Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in odg.

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8483
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a kitl » 24. Jan 2017 ob 16:46

Lej podobno zgodbo je imel moj tast in tudi sosed. V obeh primerih je bila edina varianta ta, da se počaka. Tudi, če boš 20x na dan klical ne bo nič hitreje, ker dejansko je tukaj T-2 odvisen od Telekoma. Na T2-jevi optiki te T2 priklopi v 1 tednu. Pa, da ne boš misli, bratranec moj je na Siolu pa je ravno tako imel 3x datum priklopa pa je šlo šele v četrte in je skupaj prav tako čakal 3 mesece pa je naročnik od Telekoma.
Slika


Lp, Kitl

admir88
Uporabnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 19. Jan 2017 ob 01:32
T-2: Še nimam
Paket: sss

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a admir88 » 24. Jan 2017 ob 16:56

Ne gre se zato da mam " HITREJE KOT OSTALI" Ampak zato da je neka resnost.

Jaz sem navajen da je čakalna doba do 3 tedne ! Ampak čakam že skoraj 1 mesec in pol ! Na SMS sporočilo sem dobil da 16.1.2017 prideta 2 tehnika ! Torej Telekomov in T-2... Zakaj je prišel samo od T-2 ? Zakaj so tako neodgovorni ? ko je prišel SAMO 1 TEHNIKA....zakaj tehnik ni obvestil svojega nadrejenega da TELEKOMOV tehnik NI BIL ob DOGOVORJENEM datumu in uri ? NEKDO NE DELA SVOJEGA DELA IN ZATO NAJEBEMO MI NORMALNI LJUDJE ! Nato pa samo prelagajo odgovornost naprej...

Neverjetno mi je to, pač če SODELUJEJO T-2 in Telecom,...zakaj to sodelovanje ni trdno in odgovorno do strank ? Problem je v tem da je treba samo v centrali telekomovi vklopit switch da dela. Tehnika t-2 sem vprašal eksplicitno. A ste imeli ze takšen primer ? Odgovor : DA DA v roku 1 dneva do 2h... Evo tukaj je ČISTO ZAVAJANJE LJUDI.

Doma imam družino in smo v jebeni kameni dobi ker ni NOBENEGA INTERNETA NE TV-JA. Vse se da počakat ampak v MEJAH ZDRAVEGA RAZUMA ! T-2 si je pač naredil zelo slabo reklamo, od AMATERSKIH LJUDI V KLICNEM CENTRU, do TEHNIKA kateri zavaja, do 3x prelaganja datumov ITD ITD..eh..
Priponke
Screenshot_1.jpg
Večjega SARKAZMA v življenju nisem prebral.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8483
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a kitl » 24. Jan 2017 ob 17:30

Hotel sem ti povedati,, da nisi edini in, da tudi telekomovi naročnik čakajo tako kot ti. Če bi bila pa optika od T-2 bi bil priklopljen v parih dneh. Tako, da T2 je tako kot mora biti.
Slika


Lp, Kitl

admir88
Uporabnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 19. Jan 2017 ob 01:32
T-2: Še nimam
Paket: sss

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a admir88 » 24. Jan 2017 ob 17:35

Če je zate normalno da čakaš 2 meseca pri BILO KATEREM OPERATERJU..svaka ti čast res.

g33k
Legenda
Prispevkov: 1291
Pridružen: 8. Sep 2011 ob 12:32
T-2: Še nimam

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a g33k » 24. Jan 2017 ob 17:39

kitl napisal/-a:Hotel sem ti povedati,, da nisi edini in, da tudi telekomovi naročnik čakajo tako kot ti. Če bi bila pa optika od T-2 bi bil priklopljen v parih dneh. Tako, da T2 je tako kot mora biti.
Se ne strinjam. S tem ko T-2 naročniku pošlje datum priklopa, se nekako pričakuje da bo priklop izveden ta dan. Imam občutek, da je komunikacija med T-2 in Telekomom bolj slaba in zato prihaja do takšnih situacij.
Ocenjena maksimalna hitrost je torej enaka oglaševani hitrosti, ki jo lahko naročnik doseže pri danem paketu vsaj enkrat na dan. :beri:

admir88
Uporabnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 19. Jan 2017 ob 01:32
T-2: Še nimam
Paket: sss

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a admir88 » 24. Jan 2017 ob 17:53

BRAVO BRAVO BRAVO !!!

