Izvršba T-2

Splošni pogovori o T-2
Uporabniški avatar
SM9/125
Faca
Prispevkov: 118
Pridružen: 4. Nov 2010 ob 20:14
T-2: Že imam

Re: Izvršba T-2

Odgovor Napisal/-a SM9/125 » 23. Mar 2011 ob 16:31

dikobraz napisal/-a:Lej, verjamem, da imajo hujše probleme, ampak kdo mene, študentko, ki se sama preživlja, vpraša kakšne probleme imam jaz??
Jaz temu ne bi rekla počasnost, ampak malomarnost! Če sem vse poravnala 4.februarja, a je tak problem en list z enim stavkom poslat sodišču. Pa še to razumem, da se pomota lahko zgodi, ampak po tem,ko je sodišče naredilo izvršbo sem 5 krat šla tam in jih klicala, pa so me skos drkali v glavo in si nekaj zmišljevali!
Drugač pa me sploh ne zanima v kakšni situaciji je t2! Kar se mene tiče lahko jutri propade, ker z njimi nočem več imet nobene zveze.
Ne vem zakaj ti sploh odgovarjam, če me ti tle napadaš in govoriš, da jaz lažem. No, da ti razložim, lahko ti tut izpisek računa pošljem, da vidiš, da ne lažem ;)
Ja, nisem imela denarja na računu, ampak sodišče se ti lahko usede na račun in zato imam -400e. Ne sodišče, ne t2 nista še dobili ta denar (se pravi ni še knjiženo), ker ga jaz nimam na računu. Ampak so ga na nek način rezervirali in v trenutku ko dobim plačo, sodišče bo uzelo ta denar in ga dal t2. A si zdej zadovoljen z odgovorom?

btw. po 100 klicih danes sem končno dobila kopijo umika, ki so jo poslali sodišču. In so napisali, da sem terjatev poravnala 16.3 hahah, tako da če kdo laže, je to t2!
t2 rula, res!
Še vedno smatram da lažeš pa če ti je prav ali ne zavajaš !! Ne moreš bit u minusu in to smatram zavajanje in laž. Pojdi v politiko tam bi dobila veliko dela.
Drugače sama sebe drkaš v glavo.
Če pa te ne zanima stanje T2 pol pa ne piši stanje katero je neresnično.

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: Izvršba T-2

Odgovor Napisal/-a dule17 » 23. Mar 2011 ob 18:29

Ne moreš bit u minusu in to smatram zavajanje in laž.
Ko pride do izvršbe banka gladko vzame izterjan znesek + rezervo za svoje stroške (raje malo več, pa potem vrnejo ko je zadeva ad acta). Ne glede na to ali imaš denar gor ali ne oziroma kakšen je limit. Banka je po zakonu dolžna to storiti.

In potem ti vzamejo vse bodoče prilive dokler ne plačaš vsega. Vmes seveda tečejo zamudne obresti za nedovoljeno negativno stanje na računu.

dikobraz
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 20. Mar 2011 ob 13:22
T-2: Še nimam

Re: Izvršba T-2

Odgovor Napisal/-a dikobraz » 23. Mar 2011 ob 19:22

dal napisal/-a:Osnova tvojega problema je sicer:
dikobraz napisal/-a:Pred dvema letoma sem se preselila iz stanovanja, v katerem smo imeli t-2 internet na moje ime. Bila sem neumna in ga nisem takoj izklopila, ampak sem
ga pustila študentom, ki so se vselili za mano, pod pogojem da prepišemo internet na nekoga drugega.. Oni to nikoli niso naredili..
Upam, da si se iz vsega tega kaj naučila. :neutral:
Ja, seveda. Nikoli več ne delam nobenemu uslug.. na žalost draga šola je bila.. :?

