Katastrofa od t2 računovodstva!!

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
Slycer
Uporabnik
Prispevkov: 35
Pridružen: 29. Okt 2006 ob 17:14
T-2: Že imam

Re: Katastrofa od t2 računovodstva!!

Odgovor Napisal/-a Slycer » 18. Apr 2010 ob 10:38

Še malo fekalij na T2, ker očitno nisem bil edini s tem problemom:

Lansko leto februarja preplačal položnico v znesku cirka 50eur. Jaz sem jih seveda prosil, da mi nakažejo preplačilo direktno na TRR. Klilcal sem jih, bil večkrat v poslovalnicah na večih lokacijah, jim pošiljal dopise priporočeno. Nismo miglini s kurcem do oktobra pa še to samo zato ker sem protestno nehal plačevati račune. TAKOJ, ko se jih je nabralo dovolj so naredili pobot in mi priznali dodaten dobropis v višini parih centov, ki naj bi jih sam odštel pri naslednji položnici. Šaljivci, ni kaj. Sploh ta _takoj_ mi pove, da sploh niso pozabili ampak so samo čakali. Vmes nobenega opravičila za čakanje ali brezobrestno posojilo.

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: Katastrofa od t2 računovodstva!!

Odgovor Napisal/-a dal » 18. Apr 2010 ob 12:24

Upajmo, da bodo Kitajci / Nemci / ... to zmedo v računovodstvu uspeli urediti.

Tody
Model
Prispevkov: 262
Pridružen: 19. Jun 2006 ob 23:03
T-2: Že imam
Paket: brezčasni paket
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Re: Katastrofa od t2 računovodstva!!

Odgovor Napisal/-a Tody » 18. Apr 2010 ob 12:52

jest sem dobil tud en dopis kjer vsaj po mojih predvidevanjih in branju zadeve oni meni dolgujejo 18 centov.

1.) Zakaj za vraga so mi to sploh pošiljali?

2.) A morem kaj narediti s tem?

3.) Tisk papirja je dražji od 18 centov, kaj šele pošiljanje,...

Če so to naredili 10.000x
Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9105
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Katastrofa od t2 računovodstva!!

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 18. Apr 2010 ob 18:03

stranko je treba obvestiti, mora biti pisno in ne ustno (po telefonu).

Tody
Model
Prispevkov: 262
Pridružen: 19. Jun 2006 ob 23:03
T-2: Že imam
Paket: brezčasni paket
Kraj: Vrhnika
Kontakt:

Re: Katastrofa od t2 računovodstva!!

Odgovor Napisal/-a Tody » 18. Apr 2010 ob 18:49

obvestiti o čem ? Da so mi že eno leto (glede na izpisek) dolžni 18 centov? Racionalizacija stroškov mogoče? Pri takih stvareh je najlažje šparat... Če bi mi poslali email bi bil pravtako zadovoljen!
Slika

gr
Navdušenec
Prispevkov: 529
Pridružen: 15. Apr 2007 ob 11:15
T-2: Že imam
Paket: T4 20M, 2xTV, Patton
Kraj: Obalala

Re: Katastrofa od t2 računovodstva!!

Odgovor Napisal/-a gr » 18. Apr 2010 ob 19:39

V mojih postavkah piše, da so mi že eno leto dolžni 3€, pa mi nič niso pisali ali poklicali. Saj ne, da se sekiram zaradi tega, ampak če je stranko treba obvestiti...

entampac
Novinec
Prispevkov: 11
Pridružen: 28. Mar 2010 ob 14:04
T-2: Že imam

Re: Katastrofa od t2 računovodstva!!

Odgovor Napisal/-a entampac » 22. Apr 2010 ob 20:56

T-2 znova (ne) preseneča: danes mi ... pošljejo SMS, na mojo mobilno številko (Simobil), ki sem jim jo ene parkrat pustil, ko njihov bedni telefon ni deloval da bi me lahko njihovi operaterji poklicali (in takrat sem jim jo moral vedno znova povedati), da jim nisem poravnal računa. Račun je seveda poravnan, ker se plačuje s trajnikom, kar je ob mojem klicu začuda ugotovil tudi operater. A so spet zaspali pri knjiženju plačil? Ne moreš verjet, to se pa zadnje čase kar pogosto dogaja, moram priznati da se ne spomnim primera pri plačilu katerihkoli drugih storitev preko trajnika, ko bi se kaj takega zgodilo (da bi pozabili knjižiti plačilo in bi me zaradi tega opominjali). Ever.

