Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in odg.

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
ExB
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 22. Maj 2012 ob 17:26
T-2: Že imam
Paket: T4 20M baker

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a ExB » 6. Mar 2013 ob 15:05

Tudi jaz imam eno vprasanje povezano s selitvijo. Aprila se selim v drugo stanovanje na drugo lokacijo. Na trenutni lokaciji imam VDSL T4 20M paket, na novi lokaciji pa je mozna optika, tako da bom vzel T4 Mega na optiki. Tisti ti ste pri koritu, vprasanje: se mi splaca narocit selitev prikljucka, ali enostavno raje narocim nov paket na novi lokaciji (ali v tem primeru ostanem v evidenci isti narocnik, torej mi ostanejo tocke zvestobe in te stvari ali ne?). Problem je v tem, da nocem imeti nobenega izpada, torej prehod mora biti seamless, ker se pac na internet zanasam za moj dnevni kruh (dobro, imam mobilni internet za backup, ampak ce bo izpada vec kot par dni, mi to definitivno ne bo vsec). Kaj je po vasem mnenju boljsa varianta?

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 6. Mar 2013 ob 18:12

ne mores preselit priključka, moraš tam odjavit in tukaj na novo, ali če najdeš nekoga na katerega prepišeš ta priključek kjer si zdaj

ExB
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 22. Maj 2012 ob 17:26
T-2: Že imam
Paket: T4 20M baker

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a ExB » 7. Mar 2013 ob 18:51

Hm, OK, ni problema, saj verjetno bo tako najboljsa moznost tudi glede tega, da ne bo vmes izpada, se pac preselim takrat ko mi na novi lokaciji ze deluje in potem odjavim na stari lokaciji.

Kaj pa podvprasanje glede tega ali ostanem v evidenci kot isti narocnik z istim stazem in tockami?

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 7. Mar 2013 ob 18:53

ne, si kot čito NOVI naročnik

druugače pa prepričaj novega lastnika stanovanja (da se prepiše priključek na njega) in si lahko zamenja paket po svoji želji ali se da prikljućek v "spanje" oz mirovanje.....
tebi pa ne bo treba plačat 20 eur za stroške odklopa.

ExB
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 22. Maj 2012 ob 17:26
T-2: Že imam
Paket: T4 20M baker

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a ExB » 12. Mar 2013 ob 20:51

Ah mal skoda tole, ker sem tukaj najemnik, lastnik noce imet prikljucka not nase pisanga, ker "naj si vsak izbere po svoje kerga ponudnika hoce", novih najemnikov pa ziher ne bom videl preden grem ven :) Jebat ga torej, odjava in prijava in zacet na novo na novi lokaciji.

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4607
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a atepej » 13. Mar 2013 ob 11:59

A je na novi lokaciji T-2 ali TS ftth
Slika

ExB
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 22. Maj 2012 ob 17:26
T-2: Že imam
Paket: T4 20M baker

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a ExB » 20. Mar 2013 ob 13:40

Oboje je opcija, seveda bom pa vzel T-2 FTTH.

jurcek
Navdušenec
Prispevkov: 631
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 18:03
T-2: Že imam
Paket: 20Mbps / 2Mbs
Kraj: maribor

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a jurcek » 10. Maj 2013 ob 14:47

Danes smo imeli na eni lokaciji priklop t4 vdsl. Morem napisati, da izredno razočaran nad odnosom t-2 do novih naročnikov. Upam, da to ni stalna praksa. Ko monter prišel na lokacijo, je 15min v avtu iskal opremo in jo metal v vrečko, sim kartico potegnil iz žepa nekje. Stranka je dobila STARO opremo, vidno "počohane" aminote, scart kable na katerih je še barva, predvidevam da Jupol, neke stare daljince, pri katerih vsak lajik vidi sledi predhodne poštene uporabe. Ko se spomnim, kako je bilo pri nas doma, paket lepo pripravljen na ime priimek, vse na svojem mestu v original embalaži.
Da še omenim, da nismo dobili nobenih naročniških podatkov, statični ip, telefonsko številko, mobilno številko, to napisal kar na en prosti list papirja. Wifi geslo kar na škatlo od modema. Zelo lep začetek.
Žal pa mi Aminoti nič ne koristijo, saj podrebujem HDMI priklop. Ko mu rekel, da naj odnese pa novo prinese, je rekel, da naj sami to uredimo. Pošten odnos.

