Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in odg.

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3113
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 15. Avg 2018 ob 09:32

Statično... DHCP MAC rezervacije T-2 še ni implementiral preko Horizonta... direkten dostop do nastavitev na Innboxu je pa blokiran.

bonny
Uporabnik
Prispevkov: 41
Pridružen: 14. Avg 2018 ob 18:09
T-2: Že imam
Paket: T3 TERA

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a bonny » 15. Avg 2018 ob 18:03

Ali obstaja na forumu kdo ki bi lahko MAC povezal z IPjem? ker ce ga ni potem ne vidim druge resitve kot dodatni router, cesar bi se pa ce se le da raje ognil.

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a Skorc » 15. Avg 2018 ob 18:35

A nimaš možnosti, da se prijaviš na napravo in ji določiš IP številko? Sicer pa je ena od variant iz komandne vrstice:

arp -s <IP številka> <MAC naslov>

primer: arp -s 192.168.0.100 00-05-a6-05-3f-e4
( MAC naslov lahko zapišeš tudi v obliki 00:05:a6:05:3f:e4 )
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3113
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 15. Avg 2018 ob 22:40

Ne nimaš... niti lastnega subneta ne moreš nastaviti za lokalno mrežo... si obsojen na 192.168.64.x in par osnovnih nastavitev preko horizonta. Za vsakega uporabnika, ki želi sam nadzorovati lokalno mrežo, popolnoma neuporabno.

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a atepej » 15. Avg 2018 ob 23:30

Ne vem a je težko vnest IP naslov v mrežno kartico?
Slika

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3113
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 15. Avg 2018 ob 23:32

Na določenih napravah je dejansko nemogoče. Na prenosnikih pa zelo nepraktično (ker niso vedno v istem omrežju).

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a atepej » 15. Avg 2018 ob 23:55

Zakaj, doma ga daš na LAN kabel pa je.
Slika

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a Skorc » 16. Avg 2018 ob 07:00

Sicer mi ni znan razlog bonny-eve zahteve: "Imam kar nekaj WiFi naprav katerim moram določiti fiksen IP glede na MAC". Dvomim, da so te naprave prenosniki. Če se že ne more ali ne zna prijaviti na vsako od naprav in ji nastaviti IP, z zgoraj navedenim ukazom lahko reši ta problem.
Sicer se pa strinjam, da so trenutne dovoljene nastavitve preko horizonta neuporabne za malce zahtevnejše uporabnike.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

bonny
Uporabnik
Prispevkov: 41
Pridružen: 14. Avg 2018 ob 18:09
T-2: Že imam
Paket: T3 TERA

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a bonny » 16. Avg 2018 ob 09:45

Vecini sicer lahko zapecem IP. Omreznemu tiskalniku pa ne morem nastaviti IP naslova oziroma cisto nicesar ker je edina opcija za povezavo WPA tipka. In potem ko instaliram driver, le ta deluje le dokler je tiskalnik na tem ipju. Ko se dodeli drug naslov pa moram spet reinstalirati driver. Dokaj bedno. Ce je lease time nastavljen na forever potem se nekako gre, sicer pa lahko le godrnjam.

Uporabniški avatar
atepej
Starešina
Prispevkov: 4609
Pridružen: 8. Jan 2013 ob 16:04
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO - FTTH
Kraj: Ravne na Koroškem
Kontakt:

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a atepej » 16. Avg 2018 ob 11:07

model tiskalnika je ….
Slika

bonny
Uporabnik
Prispevkov: 41
Pridružen: 14. Avg 2018 ob 18:09
T-2: Že imam
Paket: T3 TERA

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a bonny » 16. Avg 2018 ob 13:09

Samsung SCP430W. Windows računalnika ga sicer najdeta brez znanega IP naslova pri linuxu pa se driver veže na IP naslov ob instalaciji. In ko se IP zamenja (skoraj vedno pri izklopu napajanja routerja) moram na linuxu popravljati IP oziroma reinstalirati driver.

Ostale stvari so pa IoT in merilni instrumenti naprave ki se med seboj usklajujejo in bekapirajo ena drugo ter so odvisne od IP naslova. Tukaj sicer lahko dam fiksne naslove.
Težavi mi bo delal tudi prenosnik ker rabi fiksen IP da se poveže z enim merilnim instrumentom ki mora seveda tudi biti fiksen IP. Obe napravi lahko sicer konfiguriram na fiksen naslov, a ko potem hočem uporabljati računalnik drugje (brez merilnika) moram ponovno klikat da sedaj pa naj uporabi DHCP ker na drugem omrežju ni nujno da je ta IP prost oziroma je sploh v isti skupini.

To je malo bol širok opis situacije. Trenutno mi vse to odlično špila (IP fiksiran preko MAC in dodeljen preko DHCP na ruterju) Se pa bojim da si bom moral nekaj las populiti da bom vse naprave spravil v delovanje če se prestavim. Saj bi istal kle kjer sem pa mi ponudnik žel ne more dati višje hitrosti za spejemljivo ceno pa še bakrenega kabla bi se rad rešil da bom malce bolj imun na strele.

mikrohard
Starešina
Prispevkov: 3113
Pridružen: 1. Feb 2014 ob 17:52
T-2: Še nimam

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a mikrohard » 16. Avg 2018 ob 13:58

Kupi si lasten router... edina prava rešitev. T-2 je s svojo politiko glede nastavljanja Innboxa pač zabluzil... tukaj ni normalne rešitve.

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a Skorc » 16. Avg 2018 ob 14:16

Se strinjam, najmanj težav je, če si lastiš lastni router :) Glede določitve IP naslova na prenosniku (fiksni ali preko DHCP-ja) pa ti bo morda v pomoč procedura, ki sem jo pred leti uporabljal. viewtopic.php?f=1&t=2857&p=62610#p62610
Ni mi znano kako se lahko upravlja tvoj model tiskalnika ampak menim, da je možnost povezave preko USB kabla (prvotna namestitev in konfiguracija) ter za tem prijava preko spletnega brskalnika. Pri kolegu sem tako delal za tiskalnik HP M12W.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

bonny
Uporabnik
Prispevkov: 41
Pridružen: 14. Avg 2018 ob 18:09
T-2: Že imam
Paket: T3 TERA

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a bonny » 16. Avg 2018 ob 14:59

Na tiskalnik se lahko priklopim preko web vmesnika kot tudi preko USBja. A glej ga zlomka nastavim lahko 1000 in 1 stvar a fiksnega IPja pa ne. Res zanimivo.
Kot kaže bo pač v internet kotičku še vedno kraljeval dobri stari router. Ker se pa bojim da bo prepočasen (načrtujem 500/100) pa nekako razmišljam sledeče: Na škatlo ki jo dobim od T2 priklopim 2x televizor, telefonski vmesnik in še svoj router. Seveda ugasnem tudi WiFi ker ga bo stregel moj router. Zahtevam še statični IP in ga peljem na moj router. Mislim da bi to moralo delovati.

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Nov naročnik, nov priklop Vdsl, optika.... vprašanja in

Odgovor Napisal/-a Skorc » 16. Avg 2018 ob 15:34

Ne, da je zanimivo, čudno je do amena, da ni možno nastaviti osnovnih mrežnih parametrov (dhcp ali static, IP, gateway ter dns). Če načrtuješ 500/100, boš pa malce segel v denarnico za spodoben router, ki bo premlel take hitrosti. Na vsak način te pa čaka nekaj telovadbe pri komunikaciji s T-2 (nastavitev portov) ter konfiguraciji notranjega omrežja.
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Odgovori