Interna inštalacija; vprašanja in odgovori

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Interna inštalacija; vprašanja in odgovori

Odgovor Napisal/-a webmaher » 17. Jun 2014 ob 12:32

točno to bi naredil...kakemu mulcu bi dal za kak sladoled pa je.... to bo fajn ko bo cel blok noru.... kolega, ki je kulturno in potrpežljivo čakal več kot dva tedna je potem malce sramežljivo sprejel ponudbo znanca, ki mu je kultura in bonton španska vas pa sta šla dopoldne direkt do šefa z bejzbol kijem ... ko je bila ura 15.00 je bilo vse tako kot mora biti :mrgreen:
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

d0nd3vil
Faca
Prispevkov: 128
Pridružen: 21. Okt 2008 ob 19:07
T-2: Že imam

Re: Interna inštalacija; vprašanja in odgovori

Odgovor Napisal/-a d0nd3vil » 17. Jun 2014 ob 12:43

ja, direkt v pisarno direktorja telekoma sta prišla...

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Interna inštalacija; vprašanja in odgovori

Odgovor Napisal/-a Skorc » 17. Jun 2014 ob 12:51

Ti pa ne znaš ali bolj verjetno, nočeš, pozorno prebrati kar je napisano. Webmaher je lepo napisal "... do šefa ...". Skratka odgovorne osebe, delovodje, .... za reon XYZ.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Interna inštalacija; vprašanja in odgovori

Odgovor Napisal/-a webmaher » 17. Jun 2014 ob 14:00

d0nd3vil napisal/-a:ja, direkt v pisarno direktorja telekoma sta prišla...
bolek i lolek... prišla sta v pisarno lokalnega šerifa, zdaj je jasno ko je beli dan aneda :mrgreen:
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

d0nd3vil
Faca
Prispevkov: 128
Pridružen: 21. Okt 2008 ob 19:07
T-2: Že imam

Re: Interna inštalacija; vprašanja in odgovori

Odgovor Napisal/-a d0nd3vil » 17. Jun 2014 ob 14:21

ajaaa, taka frajerja..

webmaher
Starešina
Prispevkov: 2336
Pridružen: 8. Okt 2009 ob 10:30
T-2: Še nimam
Paket: Telesmeh
Kontakt:

Re: Interna inštalacija; vprašanja in odgovori

Odgovor Napisal/-a webmaher » 17. Jun 2014 ob 14:36

silo sam ne zagovarjam a ko ne gre na lep način in ko nekdo misli, da lahko dela kar se mu zljubi in je celo odlično plačan ...
Sony 65XE9005 z EON box, HTPC 4k HDR
Kodi 20 Nexus, Plex+a4k+umbrella

Uporabniški avatar
ervins
Model
Prispevkov: 223
Pridružen: 17. Nov 2006 ob 15:36
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant, FTTH
Kraj: Kranj/Primskovo

Re: Interna inštalacija; vprašanja in odgovori

Odgovor Napisal/-a ervins » 17. Jun 2014 ob 17:47

Pozdravljeni.

Pred parimi leti ko se je v ulici delala komunalna infrastuktura nam je t2 vgradil omarico na fasado in takrat smo instalacijo iz prvega nadstropja v njej združili z instalacijo v pritličju. Dostop do interneta imamo še vedno preko telefonskega kabla ker optike v ulico niso še pripeljali.
Sedaj pa bi iz zgornjega nadstropja kjer je modem rad speljal kabel za TV v spodje nadstropje ampak problem je ker nimam ključa od te omarice. Kam se naj obrnem da bi se omarica odklenila?
Hvala za odgovore
Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9105
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Interna inštalacija; vprašanja in odgovori

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 17. Jun 2014 ob 19:06

080 6464

fopi
Faca
Prispevkov: 111
Pridružen: 8. Jan 2007 ob 14:07
T-2: Že imam
Paket: T-4 Mega Optika

Re: Interna inštalacija; vprašanja in odgovori

Odgovor Napisal/-a fopi » 12. Okt 2014 ob 20:31

Imam eno vprašanje za izkušene.

Podometno imam eno tisto oranžno standardno cev od omarice na hodniku do dnevne sobe (kjer je modem). Prej sta bila noter COAX in UTP. Ko mi je T-2 delal optiko so mi dali COAX ven in optiko noter. Torej je sedaj noter 1x UTP in 1x optika. Ker bi rad naročil dodaten TV, ki bi bil v drugi sobi, bi sedaj notri rabil 2x UTP in 1x optiko (da speljem od modema v dnevni sobi TV nazaj do omarice in v drugo sobo, drugi UTP je za internet iz dnevne sobe z modemom do omarice in v kabinet).

Ali je pametno/izvedljivo, da potegnem ven 1xUTP in hkrati noter 2xUTP medtem ko notri pustim 1x optiko? Torej optika ostane v cevi medtem ko vlačim noter 2xUTP. Če je prej bil noter COAX+UTP mislim da bi moralo biti dovolj prostora za 2xUTP in optiko. Ali se optika med tem lahko poškoduje? Bi bilo bolj pametno, da to naredi T-2? Sicer mislim, da bi me to stalo 30 EUR, če to naredi t-2.

