SMTP in PDA

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
ConsumeR
Model
Prispevkov: 248
Pridružen: 24. Avg 2006 ob 19:20
T-2: Že imam
Paket: 20 Mbit / 20 Mbit - FTTH
Kraj: Ljubljana - Dravlje

SMTP in PDA

Odgovor Napisal/-a ConsumeR » 23. Apr 2009 ob 20:00

Imam manjši problem. Na dlančniku uporabljam T-2jev e-mail račun, problem pa se pojavi pri pošiljanju pošte, če se na internet povežem preko Mobitelovega omrežja (Itak Đabest). Če imam vnešen T-2jev SMTP strežnik (smtp.t-2.net) mi noče poslati pošte, če vnesem mobitelovega (smtp.planet.si) pa deluje. Vendar pa če sem preko WiFi povezan na T-2 net preko Mobitelovega SMTP ne deluje, preko T-2 pa deluje. Ker nočem vsakič vnašati drugih SMTP strežnikov (sploh kadar sem na kakem WiFiju za katerega ne vem katerega ISPja uporablja - npr. nekje v tujini, kjer je Mobitelov internet predrag) me zanima če obstaja kaka uporabna rešitev za to? Poskusil sem z Gmailovim SMTPjem, vendar mi le-ta spremeni odhodni email v Gmailovega, rad pa bi, da bi kot pošiljatelj pisalo xxx@t-2.net! Hvala za odgovore!
Slika
Slika - FTTH optika

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2090
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: SMTP in PDA

Odgovor Napisal/-a NoName » 23. Apr 2009 ob 22:21

načeloma deluje pošiljalje preko t-2jevega smtp strežnika iz kateregakoli omrežja, če le uporabljaš smtp avtentikacijo.

če imaš pa to 'srečo', da tvoj ponudnik bolj slabo skrbi za svoje omrežje in se posledično določeni subneti znajdejo na kaki blacklisti, potem ti pa tudi smtp avtentikacija ne pomaga. v tem primeru se obrni na tvojega ponudnika internetnih storitev in ga pripravi do tega, da bo začel obveščati stranke, ko se bodo njihovi ipji znašli na kakih blacklistah...
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

ConsumeR
Model
Prispevkov: 248
Pridružen: 24. Avg 2006 ob 19:20
T-2: Že imam
Paket: 20 Mbit / 20 Mbit - FTTH
Kraj: Ljubljana - Dravlje

Re: SMTP in PDA

Odgovor Napisal/-a ConsumeR » 23. Apr 2009 ob 22:32

Moj ponudnik je T-2. Kaj to pomeni v praksi? Da moram pisati na njihovo podporo glede tega problema?
Slika
Slika - FTTH optika

chevron
Uporabnik
Prispevkov: 48
Pridružen: 9. Sep 2008 ob 10:21
T-2: Že imam

Re: SMTP in PDA

Odgovor Napisal/-a chevron » 24. Apr 2009 ob 08:34

Ne. Uporabi T-2jev smtp in vklopi avtentikacijo s svojim T-2jevim imenom in geslom. Iz Mobitela bi načeloma moralo delovati, v tujini je pa odvisno od posameznega internetnega ponudnika.
Slika

ConsumeR
Model
Prispevkov: 248
Pridružen: 24. Avg 2006 ob 19:20
T-2: Že imam
Paket: 20 Mbit / 20 Mbit - FTTH
Kraj: Ljubljana - Dravlje

Re: SMTP in PDA

Odgovor Napisal/-a ConsumeR » 24. Apr 2009 ob 11:11

To sem že poskusil, vendar ne deluje, tudi če vklopim SSL. :jao: Imam še kakšno drugo opcijo?
Slika
Slika - FTTH optika

Uporabniški avatar
gjural
Nadebudnež
Prispevkov: 425
Pridružen: 15. Okt 2008 ob 02:46
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL

Re: SMTP in PDA

Odgovor Napisal/-a gjural » 24. Apr 2009 ob 22:05

2krat vneseš pošni predal. enkrat smtp od t-2 za v t2 omrežju in drugič od mobitela. 1 bo vedno error, drugi bo deloval...

opcija b: greš z mobilno na t2
Slika
Slika
Slika

ConsumeR
Model
Prispevkov: 248
Pridružen: 24. Avg 2006 ob 19:20
T-2: Že imam
Paket: 20 Mbit / 20 Mbit - FTTH
Kraj: Ljubljana - Dravlje

Re: SMTP in PDA

Odgovor Napisal/-a ConsumeR » 24. Apr 2009 ob 22:33

Recimo, da si naredim 2 accounta. Kaj pa ko se nekje prijavim v public WiFi (recimo v tujini, kjer ziher ni T-2)? Obstaja kaka rešitev razen plačljivih SMTP? Zanimivo je, ker je nekaj časa nazaj smtp od t-2 normalno deloval tudi v drugih omrežjih... bodo to spet omogočili ali ne?

edit: Mogoče ve kdo za kakšnega ponudnika e-mailov (free - kot recimo Gmail ali Windows Live), katerega SMTP bi lahko uporabil - kot omenjeno Gmail prepiše "from" z @gmail.com zato mi ne ustreza...
Slika
Slika - FTTH optika

Odgovori