Družba T-2 še ne gre v stečaj

Splošni pogovori o T-2
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
veiztex
Nadebudnež
Prispevkov: 457
Pridružen: 14. Dec 2006 ob 15:56
T-2: Že imam
Paket: Optika 10/10
Kraj: Ljubljana

Re: Družba T-2 še ne gre v stečaj

Odgovor Napisal/-a veiztex » 18. Jan 2011 ob 13:19

il sem pa kar malo negativno presenečen, kjer je omenjeno, da je naročnikov T-2 skoraj 100.000.
fiksnih naročnikov

Uporabniški avatar
martis
Nadebudnež
Prispevkov: 493
Pridružen: 18. Nov 2010 ob 11:17
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA optika
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: Družba T-2 še ne gre v stečaj

Odgovor Napisal/-a martis » 18. Jan 2011 ob 14:22

Kakšni pa so "nefiksni" naročniki?

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Družba T-2 še ne gre v stečaj

Odgovor Napisal/-a Malkec » 18. Jan 2011 ob 14:28

# Stacionarni (fixni) priključki ( vdsl + optika)
# Mobilni priključki - umts

Uporabniški avatar
tonimona
Starešina
Prispevkov: 2399
Pridružen: 6. Apr 2006 ob 09:09
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Koper

Re: Družba T-2 še ne gre v stečaj

Odgovor Napisal/-a tonimona » 18. Jan 2011 ob 14:43

martis napisal/-a:Kakšni pa so "nefiksni" naročniki?
Tisti ki spregledajo in menjajo operaterja? :nevem:
Slika

Slika 1.7.2008- porihtano, dočakal sem tudi 18.11.2007

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Družba T-2 še ne gre v stečaj

Odgovor Napisal/-a Malkec » 18. Jan 2011 ob 15:01

tonimona, počasi bi se lahko urmiril s temi tvojimi komentarji.

Abigor
Nergač
Prispevkov: 1197
Pridružen: 23. Mar 2006 ob 17:05
T-2: Še nimam
Paket: 700/60
Kraj: Ind. cona Celje Vzhod

Re: Družba T-2 še ne gre v stečaj

Odgovor Napisal/-a Abigor » 18. Jan 2011 ob 15:09

Pa meni je en povedal, ko je zaposlen na T-2, da bi naj v roku nekaj mesecev, kar nekaj zaposlenih odpustili ? Upajmo, da tiste, ki si to resnično privoščijo.

Uporabniški avatar
martis
Nadebudnež
Prispevkov: 493
Pridružen: 18. Nov 2010 ob 11:17
T-2: Že imam
Paket: T4 GIGA optika
Kraj: Slovenska Bistrica

Re: Družba T-2 še ne gre v stečaj

Odgovor Napisal/-a martis » 18. Jan 2011 ob 15:27

Pa saj je odpuščanje klasika pri takšnem stanju - to pa iz enostavnega razloga, ker drugega ne zanjo oz. je to najlažje.

peterp
Model
Prispevkov: 202
Pridružen: 4. Maj 2007 ob 09:35
T-2: Že imam
Paket: T4 optika giga 100/10
Kraj: KR

Re: Družba T-2 še ne gre v stečaj

Odgovor Napisal/-a peterp » 18. Jan 2011 ob 15:44

ok, fiksnih naročnikov je 100.000. Če se gremo malo računice (glede na to da konkretnih podatkov ne poznamo), če je znesek povprečnega mesečnega računa npr. 50€ (konkretno jaz imam nekaj čez 60€, ampak jaz sem verjetno malce nad povprečjem), potem je to 5 mio € na mesec oz. 60 mio € na leto. Vseh prihodkov. Sedaj, fiksni stroški (stroški kolokacij, UMTS oddajnikov, najetja linij...) so pač fiksni, in na te t-2 ne more vplivati. Če je prag rentabilnosti po novih cenah, torej s cenami po 1.1.2011 npr pri 70 mio € letno, bi se ob obstoječem številu naročnikov naredilo letno 10 mio € izgube, pri 150.000 naročnikih (90 mio prihodka na leto, pa bi že imeli 20 mio € dobička). Kar hočem reči je samo to, da je vse kar potrebuje t-2 da se obdrži, dotok novih naročnikov. Vsi pa vemo, da nekateri akterji trenutno delajo vse kar lahko, da se zadeve ne bi uredile v dobro t-2 in njihovih naročnikov. Mene osebno kalne vode ne motijo, se pa zavedam da potencialnim novim naročnikom to vseeno ni prav. In spet smo pri poslovni škodi, ki se trenutno dela firmi t-2 (lahko bi rekli, da se to namenoma ali nenamonoma dela ža 5 let) in te škode na Slovenskem sodišču mislim da ni variante, da bi lahko iztožiti. Prvič, t-2 si ne more privoščiti tako dobrih odvetnikov in drugič, posredna škoda je v bistvu nemerljiva (kajti kdo ve, kakšna je bila dejansko škoda s plinskimi varovalkami, z zavračanjem priklopov čeprav so bili mogoči) in tretje, eden glavnih akterjev je državna firma, torej je tukaj še politična nota. V glavnem godlja. Sicer pa, a kdo resno verjame, da se bo tožba t-2 vs. Telekom (cca. 120 mio €) dejansko izpeljala do konca? Ker kolikor vem, zadeva še vedno leži nekje v predalu, in kolikor vem se ni razpisala niti prva obravnava. Torej, ni interesa da se zadeva premakne iz mrtve točke oz. je interes, da zadeva zastara. Žal, tako trenutno izgleda in ne dvomim, da iz tistega ne bo nič. Kar lahko uporabniki sami naredimo za promocijo t-2 je pa trenutno največ, kar bi lahko firmi pomagalo da preživi. Torej, vsaj dodatnih 50.000 uporabnikov. Če t-2 preživi, bom jaz bom poskrbel za najmanj dodatna dva naročnika (v naslednjih 2 letih), ostalim pa predlagam, da naredite kar pač lahko. Verjetno se t-2 res ni reklamiral kot bi se lahko, in da bi lahko še marsikaj naredili, a po drugi strani je pa Telekom tudi namerno (ali nenamerno delal probleme), verjetno z namenom da bi bile uporabniške izkušnje novih uporabnikov na t-2 čim slabše (kar se tega tiče poznam sam dve zgodbi, ki spadajo v rubriko saj ni res, pa je... in v obeh primerih je bil izvor problema Telekom). V glavnem, držim pesti da se dobro izteče... v dobro t-2 in njegovih uporabnikov.

