par vprašanj

Splošni pogovori o T-2
diga
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 22. Avg 2010 ob 22:07
T-2: Še nimam

par vprašanj

Odgovor Napisal/-a diga » 22. Avg 2010 ob 22:14

Pozdravljeni!

Zanima me par vprašanj,glede t2 in njihovimi storitvami.Sedaj sem na siolu(imam samo internet) in ker bojo podražili sem se odločil iti drugam.Zanima me,če bo t2 tudi kaj podražil?
Zanima me tudi ali je bolje imeti optiko ali vdsl?Kaj je hitrejše?Ali je to nepomembno za navadne uporabnike interneta?
Zanima me tudi,če bi sedaj naročil samo internet,in bi kasneje hotel še tv ali telefon itd,ali bi to lahko storil?(npr.čez en teden,1 mesec,1 leto..?)

Lp

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: par vprašanj

Odgovor Napisal/-a KoMar » 22. Avg 2010 ob 22:18

Zanima me,če bo t2 tudi kaj podražil?
So že. Zato je potem tudi SiOL.
Zanima me tudi ali je bolje imeti optiko ali vdsl?Kaj je hitrejše?
Vse je odvisno od paketa, ki ga vzameš. VDSL gre do 60/25 mbit, optika do 1000/1000 mbit. Naj omenim, da je že 60/25 mbit nekaj, česar običajen uporabnik ne potrebuje. Poglej cenike na uradni strani.
Ali je to nepomembno za navadne uporabnike interneta?
Če imaš možnost optike, vzameš optiko. Cene so ugodnejše, pa še strela ti ne bo mogla priti v stanovanje prek parice ;)
Zanima me tudi,če bi sedaj naročil samo internet,in bi kasneje hotel še tv ali telefon itd,ali bi to lahko storil?
Seveda. Greš v poslovalnico oz. pošlješ dopis in se bo uredilo.

diga
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 22. Avg 2010 ob 22:07
T-2: Še nimam

Re: par vprašanj

Odgovor Napisal/-a diga » 23. Avg 2010 ob 11:19

Hvala ti na tako hitrem odgovoru.Verjetno bom vzel optiko 20/20

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: par vprašanj

Odgovor Napisal/-a Malkec » 23. Avg 2010 ob 11:51

-Če je možnost optike, potem sploh ni debate - definitivno optiko (sicer pa se tako avtomatsko ponudi če je možna na tvojem naslovu ob izpolnjevanju naročilnice).

- Za navadnega uporabnika je 10/10 (osnovni paket) več kot preveč.

- Seveda se lahko kadarkoli do-naročijo posamezne storitve z obiskom poslovalnice ali dopisom.

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: par vprašanj

Odgovor Napisal/-a kekoke » 24. Avg 2010 ob 10:27

diga napisal/-a:Hvala ti na tako hitrem odgovoru.Verjetno bom vzel optiko 20/20
Optika pod tako hitra vprašanje ne greti 20.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

diga
Začetnik
Prispevkov: 3
Pridružen: 22. Avg 2010 ob 22:07
T-2: Še nimam

Re: par vprašanj

Odgovor Napisal/-a diga » 24. Avg 2010 ob 15:52

Ne razumem kaj si hotel povedati.

Še eno vprašanje imam.Ali boste(bojo) morali kaj vrtati v stanovanju?Ali je to brezžično?

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: par vprašanj

Odgovor Napisal/-a Malkec » 24. Avg 2010 ob 16:01

Zvrta se majhna luknjica skozi katero se potegne dva vlakna v stanovanje in zaščiti s plastičnimi kanalčki.

mark5
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 28. Avg 2010 ob 17:35
T-2: Še nimam

Re: par vprašanj

Odgovor Napisal/-a mark5 » 28. Avg 2010 ob 17:43

Da ne odpiram nove teme; dobil sem pogodbo, pa me čisto iz firbca zanima, zakaj je potrebno priložiti obvestilo o dodelitvi davčne številke? Celo pri poslih, ki so zelo občutljivi na istovetnost osebe (npr. prodaja ali nakup vrednosnih papirjev) je dovolj, da se davčno številko samo pove. A T2 nima dostopa do podatkov o davčnih številkah? V čem je fora? Moram res na davčni urad samo, da pridobim potrdilo, ki ga nism rabil že XX let?

