Katastrofa od t2 računovodstva!!

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
gost
Faca
Prispevkov: 116
Pridružen: 19. Jan 2008 ob 18:42
T-2: Še nimam

Re: Katastrofa od t2 računovodstva!!

Odgovor Napisal/-a gost » 23. Apr 2010 ob 21:37

definicija
smsja je čudna

potrebno napisati: na dan 20.04. ugotavljamo, da niste poravnali....poslano 23.04.
ampak sms je treba poslati takoj ko so poknjiženi vsi izpiski trr še isti dan.
Slika

Vadba curlinga vsak ponedeljek od 21.ure dalje...

vijavaja
Model
Prispevkov: 317
Pridružen: 14. Nov 2006 ob 17:35
T-2: Že imam
Paket: paket štirica na 10/10 optiki
Kraj: Koper

Re: Katastrofa od t2 računovodstva!!

Odgovor Napisal/-a vijavaja » 23. Apr 2010 ob 22:47

Hevidi, cenim tvoje zagovarjanje delodajalca, ampak zopet nepotrebna šlamparija T-2. Zase vem, da račun plačam preko trajnika, kar je dosedaj delovalo b.p. A je T-2 dopolnil ali zamenjal program za vodenje saldakontov, pa je nastala zbrka?
Slika

Uporabniški avatar
Fry
Legenda
Prispevkov: 1454
Pridružen: 1. Jun 2007 ob 10:04
T-2: Že imam
Paket: FTTH 10/10, 3xTV, Telefon
Kraj: Koper

Re: Katastrofa od t2 računovodstva!!

Odgovor Napisal/-a Fry » 24. Apr 2010 ob 07:07

@ Hevidi
Res je SMS vljuden, pa tudi na koncu piše, da če sem medtem račun popravnal, je poziv za plačilo brezpredmeten ....

Ker pa je ta SMS bil poslan več uporabnikom, pa očitno kaže na vašo "sistemsko napako" v računovodstvu!

prvi
Znanec
Prispevkov: 56
Pridružen: 5. Nov 2008 ob 09:46
T-2: Že imam
Paket: T-2 umts

Re: Katastrofa od t2 računovodstva!!

Odgovor Napisal/-a prvi » 27. Apr 2010 ob 11:00

Da ne bo zgledalo da je res taka huda katastrofa od t-2 računovodstva naj napišem, da sem pri t-2 že skoraj dve leti in NITI ENKRAT nisem imel težal. Najprej sem plačeval položnice, nato preko trajnika in sedaj preko Reiffesen NET (tudi brez provizije :) ). Kaj hočem še boljše?? Vsem tistim ki imate težave želim, da se vam čim hitreje rešijo.

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: Katastrofa od t2 računovodstva!!

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 28. Apr 2010 ob 07:40

@Fry: "napaka" je malo pregroba definicija, gre za zamik pri knjiženju že izvedenih plačil... brez "napak" se tega ne da storiti v takem obsegu, ker nekateri plačajo brez sklica, netočne zneske, plačajo na tik po kreiranju seznama, itd... jasno pa je da se stremi k tem, da je teh "napak" čimmanj...
:rtmT2:

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Katastrofa od t2 računovodstva!!

Odgovor Napisal/-a Cobane » 28. Apr 2010 ob 08:05

Očitno je po vaše kriv uporabnik, ker je preko trajnika vplačal napačen znesek z napačnim sklicem in še prekoračil je rok plačila!

Fry, sprijazni se... KRIV SI!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: Katastrofa od t2 računovodstva!!

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 28. Apr 2010 ob 10:04

Cobane, napačen pristop maš, ni vedno treba skočt in stvar maksimizirat v vsaki potankosti... 18tega je bla nedelja, torej so banke trgale 19/20, ko je bil pregled terjatev narejen... plačila pa še nepoknjižena v celoti. Od večine bank da, od vseh ne, zato disclaimer o brezpredmetnosti.

NIhče ni kriv, ker ni nobene škode, gre se za prijazno (brezplačno) opozorilo uporabniku in tako ga je treba jemat (99% folka, tut s trajniki ga je tako razumelo). Torej, samo mirno.
:rtmT2:

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Katastrofa od t2 računovodstva!!

Odgovor Napisal/-a Cobane » 28. Apr 2010 ob 11:27

Od Mobitela v 10 letih nisem dobil prijaznega sporočila, pa sem večkrat prekoračil rok za kakšen dan. Še zamudnih obresti lep čas niso obračunali. Meni je to pravilen pristop.

Z vašim pristopom, da že takoj naslednji dan po valuti plačila "terjate" svoje uporabnike, se ne strinjam. Tudi z odgovorom, da je bila 18. aprila nedelja in da banke ta dan niso trgale in da 19. zjutraj še niste uspeli poknjižiti, nisem zadovoljen. Prijazen SMS gor ali dol, bil je pri marsikateremu uporabniku, ki vam daje kruh, popolnoma nepotreben.

