I feel ZLOVENIJA

Splošni pogovori o T-2
Uporabniški avatar
Balonar
Guru
Prispevkov: 990
Pridružen: 20. Avg 2006 ob 21:17
T-2: Že imam
Paket: 8/1, 2x IP TV, IP Telefon
Kraj: Celje
Kontakt:

Re: I feel ZLOVENIJA

Odgovor Napisal/-a Balonar » 8. Jul 2010 ob 06:15

občudujem tvojo voljo in zagnanost! Le tako naprej ...

astras
T-2jevec
Prispevkov: 458
Pridružen: 8. Feb 2009 ob 20:03
T-2: Že imam
Paket: T-2 Optika
Kraj: Maribor

Re: I feel ZLOVENIJA

Odgovor Napisal/-a astras » 8. Jul 2010 ob 08:56

:car:
Ce bil bi vedez...

ne bil bi...

revez...
Slika

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2083
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: I feel ZLOVENIJA

Odgovor Napisal/-a NoName » 8. Jul 2010 ob 10:30

luli1, berem tale tvoj prispevek... Dobr si se tegale lotil. Iz srca upam, da boste našli kako pozitivno rešitev zate in ostale lastnike (beri FTTH). Da boste vsaj eni meli srečo. Nam so recimo zadnjič z elektra prekopaval okol bajte, ker se energetski kabel seli iz zraka pod zemljo, bojda položl še en kup dodatnih cevi, ni pa ne duha ne sluha o kaki optiki... sm kr jezn... bi se mogu mal 'zbunit', če so kaki plani tudi glede tega, če je nekaj ulic razrovanih...
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

luli1
Uporabnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 25. Apr 2010 ob 21:41
T-2: Še nimam

Re: I feel ZLOVENIJA

Odgovor Napisal/-a luli1 » 21. Jul 2010 ob 15:36

nadaljevanje zgodbe...

Danes je bil sklican sestanek, na katerega smo bili povabljeni investitor, Telekom, upravljalec in jaz.

Sledilo je tipično prepucavanje sem ter tja glede krivde za nastali primer. Težav seveda nismo uspeli rešiti. Se je pa premaknilo do te mere, da bodo na Telekomu obstoječ primer začeli proučevati.

Ker se je v vmesnem času nabral kar zajeten kup dokumentacije sem se odločil, da bom zvečer objavil del le te.

Tudi odgovor APEKA je že prišel.

Vprašanja :
1. Ali lahko Telekom postavi aktivno opremo v stanovanjski blok, ne da bi prej pridobil služnost oz. imel kakršnokoli drugo veljavno pogodbo?
2. Ali je Telekom Slovenije dolžan nuditi možnost kolokacije drugim operaterjem, in kako bi bilo to mogoče, če celo sami nimajo pridobljene služnosti na objektu, kjer se nahaja njihova oprema?
3. Kaj se zgodi s pogodbami med Telekomom in uporabniki v primeru, da Telekom d.d. uporabnikom ne more več zagotavljati storitev, ki so zapisane v pogodbi med strankami in ponudnikom.

Odgovore z vaše strani nameravam objaviti na nekaterih spletnih straneh.

Njihov odgovor : http://file.si/pfiles/71622/Obvestilo.tif

luli1
Uporabnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 25. Apr 2010 ob 21:41
T-2: Še nimam

Re: I feel ZLOVENIJA

Odgovor Napisal/-a luli1 » 21. Jul 2010 ob 17:09

Torej začnimo lepo po vrsti.

Ker se bodo nekateri dokumenti, katere bom šele objavil sklicevali na projektni načrt, iz njega objavljam del, ki se nanaša na telefonijo.
Omarica DES se nahaja zunaj na zahodni strani objekta.

Torej :
Slika
Slika

luli1
Uporabnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 25. Apr 2010 ob 21:41
T-2: Še nimam

Re: I feel ZLOVENIJA

Odgovor Napisal/-a luli1 » 21. Jul 2010 ob 18:23

Nadaljevanje...

