Interna inštalacija; vprašanja in odgovori

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
Ultravires
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 5. Jun 2010 ob 23:27
T-2: Že imam
Paket: Internet, TV

Re: Interna inštalacija; vprašanja in odgovori

Odgovor Napisal/-a Ultravires » 24. Jan 2014 ob 15:09

In sem mu seveda hvaležen za njega :pivo:

To itak delam tudi malo za lastno zabavo in učenje, tako da sem že pripravljen, da se bom učil na napakah (ko bom ure iskal rešitev, zakaj ni interneta ipd.) :grrpc: :mrgreen: Sicer ne bi bila nobena težava poklicati T-2, da oni uredijo vse skupaj. :)

Ultravires
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 5. Jun 2010 ob 23:27
T-2: Že imam
Paket: Internet, TV

Re: Interna inštalacija; vprašanja in odgovori

Odgovor Napisal/-a Ultravires » 25. Jan 2014 ob 14:32

Mimogrede, a imajo slučajno na T-2 v ponudbi kakšno ustrezno napravo za v takšno omarico? Ker upravičeno domnevam, da ta že preverjeno deluje s T-2 storitvami :?:

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Interna inštalacija; vprašanja in odgovori

Odgovor Napisal/-a Krypto » 25. Jan 2014 ob 16:24

Preveč kompliciraš.
Kabel za tv če želiš sebi dobro naj gre DIREKT iz Milana v STB.
Internet lahko razdeliš v drugem štuku lahko tudi z 8 portnim switchem za 15€ pa bo v redu.

Ultravires
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 5. Jun 2010 ob 23:27
T-2: Že imam
Paket: Internet, TV

Re: Interna inštalacija; vprašanja in odgovori

Odgovor Napisal/-a Ultravires » 25. Jan 2014 ob 19:34

Se vsekakor strinjam, da je to najbolj ziheraška rešitev ... ampak kompliciramo zato, da se tudi kaj naučimo :namrec: :mrgreen:

Torej prišli smo do tega, da rabim kvečjemu kakšen switch. No, in zdej berem, da če hočem, da gre IPTV lepo skoz rabim switch ki podpira IGMP v3 oz. vsaj IGMP v3 snooping (IP multicast); ne da bi zares vedel, zakaj to rabim seveda :hmm: (ok saj sem prebral ker naj bi pravilno usmerjeval dotične paketke oz. multicast promet), sem našel naslednje switche, ki naj bi to podpirali in bili cenovno bolj dosegljivi:

ZyXEL Dimension ES-2108-G za okoli 220 evrov

ZyXEL Dimension GS2200-8, za okoli 150,-

HP ProCurve Switch 1810-8G v2 za okoli 75,-

Cisco 300 Series SG 300-10 za okoli 160,-

Netgear ProSafe GS108T-200, za okoli 65,-

Ima kdorkoli kakršnekoli izkušnje z omenjenimi modeli? A to sploh drži z IGMP, al sem popolnoma mimo usekal? V najslabšem primeru jih še vedno lahko uporabim za običajen switch tud če IPTV ne bi delal :mrgreen:

Uporabniški avatar
buneech
Navdušenec
Prispevkov: 695
Pridružen: 25. Nov 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: 10/10

Re: Interna inštalacija; vprašanja in odgovori

Odgovor Napisal/-a buneech » 25. Jan 2014 ob 22:20

Vrjetno bi lepo delalo, če bi ločil promet po switchu z VLAN-i. Za TV en VLAN, za internet drug VLAN. Potem bi lahko po enem switchu speljal oboje, pa mislim, da vsi navedeni to podpirajo, ker predvidevam, da so managed switchi. Za tele HP ProCurve sem pa same dobre stvari slišal.

Če se motim me bo pa že nekdo popravil.
Trolling is a art.

Ultravires
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 5. Jun 2010 ob 23:27
T-2: Že imam
Paket: Internet, TV

Re: Interna inštalacija; vprašanja in odgovori

Odgovor Napisal/-a Ultravires » 26. Jan 2014 ob 15:34

Fino, glas za HP ProCurve že imamo :D

Saj dejansko bi sam za eksperimentiranje izbiral samo med najcenejšima HP ProCurve in Netgear ProSafe. Z ostalimi pa le, če bi nekdo od vas rekel, da mu doma 100% dela :mrgreen:

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Interna inštalacija; vprašanja in odgovori

Odgovor Napisal/-a Krypto » 26. Jan 2014 ob 15:54

Dejansko dela IPTV tudi prek switcha brez IGMP snoopinga, je pa časovno vprašljiva stvar :)
Drugače pa kot sem napisal. Če se gre za 1 TV boš že spravil še en kabel zraven, ker je tudi cenovno zadeva precej bolj primerna.

rossi
Navdušenec
Prispevkov: 745
Pridružen: 16. Dec 2007 ob 18:27
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO FTTH BRO
Kraj: Litija

