Koliko časa potrebujejo

Splošni pogovori o T-2
Uporabniški avatar
sir.mandic
Znanec
Prispevkov: 74
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 16:55
T-2: Že imam
Paket: 10/2 Mbit/s
Kraj: Ljubljana - Bežigrad

Odgovor Napisal/-a sir.mandic » 21. Mar 2006 ob 11:41

Hja, 20 dni brez neta ni zasvojenost ampak pomanjkanje informacij. To zna bolet :) (vsaj mene bi).
Slika

bekas
Novinec
Prispevkov: 21
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 20:29
T-2: Že imam
Paket: optiko
Kraj: Pr Morju

Odgovor Napisal/-a bekas » 21. Mar 2006 ob 12:17

Ja, res se lahko pohvalijo s svojo NE odzivnostjo,
jaz sem tudi že od 22.2 brez njihovih uslug, in ne znajo, al ne morjo, al se jim ne da rešit....(raje priklapljajo naprej nove stranke)...za stare jih boli briga......"bomo dali naprej", fraza T-2...... :evil:

sam kokaor je napisala @nina, slab glas seže v deveto vas, in imam dosti poznanstev, ker je to moj poklic, na računalnike misli....in kaj mislite jim bom svetoval ?

Za koga dobit razen študentov pri njih pa da ne govorimo, pokliče te pa itak ne nazaj nobeden......me prav zaminma, kaj se bodo izmislili, ko bom račun jim poslal za nov priklop, ker jih imam že vrh k.....

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Malkec » 21. Mar 2006 ob 13:16

sir.mandic napisal/-a:Hja, 20 dni brez neta ni zasvojenost ampak pomanjkanje informacij. To zna bolet :) (vsaj mene bi).
Če si vsaki dan na faxu, maš polni dostop do informacij. Sicer pa vem kako je, če si par dni brez neta. Nekaj preprosto fali :?

maDog
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 13:41
T-2: Že imam
Paket: UMTS
Kraj: Okolica LJ

Odgovor Napisal/-a maDog » 22. Mar 2006 ob 13:43

Da boste vidl da se tut na drugih forumih najdejo ksni k vejo o situaciji mal bolj kot vi !!!!!!!!!!!!!!!!1

preberte pol pa ce vn se ni jasn pluvite naprej




Podjetje T-2 se sooča s Telekomovim onemogočanjem od sredine maja 2004, ko je podjetje prvič naročilo storitve za vzpostavitev lastnega omrežja. Ker Telekom Slovenije nikakor ni prenehal z onemogočanjem, se je podjetje T-2 obrnilo na APEK kot pristojnega regulatorja za področje telekomunikacij, da ukrepa skladno s svojimi pooblastili. Prvi ukrep je bila delna odločba v novembru 2004 s katerim je Telekomu Slovenije naložil, da mora skleniti pogodbe o zakupu omrežja in kolokacijskih prostorov. V oktobru 2005 je podjetje T-2 začelo s komercialnim ponujanjem storitev dostopa do interneta, telefonije in televizije na osnovi VDSL tehnologije. Telekom Slovenije je nadaljeval s svojo prakso onemogočanja poslovanja podjetja. Prva pritožba je bila zato posredovana na APEK v zvezi z nameščanjem prenapetostnih varoval na bakreno parico, ki so dokazljivo in dokazano onemogočala ali pa znatno poslabšala delovanje storitev podjetja T-2. Z vsem tem se podjetju T-2 povzroča velikanska škoda.

Pričujoča odločba APEK-a pomeni, da bo Telekom Slovenije moral omogočiti podjetju T-2 uporabo zakupljene bakrene parice, ki bo omogočala uporaba celotnega spektra in s tem nemoteno delovanje VDSL omrežja. Podjetje T-2 je pri APEK sprožilo še več pritožb zoper Telekom Slovenije zaradi dejanj, ki onemogočajo pošteno konkuriranje podjetja T-2 na trgu.
To so:

* Telekom Slovenije zavrača priklop mnogih uporabnikov, ki imajo aktivni telefonski priključek, in celo aktiven ADSL priključek z obrazložitvijo, da potrebuje v kablu rezervo.

