Izgradnja optičnega omrežja - KATASTROFA

Splošni pogovori o T-2

Kdo ima prav?

Jaz
27
55%
T2
16
33%
Gratel
6
12%
 
Skupaj glasov: 49

prisonbreak
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 17. Avg 2009 ob 00:10
T-2: Že imam
Paket: Optika 10/10 (10/15)

Izgradnja optičnega omrežja - KATASTROFA

Odgovor Napisal/-a prisonbreak » 17. Avg 2009 ob 00:24

Naj začnem z svojo žalostno zgodbo o izgradnji optičnega omrežja na području ljubljane (za bežigradom). Kličemo na T2 in se dogovorimo, da potrebujemo pooblastila vsaj 50% podpisov na hišo... Mi imamo več stanovanjsko hišo, v kateri sta lastnika samo 2, preden smo uspeli T2 prepričati, da potrebujejo samo 2 podpisa je trajalo 14 dni. Potem je trajalo še nadaljnih 14 dni, da smo dobili na dom ANEX. Ko smo podpisali ANEX pogdbo smo čakali še pribljižno 1 teden da so prišli tehniki iz T2-ja. Napeljali so optične kable po stanovanju in naštimali "škatlo" nakar s eni hotela povezat v omrežje... ugotavljajo kje je napaka in ugotovijo da je na približno 100m od naše hiše "slabo vlakno"... Potem odidejo in ne zgodi se nič. Pokličem na T2 in zagotavljajo mi, da je to naloga Gratel-a pokličem na gratel in trdijo da je za to kriv T2. Končno pred nekaj dnevi pridejo tehniki in ugotovijo razlog, kje je napaka... V jašku pred Bežigrajsko Gimnazijo, kjer pa T2 nim pristojnosti... Poleg vsega pa je na tem jašku prakiran še avtomobil (Vsak jašek mora imeti zagotovljeno intervencijsko(vzdrževalno)pot) torej je to samo še en izgovor, da ne naredijo tisto, kar bi morali narediti že mesece nazaj... Pokličem na T2 in jim obrazložim zadeo, da če je parkiran avtomoill, lahko pokličejo redarstvo in avtomobil bodo brez težav morali odpeljati... Zgodi se da mi možakar odgovori, da bomo na optiko vrjtno še kar nekaj časa čakali, saj je to naloga gratela, takrat mi je "Dvignilo živec" Poveda sem, da imajo čas, da to poštimajo, potem pa bomo morali obvestiti javnost, kako nesolidno ravnajo s strankami, in da odgovornost nepresatno prelagajo na druge...

Hvala za možnost obraložitve

Lep pozdrav Jezen uporebnik T2-ja - Tomaž :grr:

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: Izgradnja optičnega omrežja - KATASTROFA

Odgovor Napisal/-a KoMar » 17. Avg 2009 ob 00:33

Temo sem premaknil iz Vaša zgodba v Splošno (ker se nisi držal pravil za podforum Vaša zgodba) ter popravil "Gdo" v "Kdo".

Me pa tudi zanima, koliko € si plačal za izgradnjo te optike, da misliš, da imaš zdaj pravico "obvestiti javnost", ker se je malo zapletlo... čeprav razumem, da si jezen, ker se vse skupaj vleče, mi ton tvoje pritožbe ni všeč. Glasoval sem pa zate, saj se spodobi, da se ti optika poštima, kot je treba...

Uporabniški avatar
Vragec
Znanec
Prispevkov: 89
Pridružen: 5. Mar 2009 ob 18:31
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL
Kraj: Benedikt

Re: Izgradnja optičnega omrežja - KATASTROFA

Odgovor Napisal/-a Vragec » 17. Avg 2009 ob 09:04

Pozdravlje,

pod anketo si pozabil dat možnost nobeden. :) (malo za šalo malo za res)

Glede optike pa je tak. Delno sestrinjam s tvojo zgodbo, da te T-2 in ostali podizvajalci "nategujejo".
Podrugi strani pa imam tudi nekaj informacij iz T-2 in razumem tudi njihovo stran (verjami mi, da je lažje zgodbo razumet in jo sprejet, če veš določene stvari).

