zurnal - podkupljeni ali pač nesposobneži pišejo članke?

Splošni pogovori o T-2
Uporabniški avatar
gjural
Nadebudnež
Prispevkov: 425
Pridružen: 15. Okt 2008 ob 02:46
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL

zurnal - podkupljeni ali pač nesposobneži pišejo članke?

Odgovor Napisal/-a gjural » 24. Okt 2009 ob 22:24

pred 20 dnevi sem zasledil članek na žurnalu, sem hotel dati temo tukaj gor pa sem potem nekako pozabil... no danes pa mi nekdo omeni, kako je telekom najcenejši in seveda postanem rdeči, nakar mi ta znanec odgovori, da je sigurno tako, ker je prebral na žurnalu.

http://www.zurnal.org/iptv-siol-t-2-ami ... ija/131226

gre sicer za to stvar...

ni mi jasno, kako lahko takšne nepreverjne članke objavijo in kako lahko sploh takšne stvari primerjajo. v 30€ pri telekomu imaš 41 kanalov, in oni to primerjajo z brezčasno optiko kjer je osnovni t-2 paket in mobilna telefonija... kak nesposobnež mora delati takšno primerjavo, ... če bi želel najcenej izbrati zadeve, potem vzameš 10/10 + TV + teleing mini = 23,99€ kar je 10000% najceneje v sloveniji. programov pa imaš tudi več kot na siolu. če hočeš več kanalov, pa pač pol vzameš osnovni paket, in plačuješ 27,50€ in imaš 120 kanalov več kot na siolu, pa si še zmeraj srečen (ja internet je res počasnejši, ampak članek je bil za TV, in vsi vemo, da imaš tudi možnost izbrati 100/10 za 20€).... v glavnem, ko to objasnim temu znancu me pač začudeno pogleda :shock: jaz pa pač pomislim, koliko ljudi je še moralo temu nasesti, sploh starejših. nekako se mi zdi poceni reklama ki dejansko vžge, medtem pa podatka da njihova mogoče celo primerljivo shemo stane 42€ na mesec...

zanima me še vaše mnenje glede tega...



Če bi slučajno odstranli link...
zurnal napisal/-a: IPTV
Telekom cenovno vodi
Ljubljana | 12. 10. 2009, 21:48 | Marko Bernik | Komentarjev: 19

Siol ponuja internetno televizijo za najnižjo ceno, T-2 ima več programov, Amis pa je prenovil storitve.

Razpon ponudbe IPTV je od 33 do 56 evrov. © Shutter

* Elektronska poštaPošlji članek
* TiskajNatisni članek
* blogajBlogaj o članku
* Deli z ostalimi

Televizija. Pri Siolu dobite storitev internet televizije (IPTV) z internetno povezavo že za 29 evrov na mesec, pri čemer vas internetna povezava stane 26 evrov, doplačilo za IPTV pa znaša tri evre. Pri tem imate v paketu zajeto osnovno programsko shemo z 42 televizijskimi in 17 radijskimi programi.

Siolu tesno za petami sledi T-2, ki za 30 evrov na mesec ponuja simetrično internetno povezavo in 160 programov v osnovni programski shemi. Pri tem na T-2 še pojasnjujejo, da je predpogoj za osnovno programsko shemo TV-priključek, ki vključuje osem zakonsko zahtevanih slovenskih programov. Tako imate v osnovnem paketu Brezčasna optika 10/10 pri T-2 na voljo kar 168 televizijskih programov.

Amisova prenova
Pretekli mesec je mariborski Amis prenovil svojo IPTV in jo poimenoval Amis TV 2.0. Cene različnih Amisovih paketov se gibljejo od 33 evrov za dijake in študente ter od 34 do 42,90 evrov za druge uporabnike. Obenem Amis v akcijskem obdobju ponuja petmesečno 50-odstotno znižanje naročnine za pakete Trojka in trimesečno znižanje za pakete Dvojka za vse nove naročnike, ki se bodo do 15. novembra vezali za 15 mesecev. Dodajajo še, da ima naročnik v treh mesecih od sklenitve razmerja pravico brez razloga odpovedati svoje razmerje.

internet_tabela_120909_

© Žurnal24

Strukturirana ponudba
Cene paketov IPTV in interneta so pri T-2 odvisne od hitrosti internetne povezave. Zato je z osnovno hitrostjo interneta 10/10 mbps cena paketa 30, z najvišjo hitrostjo 100/100 mbps pa 56 evrov. Pri Siolu pa je cena paketa Trio, za katerega se uporabniki največ odločajo, odvisna predvsem od naročene programske sheme.

