Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in odg.

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 28. Jul 2014 ob 20:28

že vidim da si bodo fantje dali duška :)

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a Skorc » 28. Jul 2014 ob 20:34

Na kateri strani obale ;)
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Alex
Nadebudnež
Prispevkov: 355
Pridružen: 21. Mar 2006 ob 17:03
T-2: Še nimam
Paket: Nimam več!
Kraj: Vidim, da nič ne vidim.

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a Alex » 31. Jul 2014 ob 10:30

Alex napisal/-a:Jaz sem pa trenutno zelo razočaran nad T2. Naročnik sem že od začetka T2ja in sem se sedaj preselil na novo lokacijo.

Pogodba je bila oddana in veljavna že 28.5, v nekaj dneh se je na servisnih straneh pokazal odgovor Telekoma, da je priklop možen, vendar je potrebno vzpostaviti OPT. Prišel je GVO in to uredil (čeprav v omarici ni nič drugače kot prej), od takrat naprej pa je na T2ju cela štala. Kličem vsak tretji dan in vsakič je odgovor drugačen (odvisen od delavca na HD). Nekaj dni nazaj je bil zadnji odgovor, da je vse OK in mora samo še T2 določiti datum priklopa, danes sem pa dobil spet drugačne odgovore. Današnji odgovor je bil (spet), da je potrebno vzpostaviti omrežno priključno točko in da to lahko uredi T2, vendar naj bi se čakalo 2-3 mesece, lahko pa da to uredimo sami v roku 10 dni pri Telekomu in jim plačamo cca. 90-100 EUR.

Glede na to, da je pred časom v hiši že bil priključen SiOL, res ne vem zakaj bi moral plačevati 100E za priklop nečesa, kar je že priklopljeno.

Ali je kateri od neuradnikov na forumu, ki bi lahko preveril nastalo zmedo? Dejstvo je, da informacijski sistem ne T2 ne deluje kot bi moral. Iz računalnika vsak razbere neke svoje informacije, veliko pa govorijo tudi o SMSih, ki naj bi jih prejeli na telefon, vendar jih zagotovo ni bilo.
Zadeva se je premaknila in sem celo dobil datum preklopa: konec avgusta. Saj ne vem ali bi se veselil ali jokal. Glede na to, da je bila izgradnja pričeta 11.6, bo T2 za priklop potreboval cca. 2,5 meseca. Neverjetno.
Ali se da zadevo pohitriti tako, da sam prevzamem opremo v poslovalnici in jo zmontiram sam, T2 pa pošlje Telekomovca, da opravi svoje v centrali?
Največja ironija pa je, da je Škoda od T2ja vsak dan parkirana tri hiše stran, kjer kot kaže živi monter :(

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a Skorc » 31. Jul 2014 ob 12:38

Stopi do soseda in ga povprašaj. Saj še vedno drži tista: Kdor jezika špara, kruha strada ;)
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

um289
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 6. Sep 2014 ob 11:04
T-2: Že imam

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a um289 » 6. Sep 2014 ob 11:07

Živjo
Mene pa zanima če lahko sam priklopim t2 televizijo, imam že t2 vdsl internet paket.

Uporabniški avatar
MrTwelveTrees
Moderator
Prispevkov: 9093
Pridružen: 1. Mar 2008 ob 21:14
T-2: Že imam
Paket: imam

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a MrTwelveTrees » 6. Sep 2014 ob 11:31

če imaš v naketu naročen IP tv, lahko sam dvigneš tv vmesnik v poslovalnici (če ga še nimaš) potem lahko

um289
Začetnik
Prispevkov: 2
Pridružen: 6. Sep 2014 ob 11:04
T-2: Že imam

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a um289 » 6. Sep 2014 ob 12:50

Ip tv pa verjetno lahko narocim preko servisnih strani

xtasy
Model
Prispevkov: 273
Pridružen: 13. Jun 2010 ob 16:55
T-2: Še nimam

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a xtasy » 6. Sep 2014 ob 13:40

najbolj da greš na paket. in ja, to lahko preko servisnih urediš.

Uporabniški avatar
Buda
Znanec
Prispevkov: 56
Pridružen: 2. Maj 2014 ob 14:23
T-2: Že imam
Paket: T2 optika, T4 Giga
Kraj: Nova Gorica

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a Buda » 17. Okt 2014 ob 09:47

Mene zanima, če ima T2 switch pa ruter vse v enem?

