T2 brez aktivnega tel. priključka?

Splošni pogovori o T-2
WASO
Novinec
Prispevkov: 14
Pridružen: 5. Jun 2006 ob 13:49
T-2: Še nimam
Paket: 1/1
Kraj: Razdrto pri Izoli - Koper

T2 brez aktivnega tel. priključka?

Odgovor Napisal/-a WASO » 29. Avg 2006 ob 09:05

Pozdrav,
mene pa zanima če se lahko priklopim na T2 VDSL preko ne-aktivnega telefonskega priključka. U stvari živim v bloku, telefonski priključek mi gleda ven iz zida, ampak nimam telefona oz. je priključek neaktiven in ga tudi ne mislim plačevat zato da odgovarjam na razne ankete. Na T2 pravijo kao da se da, en telekomovc mi je tudi rekel da se da, ampak telekom je dal svoje negativno mnenje in jaz se lahko slikam..

Obstaja že kdo ki bi tako imel internet? Kako pridem do tega pozitivnega mnenja??


lp

Shrek
Model
Prispevkov: 210
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 18:46
T-2: Že imam
Paket: 4 Mbps / 1 Mbps
Kraj: Izola

Odgovor Napisal/-a Shrek » 29. Avg 2006 ob 09:38

Seveda lahko. Se prijaviš na T-2 in ti uredijo potrebno.
Kako si dobil negativno mnenje in zakaj, si poslal prošnjo na TS :?:
Slika
čakal 200 dni

WASO
Novinec
Prispevkov: 14
Pridružen: 5. Jun 2006 ob 13:49
T-2: Še nimam
Paket: 1/1
Kraj: Razdrto pri Izoli - Koper

Odgovor Napisal/-a WASO » 29. Avg 2006 ob 09:41

jp, iz telekoma pravijo da ni prostih paric v bloku al nekaj takega..

misliš da bi se lahko zmenli da dajo te parice če ni to nek prevelika cifra?

Shrek
Model
Prispevkov: 210
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 18:46
T-2: Že imam
Paket: 4 Mbps / 1 Mbps
Kraj: Izola

Odgovor Napisal/-a Shrek » 29. Avg 2006 ob 09:48

Probaj vprašat, če je možen priklop ADSL.
Če je, te zezajo. Dalje APEK.
Slika
čakal 200 dni

WASO
Novinec
Prispevkov: 14
Pridružen: 5. Jun 2006 ob 13:49
T-2: Še nimam
Paket: 1/1
Kraj: Razdrto pri Izoli - Koper

Odgovor Napisal/-a WASO » 29. Avg 2006 ob 09:51

vprašam siol a? pa da vidimo..

thx, javim če bo kej uspeha..

Uporabniški avatar
Anubis
Legenda
Prispevkov: 1316
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 16:05
T-2: Že imam
Paket: 100/10
Kraj: Zokiville

Odgovor Napisal/-a Anubis » 29. Avg 2006 ob 21:28

Obstajamo. :) Jaz imam oz. sem imel točno tak primer - "Telekomova" vtičnica je dolga leta samevala, ker nekako ni bilo nobene prave perspektive za njeno uporabo... :wink:
Dokler se nisem pred meseci odločil, da grem na T2. Razdalja od centrale je bila ustrezna; edina opomba s strani T2 je bila, da lahko Telekom zavrne priključitev, če v centrali ne bi bilo prostora (t.j. da mojega konekšna ne bi imeli kam prištekat) - kar pomeni, da T2 ne bi mogel imeti, kakšen telefon pa mogoče lahko, ker bi priklopili preko kakšnega drugega kabla na kako drugo bolj oddaljeno centralo (kar je lahko vzrok za negativno mnenje, ker se potem pač podaljša oddaljenost do centrale). Če pa bi bilo to namenoma oz. če to dejansko počnejo v praksi, pa ne vem.
Vse je bilo OK in internet sem dobil relativno hitro. Ker priključek pred tem ni bil aktiven, mi tudi ni bilo treba iskati kakšnega "žegna" s strani lastnikov, ampak je T2 pisan direktno name. Vse dela brez problemov (čeprav je na začetku monter nekaj jamral glede stanja v Telekomovi omarici v bloku...).
Zdaj pa počasi še TV naročim. :D

A1es
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 18. Apr 2006 ob 15:04
T-2: Še nimam
Paket: brez
Kraj: LJ-Fuzine

Znana stvar

Odgovor Napisal/-a A1es » 31. Avg 2006 ob 13:15

Evo, ista storija...

n-poizvedb vse NEGATIVNO (tudi za SIOL!):
- Ni parice primerne za razvezavo :cry:
- Vaša lokacija ni primerna za priklop :(
- V dostopovnem omrežju ni predpisanih rezerv :?
- itd. :shock:

Ko pa TELEKOM aktivira linijo: 01 546-32-03

je poizvedba takoj naslednji dan POZITIVNA pri SIOL-u,
cez TRI dni pa tudi pri T-2.
Narocilo preklopa: 4-ti dan in koncno preklop na T-2 v roku naslednjih 7 delovnih dni.

Tako je bilo pri meni.

