Interna inštalacija; vprašanja in odgovori

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Interna inštalacija; vprašanja in odgovori

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 26. Dec 2009 ob 19:29

Deky_ : glede na to da imas optiko, sprasujes koliko bi stalo, da bi na naovo napeljal utp kable od Milana do racčunalnikov, Tv ?
odgovor je preprost, izmeris razdalje, kupuš utp kable, konektorje, .. samo potem rabiš še klešče za stiskanje utp konektorjev

lahko pa naročiš kakšnega električarja da ti povleče te kable in stisne konektorje

Uporabniški avatar
Deky_
Faca
Prispevkov: 191
Pridružen: 12. Jul 2008 ob 10:27
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20+IPTV T1
Kraj: Postojna

Re: Interna inštalacija; vprašanja in odgovori

Odgovor Napisal/-a Deky_ » 27. Dec 2009 ob 07:42

jst sem samo tko spraševal nimam namere to delat..ker sem itak na optiki.. ;-) :razz:
Neuradni forum http://forum070.net

BUM
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 28. Maj 2009 ob 14:55
T-2: Že imam
Paket: VDSL 10/1, HDTV, 3xMobilni
Kraj: Postojna

Re: Interna inštalacija; vprašanja in odgovori

Odgovor Napisal/-a BUM » 29. Dec 2009 ob 18:59

Odlična tema - pri meni doma se je po zamenjavi 10m slabega kabla od telekomove omarice do modema dvignala sinhronizacija iz 19M na 25M (na 1007 metrov oddaljenosti).

Sicer pa me zanima kje bi lahko dobil konektor za S-FTP kabel? Danes sem ga namreč neuspešno iskal skoraj povsod po LJ?

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Interna inštalacija; vprašanja in odgovori

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 29. Dec 2009 ob 19:27

res je, če je slaba interna inštalacija se lahko na najej izgubi tudi 10MB na sinhronizaciji !

sFTP konektorje dobiš v bolje založeni elektro trgovini... ena izmed njih je Watt http://www.watt-elektro.si/

voyager2
Guru
Prispevkov: 999
Pridružen: 9. Mar 2007 ob 17:59
T-2: Že imam
Paket: T4 300/100 Telekom GPON
Kraj: Ljubljana

Re: Interna inštalacija; vprašanja in odgovori

Odgovor Napisal/-a voyager2 » 30. Dec 2009 ob 05:51

Kakšen Tech Trade bo gotovo tudi imel.

zizitop
Faca
Prispevkov: 194
Pridružen: 27. Feb 2007 ob 21:58
T-2: Že imam
Paket: 10/10
Kraj: Ljubljana

Re: Interna inštalacija; vprašanja in odgovori

Odgovor Napisal/-a zizitop » 17. Jan 2010 ob 22:29

Mene še nekaj zanima:


Če bi namesto 3M sponk tisti spoj kar pospajkal. In potem morda še 3M čez.



Bi bilo tako še boljše, ali zna cin motiti dober spoj?


LP

ghdgfdhsf

Re: Interna inštalacija; vprašanja in odgovori

Odgovor Napisal/-a ghdgfdhsf » 17. Jan 2010 ob 23:17

RobertM napisal/-a:Se jaz bi nekaj malega dodal - kabel od omarice ne sme nikjer biti razdeljen na dve vticnici, kot se je to delalo pri starih PSTN (analognih) telefonih.
Takrat ostane slepa veja kot pravimo monterji in ze par metrov take "antene" razpolovi sinhronizacijo in s tem "blagodejno" vpliva na IPTV .
Na zalost se zmeraj elektricarji povlecejo linijo v eno majhno dozo na hodniku in nato razdelijo na x-telefonskih vticnic po hisi.
Verjetno ni treba omeniti, da so zicke spojene z ForBox sponkami in je celih 5 cm kabla viska - edino kar lahko pohvalim je, da uporabljajo FTP kable.

Zato vse novograditelje in tiste, ki prenavljate stanovanja opozarjam na pravilno izvedbo "internetne" instalacije - pri projektu tako ali tako ni vrisana, ker projektant prevec racuna.
To pomeni, da je ob TRENUTNIH! potrebah poskrbeti za komunikacijsko omaro - tudi za elektriko imamo omarico z varovalkami :namrec:
Predlagam vzidno omarico za varovalke in ker jo boste kupovali v trgovini z elektro materialom vzemite tiste za 36 avtomatskih varovalk.V njej bo dovolj prostora za modem ali opticni switch, vas router,razdelilec za elektriko ter sop kablov - vgradnja patch panelov investicijo mocno poveca.
Do vsakega prostora priporocam vsaj dve cevi saj bomo stanovanje lahko v kratkem preurejali in preselili racunalnik (IPTV) na drugo stran in tam ne bo LAN vticnice.Kjer se montira vticnica se pusti 3 modulno dozo in se montira lahko samo ena vticnica in dva slepa pokrova.Nadgradnja na vec bo precej enostavnejsa - v cev se povlece dodaten kabel in zmontira vticnica.Pa ne pozabite na kotlovnico in podstresje {brez zajebancije} - jaz sem si napravil nadzor temperatur in v kotlovnici je server, ki to upravlja(3x UTP).Na podstresju pa si bo morda v prihodnosti omislil sobo kateri od otrok ;-)
Zakaj vam vse to pisem - okoli leta '90 sem obnavljal staro hiso in takrat ni bil predviden niti telefon ampak samo ena cev iz podstresja do TV - danes kot monter na terenu srecujem NOVE enake instalacije :nevem:
Prej kot se omet posusi ze lepijo po njemu plasticne kanale :jao:
Malo komentarja bi dodal okoli FTP kabla dejansko je FTP kabel boljša izbira kot UTP vendar le v primeru ko je zaščitna folija kabla ozemljena na obeh koncih na isti potencial le v takem primeru je 99% dobro, če je ozemljen samo na enem koncu ali nikjer ste ustvarili idealno anteno za vsa možna valovanja okoli kabla.

