Okvarjeni napajalniki za VDSL

Splošni pogovori o T-2

Kolikokrat se vam je pokvaril napajalnik za modem? (strela ne šteje)

Enkrat
41
61%
Dvakrat
13
19%
Tri ali večkrat
13
19%
 
Skupaj glasov: 67

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Okvarjeni napajalniki za VDSL

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 15. Okt 2009 ob 22:37

Tudi meni se je enkrat pokvaril in so mi ga zamenjali. Zame to sicer ni bilo problematično, saj sem starega nesel v službo. Za večino uporabnikov je bilo pa treba poslati monterja, marsikateri uporabnik je pa prišel tudi sam zamenjati v poslovalnico, nekateri tudi po večkrat. Takih primerov je bilo "zelo veliko". Šele ko smo pričeli kupovati kvalitetnejše napajalnike, so se okvare nehale. To ni hec, saj so se monterji morali na veliko pepčkati z menjavo napajalnikov, namesto da bi urejali resnične probleme, kot recimo interne inštalacije pri uporabnikih.

V zadnjem letu se je situacija drastično popravila in slabega delovanja VDSL sistemov skoraj ni, saj jih naši monterji večinoma uspešno odpravijo. Ker je večina defektnih napajalnikov zamenjana, sicer z zelo velikimi stroški, je brezveznega letanja po terenu in menjavanja škartastih napajalnikov vedno manj. In če pride do težav v delovanju storitev, lahko monter hitro pride napako odpraviti. 8)
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Seeker
Navdušenec
Prispevkov: 646
Pridružen: 29. Avg 2006 ob 21:41
T-2: Še nimam

Re: Okvarjeni napajalniki za VDSL

Odgovor Napisal/-a Seeker » 15. Okt 2009 ob 23:18

NN, a lahko poveš kakšne oznake/slike dobrih in slabih napajalnikov za identifikacijo?

A to velja le za modeme ali so Aminovi napajalniki tudi na udaru?

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Okvarjeni napajalniki za VDSL

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 15. Okt 2009 ob 23:22

Samo modemi, pa še to verjetno ne več letošnji. Če je bila narejena menjava po nekem datumu, potem se je zamenjalo z zaresnim napajalnikom.
Optika 100/10

Uporabniški avatar
Seeker
Navdušenec
Prispevkov: 646
Pridružen: 29. Avg 2006 ob 21:41
T-2: Še nimam

Re: Okvarjeni napajalniki za VDSL

Odgovor Napisal/-a Seeker » 15. Okt 2009 ob 23:24

Tukaj moram pohvalit T-2, saj mi je prijatelj ravno zadnjič omenil, da je prišel T-2 monter in kljub delujočemu napajalniku rekel, da je le-ta iz pokvarljive serije in ga zamenjal.

Amapk resno NN, daj povej kako identificirati ta dobre in zle?

T2_Delavec
Starešina
Prispevkov: 12976
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:57
T-2: Že imam
Paket: Optika 100/10

Re: Okvarjeni napajalniki za VDSL

Odgovor Napisal/-a T2_Delavec » 15. Okt 2009 ob 23:27

Jaz tega podatka ne vem, ker ne delam na tem področju. Zvem le, kar mi povedo odgovorni.
Optika 100/10

Jaka
Starešina
Prispevkov: 2761
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: IPTV
Kraj: Ljubljana

Re: Okvarjeni napajalniki za VDSL

Odgovor Napisal/-a Jaka » 15. Okt 2009 ob 23:27

Nikoli.

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Okvarjeni napajalniki za VDSL

Odgovor Napisal/-a Cobane » 16. Okt 2009 ob 06:33

Nobeden od treh napajalnikov (še) - modem, Vood in Amino!

Mi je pa že dvakrat šel na routerju!

NN, kakšna anketa je to, če moje opcije sploh ni na seznamu!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Okvarjeni napajalniki za VDSL

Odgovor Napisal/-a RobertM » 16. Okt 2009 ob 07:06

Seeker napisal/-a:Amapk resno NN, daj povej kako identificirati ta dobre in zle?
Tisti "zli" napajalniki za modem so pokoncno postavljeni v vticnico (5V / 2A)
Tisti " dobri" pa so lezeci in malce vecji (5V / 3A) in imajo tudi malce debelejsi kabel.

