[Naročil sem--->imam] 8/1+ Telefon

Splošni pogovori o T-2
Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Odgovor Napisal/-a Skorc » 25. Avg 2006 ob 12:23

Ma nič čakat, takoj na T-2 klicat in naredit frko :lol: Ma ne, hecam se. Le pokliči in se pozanimaj kako kaže z montažo. Pri meni je bilo podobno, doma je dežural sine in čaaaaaaaakal na T-2 monterja (Telekomov je prišel točno ob uri, kar je res je pač res), jaz sem pač takrat bil na drugem koncu SLO. Po telefonskem klicu na T-2 so me hoteli "odpraviti" s finto, imajo 3 dni časa za prikolop. Ok, to že res ... le, če ne bi že krepko prekoračili dogovorjen rok in vpoštevali dogovor, ki smo ga pred tem imeli (osebno bil na sedežu, imel ibunge :x ) Skratka še en izletek na sedež, pobral opremo in sam zadevo priklopil. Interna inštalacija je pač tipi-topi :P . TV zašpilal takoj, internet v kasnejši fazi šteknil (v mejah normale, nesporazum glede zahteve za fiksni IP, v končni fazi zelo kratek komunikacijski mrk), telefon pa zašpilal naslednji dan (sevade brez moderatorjevega posredovanja ni šlo :) ).
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

bandogge
Znanec
Prispevkov: 64
Pridružen: 20. Apr 2006 ob 00:29
T-2: Že imam
Paket: 8/1

Odgovor Napisal/-a bandogge » 25. Avg 2006 ob 14:21

bandogge napisal/-a:Pred dobre pol ure je možakar od Telekoma prišel po modem, tko da zdej čakam T2 monterje in njihovo opremo. Še dobr da nisem takrat prodal ISDN modema, da mam zdej zasilno back up povezavo 8)
Evo, sm že v hitrem T2 omrežju. Ko je pršu monter in priklopil zadevo, se modem ni postavil in mi je dejal da je napaka na Telekomu ter da upa da bodo čimprej zrihtali (vmes je tudi klical nekoga glede tega), 20 minut po njegovem odhodu pa se je modem postavu in zadeva dela. Download tko kot more bit, uploada in pinge še nism testiru.

A žal se mi je pojavila na tem forumu že opisana napaka, obdržal sem namreč ISDN in ob vsakem klicu mi vrže povezavo vn. Ko se klic konča, se po minuti ali dveh linija spet postavi. Je kar mal moteče :evil: Bom povprašu na T2, če lohk kaj storijo glede tega.
Slika

white
Nadebudnež
Prispevkov: 356
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 20:20
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant

Odgovor Napisal/-a white » 25. Avg 2006 ob 14:47

Na T-2 napako že poznajo in se odpravlja.... (ne za vsakega uporabnika posebej ampak za vse skupaj)

rambo
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 31. Jul 2006 ob 11:15
T-2: Že imam
Paket: 81
Kraj: medvode

Odgovor Napisal/-a rambo » 28. Avg 2006 ob 10:34

Pozdravljeni iz omrežja t-2

V petek sem zvedel da sem priklopljen na t2 , pokličem in vprašam kdaj pridejo monterji zadevo priklopiti.Pa mi tipček reče, da majo časa 3 dni in da jih pred ponedeljekom ne bo, zato sem šel modeme iskat sam. Prinesem domov in opazim, da so mi namesto isdn vmesnika dali PSTN/FAX vmesnik in pa pansonicov brezični telefon. Okej cool bom obdržal zadevo saj je telefon čist vredi. Drugače pa pri povezavi ni bilo nobenih težav, tudi modem se je lepo postavil.

Telefon dela bp.
Internet prav tako, test pa je pokazal sledeče:

Inicializacija . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . OK
izvajam 10s upload test (v smeri k internetu) 1.01Mb/s
izvajam 10s download test (v smeri k vam) 7.69Mb/s

testno datoteko iz t-2-jeve strani je vleklo s hitrostjo 933 kB/sec
za upload pa je bil postavjen ftp server in hitrost je bila 115 kB/sec

zaenkrat zadovoljen :D :D :D
lp
Slika

ConsumeR
Model
Prispevkov: 248
Pridružen: 24. Avg 2006 ob 19:20
T-2: Že imam
Paket: 20 Mbit / 20 Mbit - FTTH
Kraj: Ljubljana - Dravlje

Odgovor Napisal/-a ConsumeR » 28. Avg 2006 ob 12:19

Hehe glede montiranja je res bolš da sam, k meni je sicer prišel "majster" ampak vse kar je naredil je da sva priklopila laptop in preverila če dela. Vse ostalo (napeljevanje UTP kabla, vrtanje,...) pa sem moral opraviti sam. :evil: No vsaj dela kot je treba (zaenkrat :? )
Slika
Slika - FTTH optika

Uporabniški avatar
oyoy
Legenda
Prispevkov: 1344
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:41
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: sLOVEnija/portorož-lucija
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a oyoy » 28. Avg 2006 ob 13:17

"monterji" so res face in to očitno povsod. ko je pri meni zagledal router, se mu je takoj začelo muditi k drugi stranki. rekel je, da je njegovo, da link na modemu neha utripat, od tam dalje pa si mora stranka sama porihtat. in že ga ni bilo več. pred tem pa je bil pripravljen tudi popiti pijačo ... :D
Slika

bandogge
Znanec
Prispevkov: 64
Pridružen: 20. Apr 2006 ob 00:29
T-2: Že imam
Paket: 8/1

Odgovor Napisal/-a bandogge » 30. Avg 2006 ob 17:49

A se še komu ki ima paket 8/1 dogaja, da čez dan upload pade nekje za 30%?

Par dni zapored opažam ta pojav, da zjutraj nekje ob 7. uri pade na okoli 90KB/s in ta vrednost je pol do ene 20. ure na tem noviju. Potem pa naraste spet na normalno vrednost, v povprečju je hitrost uploada zvečer in ponoči okol 122KB/s. Merim pa zmeri pod enakimi pogoji, dlje časa in z več različnimi programi (DC++, uTorrent, DU meter, Speed test) in vsi pokažejo približno enake vrednosti. Vmes nism spreminjal nobenih nastavitev, ali kablov.


Tko po logiki bi sklepal, da je čez dan upload nižji zaradi obremenitve omrežja, se še komu dogaja kej podobnega?
Slika

rambo
Novinec
Prispevkov: 9
Pridružen: 31. Jul 2006 ob 11:15
T-2: Že imam
Paket: 81
Kraj: medvode

Odgovor Napisal/-a rambo » 13. Sep 2006 ob 10:22

Včeraj so se začele prve težave. Dawnload mi je drastično padel in sicer nekje na 40 kB/s. Z reseteranjem modema sem hitrost spravil nekje do 100 kB/s.
Danes sem klical na t2 in so rekli, da se mi je malenkost zmanšal in da ga bojo tehniki probali dvigniti. Upam da jim uspe :D :D :D

lp

Odgovori