Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in odg.

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 6. Feb 2018 ob 15:09

Misliš na OŠO ?

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4607
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a atepej » 6. Feb 2018 ob 16:07

Pri nas je bil najprej BRO - P2P, potem so pa nadgradili opremo in so vse prestavili na LLU. Drugače so pa lahko tudi manjše centrale (kjer ni prostora za P2P ali pa nima T-2 interesa za postavitev svoje centrale) lahko BRO.
Slika

gorann3
Model
Prispevkov: 272
Pridružen: 5. Jan 2015 ob 13:04
T-2: Že imam
Paket: T4 giga

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a gorann3 » 7. Feb 2018 ob 09:22

Vceraj sem na novo sklenil vezavo za oranzni hbo, dobil po mejlu papirje, podpisal in skeniral ter poslal nazaj na mejl
V kolikem casu mi zrihtajo nov paket,?
kako je s tem ko sem mel prej na t4 giga 2 sprejemnika zdaj sem pa na oranznem izbral dodatno se enega, ker pripada samo eden, a bojo vedel da mam ze zdj 2 in ne bojo posiljal se enega brezveze

DenisSLO
Faca
Prispevkov: 179
Pridružen: 1. Dec 2014 ob 11:58
T-2: Že imam
Paket: Diamant

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a DenisSLO » 8. Feb 2018 ob 14:47

Vse vejo kolko sprejemnikov imaš :)

Za drugega boš pač plačeval mesečno najemnino.

Zakaj pa si vzel HBO? A nisi reku da je brezveze? :)

gorann3
Model
Prispevkov: 272
Pridružen: 5. Jan 2015 ob 13:04
T-2: Že imam
Paket: T4 giga

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a gorann3 » 9. Feb 2018 ob 01:23

Itak da bom placeval saj sem rekel da hocem enga dodatno se in mi je napisal v pogodbi da je dodaten stb
nocem pa da bi mi zdaj poslal se enega, ko pa ze imam dva zarad t4 giga (pripadata dva stbja)

Kar se pa hboja tice je pa oranzni paket samo v dveh variantah in je hbo pac zraven, drugi dodatni paketi v oranznem so pa sranja da jih ni vecjih

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 9. Feb 2018 ob 09:36

a se pri T-2 hecajo ali kaj? sele sedaj po parih dneh uporabe vidim zakaj pa je cenejsi od telekoma? 100Mb prostora za e-mail?!?, potem ene pametne aplikacije ne premore kot jo ima telekom...preklop mobitel signala iz 2g ali 3g v 4g traja celo vecnost.....lasten router ne more upravljati glavno mrezo....to je samo nekaj slabih tock, katere jih pri telekomu ni bilo....no ja, dobra sola za naprej...clovek pravi, da mora probati vec stvari, da lahko ocenjuje...in moram reci da je tukaj telekom dalec na vrhu...edino najdrazji je...T-2 pred mano lahko resi samo multicast, drugace pa se najkasneje po dveh letih selim drugam....

Sent from my Huawei-P10 using Tapatalk

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 9. Feb 2018 ob 10:33

Slika

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a Skorc » 9. Feb 2018 ob 11:07

Bayern1 napisal/-a:a se pri T-2 hecajo ali kaj? sele sedaj po parih dneh uporabe vidim zakaj pa je cenejsi od telekoma? 100Mb prostora za e-mail?!?, potem ene pametne aplikacije ne premore kot jo ima telekom...preklop mobitel signala iz 2g ali 3g v 4g traja celo vecnost.....lasten router ne more upravljati glavno mrezo....to je samo nekaj slabih tock, katere jih pri telekomu ni bilo....no ja, dobra sola za naprej...clovek pravi, da mora probati vec stvari, da lahko ocenjuje...in moram reci da je tukaj telekom dalec na vrhu...edino najdrazji je...T-2 pred mano lahko resi samo multicast, drugace pa se najkasneje po dveh letih selim drugam....

