Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in odg.

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
admir88
Uporabnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 19. Jan 2017 ob 01:32
T-2: Še nimam
Paket: sss

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a admir88 » 24. Jan 2017 ob 19:53

To kar ti govoriš je naravnost SMEŠNO !

Torej če ti delaš za mene.... IN TI MENI POVEŠ.... glej 16.1.2017 bom uspel to uredit...in ti prideš IN NE NAREDIŠ !

Jaz pa nato dam glavo dol in rečem... EH PAČ KADAR BOŠ BOŠ ? ....

A ni logično da bi moral jaz tebi povedat...ALO ?? KAJ SE TUKAJ DOGAJA .... ima da prideteš v roku 2h dni k človeku uredit KER SI SAM dal datum 16.1.2017.

T-2 je tukaj GLAVNI kateri ponuja !!! zakaj se sploh kličejo T-2 ... če pa TELEKOM VSE NAREDI ?



Pazi to...to : T-2 tako prijazno povej JAJA MI PONUJAMO OPTIKO !!!! Ne povedo pa ČE GRE KAJ NAROBE ........ JE TELEKOM KRIV ZA TO. In ti nemoreš nič narediit ! lol :D

Uporabniški avatar
Ika13
Navdušenec
Prispevkov: 552
Pridružen: 29. Apr 2007 ob 20:50
T-2: Že imam
Kraj: Kidričevo

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a Ika13 » 24. Jan 2017 ob 20:05

@kitl
Zakaj pa potem T2 ne toži TS za poslovno škodo, če je krivda izključno na strani TS ? Če tako dobro poznaš situacijo potem tudi veš, da T2 ni nedolžna ovčka! Nahebe pa uporabnik... In to je narobe, vseeno trdim, ker se ve, da se pojavljajo problemi, bi moralo podjetje iskat rešitve za uporabnika in ker ne more menjat poslovnega partnerja, ukrepaš kot sem napisal v svojem prejšnem postu, da se potem lahko imaš za resno podjetje.
Ne pa, da iščeš izgovore in izpostavljaš probleme znotraj podjetja; za moje pojme zelo neprofesionalno. Drugače pa JA take "cvetke", zelo značilne za Slovenijo.
lp, Ika13

admir88
Uporabnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 19. Jan 2017 ob 01:32
T-2: Še nimam
Paket: sss

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a admir88 » 24. Jan 2017 ob 20:10

A je sploh kaj več potrebno napisat ?

Človek obrazložil.... MOJ PODPIS POD TVOJ POST !

Ampak vseno je treba ŠIRIT naprej, kako se dela na T-2.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8483
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a kitl » 24. Jan 2017 ob 20:15

Se ne mislim tukaj kregati samo dejansko je to, da ni edini, ki čaka. Enaka zgodba se dogaja tudi pri TS-ju ne glede, da je optika njihova enostavno preveč masovno se priklaplja in je normalno, da pride do problemov. Če že gledamo, da je TS-jevo optiko delalo kar nekaj podizvajalcev potem veste, da lahko pride do težav. Dostikrat ima stranka že vso inštalacijo dozo v stanovanju v omarici priklopljeno ni pa zvarjeno na omrežni priključni točki. Seveda stranka tega ne ve in tudi ne vidi govori pa, da ima že vse 100% zvarjeno in napeljano in zakaj T-2 še ne priklopi.
Slika


Lp, Kitl

admir88
Uporabnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 19. Jan 2017 ob 01:32
T-2: Še nimam
Paket: sss

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a admir88 » 24. Jan 2017 ob 20:21

Zakaj nobeden drugi operater nima takšnih težav ?

Bil sem pri Amisu,Telekomu,Telemachu !!

2-3 tedne čakanja in ko je prišel tehnik je uredil. Ampak zdaj se spet vračamo k temi ( AMPAK TELEKOM MORA NARDIT SVOJE DELO). Brezno brez dna.

Edino poslanstvo bo opozarjat ljudi kaj se ti lahko zgodi če hočeš T-2 imet.

