zajebavanje telekoma - NUJNO

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
rki17
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 14. Jul 2009 ob 18:44
T-2: Še nimam

zajebavanje telekoma - NUJNO

Odgovor Napisal/-a rki17 » 14. Jul 2009 ob 18:58

Pozdravljeni.

Sem nov na tem foromu in bi rad podal svojo izkušnjo in hkrati vprašanje.
Živim v centru Kopra in hotel sem sklenit pogodbo z t-2 za iptv. Ker v stanovanju nimam tel. priključka, so me v koprski poslovalnici naslovili na telekom, da si moram najprej uredit tel. priključek. Na telekomu jim povem, da bi rad imel svoj priključek in da na tem naslovu že 1 obstaja (ker sem podnajemnik in najemodajalec ima v sklenjen internet pri amisu, ki ga uporablja več ljudi, zato ne moremo prekinit razmerja). telekomova uslužbenka mi reče, da se najprej naredi poizvedba in se vidi, kakšne so možnosti (naj bi to bilo v par dnevih). Čakal sem 1 mesec, da sem dobil odgovor, da je možnost priklopa. Ko grem naslednjič na telekom, da bi podpisal izgradnjo priključka, mi gospa odvrne da so dali poizvedovat, če je možno naredit internet brez priključka (torej da sklenem razmerje pri siolu), in to je bilo možno, če pa hočem drugega operaterja, pa moram dat poizvedbo za izgradnjo tel. priključka :))) potem sem znorel in na koncu dal še enkrat poizvedbo za izgradnjo tel. priključka. Čez 1 teden sem dobil domov pisni odgovor, da je za izgradnjo priključka potrebno izvest neka težja dela, za kar se rabi soglasja sostanovalce in....

Zdaj pa mi ni več jasno ali me telekom zajebava. Če je prva opcija možna, ki morajo pravtko potegnit nov kabel do mojega stanovanja, kako je potem lahko v 2. primeru potrebno izvest težja dela in soglasja...?

Če ima kdo več izkušenj, naj prosim pomaga (tudi kdo od T-2)
hvala

Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Re: zajebavanje telekoma - NUJNO

Odgovor Napisal/-a borut » 14. Jul 2009 ob 19:51

hehe.. boš mogel malo na besednemu zakladu delat.

Dejansko mogoče to ni zajebavanje, ampak realna slika. Telekom more vsakemu državljanu zagotoviti telefonski priključek, tako da brez skrbi naroči tole. Ne morejo ti obljubit nekih datumov, če je pač napeljava priključka tehnično zahtevnejša. Bo že moral pridobiti vsa soglasja. To je edini način, da ti parico napeljejo, na kateri boš potem lahko uporabljal storitve.

In ja.. če vlečeš baker, ga je dobro vleči po zemlji, ki je last nekoga.. zaradi tega so soglasja.. :owned:


Druga možnost pa je, če imaš blizu optični priključek, kar je pa itak znanstvena fantastika. :owned:
Slika

rki17
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 14. Jul 2009 ob 18:44
T-2: Še nimam

Re: zajebavanje telekoma - NUJNO

Odgovor Napisal/-a rki17 » 14. Jul 2009 ob 20:03

ja, samo ni mi jasno, kako je možen priklop siol storitev brez problema (takoj), če pa hočeš drugega operaterja, pa so že potrebni zahtevnejši posegi - saj v vsakem primeru morajo napeljat parico (ali se motim)?

optike na žalost ni (kar je čudno, saj sem v centru kopra, ki je prvi kot mesto imel optiko).

kabel bo pa verjetno šel po zidovih stavb, saj imajo okrog mene vsi napeljave po zidovih, zato ne razumem, zakaj soglasja

celloak
Legenda
Prispevkov: 1191
Pridružen: 30. Okt 2006 ob 18:20
T-2: Že imam
Paket: Brezčasna optika 100/10

Re: zajebavanje telekoma - NUJNO

Odgovor Napisal/-a celloak » 14. Jul 2009 ob 20:12

Naroči Siol brez vezave, skenslaj prvi dan in prevekslaj na T-2. Kej dost drugega ti ne znam svetovati.
ko rano rani /
il' je pekar /
il' budala

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: zajebavanje telekoma - NUJNO

Odgovor Napisal/-a Krypto » 15. Jul 2009 ob 10:45

Najbrž je v prvi varianti delala poizvedbo na že obstoječem paru, zato je bil tudi pozitiven odgovor. Vendar kot veš imaš ta priključek že zaseden.
V drugi varianti je dala poizvedbo za izgradnjo novega telefonskega priključka. Ker na tej lokaciji že imaš telefonski priključek, oziroma jih je več je možno da so vsi pari zasedeni in bi potem moral TS vleči nove kable do tebe (omarice).
Ponavadi ko hoče nekdo imeti v istem stanovanju več parov vedno rata problem, razen če je že ob izgradnji planirano da se bo rabilo več parov.
Če se boš odločil za varianto ki jo je svetoval celloak pazi da ti ne bodo priključka naredili na že obostoječega.

rki17
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 14. Jul 2009 ob 18:44
T-2: Še nimam

Re: zajebavanje telekoma - NUJNO

Odgovor Napisal/-a rki17 » 15. Jul 2009 ob 16:27

Zdaj pa mi več ni nič jasno.

Danes me kliče nekdo iz Telekoma in me sprašuje, če sem naročil tel priključek, in če če imam kakšnega. Povem mu, da 1 že obstaja, samo da bi imel svoje. Potem ga še povprašam, če bo zdaj možno izdelat priključek in mi odgovori, da morajo najprej poizvedet. :nevem:

N7
Model
Prispevkov: 207
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 13:39
T-2: Že imam
Paket: all inclusive

Re: zajebavanje telekoma - NUJNO

Odgovor Napisal/-a N7 » 23. Jul 2009 ob 13:57

Morda si naletel na kake migrirane Gorenjce, pa te ne marajo odkar si Kranj degradiral v vas :)

Odgovori