blackmack
Navdušenec
Prispevkov: 680
Pridružen: 7. Okt 2008 ob 20:14
T-2: Že imam
Paket: T4 optika

Re: Interna inštalacija; vprašanja in odgovori

Odgovor Napisal/-a blackmack » 27. Jan 2010 ob 14:03

Glede mojga kockanja ob vklopu gorilca od centralne nism ugotovil nič, da bi melo kaj veze s štromom. Danes sm klical na Telekom, da mi pridejo odklenit omarco, da izolacijo FTP-ja zvežem na njeno ozemljitev. Upam, da mi tehnik nebo kaj zakompliciral, ker najrajši to naredim sam, kot pa da mi oni zopet kaj zamučkajo.

UPDATE

Zdaj me je ravno klical terenc in je reko, da majo kar nekaj takih problemov in najverjetneje ne bo pomagalo. Da je ziher to, da je vse skupaj na isti fazi. Samo zdaj ugotovit, katere vtičnice so na drugi fazi. Pride pa mi vseeno odklenit omarco pa da se sproba. Je bil ful OK. Me kar čudi. :shock:
Slika

Trobenta
Novinec
Prispevkov: 12
Pridružen: 8. Dec 2009 ob 10:43
T-2: Že imam
Paket: 1MB/256+telefon

Re: Interna inštalacija; vprašanja in odgovori

Odgovor Napisal/-a Trobenta » 30. Jan 2010 ob 17:09

Super je tale opis s slikami. A se lahko naredi še primer kako se izvede priklop optike. Ali je možno da ti zmontirajo kakšno zidno vtičnico za optiko (če jim prej pripraviš podometne cevi, vem da ne sme biti pravokotnih prehodov in podobno) ali je edina možnost da napeljejo kable po plastičnih kanalčkih in samo direktno kable v Milana.

blackmack
Navdušenec
Prispevkov: 680
Pridružen: 7. Okt 2008 ob 20:14
T-2: Že imam
Paket: T4 optika

Re: Interna inštalacija; vprašanja in odgovori

Odgovor Napisal/-a blackmack » 31. Jan 2010 ob 09:26

Zdaj je že ene 3 dni odkar je izolacija FTP na ozemljitvi omarce in ni kockanja. Upam, da je to to. Bom videl kako bo čez en teden.
Slika

ango
Nadebudnež
Prispevkov: 408
Pridružen: 5. Dec 2008 ob 20:38
T-2: Še nimam
Kraj: Izola

Re: Interna inštalacija; vprašanja in odgovori

Odgovor Napisal/-a ango » 19. Maj 2010 ob 17:08

imam eno vprašanje in sicer

ali so dobre tele klešče za nadet konektor na udt-kabel?

hvala lepa za odgovor
_____________________________
Kot v US, zgleda da bomo meli hitrejši mobilni internet kot pa žične povezave

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Interna inštalacija; vprašanja in odgovori

Odgovor Napisal/-a Cobane » 19. Maj 2010 ob 17:21

Iz te slike je težko videti... najbrž da so. Pojdi se raje prepričat v Techtrade. Stisnit morajo tistih 8 pinov in sam kabel.

Po moje bi ti jih dali tudi za preizkusit... imej en pripravljen kabel in stisni konektor na njega. Tako se boš lahko še najbolje prepričal.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: Interna inštalacija; vprašanja in odgovori

Odgovor Napisal/-a Fry » 19. Maj 2010 ob 18:37

Še vedno drži pregovor: "Mal dnarja, mal muzke".
Če boš stisnil gor le kakšen konektor seveda se ne splača kupovati dragih klešč.
Upoštevaj pa, da morda ne bo vsak priključek pravilno stisnjen in ga boš morda moral ponovno delati.

ango
Nadebudnež
Prispevkov: 408
Pridružen: 5. Dec 2008 ob 20:38
T-2: Še nimam
Kraj: Izola

Re: Interna inštalacija; vprašanja in odgovori

Odgovor Napisal/-a ango » 19. Maj 2010 ob 19:54

hvala za odgovore meni načeloma rabi za stisnit 1-2 konektorja max.

urejeno klešče so pa take
Slika

http://www.digitus.info/en/products/dig ... 67&p=17005
_____________________________
Kot v US, zgleda da bomo meli hitrejši mobilni internet kot pa žične povezave

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Interna inštalacija; vprašanja in odgovori

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 25. Maj 2010 ob 21:36

Nasvet !

Če delate novogradnjo, dajte še kakno cev notr več v stene, pa vsaj malo si zapomnite kako gredo cevi ... ne pa da pride monter v hišo pa vpraša lastnika kje mate tel. linijo pa on samo skomigne z rameni Slika

Tudi v blokih, ki prenavljajo stanovanja, se najdejo "kekci" ki speljejo utp kabel od glavne tel. vtičnice do modema ... vse lepo in prav če kabla nebi zagipsali da ne moreš pridit do spoja.... ja tak primer imam, zdaj stranka ponovno štema zid ! Slika

Pa še en primer, stranka prenovila stanovanje v bloku (tel. vtičnica v kuhinji edina - odreže kabel in zagipsa zid, ploščice...) ... lepa nova kuhinja ... in potem naroči T-2.... kaj narest ? sosedje v bloku pa NE pustijo vlečt novega kabla kjerkoli ... Slika

Odgovori