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: par vprašanj

Odgovor Napisal/-a KoMar » 28. Avg 2010 ob 23:43

Meni se je tudi zdelo to izjemno neumno.

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: par vprašanj

Odgovor Napisal/-a dal » 28. Avg 2010 ob 23:51

Dostopa do davčnih številk fizičnih oseb nimajo.

Obvestilo o dodelitvi pa verjetno zahtevajo zaradi zlorab in slabih izkušenj v preklosti. Fant, ki jim je naredil za par deset tisoč evrov računov za mobilni telefon je naprimer brezposeln in brez rednih dohodkov, tako da so očitno na začetku preslabo preverjali podatke.

mark5
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 28. Avg 2010 ob 17:35
T-2: Še nimam

Re: par vprašanj

Odgovor Napisal/-a mark5 » 29. Avg 2010 ob 06:20

Bi pač vprašali še za emšo poleg davčne - s tem je istovetnost zagotovljena, prav tako se, če se ne motim, da na podlagi emša + davčne zahtevati vpogled do podatkov na davčnem uradu, tudi ko gre za fizične osebe (eDavki?).

Kakorkoli, ni nek večji problem, je pa to stvar, ki bi jo moral T2 poštimati, saj je to prvi stik naročnika s podjetjem, ki lahko ustvari vtis neprofesionalnosti.

Uporabniški avatar
veiztex
Nadebudnež
Prispevkov: 457
Pridružen: 14. Dec 2006 ob 15:56
T-2: Že imam
Paket: Optika 10/10
Kraj: Ljubljana

Re: par vprašanj

Odgovor Napisal/-a veiztex » 29. Avg 2010 ob 08:21

informacijska poblaščenka nam je prepovedala pobirati oboje eno ali drugo... vcasih smo pobiral oboje...

mark5
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 28. Avg 2010 ob 17:35
T-2: Še nimam

Re: par vprašanj

Odgovor Napisal/-a mark5 » 31. Avg 2010 ob 23:13

Še par vprašanj v temi par vprašanj :D
V četrtek mi pridejo montirat 10/10 optiko, zanima me, kam se to montira in če moram kaj predhodno pripraviti? Koliko električnih vtičnic mora biti napravljenih? Ruter, če ga želim, moram nabaviti sam, ali ima modem, ki ga dobim že možnost wlana? Stanovanje se je ravno prenavljalo in je še delno neopremljeno - računalnika še ni tam. A je dovolj, če na dan montaže prinesem prenosnik, da se bo testrialo delovanje linije?

Hvala za odgovore

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2086
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: par vprašanj

Odgovor Napisal/-a NoName » 31. Avg 2010 ob 23:27

mark, ti kr malce zavidam tale tvoj četrtkov priklop... v našem malem selu ni ne duha ne sluha o optiki...

- za t-2jevo opremo je potrebna ena vtičnica (za optično stikalo)
- router/usmerjevalnik moraš - če ga potrebuješ seveda - nabaviti sam; ti nakup katerega izmed novejših brezžičnih usmerjevalnikov, recimo kak linksys, netgear ipd... v današnjih časih skoraj nuja, da podpira 802.11n, zanj boš potreboval še eno vtičnico
- načeloma je dovolj, da imaš za vsak slučaj zraven prenosnik z enim žičnim mrežnim priključkom (ethernet, priključek rj45), čeprav bi ga tvoj monter že moral imeti poleg
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: par vprašanj

Odgovor Napisal/-a Malkec » 1. Sep 2010 ob 08:42

Pa probaj še poiskat primerno mesto kjer se bo zmontiral switch (ponavadi blizu preboja kjer pridejo vlakna v stanovanje), da bo imel elektriko in da bo do njega lahko prišlo toliko utp kablov, kolikor boš imel naprav (router, tv vmesniki).

Odgovori