Mesečni račun, e-račun

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
Uporabniški avatar
aleksuu
Model
Prispevkov: 237
Pridružen: 10. Feb 2011 ob 15:59
T-2: Že imam
Kraj: Koper

Re: Mesečni račun, e-račun

Odgovor Napisal/-a aleksuu » 8. Jan 2014 ob 18:20

Enkrat ko sem plačal položnico preko e-storitev banke, sem po nesreči vnesel napačen znesek. Kateri je bil višji, kot na položnici. Pri naslednjem mesecu so mi to upoštevali. Da pa bi nakazal 500€...
Slika

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 554
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: Mesečni račun, e-račun

Odgovor Napisal/-a starfotr » 8. Jan 2014 ob 19:58

Zakaj ne? Saj zavarovanje in registracijo za avto tudi plačaš v enem kosu za celo leto. Na primer, ko plačam časopis, plačam za celo leto, je tudi ceneje... Prihranim 2x.

Sedaj, ko so "SEPA" direktne bremenitve tudi plačljive, sem ukinil trajnike in plačal v naprej za celo leto. Banke pa naj gredo v jok in na drevo, ker jim ne puščam provizij.

Pa še če bi naši komunajzarji začeli srat z obdavčitvijo depozitov, recimo, da vsem vzamejo 10 %, imam raje plačane storitve v naprej, oziroma naložen denar drugje, kot v banki. To pride prav tudi za kak vrtec, ko ti gledajo stanje na računu... V bistvu je to bolj varno, kot imeti denar v nogavici.
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Mesečni račun, e-račun

Odgovor Napisal/-a webmaher » 9. Jan 2014 ob 14:06

@atepej skoraj bi mi ukradel rekord... meni je Davčna vrnila manj kot pet centov in to s polkilometrsko odločbo :mrgreen:
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Mesečni račun, e-račun

Odgovor Napisal/-a Skorc » 9. Jan 2014 ob 15:55

Verjetno vrnila le na papirju (odločba). Sicer je meja, če se ne moti 10 eur. Slednje je zelo na približno, ne me prosim držat za besedo :)
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

KAJA_k
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 29. Jul 2008 ob 21:54
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: Ljubljana

Re: Mesečni račun, e-račun

Odgovor Napisal/-a KAJA_k » 5. Feb 2014 ob 19:17

Ali ste ostali tudi dobili e račun - xml z zneskom 0 ?
Sem sicer na roko popravila, vendar me zanima, če je bila samo pri mojem računu napaka ali pri vseh ?

Uporabniški avatar
aleksuu
Model
Prispevkov: 237
Pridružen: 10. Feb 2011 ob 15:59
T-2: Že imam
Kraj: Koper

Re: Mesečni račun, e-račun

Odgovor Napisal/-a aleksuu » 5. Feb 2014 ob 19:27

Sem dobil e-račun, in ja, je tudi znesek 0 :shock:
Slika

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Mesečni račun, e-račun

Odgovor Napisal/-a Skorc » 6. Feb 2014 ob 05:09

Ja, očitno je prišlo do sistemske napake - vsi smo prejeli "pomankljive" XML datoteke.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2084
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: Mesečni račun, e-račun

Odgovor Napisal/-a NoName » 6. Feb 2014 ob 07:31

mi lahko tisti s pomanjkljivimi računi pošljete kake naročniške podatke privat? hvala!
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Matic
Uporabnik
Prispevkov: 41
Pridružen: 21. Jun 2006 ob 22:52
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, TV, Telefonija
Kraj: Ljubljana - Bežigrad

Re: Mesečni račun, e-račun

Odgovor Napisal/-a Matic » 6. Apr 2014 ob 10:29

Ima T-2 že možnost prejemanje e-računov direktno v ebanko? Torej ne XML po emailu, ampak prejemanje v ebanki? Praktično vse slovenske banke že omogočajo tovrstno prejemanje...
Če še nima, je to v planu? (Telekom in Simobil to že omogočata)

http://www.sberbank.si/pripomocki/splos ... racun.aspx
Slika

Uporabniški avatar
Ahiles
Nadebudnež
Prispevkov: 373
Pridružen: 14. Sep 2007 ob 14:35
T-2: Že imam
Paket: 90/20

