[Imam] 1/256+IP TV+IP telefon (p) in [Imam] 10/10 (s)

Splošni pogovori o T-2
letherhosen
Znanec
Prispevkov: 64
Pridružen: 5. Avg 2006 ob 10:29
T-2: Že imam
Paket: Terra T4 na optiki TS
Kraj: Erde

Teženje ...

Odgovor Napisal/-a letherhosen » 19. Sep 2006 ob 22:16

Shrek
PrispevekObjavljeno: 19. Sep 2006 19:26 Naslov sporočila:
Če si težil kot si tukaj pisal, jim ni bila lahka. Važno da vse dela. Wink
Ne ne, bil sem še hujši kot na forumu ... :D

Na forumu sem malce omilil, da ne bi s foruma letel ... :D

Načeloma ne težim. Sam izhajam poklicno iz IT branže in vem kako je s tehnično podporo in servisiranjem strank. Težiti sem začel, ko sem padel v fazi:

F1. "Administrativna napaka"
F2. "Posredovanja na Telekom"

In teženje je edino orožje pri neučinkovitih operaterjih na help desku.

Ravno sem pogledal račune, da sem prejšne dva meseca zapravil 4.712 SIT za klicarjenje T2 help deska. :x
:roll:
Lahko bi postal že delničar na T2 ...

Danes, ko vse dela, ugotavljam, da bom pogrešal teženje na help desk.
:twisted:
Klicarjenje je postalo tako kot umivanje zob ...
Kapetan Von LetherHosen

Slika>> Doma
Slika >> Služba

white
Nadebudnež
Prispevkov: 356
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 20:20
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant

Odgovor Napisal/-a white » 19. Sep 2006 ob 22:21

pazi, da nisi kaj prehitro rekel, ni nujno da ne boš več rabil klicati helpdesk...lahko jih pa pokličeš pa vprašaš koliko je ura :D

letherhosen
Znanec
Prispevkov: 64
Pridružen: 5. Avg 2006 ob 10:29
T-2: Že imam
Paket: Terra T4 na optiki TS
Kraj: Erde

Dan D + 25, Petek 15.09.2006, [Čudoviti svet T2 monterjev] 2

Odgovor Napisal/-a letherhosen » 2. Okt 2006 ob 13:49

Ok dobro ohlajen lahko sedaj v miru napišem, kaj se je dogajalo v Petek 15.09.2006.

Se pravi:
Dan D + 25, Petek 15.09.2006, [Čudoviti svet T2 monterjev] 2.del

Nekje ob 10:30 me je poklical monter iz Telekoma, ki mi je povedal, da me je izključil iz Telekomovega omrežja ob 10:00.

Seveda, sem takoj poklical klicni center T2.

Pobaral sem operaterja, kdaj pride T2 monter. Na moje veliko začudenje je operater povedal, da on o tem nima podatka. Omenil, sem mu, da so me ob 10:00 razvezali in da bi rad približno vedel, kdaj naj pričakujem monterja. Operater me je poklopil, da bodo to naredili v 5 delovnih dneh.

Besen zaradi 72 dnevnega čakanja sem seveda naredil "napako".
:shock:

Poklical sem številko 0590 01xxxx, kjer sem vprašal, kdaj pridejo priključiti mojo številko. Mislil sem, da je to številka, kjer razporejajo T2 monterje. Namreč s te številke sem prejel klic osebe, ki je razporedila monterja za priklop v službi.

Prijazni ženski glas pravi, da bo takoj preverila kdaj me imajo v načrtu in da me bo poklicala nazaj.
Ni minilo 5 minut in gospa je poklicala nazaj in ...
:D
... svetovala mi je naj pokličem monterja X na telefonsko 031-xxx-yyy
:D
Dobre volje pokličem monterja X in doživim "kanonado..." ob 11:00 ...

"Kdo vam je dovolil poklicati?"
"Kdo vam je dal številko?" - trdil sem, da T2, ker ni sem vedel, da sem govoril prej s podizvajalcem, sorry ...
"Ne, danes več ne opravljam priklopov, ker urejam svoje privat stvari" - hmmm nekateri v petek zelo hitro nehajo delati ...
"Ne, tudi opreme vam ne morem pripeljati, ker bi moral iti nazaj na Brnčičevo po njo in izgubim preveč časa" - recimo, da priklop T2 opreme ni neka raketna znanost in bi jo lahko naredil celo sam ...
Na vztrajanje naj mi vsaj pove približno, kdaj bi mogoče utegnil priti mi je monter X predlagal, naj ga pokličem v nedeljo zvečer, ko bo delal razporede ...