* Telekom Slovenije že tri mesece ne omogoča preklopa naročnikov na način pri katerem naročniki ohranijo svojo telefonsko številko z izgovorom, da potrebuje toliko časa za povezavo svojega delilnika z delilnikom T-2 in namestitvijo primernih razcepnikov. Podjetje T-2 je sporočilo in razložilo, da so za začetek popolnoma primerni že razcepniki za ADSL, in bi lahko Telekom Slovenije lahko začel takoj s priklapljanjem naročnikov, medtem pa bi lahko nabavil kvalitetnejše razcepnike, saj je funkcija razcepnikov ista, t.j. da odstranijo prenos signala v pasu 0-138kHz, kar je pri vseh xDSL enako. Od kvalitete je samo odvisno, koliko so motene višje frekvence. Podjetje T-2 je bilo prisiljeno ponuditi tudi skupni razvezan dostop, saj prenosljivost številk še vedno ni uvedena, čeprav bi po zakonu morala biti uvedena že novembra 2004, mnogi uporabniki pa želijo obdržati svojo telefonsko številko.

* V kolokacijskih prostorih T-2 so večkrat, iz nepojasnjenih razlogov, izklopljene električne varovalke, zaradi česar izgubi oprema T-2 napajanje. Tudi to si lahko razlagamo samo na način, da se s tem namerno onemogoča poslovanje podjetja T-2.


Podjetje T-2 pozdravlja izdajo te odločbe in upa, da bo APEK v najkrajšem času z izdajo preostalih odločb onemogočil zlorabo prevladujočega položaja Telekoma Slovenije tudi na ostalih področjih.

Nejko
Znanec
Prispevkov: 64
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 12:40
T-2: Že imam
Paket: 8/1
Kraj: Mozirje

Odgovor Napisal/-a Nejko » 22. Mar 2006 ob 13:57

Ne vidim nič novega v tem... Če so vedeli da ne morjo(zarad telekoma seveda) ponudt skupno razvezanga dostopa, bi pač umaknili ponudbo dokler ne zrihtajo an.. pa bi blo dost manj bunjenja in nesrečnih uporabnikov, ki čakajo/mo že več kot 100 dni na priklop. Mene niti ne zanima zakaj ne morm bit priklopljen, če sm nekej naročal hočem to tudi imeti... Konec

cimbalca
Uporabnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 21. Mar 2006 ob 02:51
T-2: Že imam
Paket: 10/2 + tel.
Kraj: Ljubljana - Vič, Tbilisijska ul

Odgovor Napisal/-a cimbalca » 23. Mar 2006 ob 03:51

nina napisal/-a:včeraj sem g. Matevžu Turku pisala grozilno pismo. Imam jih polhen kufer. 28.2 me je telekom izklopil. na klicnem centru baje že 21 dni iščejo opremo, ki je bila poslana zame. 16.3 pa me je izklopil še telemach. Očitno se ne zavedajo, da sem svojo zgodbo povedala že 50 zaposlenim v našem podjetju, 100 prijateljem,.... pa še v kakšnemu Marjanu Jermanu. Za njihovo sposobnost pa je baje kriv telekom, podizvajalci... boli me ... kdo. Jaz sem odrezana od sveta že več kot 20 dni. V splošnih pogojih jim piše, da bojo namestili po 3-eh dneh, tako da bom zdaj preverila na varstvu potrošnikov kako lahko zvlečem od njih penale.
Nina tudi jaz sem razmišljal o varstvu potrošnikov in sem se po premisleku odločil da ne bom klical. Ko mi bo pa odpikalo pamet bom pa šel na posvet z odvetnikom in bova lepo poslala tri opomine na t-2(z kopijo dopisa na katerm lepo piše, da je poizvedba pokazala možnost priklopa 10/2 - sedaj pa dobim 11/768Kbps) potem pa vložila odškodninsko tožbo proti t-2 ker ne izpolnjujejo pogodbenih obveznosti.