Uporabniški avatar
tonimona
Starešina
Prispevkov: 2399
Pridružen: 6. Apr 2006 ob 09:09
T-2: Že imam
Paket: T4
Kraj: Koper

Re: Družba T-2 še ne gre v stečaj

Odgovor Napisal/-a tonimona » 18. Jan 2011 ob 17:56

Malkec napisal/-a:tonimona, počasi bi se lahko urmiril s temi tvojimi komentarji.
Žal resnica boli in si me zbrisal. :namrec:
Slika

Slika 1.7.2008- porihtano, dočakal sem tudi 18.11.2007

Uporabniški avatar
Malkec
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 3073
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 14:24
T-2: Že imam
Paket: T4 TERA 100/20 FTTH
Kraj: Maribor

Re: Družba T-2 še ne gre v stečaj

Odgovor Napisal/-a Malkec » 18. Jan 2011 ob 18:17

Žal ne veš kaj je resnica in jaz te nisem brisal. Brišejo te administratorji. Ti pa povem, da si sam koplješ jamo z neprestanimi enako namenskimi odgovori, kateri se kljub opozorilom ne nehajo.

Drugače pa naj tema ostane ontopic.

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Družba T-2 še ne gre v stečaj

Odgovor Napisal/-a BOBI » 18. Jan 2011 ob 18:35

tonimona napisal/-a:
Malkec napisal/-a:tonimona, počasi bi se lahko urmiril s temi tvojimi komentarji.
Žal resnica boli in si me zbrisal. :namrec:
Jaz ti brišem poste. Dokler brišem poste je še dobro, naslednji si ti sam! Zato ti svetujem da prenehaš spemat in objavljati provokacije.

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: Družba T-2 še ne gre v stečaj