In kje je finta slabih in dobrih - stari je dal od sebe 2 Ampera toka in ga je pregravalo predvsem pri uporabnikih z vec storitvami (npr.: net + 2xTV) - v povprecju je tak napajalc zdrzal 200 dni oziroma pol leta.
Skoraj pravilo je bilo, da je zadnji teden ali dva zacela "srati" TV in povezava je prekinjla - nato pa v vecini primerov MRK na modemu, pri nekaterih pa se modem ni hotel vec povezati (link utripa)-to so neposredne izkusnje z terena.

Kot je napisal NN se monterji enostavno nismo mogli intenzivno ukvarjati z zahtevnejsimi napakami saj smo bili bolj menjalci napajalnikov :nevem:
Sedaj pa si "komot" vzamemo malce vec casa za resnejso in temeljitejso odpravo napake-razumljivo a ne ;-)
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Uporabniški avatar
sjavorshek
Znanec
Prispevkov: 54
Pridružen: 17. Jul 2007 ob 20:41
T-2: Že imam

Re: Okvarjeni napajalniki za VDSL

Odgovor Napisal/-a sjavorshek » 16. Okt 2009 ob 07:22

Zamenjal enkrat, sam na Brnčičevi.

Kdor ima starega, naj ga čimprej zamenja, ker lahko postanejo mal ... vroči. :hudicek:
Slika

The Menace
Model
Prispevkov: 310
Pridružen: 24. Jul 2009 ob 21:00
T-2: Že imam
Paket: Bakreno brezčasen

Re: Okvarjeni napajalniki za VDSL

Odgovor Napisal/-a The Menace » 16. Okt 2009 ob 07:34

Na vašem mestu bi tožil podjetje ki vam je dobavilo te napajalnike.... plačati pa bi vam morali stroške za nove napajalnike, delo monterjev in seveda še odškodnino(ta odškodnina bi seveda lahko šla za optiko :blbl: ). Oh in seveda bi lahko plačali še uporabnikom za izpad storitev.... In nato sem se zbudil :mrgreen:
"Kako je lepo biti glup "

Uporabniški avatar
gjural
Nadebudnež
Prispevkov: 425
Pridružen: 15. Okt 2008 ob 02:46
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL

Re: Okvarjeni napajalniki za VDSL

Odgovor Napisal/-a gjural » 16. Okt 2009 ob 08:26

opcija nikoli ne obstaja :hmm:

drugače pa se vsem stari napajalniki zamenjujejo.. koliko vem...
Slika
Slika
Slika

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Okvarjeni napajalniki za VDSL

Odgovor Napisal/-a kekoke » 16. Okt 2009 ob 10:21

le kako bi pa zgledal, če bi se izkazal da 95% uporabnikov ni imelo težav z napajlaniki (če bi bila možna opcija nikoli). Kot je že nekdo v neki drugi temi opazu tale anketa služi popolnoma drugim namenom in je še eno NNjevo PR skrpucalo. T-2 seveda ve koliko napajalnikov je crknilo in prav tako to ve dobavitelj, razpucavanje preko neuradnega foruma je pa :nismeška ogabno, btw, sem glasval za 3 in več, op op op op dejmo naši.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Okvarjeni napajalniki za VDSL

Odgovor Napisal/-a Krypto » 16. Okt 2009 ob 10:34

kekoke Ravno tako kot RobertM lahko drugače potrdim da je bilo crkavanje starih napajlnikov 5V/2A resnično abnormalno, zapis v drugi temi pa bolj kot ne hec, ki je verjetno blizu resnice oz. jedru problema.

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Okvarjeni napajalniki za VDSL

Odgovor Napisal/-a kekoke » 16. Okt 2009 ob 10:53

jaz vam verjemem, men ste ga tudi preventivno zamenjali, čisto razumljivo je tudi, da je s tem nastala škoda, ki ni omejena le na material in delo ampak tudi na ugled in s tem na celotno poslovanje podjetja, sam za to imamo pravo, pogodbe in razumne dogovore, ne pa spletne ankete.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Uporabniški avatar
borutz
Navdušenec
Prispevkov: 666
Pridružen: 13. Feb 2007 ob 13:31
T-2: Že imam
Kraj: Spodnja Idrija

Re: Okvarjeni napajalniki za VDSL

Odgovor Napisal/-a borutz » 16. Okt 2009 ob 10:58

če komu crkne lahko za hitro premostitev problema uporabi linksysov napajalnik. Meni je crknil in do drugega jutra ko je prišel RobertM je žena v miru lahko gledala tv :-)
Slika

Odgovori