Oni se sklicujejo na pogodbo ustanovitvi služnosti. S to "pogodbo" je kar nekaj težav. Naj naštejem bistvene :

- V času, ko se je sklepala podjetje Lesnina ni bil več edini etažni lastnik, za kar so na strani Telekoma morali vedeti, saj so jim septembra 2008 zaradi tega zavrnili zemljiško-knjižni vpis (to so povedali predstavniki Telekoma danes na sestanku). Kljub temu to za njih ni bila ovira za izvedbo.
-4 člen te iste pogodbe pravi,da mora biti shelter postavljen v skladu s projektno dokumentacijo (pomeni, da bi moral stati zunaj stavbe)
-9. člen
10. člen pravi, da mora Telekom urediti služnost (zemljiškoknjižni izpis, kjer Telekom nima urejene služnosti sledi)

Slika
Slika
Slika

Ravno danes se mi je pokvaril kopirc, zato dukumente slikam.

luli1
Uporabnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 25. Apr 2010 ob 21:41
T-2: Še nimam

Re: I feel ZLOVENIJA

Odgovor Napisal/-a luli1 » 21. Jul 2010 ob 18:50

Pa še en dokument, ki sem ga izbral : UPORABNO DOVOLJENJE, pri njem je zanimivo, da Telekom ni ugotovil "pomanjkljivosti.

Slika
Slika
Slika
Slika

luli1
Uporabnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 25. Apr 2010 ob 21:41
T-2: Še nimam

Re: I feel ZLOVENIJA

Odgovor Napisal/-a luli1 » 21. Jul 2010 ob 19:13

Pa dajmo še recimo del izpisa iz zemljiške knjige za omenjen objekt z dne 1.7.2010.
Jasno je vidno, da Telekom na objektu nima služnosti.

Slika

V kolikor je želja lahko objavim tudi (imen očiščeno) korespondenco med mano in predstavniki Telekoma, pa recimo slike izvedbe.
V njej "priznavajo" neurejenost elektro napajanja. Glede na izvedbo trenutno igrajo na karto "vdobri veri" oz. za pravno nepoučene igrajo na karto, da niso vedeli, da Lesnina ni bila več edini lastik večstanovanjske stavbe ter so prepričani v legalnost izvedli projekt. Pri tem se zapletajo v lastne izjave, recimo tisto, da vpisav zemljiško knjigo nisomogli opraviti.

Torej kako dalje?
Glede na togost nacionalnega operaterja mislim, da bo ostalo pri tožbi, saj glede na današnji sestanek ne vidim možnosti dogovora.
- Ena izmed stvari, ki jih bom v tožbi rabil je ocena elektro porabe te omarice (zaradi povrnitve stroškov), zato bi vasprosil za pomoč.

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: I feel ZLOVENIJA

Odgovor Napisal/-a dal » 21. Jul 2010 ob 19:58

Porabo lahko pomeriš z merilnikom porabe:
Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: I feel ZLOVENIJA

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 21. Jul 2010 ob 20:24

luli1 : iz kod si ? ker mislim da imam jaz enako situacijo V Cerknici in Logatcu (samo optika TS) pa mislim da nimajo vsepovsod porihtane papirje....

luli1
Uporabnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 25. Apr 2010 ob 21:41
T-2: Še nimam

Re: I feel ZLOVENIJA

Odgovor Napisal/-a luli1 » 21. Jul 2010 ob 20:55

Lenart!

Drugače pa imam namen obvestiti tudi nadzorni svet, upravo in delničarje. Na upravni enoti sem danes vložil prošnjo za pridobitev informacij javnega značaja. Občutek, da obstoječa inštalacija (dovod do bloka) ni vrisana oz. da ni skladnami kar ne da miru.

Več o tem v ponedeljek.

