[Imam] 1/256

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
pi25
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 31. Jul 2006 ob 14:45
T-2: Že imam
Paket: 1/256
Kraj: Kamnik

[Imam] 1/256

Odgovor Napisal/-a pi25 » 2. Avg 2006 ob 20:33

Moja zgodba:

Do prihoda fanta od Telekoma in T-2 ni bilo nobenih pripomb.
Ko so mi prinesli modem se ta ni postavil. Telekomov fant je dejal, da smo predaleč. In res zadeva ni delovala.

Potem pa se je začelo:
- kličem čez nekaj dni na T-2 in povem kaj in kako -> v računalniku še niso imeli nič zabeleženo. Tip je naredil zabeležko v računalnik in sporočilo poslal naprej na tehnično službo.
- čakam 10 dni - nič. Spet pokličem - v njihovem računalniku še vedno isto piše. Mi odgovorijo, da Telekom še preverja.
- potem sem šel na dopust,
- pridem z dopusta - še nič,
- kolega mi pove, da imajo pisarno v Ljubljani, na Brnčičevi in da je boljši osebni obisk,
- grem tja, povem svojo zgodbo, da bi rad vedel ali bom sploh imel internet ali ne. K sreči je mimo prišel (se mi zdi) vodja tehnične službe ali vodja za odpravo napak. Tip je res nekaj vedel o stvari, zato mu je tisti na info pultu kar odstopil računalnik. Sva pogledala, če je kdo iz naselja že priklopljen. Jaz sem mu narekoval, on je pisal. Je teklo kot po maslu. Ugotovila nisva nič, ampak je dejal, da bodo tehniki konec tedna v našem koncu in da bodo zadevo detaljno raziskali.
- in res me v petek tip pokliče in pride v roku pol ure,
- na mestu, kjer je priklopljen modem ni ugotovil nič,
- nato je prišel na idejo, da bi modem priključil na zunanjo omarico,
- in zadeva je delovala,
- VZROK - doma imam alarmno centralo (AC) in po pravilih sem imel linijo najprej vezano na AC, nato pa nazaj na telefon in modem. In to je preveč "požrlo".
- sem vse žice prevezal tako da gre linija sedaj na spliter, iz njega pa na modem in v AC. Sedaj deluje.

--------------------------

- kakšne hitrosti dosegate - različno, včasih downloada pod 100 kb/s, včasih dela tudi 120
- oddaljenost od centrale (če jo veste) - 1430 m
- kraj in centralo (če jo veste) - Kamnik, Bakovnik
- ali ste s storitvami zadovoljni - da, vendar moraš biti aktiven, potrpežljiv, osebni obiski več veljajo,
- koliko časa ste čakali na priklop - cca. 3 tedne od poslane podpisane pogodbe do priklopa modema

Odgovori