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 19. Jan 2011 ob 09:28

peterp napisal/-a:ok, fiksnih naročnikov je 100.000. Če se gremo malo računice (glede na to da konkretnih podatkov ne poznamo), če je znesek povprečnega mesečnega računa npr. 50€ (konkretno jaz imam nekaj čez 60€, ampak jaz sem verjetno malce nad povprečjem), potem je to 5 mio € na mesec oz. 60 mio € na leto. Vseh prihodkov. Sedaj, fiksni stroški (stroški kolokacij, UMTS oddajnikov, najetja linij...) so pač fiksni, in na te t-2 ne more vplivati. Če je prag rentabilnosti po novih cenah, torej s cenami po 1.1.2011 npr pri 70 mio € letno, bi se ob obstoječem številu naročnikov naredilo letno 10 mio € izgube, pri 150.000 naročnikih (90 mio prihodka na leto, pa bi že imeli 20 mio € dobička). Kar hočem reči je samo to, da je vse kar potrebuje t-2 da se obdrži, dotok novih naročnikov. Vsi pa vemo, da nekateri akterji trenutno delajo vse kar lahko, da se zadeve ne bi uredile v dobro t-2 in njihovih naročnikov. Mene osebno kalne vode ne motijo, se pa zavedam da potencialnim novim naročnikom to vseeno ni prav. In spet smo pri poslovni škodi, ki se trenutno dela firmi t-2 (lahko bi rekli, da se to namenoma ali nenamonoma dela ža 5 let) in te škode na Slovenskem sodišču mislim da ni variante, da bi lahko iztožiti. Prvič, t-2 si ne more privoščiti tako dobrih odvetnikov in drugič, posredna škoda je v bistvu nemerljiva (kajti kdo ve, kakšna je bila dejansko škoda s plinskimi varovalkami, z zavračanjem priklopov čeprav so bili mogoči) in tretje, eden glavnih akterjev je državna firma, torej je tukaj še politična nota. V glavnem godlja. Sicer pa, a kdo resno verjame, da se bo tožba t-2 vs. Telekom (cca. 120 mio €) dejansko izpeljala do konca? Ker kolikor vem, zadeva še vedno leži nekje v predalu, in kolikor vem se ni razpisala niti prva obravnava. Torej, ni interesa da se zadeva premakne iz mrtve točke oz. je interes, da zadeva zastara. Žal, tako trenutno izgleda in ne dvomim, da iz tistega ne bo nič. Kar lahko uporabniki sami naredimo za promocijo t-2 je pa trenutno največ, kar bi lahko firmi pomagalo da preživi. Torej, vsaj dodatnih 50.000 uporabnikov. Če t-2 preživi, bom jaz bom poskrbel za najmanj dodatna dva naročnika (v naslednjih 2 letih), ostalim pa predlagam, da naredite kar pač lahko. Verjetno se t-2 res ni reklamiral kot bi se lahko, in da bi lahko še marsikaj naredili, a po drugi strani je pa Telekom tudi namerno (ali nenamerno delal probleme), verjetno z namenom da bi bile uporabniške izkušnje novih uporabnikov na t-2 čim slabše (kar se tega tiče poznam sam dve zgodbi, ki spadajo v rubriko saj ni res, pa je... in v obeh primerih je bil izvor problema Telekom). V glavnem, držim pesti da se dobro izteče... v dobro t-2 in njegovih uporabnikov.
Nisi veliko falil :) je pa ena stvar res, da se na tako mejhnem trgu, konkurenci in tako nizkih cenah enostavno ne bo dalo živet... lahko je trio 30€ v nemčiji zaradi ekonomije obsega, ne more pa bit v slovenistanu, ker te enostavno fiksni stroški in stroški avtorskih pravic povozijo.

Zato je srednje in dolgoročno eno res povsem jasno, dvig cen na telekomunikacijskem področju. Nehvaležna vloga T-2 je v tem, da je res očitno vzbujal nerealne upe z nizkimi cenami, ampak kot smo vidl, po tej poti enostavno ni računice in pika.
:rtmT2:

dbx
Model
Prispevkov: 238
Pridružen: 14. Jan 2008 ob 10:18
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO
Kraj: LJ-Brod

Re: Družba T-2 še ne gre v stečaj

Odgovor Napisal/-a dbx » 19. Jan 2011 ob 09:58

Dvig cen? Ne vem če bo folk prenesel dvigovanje TK cen, če veš da ima 2/3 zaposlenih nižjo plačo od povprečja. Res, da se lahko večji igralci kartelno dogovorite za dvig cen, ampak v neki točki boste začeli izgubljati stranke, oz. bomo naročniki zmanjševali obseg naročenih storitev. Jaz osebno sem se z zadnjo podražitvijo odpovedal mobilnemu internetu, ker je moj mesečni limit za vse TK storitve 80€ in se bom še naprej trudil ostati znotraj te meje.

T-2 je pa z zadnjo podražitvijo že postal precej cenovno nekonkurenčen in če k temu prišteješ še "bad image".
Zaenkrat ostajam zvest naročnik .... do naslednje podražitve.
Slika

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: Družba T-2 še ne gre v stečaj

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 19. Jan 2011 ob 10:04

Ne razumeš, sj ne bo T-2 dvigoval... dvigovat bodo morali vsi, ker se pri teh cenah enostavno ne splača poslovat.
Tko da ti "meja" 80€ enostavno ne bo zdržala, ker operaterji ne bodo pršli čez s temi stroški. To je isto kot da bi ti rekel, da še vedno hočeš bencin po 80 SIT ker si včasih po tej ceni tankal tomosa ;)
:rtmT2:

dbx
Model
Prispevkov: 238
Pridružen: 14. Jan 2008 ob 10:18
T-2: Že imam
Paket: Oranžni Diamant HBO
Kraj: LJ-Brod

Re: Družba T-2 še ne gre v stečaj

Odgovor Napisal/-a dbx » 19. Jan 2011 ob 10:33

Razumem, zato sem tudi napisal, da lahko pride do kartelnega dogovora o dvigu cen. Vi (T-2,T1,Telemach...) prodajate "zabavo", bencin je pa nuja tako da tega ne moreš neposredno primerjati. Je pa res da sem zmanjšal tudi porabo goriva, pač se manj vozim in enako bom naredil tudi s TK storitvami. Ponudnika, nabor in količino storitev bom prilagodil tako da bom ostal pod 80€. Tako to je, od mene ne boste dobili nič več, pa če podražite 1000%, v skrajnem primeru bom "skenslal" vse, pa čeprav imam i-net doma že od leta 1996.
Računica, da se bo z dvigom cen, linearno dvigal tudi prihodek podjetja, je napačna.
Slika

Zaklenjeno