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: Izvršba T-2

Odgovor Napisal/-a BOBI » 23. Mar 2011 ob 20:25

Počistil sem topic od vajinega kreganja in prosim da prenehata z vajino debato v odprtem topicu.
Kar si imata za povedati izkoristita zasebna sporočila. :namrec:

dule17
Guru
Prispevkov: 781
Pridružen: 11. Jun 2006 ob 09:26
T-2: Že imam

Re: Izvršba T-2

Odgovor Napisal/-a dule17 » 23. Mar 2011 ob 20:27

dule ne streljaj neumnosti če nimaš pojma limita ti ne sem vzet pa pejt v banko pa vprašaj
NAVODILO O IZVRŠEVANJU SKLEPOV O IZVRŠBI PRI BANKAH

3.3.1. Sodni sklep o izvršbi
Ob prejemu sklepa o izvršbi, kjer je kot izvršilno sredstvo naveden rubež denarnih sredstev,
banka takoj blokira dolžnikova sredstva v višini obveznosti iz sklepa in po prejemu obvestila
o pravnomočnosti sklepa ta znesek izplača upniku. Če banka prejme pravnomočen sklep o
izvršbi, takoj nakaže sredstva na račun upnika in blokira račun, če sredstva na računu ne
zadostujejo za celotno poplačilo obveznosti.

Bo v redu?

dikobraz
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 20. Mar 2011 ob 13:22
T-2: Še nimam

Re: Izvršba T-2

Odgovor Napisal/-a dikobraz » 23. Mar 2011 ob 20:47

BOBI napisal/-a:Počistil sem topic od vajinega kreganja in prosim da prenehata z vajino debato v odprtem topicu.
Kar si imata za povedati izkoristita zasebna sporočila. :namrec:
jaz se opravičujem za to spamanje, ampak taki komentarji kot jih ima sm9/125 vržejo iz tira!
Lahko bi recimo takoj na začetku izbrisal njegov post, v katerem on nesramno in brezargumentirano obtožuje, pa ne bi prišlo do kreganja..

drugač pa ja, sodišče ti zablokira račun.. pa če delaš preko študentskega servisa ima pravico rubit cel znesek, ki ga zaslužiš..

robinho1980
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 5. Apr 2011 ob 09:04
T-2: Že imam

Re: Izvršba T-2

Odgovor Napisal/-a robinho1980 » 5. Apr 2011 ob 09:11

Pozdravljeni,

prosim za pomoč....Danes sem prevzela pošto na svojem stalnem prebivališču, glede neplačila 30 evrov...PREJ NOBENEGA OPOMINA, NIČ! Kličem tja in jih malo povprašam...dolgovi so ostali za oktober in december 2009.Kje hudiča so bili 2.leti? Jaz sem prepričana da sem to plačala ko sem odhajala iz stanovanja(najemniškega)Sem še dolžna hraniti odrezke? Prosim da mi pomagate, ker ne bi rada to ponovno plačevala?! Hvala in lp

Uporabniški avatar
manic
Nadebudnež
Prispevkov: 389
Pridružen: 25. Maj 2009 ob 12:17
T-2: Že imam
Paket: T3 TERA - OPTIKA
Kraj: Maribor

Re: Izvršba T-2

Odgovor Napisal/-a manic » 5. Apr 2011 ob 10:26

I see a pattern :?

Skorc
Legenda
Prispevkov: 1487
Pridružen: 21. Jul 2006 ob 11:12
T-2: Že imam
Paket: Malo mešano
Kraj: Pince

Re: Izvršba T-2

Odgovor Napisal/-a Skorc » 5. Apr 2011 ob 11:18

robinho1980 napisal/-a:Pozdravljeni,

prosim za pomoč....Danes sem prevzela pošto na svojem stalnem prebivališču, glede neplačila 30 evrov...PREJ NOBENEGA OPOMINA, NIČ!!!!!Kličem tja in jih malo povprašam...dolgovi so ostali za oktober in december 2009.Kje hudiča so bili 2.leti??????Jaz sem prepričana da sem to plačala ko sem odhajala iz stanovanja(najemniškega)Sem še dolžna hraniti odrezke????Prosim da mi pomagate, ker ne bi rada to ponovno plačevala???!!!Hvala in lp
Poglej: viewtopic.php?f=7&t=6802&start=30
Lep pozdrav,
Škorc

Slika

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Izvršba T-2

Odgovor Napisal/-a Mark » 6. Mar 2012 ob 16:50

Zanimiv članek na to temo. Zgolj, kot splošna informacija.

Kako se izogniti hudim posledicam, ki jih lahko prinese izvršba
Odgovori na pogosta vprašanja v povezavi z izvršbo


Še en zanimiv citat.
Verjemite, da si večina upnikov želi zgolj poravnane obveznosti in bo izvršbo uporabila kot zadnjo možnost.

Odgovori