V glavnem odpikal me je na celi črti ...

:(

Razočaran pokličem nazaj na 0590 0 1xxxx in gospe obrazložim odnos, ki sem ga doživel .... ter seveda doživim rasvetlitev ...

Gospa se mi opraviči v imenu T2!!!. Pove mi, da so oni samo podizvajalci in da samo izvršujejo sezname, ki jih posreduje T2. Žal ne spadam v njihov okoliš, tako da priklop tam izvaja monter X. Svetuje mi naj poiskušam poklicati klicni center.

Vse eno kapo dol, nekateri podizvajalci od T2 imajo urejen poslovni odnos tudi do strank, ki niso njihove...

:lol:
Okoli 12:00 pokličem klicni center, povem zgodbo od 72 dnevih čakanja in odnosu monterja X. Predlagam operaterju, če mi lahko dodelijo drugega monterja. Operater pravi, da žal ni možno, ker je monter X že v petek zjutraj dvignil mojo opremo ...
:roll:
... zajel sem sapo in mirno se zahvalil za dober odnos do stranke in poklopil telefon.

Ni mi ostalo drugega, kot da se nasmejim...

1. Operater ob 10:30 ne ve, da me je Telekom odklopil ob 10:00
2. Monter x v petek rešuje privatne stvari in bi moral iti na Brnčičevo po opremo, če bi me hotel priključiti, seveda tega ob tej uri ne bo naredil - kilometri in čas
3. Operater ob 12:00 me ne more več preusmeriti na drugega monterja, ker je monter X že zjutraj dvignil mojo opremo ...

Verjetno so monterji T2 in klicni center T2 v drugem časovnem prostoru ...

:P

V ponedeljek 18.09.2006 seveda ni bilo ne duha ne sluha o klicu monterja X. Zato sem ga poklical. Monter X je zbolel in v ponedeljek bo ležal doma. Dogovorila sva se za poseg v torek 19.09.2006 ...

Ok, zadeva se je končno zaključila v torek 19.09.2006, kjer je monter takoj zatrdil, da ni monter X in da naj ne kličem na mobilno številko od monterja X.

Torej razlogov za paniko je bilo več kot dovolj ...

Bitka s T2 gre dalje ...

Naslednja stvar, ki jo imam za urediti je nemoteno spremljanje televizije ...



:cry:
Kapetan Von LetherHosen

Slika>> Doma
Slika >> Služba

letherhosen
Znanec
Prispevkov: 64
Pridružen: 5. Avg 2006 ob 10:29
T-2: Že imam
Paket: Terra T4 na optiki TS
Kraj: Erde

[Služba] V iskanju 10/10 2. del

Odgovor Napisal/-a letherhosen » 2. Okt 2006 ob 13:53

Zdravo,

Kabel med modemom in PATCH panelom je sedaj dolg 5 cm.
Dobili smo hitrost 13/3.2.

Naslednji poiskus bo modemski konektor direktno na parici od Telekoma.

Potem pa nam ostane samo še zunanja komunikacijska omarica.
Kapetan Von LetherHosen

Slika>> Doma
Slika >> Služba

letherhosen
Znanec
Prispevkov: 64
Pridružen: 5. Avg 2006 ob 10:29
T-2: Že imam
Paket: Terra T4 na optiki TS
Kraj: Erde

[Privat] Manjše težave

Odgovor Napisal/-a letherhosen » 16. Dec 2006 ob 22:29

Zdravo,

Po dobrih dveh mesecih uporabe sem zalsedil naslednje težave:

1. IP telefonija
- pri daljših telefonskih pogovorih [+ 15 min] pride do običajno do prekinitve zveze
- do prekinitve prihaja, če je zveza med omrežjema T2 in Telekom
- prekinitve so mnogo pogostejše, če kličeš iz Telekomovih Geo Centrex sistemov v T2 omrežje
- do prekinitev prihaja zelo redno, če kličeš iz omrežja državne uprave: 478 xx xx

2. IP televizija
- TV kanali Pro 7 in ORF1 so vztrajno brez glasu
- televizija v jutranjih urah cuka in ima kvadratke, popoldne težave izginejo

Seveda sem poklical tehnično pomoč [dne 15.12.2006] in zatrdili so mi, da teh napak ne bi smelo biti, ker se mi modem poveže celo zavidljivih 15.3 Mbps.
Tehnična je obljubila, da bodo zadevo raziskali in da me bodo v zvezi s tem poklicali ...

Ali ima kdo podobne težave?

Drugače sem z uslugo T2 zadovoljen.
Kapetan Von LetherHosen

Slika>> Doma
Slika >> Služba

Odgovori