Druga stvar: Do zdaj se še noben ponudnik ni spomnil, da bi začel kar na splošno uporabljati mojo mobilno številko, ki jo je dobil pri reševanju kakšnih težav z njegovimi storitvami za lažjo komunikacijo pri konkretnem primeru, za karkoli bi mu padlo na pamet. Operater mi je zatrdil, da če sem enkrat pustil svojo mobilno številko iz kakršnegakoli razloga, jo oni imajo za številko, na katero me lahko kar kontaktirajo, ne vem, čez nekaj mesecev za nekaj x. Predlagam da si spremenijo ime iz T-2 v PO DOMAČE ali pa morda v Don T-2. Upam da ne bodo naslednjič, ko bo njihovo knjigovodstvo pozabilo knjižit plačilo, poslali kakšne pretepače v izterjavo. Ali pa da ne bom začel dobivati spam SMSe od T-2, ker sem jim enkrat za nek konkretni primer pustil mobilno številko drugega operaterja. A se je tem ljudem do konca zasuknilo?

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: Katastrofa od t2 računovodstva!!

Odgovor Napisal/-a Fry » 23. Apr 2010 ob 07:10

Eneko pri meni: SMS opozorilo, račun pa preko trajnika....
Po bančnih izpiskih je seveda bilo vse plačano.
Štiri mesece sem se "jahal" z njimi zaradi napačno izstavljeneih računov in seveda je bila rešitev možna le z večkratnim posredovanjem "neuradnikov".
Kaj se bom moral sedaj vsak mesec ukvarjati z nesposobnim računovodstvom T-2 in obremenjevati "neuradnike"?
Čas bi bil, da to vašo "štalo" enkrat uredite!

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: Katastrofa od t2 računovodstva!!

Odgovor Napisal/-a dal » 23. Apr 2010 ob 10:24

Ta SMS so poslali na vse žive številke. :neutral:

Očitno je nekdo od zaposlenih ali zunanjih partnerjev naredil hudo napako in upam, da bo vodstvo ustrezno ukrepalo, podjetje T-2 pa se uporabnikom javno opravičilo.

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Katastrofa od t2 računovodstva!!

Odgovor Napisal/-a Cobane » 23. Apr 2010 ob 11:18

Močno dvomim...

Se je pa že nekdo od fanatičnih zaposlenih na bizarno početje svojega podjetja le uspel "opravičiti":
http://t-2.rula.net/viewtopic.php?f=4&t ... 45#p154401
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

parashurama
Začetnik
Prispevkov: 4
Pridružen: 23. Apr 2010 ob 11:20
T-2: Že imam
Paket: 8/1

Re: Katastrofa od t2 računovodstva!!

Odgovor Napisal/-a parashurama » 23. Apr 2010 ob 11:29

Jaz imam podoben problem. Prjsnji mesec nisem dobil t2 racuna. Normalno pocakam da se mi vsi racuni zberejo tam do 15 v mesecu in potem vse poplacam preko klika. T2 pa ni in ni bilo. Okoli 20-tega poklicem na 00 in povem da zakaj se nisem dobil racuna, pa mi tip pove da bi ga moral in naj poklicem posto. Recem ok poklicem posto, in mi oni pravijo da oni ne vedo da ce bi njim T2 dali zame racun da bi mi ga oni tudi dostavili. Poklicem nazaj T2 povem kar so mi rekli na posti, in mi rece tip, da sicer mi lahko posljejo racun se enkrat ampak da je za to potrebno placati se mi zdi da 6€. Jaz se seveda pobunim da saj mi oni niso poslali racuna in naj mi ga pac posljejo in on mi trdi da so poslali vsem, in da naj potem pocakam naslednji mesec ko bom dobil opomin. Potem sem cakal. Ta mesec sem dobil nov racun kot normalno, o kaksnem opominu pa ne duha ne sluha. Ko jih jebe si mislim, placam normalen racun, nakar pa danes fasem opomin preko SMSa. Ko klicem na 00 se samo rola muzika. Grem na net vpisem t2 racunovodstvo in se znajdem tukaj.