Žal stojimo na različnih bregovih in me z vsemi temi odgovori niste prepričali. Zaključim lahko samo s tem, da ste imeli spet en failure!

Rešitev, kot jo vidim jaz... pošiljajte te vaše prijazne SMS-e enkrat po 25. v mesecu, ko boste uspeli poknjižiti tudi pravočasne plačane obveznosti in morebitne zamudnike za kakšen dan. S tem vašim prijaznim SMSom raje "terjajte" dejanske pozabljivce in tiste, ki nočejo plačati, ne pa redne plačnike oz. zamudnike za kakšen dan.

Pa brez zamere, ker vam direktno povem svoje mišljenje!
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: Katastrofa od t2 računovodstva!!

Odgovor Napisal/-a dal » 28. Apr 2010 ob 11:49

Jaz sem plačal v roku, 15.4. in prejel SMS. Tudi na servisnih straneh so bili vsi računi označeni kot plačani. :rtmT2:

Na strani T-2 verjetno res ni bilo neke škode, uporabniki ki redno plačujejo račune pa so porabili nekaj časa, da so v računovodstvu preverili, ali so računi dejansko plačani. :nevem:

white
Nadebudnež
Prispevkov: 356
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 20:20
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant

Re: Katastrofa od t2 računovodstva!!

Odgovor Napisal/-a white » 28. Apr 2010 ob 12:09

Zamuda je zamuda, pa če je en dan al pa 2 minuti.

Uporabniški avatar
tonimona
Starešina
Prispevkov: 2399
Pridružen: 6. Apr 2006 ob 09:09
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Koper

Re: Katastrofa od t2 računovodstva!!

Odgovor Napisal/-a tonimona » 28. Apr 2010 ob 13:05

Napaka je napaka, pa če je bilo nepotrebno poslano enemu ali stotim. :namrec:
Slika

Slika 1.7.2008- porihtano, dočakal sem tudi 18.11.2007

white
Nadebudnež
Prispevkov: 356
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 20:20
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant

Re: Katastrofa od t2 računovodstva!!

Odgovor Napisal/-a white » 28. Apr 2010 ob 13:16

se strinjam in napake se dogajajo.

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: Katastrofa od t2 računovodstva!!

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 28. Apr 2010 ob 15:00

Cobane napisal/-a:Še zamudnih obresti lep čas niso obračunali. Meni je to pravilen pristop.
Men pa je tu dumpingški pristop, ki si ga lahko privošči samo podjetje v državni lasti, ta dumping pa potem plačujemo mi vsi preko davkov.
Cobane napisal/-a:Pa brez zamere, ker vam direktno povem svoje mišljenje!
Ni zamere, korektna kritika je danes darilo. Tvoja kritika vzeta na znanje... samo ne vlečemo neuradniki vseh niti.
:rtmT2:

Uporabniški avatar
Cobane
Nergač
Prispevkov: 3959
Pridružen: 27. Sep 2006 ob 07:39
T-2: Že imam
Paket: Tadrazga

Re: Katastrofa od t2 računovodstva!!

Odgovor Napisal/-a Cobane » 29. Apr 2010 ob 07:08

Pod pravilen pristop sem mislil na to, da te takoj ne opominjajo, ko prekoračiš rok plačila, ampak šele kasneje (mislim, da s prvim v naslednjem mesecu). Zamudne obresti me ne motijo - če zamujaš, potem plačuj penale. Sem to samo še dodatno omenil, da so bili tako "dobri", da lep čas niso zaračunavali zamudnih obresti. Sedaj mislim, da jih!

Vemo, kakšen je današnji tempo življenja in T-2 položnica ni edina, ki jo je potrebno plačati, zato se kdaj tudi pozabi na njo. Prav je, da se človeka opozori še pred opominom, vendar ste jih po mojem mnenju opomnili vseeno par dni prezgodaj. Pa ne samo to, obvestili ste tudi tiste, ki so bili "kriti" in so svoje obveznosti poravnali v roku (nekateri že 15.4), ali pa so banke zadevo obračunale šele 19.4. (trajnik oz.tisti, ki so se spravili plačevati čez vikend). OK, saj vem, da se že ponavljam! Upam, da me bo kdo slišal in da se to naslednjič ne bo več ponovilo.

Ljudje imamo spam-a že pol kufr, ker ga imamo že tako ali tako dovolj v kaselcih (pravih in elektronskih) in ni potrebe, da nam kdorkoli brezveze teži še po SMS-u.
Vse čestitke T-2ju. Nosečnica, ki bi imela toliko poporodnih težav, bi bila že zdavnaj pokojna! :rtmT2:

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: Katastrofa od t2 računovodstva!!

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 29. Apr 2010 ob 08:29

Treba pa je tut upoštevat, da aprila redni opomini niso šli ven, tko da je bil SMS le neke vrste nadomestek (dodatni opomnik), s to razliko, da je res samo nekaj dni po valuti opozarjal tudi na plačilo zadnjega računa.
:rtmT2:

Odgovori