Interna inštalacija; vprašanja in odgovori

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
malipizdek
Novinec
Prispevkov: 22
Pridružen: 3. Feb 2017 ob 07:26
T-2: Že imam
Paket: Tera paket

Re: Interna inštalacija; vprašanja in odgovori

Odgovor Napisal/-a malipizdek » 30. Avg 2017 ob 14:29

Hvala za odgovor. Torej najboljše, da do vrat potegnem cev, kamor bodo potem potegnili kabel.

starfotr
Navdušenec
Prispevkov: 554
Pridružen: 7. Sep 2010 ob 14:28
T-2: Še nimam
Kraj: Vrhnika

Re: Interna inštalacija; vprašanja in odgovori

Odgovor Napisal/-a starfotr » 30. Avg 2017 ob 16:58

Tako je. Najbolje jim pustiti cev. Ter mesto, kjer je prostor za optično dozo in pa dovod za elektriko.

Nekateri v te temi imate neke čudne prakse na optični inštalaciji. Pri meni pride optika, debeline malo manj, kot UTP. Ta vod poteka od jaška na cesti do moje omarice na fasadi.

V omarici je kaseta, kjer je narejen spoj s tanjšo optiko, ki gre od omarice do doze. V dozi je spet zvarjeno in navito. Od doze do Huawei HG8010H je speljan rumen fiber. Od Huaweia do modema je pa patch kabel UTP.
Če se ti zdijo moje trditve napačne ali meniš drugače, si vzemi čas in pod njimi napiši, kar se tebi zdi prav.

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3486
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Interna inštalacija; vprašanja in odgovori

Odgovor Napisal/-a madpanter » 31. Avg 2017 ob 07:47

Če prenavljaš flat si poglej omarice za stanovanja od monelpro (so v trzinu) do te omarice si potegni cev v katero se bo dala optika. Iz katerega konca si?

Poslano z mojega A0001 z uporabo Tapatalk
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Alex
Nadebudnež
Prispevkov: 355
Pridružen: 21. Mar 2006 ob 17:03
T-2: Še nimam
Paket: Nimam več!
Kraj: Vidim, da nič ne vidim.

Re: Interna inštalacija; vprašanja in odgovori

Odgovor Napisal/-a Alex » 31. Avg 2017 ob 12:49

starfotr napisal/-a:Tako je. Najbolje jim pustiti cev. Ter mesto, kjer je prostor za optično dozo in pa dovod za elektriko.

Nekateri v te temi imate neke čudne prakse na optični inštalaciji. Pri meni pride optika, debeline malo manj, kot UTP. Ta vod poteka od jaška na cesti do moje omarice na fasadi.

V omarici je kaseta, kjer je narejen spoj s tanjšo optiko, ki gre od omarice do doze. V dozi je spet zvarjeno in navito. Od doze do Huawei HG8010H je speljan rumen fiber. Od Huaweia do modema je pa patch kabel UTP.
Meni so na vikendu potegnili črn, trd "kabel", ki so ga napeljevai po drogovih kar v stanovanje v dozo. Na podstrehi so ga še malo navili in to je bilo to.

Ne predstavljam si, kako bo to rešeno pri meni doma, kjer imam sedaj (bakreni priključek) od omarice do modema napeljan UTP kabel. V to isto cev tisti debel črn optični vodnik skoraj gotovo ne bom mogel povleči. Mi bodo v omarici montirali razdelilec?

malipizdek
Novinec
Prispevkov: 22
Pridružen: 3. Feb 2017 ob 07:26
T-2: Že imam
Paket: Tera paket

Re: Interna inštalacija; vprašanja in odgovori

Odgovor Napisal/-a malipizdek » 31. Avg 2017 ob 17:29

madpanter napisal/-a:Če prenavljaš flat si poglej omarice za stanovanja od monelpro (so v trzinu) do te omarice si potegni cev v katero se bo dala optika. Iz katerega konca si?

Poslano z mojega A0001 z uporabo Tapatalk
Sem iz LJ, stanovanje ki ga prenavljam pa je v Domžalah. Maš v mislih kakšno podometno stanovanjsko omarico? Stene smo že uredili tako da žal nimam več kam vtaknit tole zadevo. Mogoče le v špajzo, samo potem ne rabim podometne. Ali si imel kaj drugega v mislih?

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3486
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Interna inštalacija; vprašanja in odgovori

Odgovor Napisal/-a madpanter » 1. Sep 2017 ob 16:57

Imaš nadometne tudi:
http://www.monel.si/produkti/komunikaci ... arice.html
Tisto na vikendu je zračni kabel, od omarice gre inštalacijski kabel debeline cca pol utp kabla. V omarico se ponavadi ne montira ONT pretvornika (to je zadnja opcija ki se jo redkokdaj izkoristi). Kdaj ti pridejo priklopit?