Upam da si danes že v netu. :)

cimbalca
Uporabnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 21. Mar 2006 ob 02:51
T-2: Že imam
Paket: 10/2 + tel.
Kraj: Ljubljana - Vič, Tbilisijska ul

Odgovor Napisal/-a cimbalca » 23. Mar 2006 ob 04:06

maDog napisal/-a:Da boste vidl da se tut na drugih forumih najdejo ksni k vejo o situaciji mal bolj kot vi !!!!!!!!!!!!!!!!1

preberte pol pa ce vn se ni jasn pluvite naprej




Podjetje T-2 se sooča s Telekomovim onemogočanjem od sredine maja 2004, ko je podjetje prvič naročilo storitve za vzpostavitev lastnega omrežja. Ker Telekom Slovenije nikakor ni prenehal z onemogočanjem, se je podjetje T-2 obrnilo na APEK kot pristojnega regulatorja za področje telekomunikacij, da ukrepa skladno s svojimi pooblastili. Prvi ukrep je bila delna odločba v novembru 2004 s katerim je Telekomu Slovenije naložil, da mora skleniti pogodbe o zakupu omrežja in kolokacijskih prostorov. V oktobru 2005 je podjetje T-2 začelo s komercialnim ponujanjem storitev dostopa do interneta, telefonije in televizije na osnovi VDSL tehnologije. Telekom Slovenije je nadaljeval s svojo prakso onemogočanja poslovanja podjetja. Prva pritožba je bila zato posredovana na APEK v zvezi z nameščanjem prenapetostnih varoval na bakreno parico, ki so dokazljivo in dokazano onemogočala ali pa znatno poslabšala delovanje storitev podjetja T-2. Z vsem tem se podjetju T-2 povzroča velikanska škoda.

Pričujoča odločba APEK-a pomeni, da bo Telekom Slovenije moral omogočiti podjetju T-2 uporabo zakupljene bakrene parice, ki bo omogočala uporaba celotnega spektra in s tem nemoteno delovanje VDSL omrežja. Podjetje T-2 je pri APEK sprožilo še več pritožb zoper Telekom Slovenije zaradi dejanj, ki onemogočajo pošteno konkuriranje podjetja T-2 na trgu.
To so:

* Telekom Slovenije zavrača priklop mnogih uporabnikov, ki imajo aktivni telefonski priključek, in celo aktiven ADSL priključek z obrazložitvijo, da potrebuje v kablu rezervo.

* Telekom Slovenije že tri mesece ne omogoča preklopa naročnikov na način pri katerem naročniki ohranijo svojo telefonsko številko z izgovorom, da potrebuje toliko časa za povezavo svojega delilnika z delilnikom T-2 in namestitvijo primernih razcepnikov. Podjetje T-2 je sporočilo in razložilo, da so za začetek popolnoma primerni že razcepniki za ADSL, in bi lahko Telekom Slovenije lahko začel takoj s priklapljanjem naročnikov, medtem pa bi lahko nabavil kvalitetnejše razcepnike, saj je funkcija razcepnikov ista, t.j. da odstranijo prenos signala v pasu 0-138kHz, kar je pri vseh xDSL enako. Od kvalitete je samo odvisno, koliko so motene višje frekvence. Podjetje T-2 je bilo prisiljeno ponuditi tudi skupni razvezan dostop, saj prenosljivost številk še vedno ni uvedena, čeprav bi po zakonu morala biti uvedena že novembra 2004, mnogi uporabniki pa želijo obdržati svojo telefonsko številko.

* V kolokacijskih prostorih T-2 so večkrat, iz nepojasnjenih razlogov, izklopljene električne varovalke, zaradi česar izgubi oprema T-2 napajanje. Tudi to si lahko razlagamo samo na način, da se s tem namerno onemogoča poslovanje podjetja T-2.