Ker zdaj mam dve te napravi in pa še preveč kablovja se mi mota. :?

In kaj pomeni, da more biti v isti fazi pri elektriki s tistimi powerline adapterji? Ali se lahko uporabi druge znamke powerlinov... kot tele 200pass? Bilo bi pa za prenos dveh tv signalov brezžično.
Za delovanje pa lahko seveda uporabite tudi omrežni komplet Powerline, ki prenese signal preko vaše obstoječe električne povezave. Pri vem vas moramo obvestiti le, da mora biti oddajnik in sprejemnik vklopljen na isti fazi, sicer prenos signala ne bo deloval.
:nevem:
T-2 je milina za oči... Slika

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a Skorc » 17. Okt 2014 ob 11:10

Da, naprava ima oznako Innbox v60 ali 50. Slednji model je starejši.
V večini stanovanjskih hiš (objektov) je izveden enofazni priključek (faza, ničla in ozemljitev). V kolikor pa je v objektu trofazni priključek (oznake faz R, S in T, ničla in ozemljitev) pa Powerline mora biti v vtičnice, ki so na isti fazi (poenostavljeno, se napajajo iz iste žile (faze)).
Pri PowerLine-u ne gre za brezzično povezavo. To je neke sorte "žični podaljšek" UTP kabla. Ne eni strani povežeš z UTP kablom "modem" ter PowerLine, na drugi strani pa ravnotako z UTP kablom povežeš PowerLine in STB vmesnik. STB vmesnik pa povežeš s TV-jem (npr. HDMI kabel).
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a kekoke » 27. Okt 2014 ob 20:18

Nisem nov naročnik ampak storitev imam pa tako kot da bi bil. Zamenjal sem plačnika, vse storitve so ostale iste, seveda vsa oprema tudi. In čeprav so pred podpisom v poslovalnici zatrdili, da se ne bo nič spremenilo, sem danes dobil SMS da so zamenjali PIN za TV (Mislil sem da je bil prenos že 14 dni nazaj). Ampak profilov mi pa niso skopirali. Napaka je prijavljena In sedaj naj počakam nekaj dni, da jo tehniki uredijo. Šlamparija. V praksi sem brez storitve TV, oziroma popolnoma isto, kot če bi menjal ponudnika. In ker se je STB že nekajkrat menjal vem, da je to stvar dveh klikov. Ampak na helpdesku kot lajna napaka je prijavljena. Bo ko bo. :grr: :jao:
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

NoBody
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 351
Pridružen: 28. Nov 2006 ob 16:49
T-2: Že imam
Paket: T4 100/10
Kraj: Maribor

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a NoBody » 27. Okt 2014 ob 22:17

Daj mi podatke na privat, da uredim zadevo

Lp
Slika

Uporabniški avatar
kekoke
Guru
Prispevkov: 930
Pridružen: 23. Maj 2008 ob 09:56
T-2: Že imam
Paket: išče alternativo

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a kekoke » 29. Okt 2014 ob 10:43

Hvala.
Samo uspel mi je skopirat samo en profil, so kje navodila kako z barvnimi gumbi povežem še druge? Sedaj so na drugih barvah prazni profili.
Slika
Avtor napisanega izjavlja, da ni zaposlen v podjetju T-2 ali z njim povezanih podjetjih. Vseeno pa sprejema zasebna sporočila z neprimerno vsebino.

Stoparowski
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 25. Nov 2014 ob 09:15
T-2: Še nimam
Paket: Zaželjen T4 mega

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a Stoparowski » 25. Nov 2014 ob 09:21

Sem nov na forumu in mogoče nov uporabnik. Zanima me naslednje.

Dosti sem bral o križih in težvah pri igranju online iger (WOT EU), padanj hitrosti povezave,...

Razmišljam o t4 mega paketu-ali bo vse delalo? Sem na vdsl povezavi 600m od centrale, na tvju se bo v večini gledalo hd programe + vsake toliko na rač. odigralo kakšen wot. Ali bo možno gledati hd in wot skupaj poganjat?

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4607
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a atepej » 25. Nov 2014 ob 14:51

Tu je vse odvisno od sihnorizacija - višja kot je le ta, več ti bo ostalo za internet tv pa porabi:

- SD (MPEG-2): do 8 mbit/s
- SD (MPEG-4): do 4 mbit/s
- HD (MPEG-4): do 14 mbit/s
Zadnjič spremenil atepej, dne 26. Nov 2014 ob 13:44, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika

Odgovori