[Naročil bi] T2 internet

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
Kus
Znanec
Prispevkov: 59
Pridružen: 10. Mar 2008 ob 21:30
T-2: Še nimam
Kraj: Pivka

[Naročil bi] T2 internet

Odgovor Napisal/-a Kus » 7. Avg 2010 ob 10:17

Torej stvar je taka.
Trenutno imam siolov trio(net+voip+iptv). Plačujem samo trojčka(če prav razumem je to polno razvezan dostop). Rad bi prešaltal na T2. Ker ni sigurno, da bi mi delovala IPTV bi najprej moral naročiti samo internet pri T2 na skupno razvezanem dostopu, ter opraviti meritve. Mi lahko nekdo, ki je to že počel malo razloži kakšen je postopek v takem primeru? Ali naj samo pokličem na T2 in povem kaj bi rad?

xtasy
Model
Prispevkov: 273
Pridružen: 13. Jun 2010 ob 16:55
T-2: Še nimam

Re: [Naročil bi] T2 internet

Odgovor Napisal/-a xtasy » 7. Avg 2010 ob 11:49

mhm, najbolje da pokličeš 059000000, poveš naslov (ali pa celo tel.številko), potem pa na podlagi tega se vidi, koliko si oddaljen od centrale (če poveš številko se tudi vidi, na katero centralo si priključen). Potem se pa lahko na podlagi tvoje oddaljenosti in postavitve sosedov približno oceni zmogljivost tvoje linije. kakšna pa dejansko je se vidi šele ob samem priklopu.
PRD - polno razvezan dostop pa pomeni, da imaš samo t-2jevske storitve
SRD - skupno razvezan dostop pa pomeni, da obdržiš telefon pri telekomu (njim plačuješ naročnino za telefon), ostale storitve pa drugod.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9113
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: [Naročil bi] T2 internet

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 7. Avg 2010 ob 15:23

Kus : lahko napises kraj in ulico pa ti sporocim kaj bi lahko imel, ce noces javno napisat tukaj, lahko privat

Kus
Znanec
Prispevkov: 59
Pridružen: 10. Mar 2008 ob 21:30
T-2: Še nimam
Kraj: Pivka

Re: [Naročil bi] T2 internet

Odgovor Napisal/-a Kus » 7. Avg 2010 ob 17:14

Sem poslal na zs.... ;-)

Uporabniški avatar
obi
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 843
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 17:26
T-2: Že imam
Paket: T-2 PAKET T-3 VDSL
Kraj: ljubljana - medvode
Kontakt:

Re: [Naročil bi] T2 internet

Odgovor Napisal/-a obi » 8. Avg 2010 ob 19:23

@ Kus - A veš kaj za norca me pa ni treba imeti. A misliš da ti bo kdo drug povedal kaj drugače kot jaz. A objavi celotno zgodbo. Mislim delat se norca na tak način je pa že preveč.

Aja tule spodaj je Kus-ov zadnji odgovor na moje pisanje na njegovo vprašanje če je mogoče imeti T4 paket. Zgleda da pa le ni preveč komplicirano. :jao: :jao: :jao:
Kus napisal/-a:
obi napisal/-a:
Vidim, da si foruma in pa pogojev nisi prebral in so ti malo tuji. Ne če se po priklopu odločiš da ne boš imel več priključka se lahko odjaviš. Pojavi se problem, če greš popolnoma k T-2 se pravi z telekomom prekineš vse skupaj, potem moraš pri Telekomu ponovno zaprositi za parico. Torej v tvojem primeru za 'probo' naročiš osnovni paket preko SRD (skupno razvezani dostop) in vidiš kako se zadeva obnaša in kasneje preideš na PRD (popolno razvezan dostop) in višje storitve. Spremembe paketov se ne plačuje.
Aha. Najlepša hvala za informacije in pomoč. Bom najbrž ostal kar tu kjer sem...prekomplicirano vseskupaj.

Hvala
Lep pozdrav
Štrom for wife, ups for live
If you still hear me. It was not loud enough

Kus
Znanec
Prispevkov: 59
Pridružen: 10. Mar 2008 ob 21:30
T-2: Še nimam
Kraj: Pivka

Re: [Naročil bi] T2 internet

Odgovor Napisal/-a Kus » 8. Avg 2010 ob 19:41

Noben te nima za norca. Nisem pa sam v bajti, da bi lahko odločal o tem kaj se bo napeljevalo in podobno ampak je bil potreben obširen posvet z družinskimi člani. ;-) Tako, da se malo umiri. Pa ni treba lepiti mojih ZS-jev javno tule, ker je zelo nepošteno in nestrokovno do človeka, ki bo mogoče kljub vsemu precej drago plačeval vaše storitve. Če mi imaš kaj za povedati, mi pošlji ZS, ker s takim odnosom do strank ne koristiš ravno ugledu podjetja. ;-)

Uporabniški avatar
obi
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 843
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 17:26
T-2: Že imam
Paket: T-2 PAKET T-3 VDSL
Kraj: ljubljana - medvode
Kontakt:

Re: [Naročil bi] T2 internet

Odgovor Napisal/-a obi » 8. Avg 2010 ob 21:37

Ja lej slab tedn si mi na vse moje odgovore in prizadevanja napisal. prekompliciran je vse skupaj...... da ne omenim še zadnjega ZS. Še vedno prekomplicirano. Po posvetu z vsemi člani familije je pa ratalo malo manj al kako? Če je bilo že na tem bi lahko po parih dneh še vedno mene vprašal. NE spremeni se pa nič če vzameš T4 ali pa trio ali pa tako kot sva se pogovarjala preko ZS. In ja, če nekdo nekumu najprej pomaga preko ZS potem pa ta druga oseba skoraj isto napiše v temo, ma prva oseba občutek kot da je bilo njegovo prizadevanje in razlaganje nas vsa vprašanja brezvezno pisanje in ne mi rečt da to ne pomeni imeti nekoga za norca.