lp
Slika

NoBody
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 351
Pridružen: 28. Nov 2006 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: T4 100/10
Kraj: Maribor

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a NoBody » 10. Maj 2013 ob 15:10

Daj mi podatke na privat

lp
Slika

Alien8
Znanec
Prispevkov: 93
Pridružen: 16. Sep 2008 ob 06:46
T-2: Še nimam
Paket: Vesoljski

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a Alien8 » 11. Maj 2013 ob 13:07

jurcek napisal/-a:Danes smo imeli na eni lokaciji priklop t4 vdsl. Morem napisati, da izredno razočaran nad odnosom t-2 do novih naročnikov. Upam, da to ni stalna praksa. Ko monter prišel na lokacijo, je 15min v avtu iskal opremo in jo metal v vrečko, sim kartico potegnil iz žepa nekje. Stranka je dobila STARO opremo, vidno "počohane" aminote, scart kable na katerih je še barva, predvidevam da Jupol, neke stare daljince, pri katerih vsak lajik vidi sledi predhodne poštene uporabe. Ko se spomnim, kako je bilo pri nas doma, paket lepo pripravljen na ime priimek, vse na svojem mestu v original embalaži.
Da še omenim, da nismo dobili nobenih naročniških podatkov, statični ip, telefonsko številko, mobilno številko, to napisal kar na en prosti list papirja. Wifi geslo kar na škatlo od modema. Zelo lep začetek.
Žal pa mi Aminoti nič ne koristijo, saj podrebujem HDMI priklop. Ko mu rekel, da naj odnese pa novo prinese, je rekel, da naj sami to uredimo. Pošten odnos.

lp
In ti si se mu podpisal na njegov delovni nalog... če bi meni to naredil, bi ga z nogo pospremil!

jurcek
Navdušenec
Prispevkov: 631
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 18:03
T-2: Že imam
Paket: 20Mbps / 2Mbs
Kraj: maribor

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a jurcek » 11. Maj 2013 ob 13:15

Ah kje pa, nisem se mu hotel podpisati, čeprav je parkrat rekel, da se naj podpišem. Opombe sem napisal na delovni nalog se tam podpisal in napisal, da podpis velja izključno samo za opombe. :D
Tokrat žal ni imel on sreče, da naletel na takšno stranko, ali pa mi da na takšnega monterja.

lp
Slika

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 11. Maj 2013 ob 13:26

ne vem kaj naj napišem, ta ne bo dolgo terenc pri T-2,
najbolje da še kr pritožbo napišeš...

jurcek
Navdušenec
Prispevkov: 631
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 18:03
T-2: Že imam
Paket: 20Mbps / 2Mbs
Kraj: maribor

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a jurcek » 11. Maj 2013 ob 13:33

slučajno sem še doma podrobno pogledal prevzeto opremo na papirju (ki sem ga dobil v poslovalnici) in glej ga zlomka, serijska številka sim kartice je bila čisto drugačna kot serijska številka kartice mi jo je dejansko pustll :jao:

Sem tudi že razmišljal, da bi napisal, vendar na koga naslovit, da pride potem prave roke.
Slika

KanonFuter
Faca
Prispevkov: 113
Pridružen: 8. Jun 2007 ob 19:56
T-2: Že imam
Paket: T-4 100/10 edina prava optika
Kraj: Novo mesto

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a KanonFuter » 3. Jul 2013 ob 16:10

Ok, pri nas smo končno naročili T-2 optiko, zdej me pa zanima, koliko časa traja, da T-2 pošlje pogodbo v podpis po pošti? Ali pride ta pogodba na isti dan, kot monterji?
Slika

aleskuhar
Faca
Prispevkov: 161
Pridružen: 12. Sep 2007 ob 18:22
T-2: Že imam
Paket: oranžni diamant
Kraj: Trbovlje

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a aleskuhar » 19. Jul 2013 ob 23:17

pozdrav
če ste naročili optiko prek servisnih strani bi morala priti pogodba v treh, štirih dneh, včasih že drugi dan, oba izvoda podpišeš, počakaš, kakih 10 dni, dva delovnika, vmes bi že morali klicati za termin inštalacije, se pravi vpeljava optike v stanovanje.

Odgovori