Ponujajo namreč tri sheme, in sicer Osnovno z 42, Standardno z 80 in Mega s 119 TV programi. Cene Trio paketov tako znašajo od 30 do 42 evrov na mesec. Amisovi štirje paketi pa so cenovno odvisni predvsem od storitev, ki jih uporabnik želi. Tako denimo paket Dvojka z IPTV in internetom do 10 mbps stane 37 evrov, paket Trojka, ki poleg vključuje še IP-telefonijo, pa 42,9 evra na mesec.
Slika
Slika
Slika

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: zurnal - podkupljeni ali pač nesposobneži pišejo članke?

Odgovor Napisal/-a RobertM » 24. Okt 2009 ob 23:08

Kretenčkovi :roll:
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9119
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: zurnal - podkupljeni ali pač nesposobneži pišejo članke?

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 24. Okt 2009 ob 23:14

roka roko umije... Siol/Telekom malo podmazal za tole ali je je avtor članka totalen ............

Uporabniški avatar
turist
Model
Prispevkov: 301
Pridružen: 7. Sep 2007 ob 10:58
T-2: Že imam
Paket: T4 optika(100/10) +2x tel +fax
Kraj: Kranj

Re: zurnal - podkupljeni ali pač nesposobneži pišejo članke?

Odgovor Napisal/-a turist » 25. Okt 2009 ob 13:55

Tko je pa to, ko je cajtng brezplačen, članki pa so plačljivi. Pač napišejo tisto, kar naročnik in plačnik hoče ! :namrec:
Slika
Slika - Mobilno

Enter4
Model
Prispevkov: 242
Pridružen: 23. Avg 2008 ob 15:16
T-2: Že imam
Paket: 1*/1*

Re: zurnal - podkupljeni ali pač nesposobneži pišejo članke?

Odgovor Napisal/-a Enter4 » 25. Okt 2009 ob 17:51

MrTwelveTrees napisal/-a:roka roko umije... Siol/Telekom malo podmazal za tole ali je je avtor članka totalen ............
Ok te razumem, da ti T-2 pomeni vse Telekom pa še manj kot nič... Ampak to kar si napisal je pa popolni nesmisel...
Po tem takem lahko rečem... ko je Žurnal pisal o Telekomu(kockanje, prenosniki...) da je bilo to maslo T-2ja ker ga je podkupil oz. je podkupil določenega novinarja...

Dajte no bodite malo realni in ne pluvajte vedno sosedu v skodelico...
Oz. zakaj pa ne saj smo samo SLOVENCI :jao: :jao: :jao:

Uporabniški avatar
borut
Guru
Prispevkov: 911
Pridružen: 25. Okt 2006 ob 22:11
T-2: Že imam
Paket: 4Mbit/512Kbit

Re: zurnal - podkupljeni ali pač nesposobneži pišejo članke?

Odgovor Napisal/-a borut » 25. Okt 2009 ob 18:16

Hm.. ja, to, da Telekom cenovno vodi pa je res laž.. :owned:
Slika

Uporabniški avatar
turist
Model
Prispevkov: 301
Pridružen: 7. Sep 2007 ob 10:58
T-2: Že imam
Paket: T4 optika(100/10) +2x tel +fax
Kraj: Kranj

Re: zurnal - podkupljeni ali pač nesposobneži pišejo članke?

Odgovor Napisal/-a turist » 25. Okt 2009 ob 18:22

Tako je. SiOL je res kockal, ni pa najcenejši! :mrgreen:
Slika
Slika - Mobilno

Uporabniški avatar
Seeker
Navdušenec
Prispevkov: 646
Pridružen: 29. Avg 2006 ob 21:41
T-2: Še nimam

Re: zurnal - podkupljeni ali pač nesposobneži pišejo članke?

Odgovor Napisal/-a Seeker » 25. Okt 2009 ob 19:06

Kaj pa če bi nekdo kontaktiral žurnal, poslal popravljene podatke/članek in oni bi ga še enkrat objavili, ker itak skos ponavljajo stvari, ker jim zmanjkuje materiala?

lumpek
Model
Prispevkov: 272
Pridružen: 11. Sep 2009 ob 12:27
T-2: Že imam

Re: zurnal - podkupljeni ali pač nesposobneži pišejo članke?

Odgovor Napisal/-a lumpek » 25. Okt 2009 ob 20:16

sej pa ma siol najcenejsi tv kaj te jamrate.. kablska stane pri siolu 5€ pa lahko mas neomejeno tvjov gor tak, da ne zaj pluvat po avturja clanka ce ste vi neinformirani
Zadnjič spremenil lumpek, dne 25. Okt 2009 ob 20:22, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: zurnal - podkupljeni ali pač nesposobneži pišejo članke?

