tv in internet pri downloadu 11m

Splošni pogovori o T-2
mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: tv in internet pri downloadu 11m

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 24. Nov 2009 ob 12:55

Dokler je priključek SRD (telefon pri Telekomu) T-2 niti ne more delat pametnih meritev. Linija, ki je brez splitterja, deluje bolje v vsakem primeru.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

zizitop
Faca
Prispevkov: 194
Pridružen: 27. Feb 2007 ob 21:58
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: Ljubljana

Re: tv in internet pri downloadu 11m

Odgovor Napisal/-a zizitop » 24. Nov 2009 ob 13:05

Ampak max sinhronizacijo se pa da pomerit tudi, ko je SRD, da se vidi, če je kaj izboljšanja z UTP. A ne? Najbrž se strinjaš, da bi z UTP namesto navadnega telefonskega lahko nekaj pridobil...


LP

mitja_i
Starešina
Prispevkov: 1523
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:16
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL, paket TV+tel
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Re: tv in internet pri downloadu 11m

Odgovor Napisal/-a mitja_i » 24. Nov 2009 ob 13:19

Seveda, vsak meter se pozna. Flat telefonski kabli povzročajo veliko težav.
Slika (doma)
Slika (mobilno)
Slika (2. priključek)

Uporabniški avatar
manic
Nadebudnež
Prispevkov: 389
Pridružen: 25. Maj 2009 ob 12:17
T-2: Že imam
Paket: T3 TERA - OPTIKA
Kraj: Maribor

Re: tv in internet pri downloadu 11m

Odgovor Napisal/-a manic » 24. Nov 2009 ob 14:52

Od primera do primera bi jaz rekel. Z NN sma naredla pred kratkim par meritev, pa nisem pridobil čisto nič. Prej sem imel 15m navadnega telefonskega kabla in 17Mb sinhronizacije, pol sem modem premestil na bližjo lokacije in povezal z 7m UTP kablom z RJ11 konektorčki in je bla sinhronizacija še vedno 17Mb. Pol sem tak šel iz SRD na PRD in dobil max 22Mb sinhronizacije. Prej ko je bil spliter je bil z pol metra kabla vezan direkt v vtičnico, sedaj pa je tisti 7m UTP direkt vezav v vtičnico tak da je čim manj motenj. Glede na lokacijo sem bil prepričan da bo večja sinhronizacija, ampak šment kaj češ. Nameraval sem zaj vzet še 2 x TV, sam glede na trenutno situacijo bi raje počakal na razplet. O optiki pa menda še dolgo lahko sanjam, čeprav je sam 50m stran od mene.

bojc 33
Uporabnik
Prispevkov: 41
Pridružen: 18. Nov 2009 ob 20:10
T-2: Že imam
Paket: 4-1

Re: tv in internet pri downloadu 11m

Odgovor Napisal/-a bojc 33 » 24. Nov 2009 ob 23:01

Poskusim še z UTP kablom pa bomo videli kaj bo.Jaz pa še vedno dvomim v kvaliteto linije.Danes so mi na t2 rekli,da sem od centrale oddaljen 700m,zato se mi zdi da bi to moglo šibat hitreje kot 11M

zizitop
Faca
Prispevkov: 194
Pridružen: 27. Feb 2007 ob 21:58
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: Ljubljana

Re: tv in internet pri downloadu 11m

Odgovor Napisal/-a zizitop » 24. Nov 2009 ob 23:28

Saj čisto mogoče, da kvaliteta linije ni najboljša. Oz. je zelo verjetno, da ni. Ampak če imaš vsaj interno zrihtano, kot je treba, lahko maksimalno izkoristiš vsaj tisto, kar omogoča. Sicer ne moreš. Ampak glede na tvoje želje(4/1 internet + TV), ti manjka še ena malenkost, da bi to moralo stabilno delovat. In to sem prepričan, da bi se pri tebi dalo realizirat z:


1.) Polotana UTP parica v omarici direkt do modema
2.) Še telefon pri T2


To dvoje bi moralo zadostovat.