Se ena finta: TELEKOM te priklopi in hoce za to 20kSIT,
tega pa se izognes, ce POGODBE ne podpises.
Ko me je tip priklopil in hotel podpis na pogodbi, sem mu lepo rekel,
da bom pogodbo kasneje v miru prestudiral in jim jo poslal po posti
(se predno bi jim jo lahko poslal, sem bil ze na T-2).

simpl, ko enkrat pogruntas :wink:

Uporabniški avatar
sce
Model
Prispevkov: 269
Pridružen: 27. Mar 2006 ob 20:36
T-2: Že imam
Paket: 20/4 + Telefon
Kraj: area52.us
Kontakt:

Odgovor Napisal/-a sce » 31. Avg 2006 ob 13:19

Ja take stvari se dogajajo... drugače pa se je t-2jev tehnik tudi pri men za glavo držal ko je videl telekomovo omarico. 5 hiš na eni parici :) heh
Slika

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8483
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Odgovor Napisal/-a kitl » 31. Avg 2006 ob 13:27

A1es da ne boš mislil, da si se stem izognil palčilu priključka TK-aju terjali te bodo za priklop slej kot prej samo pri njih se te zadeve malo vlečejo. Najprej boš pa občutil ko ti bodo parico onesposobili in ti tudi T2 več ne bo deloval. Če si pameten plačaj tistih 19k.
Slika


Lp, Kitl

A1es
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 18. Apr 2006 ob 15:04
T-2: Še nimam
Paket: brez
Kraj: LJ-Fuzine

Poserjem se na TELEKOM

Odgovor Napisal/-a A1es » 31. Avg 2006 ob 13:32

Sorry, pozabil sem omeniti:

Dokler mi ne izstavijo racuna, jim nisem NIC dolzen

zulumat
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 5. Jun 2006 ob 09:38
T-2: Še nimam
Kraj: KOper

Enak problem

Odgovor Napisal/-a zulumat » 31. Avg 2006 ob 15:28

Nečesa ne razumem... Če imam v pisarno napeljan tel. priključek, kako mi lahko reče Telekom, da parica ni primerna za razvezavo (na T2 mi tip pove, da to pomeni, da ni zadostnega števila paric; domnevam, da v Telekomovi omarici).

Priključek hočem imeti in ne morejo parice v omarici, ki je namenjena meni, dati nekomu drugemu! Ali pač?

Tip na Telekomu rekel, da moram plačati 21.500 sit za novo linijo, pa da moram počakati 1-3 tedne, da to linijo vzpostavijo????

T2 mi je poslal podpisano pogodbo in šele naknadno sem dobil odgovor, da me ne morejo priklopiti, ker Telekom dal negativno mnenje. Komu zatežim? Obem?

Če mi dajo pogodbo, domnevam, da bo priklop možen, če ne pa naj se pred tem pozanimajo, ali je možen priklop ali ne?

POleg tega pa ne razumem, kakšen smisel ima prenos številk in izbira operaterja, če smo še vedno odvisni od Telekomove linije. Če bi rad imel telefon pri T2 me en drek briga, kako T2 Telekomu plačuje za najete vode (ker optika v Kopru menda še ne dela).

Meni ni nič jasno...

Včeraj bil na Telekomu in vprašal, ali je kateri od naših najemnikov imel aktiviran telefon, da bi sploh zvedel za telefonsko številko. In tip vtipka naslov poslovnega objekta, kjer je vsaj 20 podjetij in program mu vrže ven nič zadetkov???? Pa vsi imajo Telekomov priključek, ker vsi delajo že več kot 2 leti...

Kaj moram narediti??? AAAArrrgghh!

zulumat
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 5. Jun 2006 ob 09:38
T-2: Še nimam
Kraj: KOper

Odgovor Napisal/-a zulumat » 31. Avg 2006 ob 15:52

Skratka, se lahko izognem plačilu 20 jurjev ali ne?

A1es
Novinec
Prispevkov: 6
Pridružen: 18. Apr 2006 ob 15:04
T-2: Še nimam
Paket: brez
Kraj: LJ-Fuzine

Poserjem se na TELEKOM

Odgovor Napisal/-a A1es » 31. Avg 2006 ob 16:11

Normalno da se da.

Ce pogodbe ne podpises, se lahko slikajo (beri: odklopijo), kar pa prav hoces, ker bos itak vzel telefon pri T-2...

Pri narocilu, posebej POUDARI, da bos narocil telefon samo v primeru, da bo mozen TUDI priklop na internet.

Jaz sem moziclju, ki mi je aktiviral linijo takoj rekel, da naj kar takoj nazaj izklopi telefon, ce ne bo mozen priklop interneta...

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8483
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Odgovor Napisal/-a kitl » 31. Avg 2006 ob 17:58

Očitno mešate tukaj dve stvari eno je aktivni priključek preko ti T2 ponuja svoje storitve internet telefon in Tv. Za ta aktivni priključek seveda če ga prej nisi imel moraš plačati Telekomu če ne boš plačal ti T2 ne bo mogel nuditi svojih storitev, ker ti bo Telekom enostavno onesposobil tvojo parico in zaračunal vse obresti za nazaj. Tko, da fantje ne se igrati s tem govorim čisto iz prakse, ker se je to zgodilo mojemu kolegu in je na koncu plačal priključek namesto 19.000 SIT kar 67.000 SIT z kaznijo in obrestmi šele potem so mu nazaj parico aktivirali.
Slika


Lp, Kitl

unique
Novinec
Prispevkov: 10
Pridružen: 2. Sep 2006 ob 19:43
T-2: Že imam
Paket: 1/1 Mbit
Kraj: Ljubljana Šiška

Odgovor Napisal/-a unique » 2. Sep 2006 ob 19:49

Sestrična je dobila T-2 v čisto novem bloku. Telefon ni bil nikoli priklopljen.

Odgovori