Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in odg.

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
Kus
Znanec
Prispevkov: 59
Pridružen: 10. Mar 2008 ob 21:30
T-2: Še nimam
Kraj: Pivka

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in odg.

Odgovor Napisal/-a Kus » 27. Avg 2023 ob 13:47

Hvala za informacije.
Glede termina prehoda pa se mi je zdelo, da je tako, ker je najbrž point zavlačevanje do onemoglosti.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9114
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in odg.

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 14. Dec 2023 ob 22:52

Če si NOV naročnik, na T-2 optiki se da dobiti odličen popust 29,99 eur za 24 mesecev za oranžni diamant HBO.
Vendar res za nove naročnike ki imajo priklop na T-2 optiko.

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in odg.

Odgovor Napisal/-a Skorc » 15. Dec 2023 ob 07:09

Sliši se zelo lepo ... vendar. Le koliko bi lahko bilo novih naročnikov na T-2 optiki ( a se sploh še kaj polaga T-2 optika )?
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9114
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in odg.

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 15. Dec 2023 ob 10:04

Mislim da to velja tudi za medoperaterski prehod na T2 optiko (tudi če si bil prej že naročnik) nisem pa 100%.

Uporabniški avatar
Pegart
Znanec
Prispevkov: 50
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 19:35
T-2: Še nimam

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in odg.

Odgovor Napisal/-a Pegart » 4. Jan 2024 ob 20:58

Od konca decembra sem nov naročnik. Nov priklop optike v stanovanju v bloku (kjer je optika že od prej speljana po hodnikih).

Ob priklopu je bilo vse ok. Po nekaj dneh modem (G92) ni več dobil signala (rdeča utripajoča LOS lučka). Tehnika (mislim, da se je en uvajal) sta prišla in zamenjala modem za G64. Glavni tehnik mi je zagotovil, da ker ne rabim WiFija, da bo ta modem boljši, ker je starejši in je firmware bolj stabilen/popatchan... Modem rahlo počečkan z modrim flomastrom :D, očitno rabljen, ampak ok, itak ni problema in je vseeno dokler dela. Pred menjavo modema je tudi stestiral vlakno/kabel, kjer nekaj ni bilo ok. Ga je popravil s tisto mašinco/orodjem (ne vem, kako se imenuje), ki na vlakno spoji nov connector/priključek. Ponovno stestiral in komentiral nek "šum", da ni optimalno, ampak še vedno v mejah normale. Imel je tudi težave s priklopom kabla v modem - ni kliknilo, ampak je zagotavljal, da to ni problem in je vse ok.

Problem je, ker ne dela, kot bi moralo. Imam Oranžni Optimum, torej 500/100. Speedtest ne gre čez 350/100. Sem stestiral na licu mesta - speedtest na samem routerju (RT-AC68U firmware to podpira). Router ni problem, ker ga imam na drugi lokaciji z istim paketom in brez težave prebavlja tako povezavo. Mu omenim, da isti model routerja na drugi lokaciji dela BP, mi "ni verjel" in se zgovarjal, da se bo uredilo in da naj poskusim še, ko priklopim gor računalnik.

Skratka, mi preostane, da še enkrat kličem na helpdesk, da naj ponovno nekdo pride preveriti, ker se njemu/njima ni dalo? A lahko kakšen mojster tu preveri na daljavo sinhronizacijo modema (lahko dam podatke na ZS)?

PS: A bi mi moral pripadati kakšen popust, glede veliko odstopanje od "prodane" hitrosti praktično 100 % časa.

Nitro
Faca
Prispevkov: 112
Pridružen: 16. Sep 2006 ob 15:10
T-2: Že imam
Paket: T4 Giga - optika
Kraj: Mengeš

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in odg.

Odgovor Napisal/-a Nitro » 5. Jan 2024 ob 05:24

Stestiraj hitrost z dovolj dobrim računalnikom priklopljenim direktno s kablom (lan pc na lan g64 - brez kakšnih usb lan vmesnikov na pcju) na G64 in boš videl če je hitrost taka kot jo imaš naročeno...
Slika
Slika T4 Giga - Telekom optika

Uporabniški avatar
Pegart
Znanec
Prispevkov: 50
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 19:35
T-2: Še nimam

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in odg.