Rad bi placal pa nevem koliko sploh moram placati, in kaj zdaj sploh lahko se naredim,. Racunovodstva ne dobim, opomina uradnega ravno tako ne... obresti se bodo pa nabirale ....
Naj mi kdo pomaga z T2.

The Menace
Model
Prispevkov: 310
Pridružen: 24. Jul 2009 ob 21:00
T-2: Že imam
Paket: Bakreno brezčasen

Re: Katastrofa od t2 računovodstva!!

Odgovor Napisal/-a The Menace » 23. Apr 2010 ob 12:04

parashurama drugače stane ponovno pošiljanje računa 2 €, pošiljanje opomina pa se prav tako zaračuna...Najboljše da pokličeš na helpdesk pa naj ti povejo znesek in sklic in je to to...pa če ti kdo reče da počakaj na opomin ga pošlji nekam :mrgreen:
"Kako je lepo biti glup "

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: Katastrofa od t2 računovodstva!!

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 23. Apr 2010 ob 12:34

Če naročnik ne prejme računa, je dolžan po SPP T-2 o tem obvestit... ponavadi pa je bil račun izdelan, poslan na pošto ampak ne dostavljen iz 1001 razloga. Preprosta rešitev e-račun + trajnik.

Da, če je imela stranka trajnik in je bil znesek odveden, to še ne pomeni, da je znesek tudi že knjižen (torej evidenca kaže eno, dejansko stanje pri naročniku drugo). Zato je bil SMS v prijaznem lepem tonu, da je SMS BREZPREDMETEN, če so obveznosti poravnane. Morda bi blo smiselno za tiste najbolj občutljive, da se v SMSu še opravičimo, če smo koga po nepotrebnem vzemirili... definitivno vznemirjanje ni cilj SMSov! Cilj je opomnit tiste, ki so slučajno spregledali plačilo, saj je plačilna disciplina na splošno dobra, kar v slovenistanu ni praksa.

Recimo jst tut trznu ne bi, če vidim, da je bil trajnik izveden in da v SMSu piše, da je možno, da je že poravnano in tako je odreagiralo 99% naročnikov. Jasno, tisti se ne oglašajo po forumu... bi pa trznil, če recimo trajnik ni bil trgan (ta teden pri KD življenje recimo), kar je pa povsem normalno pa tut 3 dni nisem KDja priklical... trenutno ni vrste v KC, tko da...
dal napisal/-a:Ta SMS so poslali na vse žive številke. :neutral:
SMS je bil poslan na številko (ne na vse žive, WTF), ki je navedena kot uradni kontakt naročnika in se jo uporablja za normalno obveščanje. Pri tako velikih obsegih podatkov je seveda možno, da je nekdo 3x naveden za 3 različne priključke (pač ureja stvari za staro mamo, teto in še sebe). Dobi SMS zarad priključka od mame, pogledat gre za svoj ID, na forumu pa na veliko tuli, da mu je nekdo neupravičeno SMS poslal.
parashurama napisal/-a:pobunim da saj mi oni niso poslali racuna in naj mi ga pac posljejo in on mi trdi da so poslali vsem, in da naj potem pocakam naslednji mesec ko bom dobil opomin.
Kako to zagotovo veš, da račun ni bil poslan?
Zadnjič spremenil Hevidi, dne 23. Apr 2010 ob 12:55, skupaj popravljeno 1 krat.
:rtmT2:

Uporabniški avatar
tonimona
Starešina
Prispevkov: 2399
Pridružen: 6. Apr 2006 ob 09:09
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Koper

Re: Katastrofa od t2 računovodstva!!

Odgovor Napisal/-a tonimona » 23. Apr 2010 ob 12:54

Tudi, če naročnik večkrat obvesti o neprejetju računa, ima lahko velikanske težave z računovodstvom. Doživel na lastni koži. :namrec:
Slika

Slika 1.7.2008- porihtano, dočakal sem tudi 18.11.2007

Uporabniški avatar
luky
Model
Prispevkov: 235
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 19:11
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV
Kraj: Šmarje pri Jelšah

Re: Katastrofa od t2 računovodstva!!

Odgovor Napisal/-a luky » 23. Apr 2010 ob 18:07

A je komu znano zakaj na servisnih straneh niso vidne Plačilne postavke ( saj jaz jih ne vidim oz, izpiše napako, da ogled ni možen ) ....?

lp.
Lp, Luky

Odgovori