Uporabniški avatar
Ika13
Navdušenec
Prispevkov: 552
Pridružen: 29. Apr 2007 ob 20:50
T-2: Že imam
Kraj: Kidričevo

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a Ika13 » 24. Jan 2017 ob 20:30

@kitl
Ne ge za to, da bi jaz zagovarjal TS in nikoli nisem trdil, da so pa oni profesionalno podjetje, vendar je T2 prisiljen sodelovat z njimi. Pišem pa iz lastnih izkušenj na relaciji prodajalec (proizvajalec) in končna stranka, ter s tem roki izdelave (montaža), sicer v čisto drugi branži, vendar je to vseeno, ker je čisto enako v trenutku, ko se pojavi ponudnik in kupec. In če si rekel v ponedeljek ob 7h, je to takrat in ni izgovora.
Drugače pa moj namen ni kreganje, ampak debata. Razumem pa admir88, da zaradi jeze težko "debatira" in svojo izkušnjo izraža na način kot jo, seveda razumljivo.
lp, Ika13

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8483
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a kitl » 24. Jan 2017 ob 21:48

admir88 napisal/-a:Zakaj nobeden drugi operater nima takšnih težav ?

Bil sem pri Amisu,Telekomu,Telemachu !!

2-3 tedne čakanja in ko je prišel tehnik je uredil. Ampak zdaj se spet vračamo k temi ( AMPAK TELEKOM MORA NARDIT SVOJE DELO). Brezno brez dna.

Edino poslanstvo bo opozarjat ljudi kaj se ti lahko zgodi če hočeš T-2 imet.
Sem ti napisal TS moj bratranec je čakal več kot tri mesece. 3x je imel datum priklopa in šele v četrte se je le ta zgodil pa še to ko je pomagal crypto (GVO). TS je Telekom Slovenija.
Slika


Lp, Kitl

g33k
Legenda
Prispevkov: 1291
Pridružen: 8. Sep 2011 ob 12:32
T-2: Še nimam

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a g33k » 24. Jan 2017 ob 22:02

Se pravi je bil 3 mesece brez interneta/televizije?
Ocenjena maksimalna hitrost je torej enaka oglaševani hitrosti, ki jo lahko naročnik doseže pri danem paketu vsaj enkrat na dan. :beri:

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8483
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a kitl » 24. Jan 2017 ob 22:06

Ne VDSL je imel. Šlo je za prehod med mediji ,da ne govorim pri sosedih ravno tako TS optika. To je normalno pri tako masovnih priklopih, ki se dogajajo od lanskega poletja dalje. Ni samo pri T-2 tako..
Slika


Lp, Kitl

Uporabniški avatar
RobertM
Moderator
Prispevkov: 2347
Pridružen: 24. Dec 2006 ob 12:51
T-2: Že imam
Paket: Oranžni optimum BRO FTTH
Kraj: Okolica Tolmina

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a RobertM » 24. Jan 2017 ob 22:27

admir88 napisal/-a:Zakaj nobeden drugi operater nima takšnih težav ?

Bil sem pri Amisu,Telekomu,Telemachu !!
Kot je videti si bil že pri vseh večjih operaterjih :plosk:
Nekaj mi ni jasno - ali ti nočeš njih, ker so oh in sploh ali le oni nočejo tebe :hmm:

Pa svoj ton tukaj na forumu boš malo znižal, ker drugače bova začela z drugo muziko :namrec:
Za začetek si lahko prebereš tole :beri:
L.P.Robert
Pred zagonom jezika vklopi možgane !

Slika
Slika

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a Mark » 25. Jan 2017 ob 08:35

admir88 napisal/-a:Zakaj nobeden drugi operater nima takšnih težav ?

Bil sem pri Amisu,Telekomu,Telemachu !!

2-3 tedne čakanja in ko je prišel tehnik je uredil. Ampak zdaj se spet vračamo k temi ( AMPAK TELEKOM MORA NARDIT SVOJE DELO). Brezno brez dna.

Edino poslanstvo bo opozarjat ljudi kaj se ti lahko zgodi če hočeš T-2 imet.
Morda pred leti in ne preko FTTH. Bi bila enaka zgodba, če bi sedaj naročil karkoli drugega in kjer koli v to sem prepričan, drugače bi bila zadeva zrela za prijavo na ustrezne organe, saj bi šlo za neenakomerno obravnavo med poslovnimi partnerji in zlorabo svojega položaja, kot smo že bili priča v preteklosti. Če ni izgrajenega funkcionalnega priključka si pač vzamejo čas, sploh pri TS in tehnologiji GPON. Sem že zasledil primere, kjer je pisalo, da je možen priklop, ob obisku na terenu pa se je ugotovilo, da stanje v računalniških sistemih ni enako stanju na terenu in zgleda so podizvajalci TS takrat označili, da je zadeva urejena, pri dejanski preveritvi pa se je ugotovilo, da je potreben še večji poseg na priključni točki in obisk GVO. Sedaj pa išči krivca, niti ni pomembno, pomembno je zagotoviti čimprejšnji priklop, ker pa seveda podrobni roki pri TS niso definirani je žal potrebno počakati.

