Mesečni račun, e-račun

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Re: Mesečni račun, e-račun

Odgovor Napisal/-a Anubis » 10. Apr 2013 ob 21:26

Enako! (za racun, placan 15.3.)
Seveda sem bil kot clovek, ki vedno v roku placuje racune, zelo sokiran. :twisted: Se bolj pa ob tem, ko sem se spomnil, kaksne kolobocije je imel folk, ko je enkrat zasel v vode "dopisovanja" z racunovodstvom. :roll: Sem jim ze poslal screenshot in ustrezne argumente.
(Najbrz kaksna nova referentka, ki se spoznava pojme, kot so IBAN, sklic, SEPA, rocna preveritev knjizbe itn. :nevem: )

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Mesečni račun, e-račun

Odgovor Napisal/-a webmaher » 17. Apr 2013 ob 21:44

tale računovodstvo je krneki...zgleda da bo treba šefa zamenjat...
nisem dobil računa za marec...zgodilo se je prvič ok nič hudega...včeri jim pišem ob 14.47 uri da ni bilo računa...odgovor pride verjeli ali ne ob 16.29 uri uni avtomatski odgovor v stilu bla bla bla .... in ob neverjetni uri 22.20....text pa se začne:

Spoštovani,
zahvaljujemo se vam za obvestilo.
Dvojnik računa za mesec marec bomo poslali na vaš email naslov. Račun bo poslan v najkrajšem možnem času.


in danes je ura ulala in od najkrajšega možnega časa kmalu ne bo ostalo nič :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Zakaj tako, obstaja več opcij:

1.) ganjajo čez 1000 naročnikov, ki letos niso plačali zadnje dve položnice ker vedo da bom jaz zihr plačal nekega lepega dne...
2.) proučujejo možnost, ker sem že vsa ta leta redni plačnik, da me častijo z brezplačnim marcem, aprilom in majem...
3.) v računovodstvu so same fejst blond bejbe z gornjim obsegom krepko čez 100 in še malo bolj gornjim IQjem krepko pod 100...

Nagibam se seveda k tretji možnosti in v znak opravičila pričakujem poleg položnice še kup slik zgoraj lahko tudi brez, ne bom pa jezen, če bo priložen še kak video... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Mesečni račun, e-račun

Odgovor Napisal/-a webmaher » 18. Apr 2013 ob 16:02

danes končno dobil račun, ki pa je bil v drugi obliki (pdf) kot običajno in brez slikc :-)
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Re: Mesečni račun, e-račun

Odgovor Napisal/-a Anubis » 7. Maj 2013 ob 10:27

Spet "rekreativno pošiljanje opominov" za plačane račune... A se morebitna nova referentka ali software še niso "zdebagirali"?

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2091
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: Mesečni račun, e-račun

Odgovor Napisal/-a NoName » 7. Maj 2013 ob 10:38

anubis, privat mi pošlji podatke o priključku.
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Uporabniški avatar
jst1
Nergač
Prispevkov: 805
Pridružen: 10. Sep 2012 ob 15:44
T-2: Že imam
Paket: T3 TERA

Re: Mesečni račun, e-račun

Odgovor Napisal/-a jst1 » 7. Maj 2013 ob 21:40

A o tem pa nihče ne govori nič:

Obveščamo vas, da s 01.06.2013 spreminjamo splošne pogoje poslovanja (Splošne pogoje poslovanja družbe T-2, Splošne pogoje uporabe storitev preko omrežja UMTS) in prodajno politiko. Pri tem obveščamo, da ima naročnik, razen če je sprememba pogojev, določenih v naročniški pogodbi, potrebna zaradi uskladitve z ZEKom-1 oziroma na njegovi podlagi sprejetimi predpisi, v roku 30 dni pravico brez odpovednega roka, brez plačila stroškov prekinitve naročniškega razmerja in brez pogodbene kazni odstopiti od naročniške pogodbe, če se s predlaganimi spremembami ne strinja.

Ker nisem vsega bral, me zanima a kdo ve na kaj se to nanaša?

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Mesečni račun, e-račun

Odgovor Napisal/-a Skorc » 8. Maj 2013 ob 05:30

Saj je tudi do sedaj bilo tako (prekinitev naročniškega razmerja brez stroškov ...). Recimo, da se določen paket ukine ali drastično spremeni - ti pa ne soglašaš s takimi spremembami. V tem primeru podaš prekinitev naročniškega razmerja brez obveznosti plačila pogodbene kazni (administrativni stroški, sorazmerni delež iz naslova ugodnosti in podobno).
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
jst1
Nergač
Prispevkov: 805
Pridružen: 10. Sep 2012 ob 15:44
T-2: Že imam
Paket: T3 TERA

Re: Mesečni račun, e-račun

Odgovor Napisal/-a jst1 » 8. Maj 2013 ob 06:18

Ampak datum je 1.6.. Misliš, da se nanaša na spremembe paketov ali bodo še kakšne druge spremembe? Ker dvomim, da imajo progr.shemo določeno v Splošnih pogojih poslovanja.