MAh kakorkol.....
Štrom for wife, ups for live
If you still hear me. It was not loud enough

mali-40
Legenda
Prispevkov: 1222
Pridružen: 26. Apr 2006 ob 08:40
T-2: Še nimam
Paket: FTTH 20/20 T1
Kraj: koroška

Re: [Naročil bi] T2 internet

Odgovor Napisal/-a mali-40 » 8. Avg 2010 ob 22:00

Se opravičujem če se vmešavam ampak nekaj mi tule ni jasno.
Vidim, da si foruma in pa pogojev nisi prebral in so ti malo tuji. Ne če se po priklopu odločiš da ne boš imel več priključka se lahko odjaviš. Pojavi se problem, če greš popolnoma k T-2 se pravi z telekomom prekineš vse skupaj, potem moraš pri Telekomu ponovno zaprositi za parico. Torej v tvojem primeru za 'probo' naročiš osnovni paket preko SRD (skupno razvezani dostop) in vidiš kako se zadeva obnaša in kasneje preideš na PRD (popolno razvezan dostop) in višje storitve. Spremembe paketov se ne plačuje.
Ker Kus že ima PRD potem drugače kot z PRD ne more na T-2 ker ponovni razvez pri telekomu na SRD je brezvezen in seveda avtomatsko povečani stroški.
Drugo ne vidim problema če potem hoče recimo nazaj na Siol,saj parica je tako ali tako njegova in če hoče nazaj samo da vlogo na siol in siol ga na enak način kot t-2 priklopi nazaj,seveda ne sme odjav od operaterja delat sam ampak tako kot bi pooblastil t-2 da ga odjavi od Siola tako pol poblasti Siol da ga odjavi od T-2 in priklopi nazaj.

Kus
Znanec
Prispevkov: 59
Pridružen: 10. Mar 2008 ob 21:30
T-2: Še nimam
Kraj: Pivka

Re: [Naročil bi] T2 internet

Odgovor Napisal/-a Kus » 8. Avg 2010 ob 22:05

Ja, še vedno je komplicirano. Morebiten prehod bo trajal po tamalem kak mesec, kak dan bom pa sigurno brez interneta.

Če je pa prepovedano odpret temo potem ko že nekoga nekaj vprašaš, potem pa dajte to v pravila foruma. ;-) Ko kupec kupuje neko stvar, je edino pravilno, da se posvetuje na večih koncih, ne pa samo v eni trgovini in že kupi. Če so mnenja dveh enaka, je to samo potrdilo. No, v tem primeru mnenji sicer nista bili povsem enaki, tako da bom jutri še vseeno še na 059000000 poklical, da se prepričam kako in kaj...

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9113
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: [Naročil bi] T2 internet

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 8. Avg 2010 ob 22:13

prehod SRD-PRD se naredi v enem dnevu, lahko si par ur brez interneta .... za datum prehoda izveš najmanj 7 dni v naprej

ce ze imas PRD potem se ti ne splača it nazaj na SRD = TS + T2
Zadnjič spremenil MrTwelveTrees, dne 8. Avg 2010 ob 22:16, skupaj popravljeno 1 krat.

Kus
Znanec
Prispevkov: 59
Pridružen: 10. Mar 2008 ob 21:30
T-2: Še nimam
Kraj: Pivka

Re: [Naročil bi] T2 internet

Odgovor Napisal/-a Kus » 8. Avg 2010 ob 22:15

Koliko časa pa traja potem še, da lahko začnem uporabljat internet prek novega ponudnika?

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9113
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: [Naročil bi] T2 internet

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 8. Avg 2010 ob 22:17

ja če imaš trio Siol (voip) potem imas zagotovo PRD

sicer pa če misliš prehod Siol - T2 ? to se naredi isti dan tako da si brez storitev do nekaj ur... tel. št pa lahko preneseš

Uporabniški avatar
obi
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 843
Pridružen: 9. Nov 2006 ob 17:26
T-2: Že imam
Paket: T-2 PAKET T-3 VDSL
Kraj: ljubljana - medvode
Kontakt:

Re: [Naročil bi] T2 internet

Odgovor Napisal/-a obi » 8. Avg 2010 ob 23:42

komplicirano :D
Štrom for wife, ups for live
If you still hear me. It was not loud enough

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: [Naročil bi] T2 internet

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 9. Avg 2010 ob 08:27

Kus napisal/-a:Ja, še vedno je komplicirano. Morebiten prehod bo trajal po tamalem kak mesec, kak dan bom pa sigurno brez interneta.
100.000 naročnikov je zmoglo ta prehod, tebi pa je prekompliciran? :nevem:

Samo oglasiš se v poslovalnici (al pa na spletu izpolniš prijavnico, podpišeš pogodbo in to je to. Nobene komplikacije. Na dan prehoda se oglasita TS in T-2 monter, zamenjata modem in špila. Tako gre v 99% +.

Torej, samo brez skrbi... :pivo:
:rtmT2:

Odgovori