Poslano z mojega A0001 z uporabo Tapatalk
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Interna inštalacija; vprašanja in odgovori

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 1. Sep 2017 ob 17:11

Drage so te omarice....

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3486
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Interna inštalacija; vprašanja in odgovori

Odgovor Napisal/-a madpanter » 1. Sep 2017 ob 20:58

Res so drage samo ko jih pa primeš v roke pa veš zakaj imajo tako ceno (niso plastik fantastik) ampak so narejene kot rack omare za serverje (ista pločevina).

Poslano z mojega A0001 z uporabo Tapatalk
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Interna inštalacija; vprašanja in odgovori

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 1. Sep 2017 ob 23:07

Ja vem ja, sam kok ljudi bo to kupilo? Če že, malo dodam pa imam 19" omarico raje (malo na zidu) ali večjo v drugem prostoru

Uporabniški avatar
madpanter
Starešina
Prispevkov: 3486
Pridružen: 5. Apr 2006 ob 10:02
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Ljubljana

Re: Interna inštalacija; vprašanja in odgovori

Odgovor Napisal/-a madpanter » 2. Sep 2017 ob 07:18

Jah vse je odvisno od izvedbe prostora npr. jaz v svojem flatu nemorm dat 19" racka lahko bom pa tako dal tako nadometno:
http://www.monel.si/produkti/komunikaci ... arice.html
In se losam stare omarce z starimi varovalkami + zraven še vso mrežo napeljem. Pač odvisno od posameznika ampak še zmeraj od hagerja omarice (95% kar videm da imajo ljudje za mrežo) stanejo cca 40€ ki sploh niso za te zadeve ampak za varovalke in je potem gužva notri itd... potem pa raje dam namensko zadevo in še par evrov zraven. Ampak kakor sem reku stvar posameznika. Se pa strinjam če imaš plac, potem pa rack lepo pa patch panele, vse lepo zaključit pa switch itd...

Poslano z mojega A0001 z uporabo Tapatalk
Slika
Prodam UMTS router WRT54G3G + anteno P54 + ustrezno Globetrotter kartico, info ZS

awake
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 28. Nov 2017 ob 10:23
T-2: Še nimam

Re: Interna inštalacija; vprašanja in odgovori

Odgovor Napisal/-a awake » 6. Dec 2017 ob 10:27

Pozdravljeni,

kmalu se nam obeta T2 optika in me zanima, če bo delovala TV in internet normalno v kolikor UTP kabel iz njihovega modema povežem na switch in nato iz njega na TV in internet? V kolikor da, ali je potrebno kakšen poseben switch ali katerikoli pač?
Ali ima T2 ločeno modem in WI-FI router in bi lahko le tega uporabil namesto ločenega switcha?
Situacija v hiši je takšna, da imam iz podstrešja en UTP kabel potegnjen v dnevno sobo v pritličju in v 1. nadstropju v dve otroški sobi. Torej ideja je, da imamo modem na zaprtem podstrešju in nato v dnevni Wi-fi ruter in v otroških sobah na na UTP kabel.

Se priporočam za namig, če je kakšna bol smiselna varianta.

Lp.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Interna inštalacija; vprašanja in odgovori

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 6. Dec 2017 ob 14:25

1) načeloma DA, vendar odvisno kakšen priklop je, je optika 100% od T2 da ni od Telekoma?
2) ima tudi to opcijo, vendar so v VEČINI zdaj vse stvari v eni - modem = switch = wifi, imenuje se INNBOX
3) je ok, če ti bodo optiko povlekli na podstrešje.

awake
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 28. Nov 2017 ob 10:23
T-2: Še nimam

Re: Interna inštalacija; vprašanja in odgovori

Odgovor Napisal/-a awake » 6. Dec 2017 ob 14:55

MrTwelveTrees:

1) optika bo od T2. Je že glavni vod na ulici in GRATEL je že bil na ogledu hiše (dejanski priklop bo čez nekaj dni)

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4607
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Interna inštalacija; vprašanja in odgovori

Odgovor Napisal/-a atepej » 6. Dec 2017 ob 15:27

Zakaj bi imel modem na podstrešju, saj innbox F60 ni tako grd (ali pač) da ga ne bi dal v dnevni prostor - pa še na steno ga lahko daš.
Slika

awake
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 28. Nov 2017 ob 10:23
T-2: Še nimam

Re: Interna inštalacija; vprašanja in odgovori

Odgovor Napisal/-a awake » 7. Dec 2017 ob 08:06

atepej:

Ja bi imel v dnevni. Samo glede na to, da imam do dnevne samo en UTP napeljan iz podstrešja, ne vem kako bi nato povezal še ostali dve otroški sobi z modemom. Ne morem pa do dnevne nikakor dodatno napeljat kabel (vsaj ne podometno). Imam pa še koaksialca zraven potegnjenega do vseh treh sob, če se bi po tem kablu dalo mogoče povezat?

Odgovori