3.) Če ne pa vzameš še VDSL2. Mislim, da bi se po vseh teh treh korakih linija precej izboljšala. Zelo verjetno bi se ti max sinhroniziralo nad 18, kjer bi lahko imel celo TV + 10 MB, če bi želel. Ampak v tem primeru je že bolje, da vzameš brezčasni VDSL.




LP

Uporabniški avatar
gjural
Nadebudnež
Prispevkov: 425
Pridružen: 15. Okt 2008 ob 02:46
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL

Re: tv in internet pri downloadu 11m

Odgovor Napisal/-a gjural » 25. Nov 2009 ob 13:30

tako kot je zizitop povedal, jaz imam max 17 mega in imam brezčasni vdsl. sicer uploda ne dosegam ampak plačujem pa tudi bore malo 36€ za 10/2 net, tv + 2x sim za mobilno telefonijo... medtem ko bi me samo internet pri siolu 10 M / 768 kbit/s (torej z manjšim uploadom) stal 44€.
Slika
Slika
Slika

zizitop
Faca
Prispevkov: 194
Pridružen: 27. Feb 2007 ob 21:58
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: Ljubljana

Re: tv in internet pri downloadu 11m

Odgovor Napisal/-a zizitop » 25. Nov 2009 ob 21:27

1.) Sedaj plačuje 18 € internet + 11,11 € telefon + Okrog 16 € za Telemach kabelsko, če jo slučajno ima... To je 45 € + Naročnina za mobilni telefon(morda še od žene/partnerke zraven). Če bi prešel na VDSL2, predvidevam, da bi lahko pri T2 imel še TV in bi prihranil slabe 3 €, torej mesečno 42 € + Naročnina za mobilni telefon


2.) Če vzame polno razvezan dostop in TV pri T2(linija sko zagotovo bi zmogla), plačuje 24 € za 4/1 internet + 4 € za telefon + 13.5 € za TV. To je 41.5 EUR + Naročnina za mobilni telefon. S tem da ima v tem primeru tudi cenejše telefonske pogovore. Sploh, če slučajno kaj kliče v tujino.


3.) Če vzame Brezčasni VDSL + telefon pri T2, pa plačuje 40 € za vse tri stvari, vključno z dvema mobilnima naročninama. Torej, ne samo da je ceneje, kot prejšnje varjante, teh 40 € ima tudi vključeni dve mobilni naročnini, za razliko od prejšnjih dveh, in zelo privlačna stvar, vključuje tudi 10/2 M internet. Tudi če ne bi dosegal 10/2, je še vedno najceneje, s tem, da bi imel tako hitrost, kot ti jo linija še omogoča.

http://www.t-2.net/?AUID=FB3265010132902030B67



Očitno je, da se v tvojem primeru v vsakem slučaju najbolj splača vzeti brezčasni VDSL. Seveda pa, če že imaš ta paket, se ga splača tudi maksimalno izkoristit. S tem mislim, da bi se kot je le mogoče približal internetni hitrosti 10/2:
1.) Naročiš Brezčasni VDSL na polno razvezanem dostopu (Preneseš Telekomovo številko v T2 omrežje)
2.) Še predenj bi ti priključili brezčasni VDSL, urediš interno inštalacijo, kot smo zgoraj govorili (prilotan UTP kabel direkt do modema)

Če s tem dosežeš max. sinhronizacijo nad 17 ali 18 MB, je to to. In ne vzameš VDSL2, saj bi ti upload po vsej verjetnosti padel za kakih 20 %(po občutku).


Če pa ne dosežeš teh magičnih 17 - 18 MB, pa resnično preideš na VDSL2.



S tem bi zelo verjetno imel 10 MB internet + TV + telefon + dve mobilni naročnini, vse skupaj za 40 €.


LP

Odgovori