kjer bi napisal stanje. Ta stran bi morala delovati tudi ko je vso omrežje t-2 dol.

Pravtako telefonija - klicni center, bi moral imeti preusmeritev ali drugo telefonsko št. v drugem omrežju, kjer bi bila tajnica z obvestilom.

To jim zelo zamerim, da v letu 2024 niso spodobni kaj takega narest.

Ne pa da dajo prvo obvestilo medijem po pol ure. 5-10 min max !
To bi res mogli met zrihtano, recimo kr pr CloudFlare-u al pa kaj takega
Slika

Uporabniški avatar
AlienX
Znanec
Prispevkov: 97
Pridružen: 3. Maj 2006 ob 09:08
T-2: Že imam

Re: Izpadi

Odgovor Napisal/-a AlienX » 9. Feb 2024 ob 15:22

Se kar zaseden support... 064 100 100, to je prava st, ne? al majo se kaksno drugo?

stayerc1998
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 16. Dec 2019 ob 11:26
T-2: Že imam

Re: Izpadi

Odgovor Napisal/-a stayerc1998 » 9. Feb 2024 ob 15:25

a ni tudi 064 064 064?
Slika

SoLoR
Model
Prispevkov: 291
Pridružen: 4. Sep 2007 ob 21:18
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant 1000/200

Re: Izpadi

Odgovor Napisal/-a SoLoR » 9. Feb 2024 ob 15:25

AlienX napisal/-a:
9. Feb 2024 ob 15:09
Tole je pa zlo nazadnjasko misljenje. Veliko folka ima moznost dela od doma. Za to noben ne bo imel poslovnega paketa. In ce bo imel t-2 isto nazadnjasko misljenje, enostavno preklopim operaterja.

Ko sem dobilo optiko sem izbiral med t-2 in telekom, in se odlocil za t-2, ker se je telekom obiral pri posiljanuj pogodbe. Jaz nisem obcutljiv na ceno, ampak ce nekdo ne zna pravilno zvezat ups agregata in/ali ga ne ustrezno potestira, to je pa hujsa oblika nesposobnosti.

aja, pa jaz se nikoli nisem imel izpada, da nebi delal stacionarni in pa mobilni internet. Mozno, da se je kdaj to ze zgodilo drugim operaterjem na nekem lokalnem podrocju (pac ko zmanjka elektrike), ampak ne pa po celi Sloveniji :S
Ja pa a mislis da telekom ali pa kak drug ponudnik pa nikoli nima izpada sredi dneva? Jaz imam optiko od T-2 ze 15+ let, in taki izpadi sredi dneva so dejansko mogoce 2x na leto za uro ali pa dve... Napacno zvezan agregat in s tem vse storitve padejo po celi regiji, se strinjam velika neumnost ampak verjemem da bodo to popravili za naslednjic, ker pomoje se zavedajo, da tako ne gre... pac smesno mi je samo, ker ljudje mislijo da ostali ISPji imajo pa cudezno 100% uptime in ce zamenjajo ISP jim bo pa internet vedno delal...


MrTwelveTrees napisal/-a:
9. Feb 2024 ob 15:13
Ma največja teža je to, da nisi sposobni nest neke strani recimo. status-omrezja.t-2.si ki bi delovala na drugem omrežju ne T-2 in BI BILA DOSEGLJIVA, nadzorni center pa bi imel backup linijo kjer bi napisal stanje. Ta stran bi morala delovati tudi ko je vso omrežje t-2 dol.

Pravtako telefonija - klicni center, bi moral imeti preusmeritev ali drugo telefonsko št. v drugem omrežju, kjer bi bila tajnica z obvestilom.

To jim zelo zamerim, da v letu 2024 niso spodobni kaj takega narest.

Ne pa da dajo prvo obvestilo medijem po pol ure. 5-10 min max !
To se pa strinjam. Je tecno preverjati forume, ce imas samo ti napako, ali pa je splosen izpad. Je pa zanimivo da bil ta forum dosegliv... ocitno ni na LJ centrali :)

Uporabniški avatar
AlienX
Znanec
Prispevkov: 97
Pridružen: 3. Maj 2006 ob 09:08
T-2: Že imam

Re: Izpadi

Odgovor Napisal/-a AlienX » 9. Feb 2024 ob 15:33

SoLoR napisal/-a:
9. Feb 2024 ob 15:25
Tole je pa zlo nazadnjasko misljenje. Veliko folka ima moznost dela od doma. Za to noben ne bo imel poslovnega paketa. In ce bo imel t-2 isto nazadnjasko misljenje, enostavno preklopim operaterja.

Ko sem dobilo optiko sem izbiral med t-2 in telekom, in se odlocil za t-2, ker se je telekom obiral pri posiljanuj pogodbe. Jaz nisem obcutljiv na ceno, ampak ce nekdo ne zna pravilno zvezat ups agregata in/ali ga ne ustrezno potestira, to je pa hujsa oblika nesposobnosti.

aja, pa jaz se nikoli nisem imel izpada, da nebi delal stacionarni in pa mobilni internet. Mozno, da se je kdaj to ze zgodilo drugim operaterjem na nekem lokalnem podrocju (pac ko zmanjka elektrike), ampak ne pa po celi Sloveniji :S
Ja pa a mislis da telekom ali pa kak drug ponudnik pa nikoli nima izpada sredi dneva? Jaz imam optiko od T-2 ze 15+ let, in taki izpadi sredi dneva so dejansko mogoce 2x na leto za uro ali pa dve... Napacno zvezan agregat in s tem vse storitve padejo po celi regiji, se strinjam velika neumnost ampak verjemem da bodo to popravili za naslednjic, ker pomoje se zavedajo, da tako ne gre... pac smesno mi je samo, ker ljudje mislijo da ostali ISPji imajo pa cudezno 100% uptime in ce zamenjajo ISP jim bo pa internet vedno delal...
[/quote]
Seveda, da imajo izpade, ampak v zadnjih 20 letih (na t-2 ~4 leta, ostalo na telekomu) nikoli se nisem NAENKRAT ostal brez mobilnega + stacionarnega interneta (razen ko zmanjka elektrike za dlje casa). Poleg tega sedaj niti klicati nisem mogel nikamor.
Torej, za nekoga, ki dela od doma t-2 ni vec realna opcija, razen ce ne zelim imeti se en mobilni paket pri nekem drugem operaterju.

Razumem, da vedno lahko pride do lokalnih izpadov (bager unici linijo, amanjka elektrike,...) ampak to kar se je danes pripetilo t-2ju SE NE BI SMELO.

Treba je kaznovat nesposobnost.

Odgovori