Druga opcija je sicer selitev modema,ampak tisto tudi pride 30 EUR. Ravno t je pri optiki najbolj "tečno", da ne moreš nič delat sam. :)

Uporabniški avatar
Krypto
Starešina
Prispevkov: 1647
Pridružen: 9. Sep 2006 ob 12:07
T-2: Že imam

Re: Interna inštalacija; vprašanja in odgovori

Odgovor Napisal/-a Krypto » 13. Okt 2014 ob 20:47

Za takšno delo rabiš predvleko in nekoga ki ve kaj dela. Predvleko se namaže s kremo da lepo drsi skozi cev, precej pa je tudi odvisno kolikšna je dolžina trase in kako zavita je. Predvsem se tega ne lotevaj sam, saj rabiš nekoga da bo gledal na enem koncu da ne boš potegnil optike v cev in jo poškodoval. Če nisi siguren, rajši plačaj pa vsaj ne boš brez storitev :)

hat
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 21. Avg 2007 ob 15:40
T-2: Že imam
Paket: 5M/5M in 4M /512Kbps

Re: Interna inštalacija; vprašanja in odgovori

Odgovor Napisal/-a hat » 15. Okt 2014 ob 13:54

Pozdravljeni, po stanovanju bi rad napeljal mrežo kot se zagre, da v prihodnosti ne bo problemov.
Zato bi prosil, če bi mi lahko priporočil, kje bi čim ceneje dobil 50 metrov cat6 kabla.
Pa še šest cat6 nadometnih vtičnih. Nekje bodo zadosti tudi dvojne, namesto dveh enojnih.
Gledal sem na tej strani:
http://www.ebax.si/app/trg/product_info ... q5nbum7rb4
Stene so že prevrtane, tako je treba kupiti še samolepilne kanale, mislim da maksimalno ene 25 metrov po mojih ocenah.
Tudi glede tega se priporočam za nasvete, kje stvari dobiti čim ceneje.
Po vsakem kanalu bosta šla dva kabla, vsaj tako sem si zamislil. Tako da v vsako sobo prideta dva kabla ...

Ko bo stanovanje prepleskano, bi potreboval nekoga, ki bo zaključil kable v vtičnicah.
Če se kdo ukvarja s tem, z besedo na plan.
Vesel bom vsake ponudbe na zs ali pa kar na forumu.
Če bi kdo položil tudi kanale po zmerni ceni, oziroma bi bil pripravljen poskrbeti za vse in lahko dobi material po nižjih cenah, se naj javi, pa se bomo zmenili glede cene.

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 554
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: Interna inštalacija; vprašanja in odgovori

Odgovor Napisal/-a starfotr » 15. Okt 2014 ob 14:09

Za inštalacijo se uporablja trda žila.

Primer: http://ttc.si/mrezna-oprema/mrezni-kabl ... gembird-26

Rabiš pa tudi konektroje CAT 6, http://ttc.si/mrezna-oprema/mrezni-kabl ... abel-kat-6


Zakaj bi kazil prostor z vtičnicami? Napelji samo kabel in stisni gor konektor.

V premislek je tudi to, da lahko sedaj, pred pleskanjem štemaš in vgradiš vse podometno. Dela je kar nekaj, vendar vsaj kanalov ne boš gledal vsak dan.

Zaključke ti lahko naredi električar, pleska ti malar, kable ti tudi povleče električar, ravno tako namesti kanale.

Robo pa dobiš v elektro trgovinah.
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Interna inštalacija; vprašanja in odgovori

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 15. Okt 2014 ob 14:12

http://www.digitus24ur.si/
tukaj lahko še malo povprašaš :) imajo tudi urejanje interne ;)

hat
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 21. Avg 2007 ob 15:40
T-2: Že imam
Paket: 5M/5M in 4M /512Kbps

Re: Interna inštalacija; vprašanja in odgovori

Odgovor Napisal/-a hat » 16. Okt 2014 ob 17:22

Samo tako gre se za Ljubljano.

Za starfotr: dobro vem kje in kdo mi lahko to naredi, pa tega nisem vprašal. Če bi manj cenil svoj čas, znam to narediti to tudi sam. Štemat pa sigurno ne bom šel.

slow_slow hvala za konkreten predlog.

Drugače pa bom vesel še kakšnega predloga ali ponudbe za pomoč.

Hvala.

McOnyx
Uporabnik
Prispevkov: 28
Pridružen: 27. Apr 2007 ob 16:08
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant
Kraj: Črnomelj

Re: Interna inštalacija; vprašanja in odgovori

Odgovor Napisal/-a McOnyx » 28. Feb 2015 ob 14:48

Planiram menjat inštalacijo v kratkem in imam od omarice (okrog 50m stran) do hiše po zraku napeljan kabel, ki ga je napeljal Telekom in sedaj imam tam zvezan UTP direkt do modema cca. 30m kabla.
Menjal bom z CAT6, kjer je sedaj UTP (star ene 10let) in me zanima kako najbolje zvezat spoj na ta kabel od Telekoma. Sedaj so samo žice zvezane in izolirane z izolir trakom, vendar mi zadnje čase kocka televizija in sumim, da mogoče prihaja vlaga do tega spoja. Mislil sem, da bi zalotal spoj, silikoniral in dal še v kakšno plastično škatlico. Bo to v redu rešitev ali obstaja boljši način? Mogoče bi bilo boljše z konektorjem namesto lotanja?

Še ena stvar, bi hoteli s Telekoma povezat moj CAT6 direkt do omarice, če bi poklical, da bi se izognil tistega debelega kabla ali tega ne delajo? Vprašam predvsem, ker me zanima če je veliko izgube na njemu, je pa nek zelo debel črn kabel na zajli, nimam pojma kakšne vrste je, oz. kakšne Telekom daje v tem primeru. Hvala za odgovore.

Odgovori