BUM
Novinec
Prispevkov: 18
Pridružen: 28. Maj 2009 ob 14:55
T-2: Že imam
Paket: VDSL 10/1, HDTV, 3xMobilni
Kraj: Postojna

Re: I feel ZLOVENIJA

Odgovor Napisal/-a BUM » 21. Jul 2010 ob 22:11

Tudi jaz ti čestitam za pogum in zagnanost. Vztrajaj do konca! :car:

luli1
Uporabnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 25. Apr 2010 ob 21:41
T-2: Še nimam

Re: I feel ZLOVENIJA

Odgovor Napisal/-a luli1 » 23. Jul 2010 ob 13:33

Hvala vsem za podporo.

V jašku preko ceste se je "odkrilo" 110 prostih vlaken. Sporočili so, da se dela finančni izračun. Če bo vse po sreči bo konec jeseni mogoč priklop.

V upanju, da se oglašam zadnjič v tej temi vas pozdravljam.

Gregor

Uporabniški avatar
gjural
Nadebudnež
Prispevkov: 425
Pridružen: 15. Okt 2008 ob 02:46
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL

Re: I feel ZLOVENIJA

Odgovor Napisal/-a gjural » 7. Avg 2010 ob 21:59

Prvo morem pohvalit tvoj trud in resnost s katero si se lotil reševanja problema. Sam sicer ne podpiram izkoriščanja, ampak tudi telekom v tem primeru ni ravnal kot bi moral, sploh pa glede elektrike in podobnih zadev. Prav tako si zaslužijo celotno situacijo zaradi tistih zadev, ko so se te poizkušali rešiti da so oni nacionalni operater in da imajo služnostno pravico (zgleda še vedno mislijo da so v jugoslaviji).

Tukaj sedaj vidim pozitiven in negativen vidik. Pozitiven je ta, da boš dobil optiko, negativen pa v tem, da bo ta optika telekomova in da si se moral pošteno potruditi, da boš lahko telekomu plačeval FTTH.

Kot uporabnik ki pri storitvah daje na prvo mesto hitrost interneta in 20/20 bi mi zeloooo pasal ti želim, da ti optiko čimprej naredijo in da uspešno rešitš zadevo.

Zanima pa še me naslednje... ali v primeru izgradnje telekom dobi kakšen penale?
In druga stvar... kdo bo kril stroške odvetnika ki si ga ti najel (če se ne motim)?
Slika
Slika
Slika

luli1
Uporabnik
Prispevkov: 27
Pridružen: 25. Apr 2010 ob 21:41
T-2: Še nimam

Re: I feel ZLOVENIJA

Odgovor Napisal/-a luli1 » 8. Avg 2010 ob 11:53

Na zadnjem sestanku smo se dogovorili, da bomo s sodnimi zadevami počakali mesec dni. Vmes je Telekom obljubil, da bo pripravil načrt izgradnje optičnega omrežja. Glede na notranje vire, ki jih imam pri poslovni enoti Maribor obstaja verjetnost, da bo Telekom dogovor poskušal izigrati.

No pa še ena boljša novica : S T-2 sem stopil v kontakt. Za izgradnjo optičnega omrežja sicer niso zainteresirani, vendar so v kolikor bo to dopuščala infrastruktura (FTP inštalacija) pripravljeni v naši kleti (v prostoru, ki je temu namenjen) postaviti svojo centralo in tako ponujati svoje storitve (pravijo da po ceniku optike). Upam, da se v ponedeljek zares oglasijo in naredijo meritve. Na žalost sicer nimam nobenih pisnih zagotovil, vendar zgleda, da zaenkrat obstaja volja.

Kljub temu, da sem se s Telekomom dogovoril, da s tožbami počakamo mesec dni, pa sem na upravni enoti vseeno zaprosil za dostop do informacij javnega značaja. Dobil sem torej spisek ljudi, ki je čez cel postopek gradnje na papirje dajal svoje signature. Do teh podatkov sem prišel šele po uri in pol pogajanja, ko mi upravni uslužbenec ni hotel dati dostopa, sam pa sem vztrajal na pisnem zavrnilu. Glede na površen pregled dokumentacije Telekom ni naredil samo nekaj manjših napak.

No vsekakor bom počakal še ta teden na obljubljen pisni odgovor.

Odgovori