Tako, da ... če že nimaš optike idi vsaj na VDSL za začetek, da boš lahko potešil svoje potrebe po internetu.
Jaz pri sebi doma nimam nič razen starega dial-up-a ... pa že telekomu, amisu, T-2 in ostalim ISP-jem težim kaki 2 leti ... in kaj naj ?? Ko pridem kamorkoli me folk sam postrani gleda, ko se derem na uslužbence. Na telekomu v MB so celo šli tako daleč, da so umaknili zaposlene v siol-ovi trgovini kjer se je dalo sklepat naročnine in ostalo, da se ja ne moreš več dret na njih ...samo preko telefona ... tam pa ti slušalko dol vržejo pa je to to. Če pa se že maš možnost dret na koga pa se dereš na ubogega študenta, ki dela tam, da bi si zaslužo za morje ali kaj podobnega, kriv pa ni nič...pa tudi do višjih ležečih zaposlenih ne pride nič ker se ubogemo študenteko ne da naprej povedat pa še strah ga je za tisti študentski denar.

In kam potem pridemo. Do tega, da bo pof**** telekom nazadnje prevzel vse slovenske ISP-je in bomo ozko čivkalo (beri počasi DLL-jali). Že tako gre večino po njihovih kablih. Če pa greš iz Telekoma k kateremo koli drugemu ponudniku, pa te pri priklopu sabotirajo in podobne stvari, da bi ja navadni smrtniki mislili uffff ... tu pa nič ne dela bomo šli nazaj na telekom tam je vsaj telefon delal.
Da jim je*** mamo ... proklet Telekom pof****. Dol z njim. Naj vrnejo ves denar, ki so ga pokrali v startih letih pri izgradnji telefonskega omrežja. Pras** kradljivi.
Lepo bi bilo, če bi se dalo zgodbe, ki se dogajajo uporabnikom povedat po TV, da bi tudi "manj" izobražen narod (ciljam na starejše gospe in gospode, ki so prepričani, da je nacionalni Telekom the best of the best) (pa ne mislim, da so zaj neumni, ampak ne vedo kaj se v oddzadju dogaja) videl kaj Telekom dela in jih mogoče tako prepričal k menjavi operaterja.

No to so strjene moje misli ... dovolj za danes.

Drugače pa ...dokler imaš internet nad 1024/256 je vse ok ...

lp
Slika

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Re: Izgradnja optičnega omrežja - KATASTROFA

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 17. Avg 2009 ob 09:24

Popravit vlakno ni tako kot zlepit parico, ko samo malo izolir traka naviješ okoli...se pa delno strinjam s tabo, da komunikacija Gratel-T-2 včasih tako šepa, da sploh ne veš a mislijo resno ali ne. Meni, ko sem jih čakal cel dan doma pa ni bilo nobenga, so potem na T-2 povedali da kontaktne številke od Gratela sploh nimajo in da bodo že prišli ko bodo :lol: :lol:
Slika Optika od 30.5.2008

Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Re: Izgradnja optičnega omrežja - KATASTROFA

Odgovor Napisal/-a borut » 17. Avg 2009 ob 09:32

tam pa ti slušalko dol vržejo pa je to to. Če pa se že maš možnost dret na koga pa se dereš na ubogega študenta, ki dela tam, da bi si zaslužo za morje ali kaj podobnega, kriv pa ni nič...pa tudi do višjih ležečih zaposlenih ne pride nič ker se ubogemo študenteko ne da naprej povedat pa še strah ga je za tisti študentski denar.
Delam na SiOL helpdesku..