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 25. Okt 2009 ob 20:21

5€

lumpek
Model
Prispevkov: 272
Pridružen: 11. Sep 2009 ob 12:27
T-2: Že imam

Re: zurnal - podkupljeni ali pač nesposobneži pišejo članke?

Odgovor Napisal/-a lumpek » 25. Okt 2009 ob 20:22

no pa 5€ :P pri t2 pa pod 10€ neprides skozi ;)
pri t2 se pozna da te isto stane ce vzames paketno ponudbo al pa vse posebej, pri siolu pa s paketno ponudbo pridosibs kr fajn
Slika

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: zurnal - podkupljeni ali pač nesposobneži pišejo članke?

Odgovor Napisal/-a dule17 » 25. Okt 2009 ob 20:53

če že primerjate, kajle - najprej ugotovite kaj hočete in potem naj vsak primerja pri sebi.

šele to je najbolj relevantna primerjava, ne pa neki paketi in cel kup celofana okrog nekih storitev. Točno enake storitve pri posameznem ponudniku stanejo toliko in toliko. Paketne in razne akcijske ponudbe pa je potrebno primerjati posebej. Pri raznih naročninah na telefonijo, pa je potrebno upoštevati še ceno pogovorov in interval. Tako da je primerjava skoraj nemogoča.

Ali je lahko Audi cenejši kot Kia? Verjetno je res lahko...

Ne mešat hrušk in jabolk, pa tudi ostalega sadja med seboj ne. :aa:

Uporabniški avatar
gjural
Nadebudnež
Prispevkov: 425
Pridružen: 15. Okt 2008 ob 02:46
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL

Re: zurnal - podkupljeni ali pač nesposobneži pišejo članke?

Odgovor Napisal/-a gjural » 25. Okt 2009 ob 21:07

lumpek napisal/-a:sej pa ma siol najcenejsi tv kaj te jamrate.. kablska stane pri siolu 5€ pa lahko mas neomejeno tvjov gor tak, da ne zaj pluvat po avturja clanka ce ste vi neinformirani
Samostojno jo lahko dobite že za 12,94 EUR ali kot dodatek k ostalim paketom za 5 EUR.

Vir: http://www.siol.net/televizija/kabelska_tv.aspx

pri T-2 lahko samostojno dobiš tv za 6€ + 3,99 € za teleing mini pa imaš IPTV, cenej kot pri siolu. torej 9,99€ T2 in 12,94€ pri siolu. kaj je ceneje!?!??! sam si zračuni. pa ne govori na pamet.

to ko si rekel da je za 5€ je isto kot da bi jaz rekel, da T-2 meni plačuje da imam TV. prej sem imel net 10/2 in 2 mobilni številki pri t-2 in sem plačeval 37€ na mesec. T-2 pa mi sedaj 1 € meni plačuje, da imam lahko njihovo tv, saj dobim za 36€ še tv zraven. verjetno me nisi slišal govoriti takih bedarij ali pač??? pa je dejansko zadeva realna, ker je v paketu. tako imaš lahko pač kablsko za 5€ če plačuješ že 26€.

Seeker napisal/-a:Kaj pa če bi nekdo kontaktiral žurnal, poslal popravljene podatke/članek in oni bi ga še enkrat objavili, ker itak skos ponavljajo stvari, ker jim zmanjkuje materiala?
sem jim poslal mail prvi dan objave, niti odgovorili niso, kajšele da bi kaj spremenili.
Slika
Slika
Slika

lumpek
Model
Prispevkov: 272
Pridružen: 11. Sep 2009 ob 12:27
T-2: Že imam

Re: zurnal - podkupljeni ali pač nesposobneži pišejo članke?

Odgovor Napisal/-a lumpek » 25. Okt 2009 ob 21:39

ce gledas posamicno ok.. pa se to samo ce mas 1tv. cim imas 2tvja je cena ze skoraj enaka pri 3 oz vec pa je siol ze cenejsi..

sicer pa kdo dandanes se nima interneta.. mogoce kak penzjonist, pa se ti so vedno bol napredni, tak da je takih brez vedno majn
sicer pa dosti starejsih ljudi raje da ta 2€ vec pa se nerabi zezat z komplikacijami 2 dalincev in stbjom, ki doma opazujem dela mojim starim kr preglavice.

torej upam da se strinjamo da je vec gospodinstev z internetom kot brez. potemtakem je siol tv za vecino cenejsi.
Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9119
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: zurnal - podkupljeni ali pač nesposobneži pišejo članke?

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 25. Okt 2009 ob 21:45

Članki bi morali biti napisani nepristranko, na koncu se stranka sama odloči

Odgovori