Končno eden s ZDRAVIM RAZUMOM .... s komentarjem BREZ IZGOVOROV !!!!

ČE TI ...FIRMA KATERI BOŠ PLAČEVAL 50e mesečno NAPIŠE DA BO PRIKLOPI 16.1.2016 !!! Se pričakuje DA BO 16.1.2016 !!!

- DECEMBRA ko sem klical povpraševal ali je MOŽNA OPTIKA NA MOJEM NASLOVU.... 19.12.2016 so imeli VSE DOKUMENTE PRI NJIH NA T-2... Nebo me nihče prepričal da od 19.12.2016 do 24.1.2017 NI TELEKOM USPEL PRIKLOPIT V CENTRALI TA " SWITCH" da potem dela ???? AMpak NE ..NA T-2 JE REKLA NI PROBLEM 2-3 tedne in je REŠENO ! Ampak ŽE TAKRAT bi T-2 MORAL s TELEKOMOM uredit tako da KO PRIDE TEHNIK NA DOM 16.1.2017 da je VSE ŽE PRIPRAVLJENO !! SRAMOTA je da imam doma KOMUNIKATOR,MODEM in vse..ampak storitve ne.

Ampak ker NI KOMUNIKACIJE oziroma SE JIM JEBE ......mora moja družina 2 meseca skoraj bit brez INTERNETA...

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8483
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a kitl » 24. Jan 2017 ob 18:09

Te razumem, da si jezen. Želim ti čim hitrejši priklop.
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
Tosho
Guru
Prispevkov: 766
Pridružen: 12. Jan 2007 ob 15:58
T-2: Že imam
Paket: Optično oranžen
Kraj: Idrija

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a Tosho » 24. Jan 2017 ob 18:32

Kolega čaka na priklop pri telekomu že tretji mesec, s tem, da ima že speljana dva kabla v dnevno sobo.
Slika

PatrikK
Model
Prispevkov: 295
Pridružen: 13. Nov 2016 ob 08:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: Tolmin

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a PatrikK » 24. Jan 2017 ob 19:15

Glej, to je konkurenca. Sem tudi sam imel možnost videt na lastne oči kako to gre.
Priklop optika 15.1.2017 ob 10:00, pridem na lokacijo, GVO dela šele izgradnjo priključka, čakam jaz uro in pol. Nakar pride GVOjev delavec in mi reče, prijavi napako, v centralo pride, tam pri nam pa ni prav zvezano.
Prijavim napako, čez 10 dni zvem, da je Telekom založil nalog za priklop. Čez 14 dni pa dobim nazaj, nalog za priklop, da je Telekom izvedel vse potrebno.

Mislim, tvoje udrihanje tukajle po forumu, nebo premaknilo papirjev iz ene mize na drugo v TSjevih pisarnah. Tako da te mirno prosim, zavoljo tvojih živcev in vseh forumašev, ne stresaj neumnosti, ne špekuliraj, ker neveš kako potekajo stvari in komunikacija med operaterjema.
Slika

admir88
Uporabnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 19. Jan 2017 ob 01:32
T-2: Še nimam
Paket: sss

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a admir88 » 24. Jan 2017 ob 19:32

Kaj mene to BRIGA ???

KAKO LAHKO TEBE T-2 sploh POŠLJE NA LOKACIJO ko GVO še dela tam ?????? LIKE WTF.... ZOPET SMO TAM !! KOMUNIKACIJA !! NIČNA !

To vse kar pišem je kot !!!!! OPOZORILO !!!!! kaj se ti lahko zgodi če vzameš T-2 kot svojega internetnega ponudnika !


- NEISPOLNJEVANJE DATUMA VKLOPA ( 3X v mojem primeru)
- PRELAGANJE ODGOVORNOSTI
- AMATERSKI TEHNIKI - NA DOMU
- AMATERSKI LJUDJE NA KLICNEM CENTRU
- PO ZAMUJENEM ROKU PUSTIJO TAVAT V TEMI UPORABNIKA

Žalostno !