- strankam ne mečemo del telefonov
- do "višje ležeče zaposlenih" stvari vsekakor pridejo, saj jih imamo tam (nadzorni, vodja tehničnega klicnega centra itd). Samo razlog mora biti pravi. Nekoga, ki se "dere" nikakor ne bom posredoval naprej. Za prijazno stranko sem pripravljen sklicat cel rajon. Za nekoga, ki mi grozi in se "dere" pa NIČ!
- nikakor me ni strah za študentski denar, ker se mi stranka dere, da hoče nadrejene.. hehe.. 8)


@prisonbreak: Pač boš počakal še par dni, da te priklopijo, kaj noriš sedaj. Sej veš, da je tudi T-2-ju prioriteta te preklopit na FTTH.
Slika

Uporabniški avatar
Vragec
Znanec
Prispevkov: 89
Pridružen: 5. Mar 2009 ob 18:31
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL
Kraj: Benedikt

Re: Izgradnja optičnega omrežja - KATASTROFA

Odgovor Napisal/-a Vragec » 17. Avg 2009 ob 09:41

borut: lepo, da vsaj en taki dela tam. Ampak ko so prišli priklaplat tašči so bile zadeve silno smešne, če ne že norčave. Da mi telekomov tehnik reče, na tej liniji ni bilo nikoli TV-ja ...jaz pa mam sliko na kateri gledamo TV na istem priklopu ... pol nevem kdo je bolj nor jaz al on.

Take ludi je treba bek spravit ko se ti delajo norca. Si predstavlaš, da prideš v bolnico z odprtim zlomom pa ti rečejo vi pa ste ja čist vredu, kaj te iščete tu domu se spakate.
Prosim te lepo no.
In kaj je pravi razlog ? ... da rečeš seveda z vami želimo sklenit naročniško razmerje ...sigurno je to magična beseda :D .....

Nevem no, poznam tud jaz sam ljudi, ki delajo na telekomu ... ampak nekaj tisti ko dela tam ne vidi slike z druge strani ...

lp
Slika

prisonbreak
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 17. Avg 2009 ob 00:10
T-2: Že imam
Paket: Optika 10/10 (10/15)

Re: Izgradnja optičnega omrežja - KATASTROFA

Odgovor Napisal/-a prisonbreak » 17. Avg 2009 ob 09:57

KoMar napisal/-a:Temo sem premaknil iz Vaša zgodba v Splošno (ker se nisi držal pravil za podforum Vaša zgodba) ter popravil "Gdo" v "Kdo".

Me pa tudi zanima, koliko € si plačal za izgradnjo te optike, da misliš, da imaš zdaj pravico "obvestiti javnost", ker se je malo zapletlo... čeprav razumem, da si jezen, ker se vse skupaj vleče, mi ton tvoje pritožbe ni všeč. Glasoval sem pa zate, saj se spodobi, da se ti optika poštima, kot je treba...

Koliko € praviš, hm ja nebi vedu, vem pa da plačujemo telefon in internet za đabe, ker telefon sploh ne dela, ker ko so napeljali opriko, smo morali precvikati in zamenjati analogni kabel za optični, zato smo potem morali improvizirati da nam sploh dela internet pa še to ne tko kt je treba... Tako da računaj, da plačujemo storitve, ki jih sploh ne uporabljmo (spet zaradi napake T2-ja)

...

Glede tega metanja sliušalke, meni jo vedno vržejo dol, ko rečem, da bi rad prišel do številke odgovornega, češ da oni nimajo nič s tem, tako da bi bilo tle tut za uredit ane... Sicer pa je pod prijave stranke že napisano, da imate čas do srede potem pa bo javnost obveščena (žal edino tako se bo dalo kaj uredit)

Kaj čš vedno more bit en k dela sranje (delu ga bom zato, ker a je T2 prvi delu men)

Lp

Tomaž

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Izgradnja optičnega omrežja - KATASTROFA

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 17. Avg 2009 ob 10:03

Lahko daš meni na Zasebna svoj kontaktni podatke (številko pogodbe) in bom dal preveriti kako je s tem. Ampak, če priklop še ni možen pri tebi, priklopa pač še ne bo.
Optika 100/10

prisonbreak
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 17. Avg 2009 ob 00:10
T-2: Že imam
Paket: Optika 10/10 (10/15)

Re: Izgradnja optičnega omrežja - KATASTROFA

Odgovor Napisal/-a prisonbreak » 17. Avg 2009 ob 10:09

Nisi prebral kaj sem napisal?