Podjetje T-2 pozdravlja izdajo te odločbe in upa, da bo APEK v najkrajšem času z izdajo preostalih odločb onemogočil zlorabo prevladujočega položaja Telekoma Slovenije tudi na ostalih področjih.
Mater s ti pameten. strnu si obvestila javnosti na t-2 uradni strani. Pa kaj ti misliš , da imaš sam ti dostop do te strani. Verjemi mi da imamo vsi skupaj tale ovestila prebrana nekajkrat.

Če strnemo probleme v en stavek lahko ugotovimo samo to da je t-2 v k**cu vsaj za enkrat. In kot je že prej nekdo omenil priklaplajo nove uporabnike za stare jim pa ni mar. :idea:

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Odgovor Napisal/-a Malkec » 23. Mar 2006 ob 12:32

cimbalca napisal/-a:
nina napisal/-a:včeraj sem g. Matevžu Turku pisala grozilno pismo. Imam jih polhen kufer. 28.2 me je telekom izklopil. na klicnem centru baje že 21 dni iščejo opremo, ki je bila poslana zame. 16.3 pa me je izklopil še telemach. Očitno se ne zavedajo, da sem svojo zgodbo povedala že 50 zaposlenim v našem podjetju, 100 prijateljem,.... pa še v kakšnemu Marjanu Jermanu. Za njihovo sposobnost pa je baje kriv telekom, podizvajalci... boli me ... kdo. Jaz sem odrezana od sveta že več kot 20 dni. V splošnih pogojih jim piše, da bojo namestili po 3-eh dneh, tako da bom zdaj preverila na varstvu potrošnikov kako lahko zvlečem od njih penale.
Nina tudi jaz sem razmišljal o varstvu potrošnikov in sem se po premisleku odločil da ne bom klical. Ko mi bo pa odpikalo pamet bom pa šel na posvet z odvetnikom in bova lepo poslala tri opomine na t-2(z kopijo dopisa na katerm lepo piše, da je poizvedba pokazala možnost priklopa 10/2 - sedaj pa dobim 11/768Kbps) potem pa vložila odškodninsko tožbo proti t-2 ker ne izpolnjujejo pogodbenih obveznosti.

Upam da si danes že v netu. :)
cimbalca: Koliko m imaš dolgo parico? Če si na več kot 1500m, se nebi čudil da ne dela polno. Na začetku so še priklapljali tiste z 10/2 nad 1500m, sedaj pa vidijo da večinoma ne dela in tega ne delajo več.

Lp

cimbalca
Uporabnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 21. Mar 2006 ob 02:51
T-2: Že imam
Paket: 10/2 + tel.
Kraj: Ljubljana - Vič, Tbilisijska ul

Odgovor Napisal/-a cimbalca » 23. Mar 2006 ob 16:02

Malkec napisal/-a:
cimbalca napisal/-a: Nina tudi jaz sem razmišljal o varstvu potrošnikov in sem se po premisleku odločil da ne bom klical. Ko mi bo pa odpikalo pamet bom pa šel na posvet z odvetnikom in bova lepo poslala tri opomine na t-2(z kopijo dopisa na katerm lepo piše, da je poizvedba pokazala možnost priklopa 10/2 - sedaj pa dobim 11/768Kbps) potem pa vložila odškodninsko tožbo proti t-2 ker ne izpolnjujejo pogodbenih obveznosti.

Upam da si danes že v netu. :)
cimbalca: Koliko m imaš dolgo parico? Če si na več kot 1500m, se nebi čudil da ne dela polno. Na začetku so še priklapljali tiste z 10/2 nad 1500m, sedaj pa vidijo da večinoma ne dela in tega ne delajo več.

Lp
Moja parica je dolga 780m. To ni razlog. mogoče je v prenapetostni zaščiti, slaba kvaliteta žice skorajda ne more biti

simby
Znanec
Prispevkov: 53
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 23:07
T-2: Še nimam
Paket: Telemach GoldExtra+HD
Kraj: Lj, Vič

Odgovor Napisal/-a simby » 23. Mar 2006 ob 16:41

Cimbalca, glede na to, da poznam tvoj konec (bivsi Tbilisijskar), predvidevam, da je centrala v Murglah ali pa pri stari posti zraven Gim Vica. Vprasanje pa je, kje dejansko so speljane parice. Dejstvo je tudi, da je bila ta infrastruktura grajena davno tega, se za casa mocvirja na tistem koncu in je verjetno v obupnem stanju.