Uporabniški avatar
Ika13
Navdušenec
Prispevkov: 552
Pridružen: 29. Apr 2007 ob 20:50
T-2: Že imam
Kraj: Kidričevo

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a Ika13 » 24. Jan 2017 ob 19:36

@PatrikK,

moraš pa razumet, da to končnega uporabnika ne zanima. T2 je tisti s kom je podpisal pogodbo in tudi datum priklopa mu je dal T2. Praviloma bi moral T2 poskrbet, da je na dan priklopa vse urejeno. Pomeni spremljat delo, ki ga mora za njega opravit podizvajalec ali kooperant ali poslovni partner, tako da na dan priklopa tehnik samo stakne dve žički in zadeva deluje. Drugače pa dodajte zvezdico, k dodeljenemu datumu in v drobni tisk zapišete, da to pomeni da se priklop lahko zavleče za 15,30,60,.....dni.
Ali pa varianta, da če se zamuja toliko, kot v tem primeru in če je res, da je to samo 1% uporabnikov, da jim za nevšečnosti nudite 3 mesece brezplačne storitve. Iskanje izgovorov, oziroma prelaganje krivde na drugega je pa skrajno neprofesionalno.
lp, Ika13

admir88
Uporabnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 19. Jan 2017 ob 01:32
T-2: Še nimam
Paket: sss

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a admir88 » 24. Jan 2017 ob 19:42

Se podpišem pod tvoj komentar..... Nevem eni tukaj al DELAJO ZA T-2 pa MORAJO DAJAT TAKE ODGOVORE kateri so TOTALNO NELOGIČNI ? AL ?

admir88
Uporabnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 19. Jan 2017 ob 01:32
T-2: Še nimam
Paket: sss

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a admir88 » 24. Jan 2017 ob 19:42

Ika13 napisal/-a:@PatrikK,

moraš pa razumet, da to končnega uporabnika ne zanima. T2 je tisti s kom je podpisal pogodbo in tudi datum priklopa mu je dal T2. Praviloma bi moral T2 poskrbet, da je na dan priklopa vse urejeno. Pomeni spremljat delo, ki ga mora za njega opravit podizvajalec ali kooperant ali poslovni partner, tako da na dan priklopa tehnik samo stakne dve žički in zadeva deluje. Drugače pa dodajte zvezdico, k dodeljenemu datumu in v drobni tisk zapišete, da to pomeni da se priklop lahko zavleče za 15,30,60,.....dni.
Ali pa varianta, da če se zamuja toliko, kot v tem primeru in če je res, da je to samo 1% uporabnikov, da jim za nevšečnosti nudite 3 mesece brezplačne storitve. Iskanje izgovorov, oziroma prelaganje krivde na drugega je pa skrajno neprofesionalno.

Se podpišem pod tvoj komentar..... Nevem eni tukaj al DELAJO ZA T-2 pa MORAJO DAJAT TAKE ODGOVORE kateri so TOTALNO NELOGIČNI ? AL ?

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8483
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a kitl » 24. Jan 2017 ob 19:47

Eni pač malo bolje poznamo situacijo zato ti lahko iz prve roke povem, da pri teh "nategih" ni problem T-2, ker ta datum katerega ti je T-2 poslal ga je predhodno pred tem TS poslal T-2-aju za priklop. V primeru TS omrežja prvi možen termin priklopa določi TS.
Slika


Lp, Kitl

g33k
Legenda
Prispevkov: 1291
Pridružen: 8. Sep 2011 ob 12:32
T-2: Še nimam

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a g33k » 24. Jan 2017 ob 19:53

kitl napisal/-a:Hotel sem ti povedati,, da nisi edini in, da tudi telekomovi naročnik čakajo tako kot ti. Če bi bila pa optika od T-2 bi bil priklopljen v parih dneh. Tako, da T2 je tako kot mora biti.
Če ima nekdo doma že aktiven priključek in čaka na priklop pri drugem operaterju oz. priklop iz xDSL na FTTH je to čisto drugače, kot nekdo ki je brez interneta/telefona/televizije več kot en mesec.
Zadnjič spremenil g33k, dne 24. Jan 2017 ob 19:54, skupaj popravljeno 1 krat.
Ocenjena maksimalna hitrost je torej enaka oglaševani hitrosti, ki jo lahko naročnik doseže pri danem paketu vsaj enkrat na dan. :beri:

Odgovori