[Imam] FTTH 2X SD TV, 1X HD TV, 50/50 Internet, IP Telefon

Splošni pogovori o T-2
Odgovori
alexmarsic
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 16. Okt 2010 ob 19:24
T-2: Že imam

[Imam] FTTH 2X SD TV, 1X HD TV, 50/50 Internet, IP Telefon

Odgovor Napisal/-a alexmarsic » 16. Okt 2010 ob 19:44

Pozdravljeni!

Kot nov član sem razmišljal o temu da opišem vse kar imam pa tudi kako imam doma vse skupaj povezano tako da vam dam kar vse v paketu.

Torej naročil sem prvič t-2 nekje pred 3 leti ko je prišel na voljo v Kopru. Začel sem le z telefonom, ki ga že več kot 13 let nismo meli saj vsak v naši družini ma svoj mobitel. Kasneje sem ker sem mel zelo slabi izkušnje z Telemachom stalno prekinjalo sem poslal prošnjo na T-2 za 10/10 linijo. Ok super odgovora ni bilo ampak na položnici pa smo kasneje doma opazili da je bil 10/10 vključen v ceno takoj za tem sem se povezal na t-2 in se odklopil od telemacha. Nevem če je blo niti leto kasneje ko je t-2 odpru svoje prostore v Kopru. Takoj smo naročili še 2 SD STBja za naši dobri stari televiziji. Od takrat dalje sem z televizijo zelo zadovoljen imam veliko kanalov tudi tiste ki sem jih lahko sanjal da jih bom imel. Kasneje mi je linija 10/10 bila že "počasna" zato sem se odločil za pohitritev na 20/20 . Leto kasneje sem si v priliki kupil nov monitor 24" viewsonic ki pa je imel HDMI priključek zato sem istočasno uzel še en HD STB ter 50/50 linijo. Takrat sem začel uporabljat tudi t-2jev Snemalnik ki mi prišpara na veliko prostorja v sobi. :rtmT2:

Danes je moje omrežje kar veliko čeprau živim v majhnem stanovanju. Zdaj pa opis mojega omrežja

Internet -> Milan (t-2 Switch)
Iz Milana gre en kabel v kuhinjo kjer se nahaja SD STB
Iz Milana gre drugi kabel v telefon ki je takoj pod switchom
Iz Milana gre tretji kabel, ki pelje v mojo sobo.
V sobi mam še en switch
Iz switcha gre en kabel v SD STB
Iz switcha gre drugi kabel v HD STB
Iz switcha gre tretji kabel v strežnik
Za strežnikom se nahaja še en Switch (linksys) naj omenim da uporabljam Windows 2003 Server gor pa vsebuje ISA Server
Iz linksysa je en kabel na access point (AppleSoft)
Ostali priključki so pa zasedeni z računalniki (3 računalniki) :hudicek:
4 računalniki pa se povezujejo preko brezžičnega omrežja :hudicek:

P.S.

Opravičujem se za mojo slovenščino ni to zame :owned:

Odgovori