Vem pa, da Telekom namerava zacet z razkopavanjem na vasem koncu, ker bo polozil nove kable. Morda tudi optiko :)

sandichamp
Uporabnik
Prispevkov: 29
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 20:57
T-2: Še nimam

Odgovor Napisal/-a sandichamp » 23. Mar 2006 ob 19:39

nina napisal/-a:včeraj sem g. Matevžu Turku pisala grozilno pismo. Imam jih polhen kufer. 28.2 me je telekom izklopil. na klicnem centru baje že 21 dni iščejo opremo, ki je bila poslana zame. 16.3 pa me je izklopil še telemach. Očitno se ne zavedajo, da sem svojo zgodbo povedala že 50 zaposlenim v našem podjetju, 100 prijateljem,.... pa še v kakšnemu Marjanu Jermanu. Za njihovo sposobnost pa je baje kriv telekom, podizvajalci... boli me ... kdo. Jaz sem odrezana od sveta že več kot 20 dni. V splošnih pogojih jim piše, da bojo namestili po 3-eh dneh, tako da bom zdaj preverila na varstvu potrošnikov kako lahko zvlečem od njih penale.
Tud jest sm danes od sveta odrezan že 17 dni. Kličem jih vsak dan, na maile sploh ne odgovarjajo več, tko da bo mogoče res treba vse na televizijo dat.

LP Sandi

Ogo
Faca
Prispevkov: 162
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 11:45
T-2: Že imam
Paket: 4 Mbps / 1 Mbps
Kraj: Villa Del Nevoso

Odgovor Napisal/-a Ogo » 23. Mar 2006 ob 19:47

Sandi, a na telefon jih dobiš, ker z maili in t-2 je res štala?
Jaz nisem imel težav z klici na T-2. Moraš jim sicer težit, pa ne betežno, temveč korektno z opisom problema in prej ko slej ti razrešijo problem.
Drugače pa se jih splača klicarit sedaj zvečer, med 20. in 22. uro, ko njihov klicni center nima več toliko gužve.

Ogo

picero
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 24. Mar 2006 ob 00:02
T-2: Še nimam

Odgovor Napisal/-a picero » 24. Mar 2006 ob 00:03

Ali kdo ve koliko casa se caka oz. ali je ali kdaj bo mozno dobit internet s tem da obdrzis ISDN stevilko?

cimbalca
Uporabnik
Prispevkov: 30
Pridružen: 21. Mar 2006 ob 02:51
T-2: Že imam
Paket: 10/2 + tel.
Kraj: Ljubljana - Vič, Tbilisijska ul

Odgovor Napisal/-a cimbalca » 24. Mar 2006 ob 04:24

simby napisal/-a:Cimbalca, glede na to, da poznam tvoj konec (bivsi Tbilisijskar), predvidevam, da je centrala v Murglah ali pa pri stari posti zraven Gim Vica. Vprasanje pa je, kje dejansko so speljane parice. Dejstvo je tudi, da je bila ta infrastruktura grajena davno tega, se za casa mocvirja na tistem koncu in je verjetno v obupnem stanju.

Vem pa, da Telekom namerava zacet z razkopavanjem na vasem koncu, ker bo polozil nove kable. Morda tudi optiko :)
Wau. To bo kul če bomo imeli optiko. Res je da nekaj razkopavajo na Jamovi, mislim pa da le Kanalizacijo menjajo. Pa še nekaj mi ni jasno. Kdo bo za t-2 optiko potegnu. Telekom ali t-2 (kar ne verjamem)?????????

Bine
Guru
Prispevkov: 897
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 21:26
T-2: Že imam
Paket: 100/100

Odgovor Napisal/-a Bine » 24. Mar 2006 ob 09:25

Gratel polaga optiko po Ljubljani.
Glej http://www.gratel.si

Pa tudi: viewtopic.php?t=29
Slika

Odgovori