Tehnična izvedba priklopa!?

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
Alex
Nadebudnež
Prispevkov: 355
Pridružen: 21. Mar 2006 ob 17:03
T-2: Še nimam
Paket: Nimam več!
Kraj: Vidim, da nič ne vidim.

Tehnična izvedba priklopa!?

Odgovor Napisal/-a Alex » 10. Avg 2006 ob 10:49

V parih dneh naj bi me T2 končno preklopil v svoje omrežje tudi v službi. Sedaj se malo pripravljam na šok, saj imam občutek, da bo zadeva kar stresna.

Trenutna situacija je naslednja:
Iz Telekomove omarice imam kar po fasadi potegnjen kabel v poslovni prostor, kjer imam trenutno PSTN priključek. Na kabel je vmes "vštukana" še alarmna naprava.

Kako si jaz predstavljam priklop:
Najprej bo verjetno treba "izštekati" kabel iz alarmne naprave in ga kratko zvezati (narediti bypass). Na konec kabla se nato priključi VDSL modem, vanj pa se priklopi Vood in PSTN/FAX vmesnik. Iz tega vmesnika moram nato potegniti kabel nazaj do alarma!?

Če je kje kakšen tehnik naj pove, če si zadevo prav predstavljam.

Aja: Naročil sem 10/2, 2x PSTN/FAX vmesnik, prenos številke.

PS. Klical sem na Rival, kjer sem jih malo povprašal, kakšen je postopek pri zamenjavi ponudnika. Ko sem jim povedal, da grem na T2, je sogovornika skoraj izstrelilo v zrak. Povedal je, da imajo z T2-jem same slabe izkušnje in mi naročil, da naj takoj ko pridejo tehniki opraviti preklop pokličem na Rival, ker da se bodo oni pogovorili z njimi in da naj jih ne spustim iz dvorišča, dokler zadeva ne bo urejena. :oops:

gulikoza
Starešina
Prispevkov: 1646
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:33
T-2: Že imam
Paket: 50/50 FTTH

Odgovor Napisal/-a gulikoza » 10. Avg 2006 ob 10:54

Jaz ti priporočam da če imaš možnost da potegneš od omarice nov kabel, čimbolj kvaliteten sukan, recimo UTP, nekam v svoje prostore. Tam potem namestiš modem in pretvornik, za kabel nazaj do alarmne naprave pa ponucaj ta ki že pelje do tja.
Slika Optika od 30.5.2008

Alex
Nadebudnež
Prispevkov: 355
Pridružen: 21. Mar 2006 ob 17:03
T-2: Še nimam
Paket: Nimam več!
Kraj: Vidim, da nič ne vidim.

Odgovor Napisal/-a Alex » 10. Avg 2006 ob 13:48

Tudi to sem imel v mislih, vendar pa si ne morem privoščiti, da bo tako, kot je bilo pri prejšnjem priklopu - T2jevci so odklopili NTBA, Telekomovec pa se je prikazal šele čez nekaj ur. Tole pride v poštev le v primeru, da oboji pridejo naenkrat.

Odgovori