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Mesečni račun, e-račun

Odgovor Napisal/-a Skorc » 8. Maj 2013 ob 07:53

Vsaka sprememba (npr. cenik storitev) se mora najaviti vsaj 30 dni prej. Po moje je to edini razlog.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Nov
Znanec
Prispevkov: 84
Pridružen: 18. Jul 2012 ob 09:30
T-2: Že imam

Re: Mesečni račun, e-račun

Odgovor Napisal/-a Nov » 14. Maj 2013 ob 08:47

Ali mi lahko kdo na tem forumu odgovori, zakaj mi t2 noče pošiljati računov po pošti. Že kar veliko mesecev nazaj sem namreč spremenil na servisnih straneh način pošiljanja računov. Vendar t2 vztrajno pošilja elektronske račune. Ja, jaz sem zelo za "zelene" račune, a kaj, ko uvozim račun na spletno banko, moram le tega takoj popravljati. To se dogaja že več let, t2 pa nič. Poleg tega mi v prilogi pošilja neke TV programe, kateri niso v redu, pa prekinjanje slike na TV itd...............
Ko sem postal naročnik na T2 je bilo vse brez vezav in daleč najugodnješa ponudba. Kaj pa sedaj? A vodja komerciale je človek od začetka t2.

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Mesečni račun, e-račun

Odgovor Napisal/-a Skorc » 14. Maj 2013 ob 09:51

Zato, ker te sovražijo :) Ne ga biksat, no. Stari naročniki smo v teh letih spoznali, da administracija na T-2 ni ravno močnejša stran družbe. Še zdaleč, da tako šlamparijo odobravam. Osebno bi zadevo reklamiral po klasični pošti, v dopisu pa navedel dejstva.
Problem z uvozom "e-računa" mi je znan, mi pa ne predstavlja nepremostljive teževa, da pri številki računa ročno dodam niz "SI 56". Pa ta napaka se ne pojavlja več let ampak morda slabo leto (moral bi prebrskati po starih prispevkik). Tvoje ostale pripombe nekako nimajo stične točke z e-računom - so pa resnične.

P.S.:
Prebrskal, prvič zasledil problem novembra 2012
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9118
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Mesečni račun, e-račun

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 14. Maj 2013 ob 11:28

Nov: sporoči mi svoje podatke na privat

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Mesečni račun, e-račun

Odgovor Napisal/-a kekoke » 15. Maj 2013 ob 10:42

jst1 napisal/-a:A o tem pa nihče ne govori nič:

Obveščamo vas, da s 01.06.2013 spreminjamo splošne pogoje poslovanja (Splošne pogoje poslovanja družbe T-2, Splošne pogoje uporabe storitev preko omrežja UMTS) in prodajno politiko. Pri tem obveščamo, da ima naročnik, razen če je sprememba pogojev, določenih v naročniški pogodbi, potrebna zaradi uskladitve z ZEKom-1 oziroma na njegovi podlagi sprejetimi predpisi, v roku 30 dni pravico brez odpovednega roka, brez plačila stroškov prekinitve naročniškega razmerja in brez pogodbene kazni odstopiti od naročniške pogodbe, če se s predlaganimi spremembami ne strinja.

Ker nisem vsega bral, me zanima a kdo ve na kaj se to nanaša?
T-2 seveda s takim obnašanjem seveda ni edini, kaže pa na resno željo po odkriti komunikacijo s potrošniki, kar je namen splošnih pogojev, enomesečnih najav sprememb in podobnih inštrumentov, ki naj bi zagotovili preglednost odnosa ponudnik-potrošnik. En preprost Changelog bi verjetno preveč ljudem omogočil, da so seznanjeni z aktualnimi splošnimi pogoji in zato ob potrošniških pritožbah ne bi mogli tolikokrat pasti v tako osrečujoč :namrec: :beri: :rtfm: mode. Očitno se tehniško osebje lahko vtika v marsikatero področje delovanja podjetja, pravno-komercialni pa očitno ni v njihovem dosegu.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

jurcek
Navdušenec
Prispevkov: 631
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 18:03
T-2: Že imam
Paket: 20Mbps / 2Mbs
Kraj: maribor

Re: Mesečni račun, e-račun

Odgovor Napisal/-a jurcek » 18. Jun 2013 ob 18:11

18.6.2013 je danes pa še vedno nisem prejel računa. Rok plačila 14.6.2013. Zanimiva zgodba. Na servisnih straneh je noter, samo je bil tudi šele 13 ali 14.
Ali je spet tiskar zatajil, al kaj? :grr:
Slika

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8484
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Mesečni račun, e-račun

Odgovor Napisal/-a kitl » 18. Jun 2013 ob 18:47

RAčuni po pošti so bili že prejšni ponedeljek.
Slika


Lp, Kitl

Odgovori