Odgovor Napisal/-a Pegart » 5. Jan 2024 ob 17:12

Seveda, bom. Se pa še ne bom vselil par tednov, zato nimam odgovora, kakšen bo rezultat in me zanima spodnje.

Vseeno ne razumem, zakaj bi bilo to potrebno. Če isti router na drugi lokaciji (drug naslov) brez težav dosega 500/100 brez računalnika prek firmware speedtesta (Ookla), potem tu ne bo šlo? Zakaj ne?

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in odg.

Odgovor Napisal/-a Skorc » 5. Jan 2024 ob 17:46

Isti ali enaki? Morda sta različno konfigurirana - zgolj domnevam.
Sicer pa priklop mora biti brezhiben. Zadevo, ki je omenjal je pojem "razmerje signal / šum". Ta mora biti takšen, da "zadovolji" (omogoči) naročeno hitrost. Malce mi je sumljivo, po tvojih besedah, tisto "ni kliknilo" pri priklopu kabla v modem. Stik (kontakt) mora biti zanesljiv! Pa ne glede ali gre za optični ali žični priklop.
Kot ti je že predhodnik predlagaj, najprej stestiraj z računalnikom. V kolikor ne dosežeš naročeno hitrost pa nemudoma podaj reklamacijo in naj tehnik uštima tako, kot se spodobi.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Nitro
Faca
Prispevkov: 112
Pridružen: 16. Sep 2006 ob 15:10
T-2: Že imam
Paket: T4 Giga - optika
Kraj: Mengeš

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in odg.

Odgovor Napisal/-a Nitro » 5. Jan 2024 ob 20:56

Je bilo že tako kot v tvojem primeru, da router ni spustil višje hitrosti čez...po ponastavitvi na tovarniške nastavitve pa je potem kar na enkrat speed test pokazal višjo in pravilno hitrost
Slika
Slika T4 Giga - Telekom optika

Uporabniški avatar
Pegart
Znanec
Prispevkov: 50
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 19:35
T-2: Še nimam

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in odg.

Odgovor Napisal/-a Pegart » 8. Jan 2024 ob 19:27

Skorc napisal/-a:
5. Jan 2024 ob 17:46
Isti ali enaki? Morda sta različno konfigurirana - zgolj domnevam.
Sicer pa priklop mora biti brezhiben. Zadevo, ki je omenjal je pojem "razmerje signal / šum". Ta mora biti takšen, da "zadovolji" (omogoči) naročeno hitrost. Malce mi je sumljivo, po tvojih besedah, tisto "ni kliknilo" pri priklopu kabla v modem. Stik (kontakt) mora biti zanesljiv! Pa ne glede ali gre za optični ali žični priklop.
Kot ti je že predhodnik predlagaj, najprej stestiraj z računalnikom. V kolikor ne dosežeš naročeno hitrost pa nemudoma podaj reklamacijo in naj tehnik uštima tako, kot se spodobi.
Isti model, torej druga naprava. Vem, da ni isto, ampak sem vseeno nekako zaupam, ker bi moral prenašati dosti višje hitrosti. V sredo bom poskusil še direktno modem <-> laptop pa bomo videli.

To s klikanjem je tehnik sam komentiral in si je tudi malo več časa vzel in poskušal ven in not in nikoli ni kliknilo. Nato se je vdal (namesto, da bi pač nov konektor spojil) in komentiral, da ne bi smelo povzročati težav... :nevem:
Nitro napisal/-a:
5. Jan 2024 ob 20:56
Je bilo že tako kot v tvojem primeru, da router ni spustil višje hitrosti čez...po ponastavitvi na tovarniške nastavitve pa je potem kar na enkrat speed test pokazal višjo in pravilno hitrost
Sem ga tovarniško ponastavil, ker sem itak moral resetirati geslo za dostop, tako da to ne bi smelo biti.

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3113
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in odg.

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 8. Jan 2024 ob 20:37

Upam, da hitrost testiraš s kablom in ne na WiFi.

Uporabniški avatar
Pegart
Znanec
Prispevkov: 50
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 19:35
T-2: Še nimam

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in odg.

Odgovor Napisal/-a Pegart » 8. Jan 2024 ob 23:03

Seveda.

Odgovori