Re: Interna inštalacija; vprašanja in odgovori

Odgovor Napisal/-a rossi » 26. Jan 2014 ob 16:19

Jaz sem imel včasih navaden switch. En dovodni kabel in potem dva odvodna (1x IPTV, 1x LAN). Vse je delalo bp, razen HD programov. Tudi na tehnični podpori niso pogruntali problema, potem pa sem slučajno enkrat nekaj rabil switch za probat drugje in sem TV priklopil direktno in voila HD programi delajo. Zakaj preko switcha niso delali ne vem, ampak očitno nekaj je na teh switchih ;)

Ultravires
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 5. Jun 2010 ob 23:27
T-2: Že imam
Paket: Internet, TV

Re: Interna inštalacija; vprašanja in odgovori

Odgovor Napisal/-a Ultravires » 26. Jan 2014 ob 16:46

Nekaj sigurno je zadaj. Če se lahko na kakšnem Ruckusu brez težav brezžično prenaša IPTV, potem ni vraga, da se ne bi mogu tudi prek drugih naprav (kar itak vemo, da se da).

Mogoče na koncu res kupim kakšen poceni mini konektor, da enostavno povežem dva kabla skupaj (brez spajanja) oz. napeljem direkt.
Slika

kokica2000
Legenda
Prispevkov: 1286
Pridružen: 17. Sep 2006 ob 12:58
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO na FTTH
Kraj: Ljubljana

Re: Interna inštalacija; vprašanja in odgovori

Odgovor Napisal/-a kokica2000 » 28. Jan 2014 ob 05:34

Ultravires napisal/-a:Se vsekakor strinjam, da je to najbolj ziheraška rešitev ... ampak kompliciramo zato, da se tudi kaj naučimo :namrec: :mrgreen:

Torej prišli smo do tega, da rabim kvečjemu kakšen switch. No, in zdej berem, da če hočem, da gre IPTV lepo skoz rabim switch ki podpira IGMP v3 oz. vsaj IGMP v3 snooping (IP multicast); ne da bi zares vedel, zakaj to rabim seveda :hmm: (ok saj sem prebral ker naj bi pravilno usmerjeval dotične paketke oz. multicast promet), sem našel naslednje switche, ki naj bi to podpirali in bili cenovno bolj dosegljivi:

ZyXEL Dimension ES-2108-G za okoli 220 evrov

ZyXEL Dimension GS2200-8, za okoli 150,-

HP ProCurve Switch 1810-8G v2 za okoli 75,-

Cisco 300 Series SG 300-10 za okoli 160,-

Netgear ProSafe GS108T-200, za okoli 65,-

Ima kdorkoli kakršnekoli izkušnje z omenjenimi modeli? A to sploh drži z IGMP, al sem popolnoma mimo usekal? V najslabšem primeru jih še vedno lahko uporabim za običajen switch tud če IPTV ne bi delal :mrgreen:
Tole z IGMP vsekakor drži, dovolj dober je pa tudi najcenejši Netgear. Meni dela brezhibno.

zizitop
Faca
Prispevkov: 194
Pridružen: 27. Feb 2007 ob 21:58
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: Ljubljana

Re: Interna inštalacija; vprašanja in odgovori

Odgovor Napisal/-a zizitop » 28. Jan 2014 ob 11:01

Tudi na najprimitivnejšem LevelOne Switchu deluje vse vključno z HD.

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Interna inštalacija; vprašanja in odgovori

Odgovor Napisal/-a Krypto » 28. Jan 2014 ob 17:48

Na primitivcih je zadeva pač malo bolj ajsi. Lahko dela bp leta, lahko pa sploh ne dela. V čem točno je catch bo pa kdo drug povedal, jest govorim samo iz izkušenj.

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Interna inštalacija; vprašanja in odgovori

Odgovor Napisal/-a RobertM » 28. Jan 2014 ob 21:29

zizitop napisal/-a:Tudi na najprimitivnejšem LevelOne Switchu deluje vse vključno z HD.
ja - samo nekateri v tej temi izumljajo toplo vodo z Vlani,... in delajo konkurenco Nasi :roll:
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Ultravires
Uporabnik
Prispevkov: 32
Pridružen: 5. Jun 2010 ob 23:27
T-2: Že imam
Paket: Internet, TV

Re: Interna inštalacija; vprašanja in odgovori

Odgovor Napisal/-a Ultravires » 9. Feb 2014 ob 09:40

Skratka kabli so napeljani, omarica s štromom je :D Do gor sem potegnil kar tri kable od Milana za vsak slučaj, v vsaki sobi sta vsaj po dva kabla oz. vtičnici (6 vse skupaj), vse se pa sreča v omarici kjer se bom počasi lotil "povezovanja" :grrpc: :mrgreen:

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Interna inštalacija; vprašanja in odgovori

Odgovor Napisal/-a Skorc » 9. Feb 2014 ob 10:00

Bravo! Tako se dela. Vse ostalo so le približki :) Zagotovo se ti bo investicija poplačala - zanesljivo delovanje omrežja. Morda v zadnji fazi prepustiš povezavo na panel strokovnjaku (v kolikor nimaš ustreznega orodja in/ali znanja).
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Odgovori