Glede same čakalne dobe pa dokler se ne pozna posameznega primera ni možno posploševati. Če prideš na lokacijo, kjer je že nekoč bil priključek ali gre bodisi za T-2 optiko gre tudi v teh časih, ko je ogromno priklopov za precej hiter priklop.

PatrikK
Model
Prispevkov: 295
Pridružen: 13. Nov 2016 ob 08:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant
Kraj: Tolmin

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a PatrikK » 25. Jan 2017 ob 08:37

Glej, jaz sem bil 2 meseca brez, ko sem prešel iz ADSL(SiOL) na VDSL (T2), tako da, vem kako je...
Slika

admir88
Uporabnik
Prispevkov: 44
Pridružen: 19. Jan 2017 ob 01:32
T-2: Še nimam
Paket: sss

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a admir88 » 25. Jan 2017 ob 14:24

Danes sem dobil SMS od T-2 da bodo prišli prikolpit 17.2.2017


Pač nekateri tukaj ste prodane duše,delate za T-2 in morate podpirat to sranje od ponudnika,boli vas k....za nas normalne uporabnike.

Sem poslal odpoved pogodbe in BOM DELIL KOKR SE DA...NA SOCIALNIH OMREŽJIH mojo iskušnjo s t-2.

silver12
Znanec
Prispevkov: 67
Pridružen: 2. Jun 2015 ob 08:35
T-2: Že imam
Paket: tera

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a silver12 » 25. Jan 2017 ob 14:30

Jaz bi rekel tkole, tudi sam sem čakal kar debel mesec...v začetku sem se razburjal, pol sem pa videl da je super...vsaj vidiš kakšno življenje je bilo včasih, iz omare zvlečeš kako igro za otroka, knjigo...tako da bi blo fajn, če bi operater omogočil kak mesec pavze, da odklopimo tole tehniko...

roCkY
Legenda
Prispevkov: 1369
Pridružen: 22. Mar 2006 ob 10:52
T-2: Že imam
Paket: Optika 2x (90/20, 9.6/10)

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a roCkY » 25. Jan 2017 ob 15:03

admir88 napisal/-a:Danes sem dobil SMS od T-2 da bodo prišli prikolpit 17.2.2017


Pač nekateri tukaj ste prodane duše,delate za T-2 in morate podpirat to sranje od ponudnika,boli vas k....za nas normalne uporabnike.

Sem poslal odpoved pogodbe in BOM DELIL KOKR SE DA...NA SOCIALNIH OMREŽJIH mojo iskušnjo s t-2.
Nič novega ne boš povedal.

Sam sem vse priklope pri Telekomu od izkušnje pri priklopu na ISDN jemal kot izzivanje sreče. In razen menjava ADSL2+ za VDSL2b je bilo vedno nekaj narobe. Tudi povsem brez storitev smo bili enkrat nekaj dni.

T-2 sem pa pred 2 letoma in pol jemal s precej tolerance. Pogodbo smo podpisali za priklop čez 3 mesece po tistem kar so rekli agenti. Nato se je govorilo da bo šele pomaldi prihodnje leto. Dan pred stečajem me kliče, da bo drugi dan priklop. Razen ene težave z IPTV (je bila potrebna prijava nedelovanja prek STB) je bilo porihtano. Drugi priklop pa je bilo kar nekaj komunikacije najprej z Gratelom in tudi ko je prišel modem na drugi strani še kak teden ni bilo sogovornika. Od takrat pa smo dobili miši v eno omaro, ker so pustili preveliko luknjo. Rešili v 2 dneh. Ostalo pa dela 100%.
Skratka T-2 glede na moje izkušnje ni prav nič poseben. Terenci se trudijo.

Odgovori