Sent from my Huawei-P10 using Tapatalk
Le počasi, vse se da dogovoriti in urediti. Velikost poštnega predala 100Mb si dobil, ker si registriral e-naslov na domeno t-2.net (default nastavitev). Pri registraciji e-naslova na domeno t-2.si pa je velikost predala 1Gb (default nastavitev). In kaj zdaj? Le kratek dopis pošlji pa ti bodo predal povečali na 1Gb. Ravnotako se da domeniti za priključitev lastnega usmerjevalnika, ki bo prevzel "glavno" vlogo v tvojem lokalnem omrežju. Glede mobilne telefonije pa je verjetno najboljša rešitev fiksirati omrežje na Telekom (roaming).
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

gorann3
Model
Prispevkov: 272
Pridružen: 5. Jan 2015 ob 13:04
T-2: Že imam
Paket: T4 giga

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a gorann3 » 9. Feb 2018 ob 11:45

Tko bom tud jest naredu, rocno bom izbral telekom pa bom uporabljal to omrezje skoz

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 9. Feb 2018 ob 13:13

imam fiksirano mobitel omrezje, ampak enostavno so zakasnitve zaradi roaminga....tudi klic se kasneje vzpostavi kot se je na telekomu....hehh...ni ravno to na kar sem bil navajen....

Sent from my Huawei-P10 using Tapatalk

g33k
Legenda
Prispevkov: 1291
Pridružen: 8. Sep 2011 ob 12:32
T-2: Še nimam

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a g33k » 9. Feb 2018 ob 14:46

No glede mobilne telefonije bi pa res lahko vedel da ni vse kot mora biti. ;)
Ocenjena maksimalna hitrost je torej enaka oglaševani hitrosti, ki jo lahko naročnik doseže pri danem paketu vsaj enkrat na dan. :beri:

Bayern1
Legenda
Prispevkov: 1004
Pridružen: 20. Avg 2015 ob 11:32
T-2: Še nimam

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a Bayern1 » 9. Feb 2018 ob 16:04

g33k napisal/-a:No glede mobilne telefonije bi pa res lahko vedel da ni vse kot mora biti. ;)
jbg, kako naj vem, ce sem bil zvest telekomu skoraj 22 let...tu pa tam sem prebral kaksen vas problem, ampak se nisem nekaj obremenjal s tem....sedaj pa vidim razliko in je res ogromna....zal, ce cakas 5 minut da preklopi iz 2g na 4g je jeba....prej se je to preklopilo najkasneje v 30. sekundah....

Sent from my Huawei-P10 using Tapatalk

gorann3
Model
Prispevkov: 272
Pridružen: 5. Jan 2015 ob 13:04
T-2: Že imam
Paket: T4 giga

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a gorann3 » 9. Feb 2018 ob 16:07

Kje naj dobim sim za telefonsko, danes so mi vklopli oranzni hbo in stevilko

Uporabniški avatar
mahi
Legenda
Prispevkov: 1217
Pridružen: 14. Feb 2007 ob 10:38
T-2: Že imam
Paket: T-4 FTTH 10/10 + 1SDTV
Kraj: Portorož

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a mahi » 9. Feb 2018 ob 16:10

Bayern1 napisal/-a:
g33k napisal/-a:....zal, ce cakas 5 minut da preklopi iz 2g na 4g je jeba....prej se je to preklopilo najkasneje v 30. sekundah....

Sent from my Huawei-P10 using Tapatalk
Ni mi jasno, kaj traja 5 minut. Sam imam naštimano na samodejno izbiro in večino časa je v T-2 omrežju. Ko pa gre v Telekomovo 4G omrežje, pa tega prehoda niti ne opazim....
Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 9. Feb 2018 ob 16:10

Problem AUTO izbire omrežja je, da telefn vstraja na T2 signalu kolikor se le da, in priklopi na Telekom ko ga res nima več. V praksi si lahko tako tudi nedosegljiv.
Ja rešitev je ročna izbira omrežja Telekom.

Problem pa nastane ko, nstaviš to nastavitev (ročno) kakšni mami ali atu ki gresta čez mejo in ne znata spremeniti v nastavitvah izbiro omrežja.

Ne vem čemu sploh še vzdržujejo lastne oddajnike, čakajo da bo njihova vrednost 0 in da crknejo ter jih odpeljejo na smetišče.

Odgovori