Napisal sem, da pri nas v hiši T2 sploh nima več nobenih opravkov, zrihtat morjo jašek pred Bežigrajsko Gimnazijo, tam je pokvarjeno vlakno, ne pri nas, pri nas je napeljano in urejeno vse, ampak je napaka drugje (v jašku pred Bežigrajsko gimnazijo)...

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Izgradnja optičnega omrežja - KATASTROFA

Odgovor Napisal/-a Malkec » 17. Avg 2009 ob 10:12

Kolikor vidim je problem v tem, da so mojstri že dvakrat poizkušali odpravit napako, pa niso imeli dostopa do jaška, ker avti parkirajo čez jašek. :nevem:

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Izgradnja optičnega omrežja - KATASTROFA

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 17. Avg 2009 ob 10:12

Jah, če je nekdo parkiral na jašku in naši ne morejo zraven, ga bodo pa že disciplinirali?! Če je to edini problem, potem pravzaprav problema ni. :)
Optika 100/10

prisonbreak
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 17. Avg 2009 ob 00:10
T-2: Že imam
Paket: Optika 10/10 (10/15)

Re: Izgradnja optičnega omrežja - KATASTROFA

Odgovor Napisal/-a prisonbreak » 17. Avg 2009 ob 10:15

Ja približno imaš prav, ampak to da niso imeli dostopa, je sam izgovor, ker mora biti zagotovljena vzdrževalna pot, oziroma prost dostop do jaška... Torej naj mojstri pokličejo Mestno redarstvo in odpeljalo bo moteči avtomobil sploh pa so mi rekli teli "mojstri" da je avto parkiran na pločniku (kjer sploh nebi smel biti) torej z redarstvom ne bo problema... Uredite prosim nekaj (sicer gremo do konca)

Lp

Tomaž

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Izgradnja optičnega omrežja - KATASTROFA

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 17. Avg 2009 ob 10:22

Ker ne vem kdo si, ti ne morem prav nič pomagati. Če mi boš dal svoje podatke na ZS, pa bom lahko dal preveriti v čem je fora.

Vsekakor pa ni naloga T-2, da dirigira mirujočemu prometu po Ljubljani. A si predstavljaš, da unemu odpeljejo avto s pajkom, pa se tipu pol odpuli?
Optika 100/10

prisonbreak
Novinec
Prispevkov: 13
Pridružen: 17. Avg 2009 ob 00:10
T-2: Že imam
Paket: Optika 10/10 (10/15)

Re: Izgradnja optičnega omrežja - KATASTROFA

Odgovor Napisal/-a prisonbreak » 17. Avg 2009 ob 10:30

Navadni nimda napisal/-a: Vsekakor pa ni naloga T-2, da dirigira mirujočemu prometu po Ljubljani. A si predstavljaš, da unemu odpeljejo avto s pajkom, pa se tipu pol odpuli?
Hmm... Ne predstavlam si, lahko pa gremo skupaj z T2 ekipo do tistega jaška (sploh ne vem kje je, povedali so mi pa da je na pločniku) in bom jaz poklical redarstvo pa bomo skupaj počakali in bojo potem oni uredili naprej, men ni problem policat na redarstvo... Če je T2-ju!!! Drgač se pa na pločniku sploh ne dme parkirat in kot sem povedal pri izgradnji jaška mora biti zagotovljena vzdrževalna pot, to bi moral gratel prej pomislt ane... Kaj pa če bi u jaškiu zagorel al pa krkol... Nujno mora bit zagotovljena pot do jaška (spet napaka T2-ja)

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Izgradnja optičnega omrežja - KATASTROFA

Odgovor Napisal/-a kekoke » 17. Avg 2009 ob 10:40

Pa dej neh se sikirat, naslednje poletje, ko ne bo tolk mirujočega prometa bodo šli pogledat, če je jašek frej. Kot da preteklih 20 let nisi mogel preživeti brez optike. In zdej se sikiraš zaradi leta ali dveh.
sarkazm off
jasno je da nimajo prav ampak si pa lahko še naprej lepo prepevajo Kaj nam pa morejo morejo morejo....
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Odgovori