Re: Mesečni račun, e-račun

Odgovor Napisal/-a Ahiles » 8. Sep 2014 ob 19:24

Se kermu sanja zakaj če na servisnih straneh izbereš e-račun( da ti ga pošlje na mail) že dva mesca nisem dobil računa(mail je pravi in od t-2 copy/paste preveru že ene 5x) po navadni pošti so ga pa nehal pošiljat že 2 mesca nazaj.

Tko da če se nebi logiral v servisne strani in od tam pobral račun bi blo vrjetno ze en kup opominov :=

cukec
Uporabnik
Prispevkov: 25
Pridružen: 17. Jul 2007 ob 16:42
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant

Re: Mesečni račun, e-račun

Odgovor Napisal/-a cukec » 8. Sep 2014 ob 22:23

Nisi edin saj jaz sem tud pred enim mesecem vklopil e račun.... pa ga tud pobiram iz servisnih strani... ker ni maila pa tud po pošti ga ne dobivam več....

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Mesečni račun, e-račun

Odgovor Napisal/-a Skorc » 9. Sep 2014 ob 05:57

Pa sta kaj "potožila" na HD? Ni vrag, da vama ne deluje pravilno, večini prejemnikov pa brez napak.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
pikoli
Model
Prispevkov: 213
Pridružen: 19. Maj 2007 ob 15:44
T-2: Že imam
Paket: megabiti na optiki :)
Kraj: Lj-Bežigrad
Kontakt:

Re: Mesečni račun, e-račun

Odgovor Napisal/-a pikoli » 13. Sep 2014 ob 10:28

Na mobilno t-2 sem prešel 19.8. Danes sem dobil račun za avgust v znesku 4,79€, kar je polna cena. Ni tako, da bi moral dobiti račun v vrednosti 1,85€, kar je sorazmerna cena, glede na to, da sem njihovo storitev uporabljal samo 12 dni in ne polnih 31 dni?

Poleg tega me zanima, kaj je najcenejši način plačevanja položnic. Pri SKB imam 42C provizije, 9% celotnega zneska, kar pa ni več zanemarljivo. Pri BOBu je bila opcija, da sem na "servisnih straneh" položnico plačal brez provizije kar na način spletne trgovine (račun -> v košarico -> plačilo z visa kartico), česar t-2 verjetno nima?

lp
Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9105
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Mesečni račun, e-račun

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 13. Sep 2014 ob 11:30

najbolje da se oglasiš na poslovalnici boš takoj vse rešil, mislim da se da tudi račun tam plačat

Uporabniški avatar
hdi
Znanec
Prispevkov: 62
Pridružen: 10. Jun 2007 ob 14:34
T-2: Že imam
Paket: all inclusive OPTIKA 100/10
Kraj: Murska Sobota

Re: Mesečni račun, e-račun

Odgovor Napisal/-a hdi » 19. Sep 2014 ob 10:32

pikoli napisal/-a:Na mobilno t-2 sem prešel 19.8. Danes sem dobil račun za avgust v znesku 4,79€, kar je polna cena. Ni tako, da bi moral dobiti račun v vrednosti 1,85€, kar je sorazmerna cena, glede na to, da sem njihovo storitev uporabljal samo 12 dni in ne polnih 31 dni?

Poleg tega me zanima, kaj je najcenejši način plačevanja položnic. Pri SKB imam 42C provizije, 9% celotnega zneska, kar pa ni več zanemarljivo. Pri BOBu je bila opcija, da sem na "servisnih straneh" položnico plačal brez provizije kar na način spletne trgovine (račun -> v košarico -> plačilo z visa kartico), česar t-2 verjetno nima?

lp
Verjetno imaš paket. Za paket se plača polna cena za celi mesec in ne sorazerje glede na število dni. LP
Slika

Odgovori