Izvršba T-2

Splošni pogovori o T-2
Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: IZVRŠBA T-2

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 4. Mar 2011 ob 08:21

Sm vnesel uradno pritožbo, odgovor bo predvidoma danes (poslan bo na uradno znan kontaktni naslov - loh tut na mejl).

Drugače pa samo v vednost, nikjer v evidenci ni navedena in podpisana sprememba stalnega prebivališča, tudi naslov za prejemanje računov ni popravljen... ko enkrat naročnik ni več aktiven in terjatve zapadejo, gredo najprej opomini ven, nato opomini pred izvršbo, šele nato postopek na sodišče in izterjava.

Torej, kdor je plačal vse, teh težav nima. Dopuščam pa možnost plačila na napačen sklic in da se stvar ni pravilno poknjižila, kjer spet ni "kriv" T-2.

Objave tipa manic so irelevantne in držijo samo pod pogojem treh ČE, ČE, ČEjev...
Zadnjič spremenil Hevidi, dne 4. Mar 2011 ob 09:52, skupaj popravljeno 1 krat.
:rtmT2:

surfsup
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 3. Mar 2011 ob 15:06
T-2: Že imam

Re: IZVRŠBA T-2

Odgovor Napisal/-a surfsup » 4. Mar 2011 ob 08:27

Saj, ravno to. Če bi bil v sistemu pravi naslov kot je bil sporočen ob odpovedi pogodbe, do tega predvidevam, ne bi prišlo. Se pa zahvaljujem za pomoč.

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: IZVRŠBA T-2

Odgovor Napisal/-a dal » 4. Mar 2011 ob 08:56

Kaj pa se je zgodilo s pošto, poslano na stari naslov? :?:

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: IZVRŠBA T-2

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 4. Mar 2011 ob 09:10

Vprašaj tistega, ki sedaj tam živi :)
:rtmT2:

dal
Legenda
Prispevkov: 1206
Pridružen: 19. Mar 2006 ob 09:23
T-2: Že imam

Re: IZVRŠBA T-2

Odgovor Napisal/-a dal » 4. Mar 2011 ob 09:17

Ali opomini pred izvršbo niso poslani s priporočeno pošto?

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: IZVRŠBA T-2

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 4. Mar 2011 ob 09:21

Nope, to je redna pošta... pa to ni nekaj, kar bi se T-2 zmislu.
:rtmT2:

voyager2
Guru
Prispevkov: 999
Pridružen: 9. Mar 2007 ob 17:59
T-2: Že imam
Paket: T4 300/100 Telekom GPON
Kraj: Ljubljana

Re: IZVRŠBA T-2

Odgovor Napisal/-a voyager2 » 4. Mar 2011 ob 10:28

En sam obisk poslovalnice Pošte bi omogočil, da se pošta s starega naslova, določen čas, preusmerja na nov naslov.

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: IZVRŠBA T-2

Odgovor Napisal/-a Mark » 4. Mar 2011 ob 22:10

Zelo dobro. Tako si dosti oseb naredi, preusmeritev pošte. Druga opcija, ki pa je brezplačna pa je, da se kakšen mesec po selitvi pozanimaš, če je vse poravnano in vsa oprema, ki si jo za čas trajanja NR prejel na brezplačno uporabo vrnjena, tako lažje potegneš črto in na novem naslovu začneš novo zgodbo.

surfsup
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 3. Mar 2011 ob 15:06
T-2: Že imam

Re: IZVRŠBA T-2

Odgovor Napisal/-a surfsup » 7. Mar 2011 ob 07:41

Js sm si predstavljal, da če odpovem odpogodbo, napišem da se bom selil in zraven nov naslov, vrnem vso opremo (mam potrdilo), plačam položnice - da sm z zadevo zaključil (to je blo že leta 2009). Zdej pa kr izvršba, pa še ugovrajat nisem mogel, ker so jo dali na star naslov. Itak je pravnomočna in zdej mi mora moj delodajalec trgat od plače. Na t2 pa itak že cel teden čakam kakšen odgovor, pa nič. Ja popi.....š!

Uporabniški avatar
Hevidi
T-2jevec
Prispevkov: 1067
Pridružen: 5. Jul 2007 ob 14:16
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant +3x mobile B-)

Re: IZVRŠBA T-2

Odgovor Napisal/-a Hevidi » 7. Mar 2011 ob 10:00

Odgovor bo, kot dogovorjeno. Škoda da nisi prvič zahteval pisne pritožbe v poslovalnici...
:rtmT2:

admiral1
Začetnik
Prispevkov: 1
Pridružen: 9. Mar 2011 ob 21:08
T-2: Že imam

Re: Izvršba T-2

Odgovor Napisal/-a admiral1 » 9. Mar 2011 ob 21:35

Pozdravljeni.

Jaz imam podoben problem. Dobil sem izvršbo za vood, ki naj ga ne bi vrnil. Zgodba pa poteka tako. Ko sem se odselil iz starega naslova sem vprašal v poslovalnici Šiška kaj naredim z opremo in so mi lepo povedali, da lahko ostane v stanovanju le, če se naredi prenos pogodbe na novega naročnika, ki bo tam živel in to se je tudi zgodilo čez par dni. Po letu in pol dobim sodno izvršbo za omenjeni vood. Zanimivo je to, da ko sem začel raziskovati o tem se zvedel kup nepravilnosti, šlamparije oz. neprofesionalnega dela iz strani T-2. In sicer za problema o katerem pišem nisem dobil nobenega opomina ali kakršno koli obvestilo glede ne vrnjenega vooda. V aneksu za prenos pogodbe lepo piše, da z podpisom prevzame vse pravice in dolžnosti novi naročnik meni se pa preneha :beri: . Po številnih klicih in obiskih na T-2, izvem, da je bila nepravlino zavedena oprema novega naročnika in naj bi novemu naročniku montiral zunanji izvajalec, s katerimi je T-2 imel veliko nevšečnosti. Dobim odgovor, da sem dolžan vrniti opremo, ko prekinem pogodbo, ampak če je to tako, zakaj me niso terjali za vso opremo. Ostala oprema je pa bila zavedena pri novem naročniku, ampak kot ne delujoča :hmm: . Zapisnika itak ni, ker mene ni več bilo v tem stanovanju ampak novi naročnik, ki pa tudi nima zapisnika. Gospodom iz administracije se pa ne da iskat skoraj dve leti starega zapisnika, ki bi ga moral prinasti izvajalec novega naročnika. Mislim, da ta zapisnik s starni izvajalca ne obstaja. Tukaj meni stvari zelo smrdijo.

Mislim, da je prav, da se piše tudi o takih temah. Naj ljudje vidijo kaj se dogaja.

Lep pozdrav.

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: Izvršba T-2

Odgovor Napisal/-a KoMar » 9. Mar 2011 ob 22:05

Nauk zgodbe je, da bi ti moral zahtevati papirje takrat, pa bi imel mir. Opremo si imel na posodo in odgovarjaš za njo, dokler ni na papirju zavedeno drugače.

Seveda pa verjamem, da so bili malomarni tudi pri T-2 in pri podizvajalcu... zanimivo, da izvršbo se pa vzamejo skupaj za napisat...

Uporabniški avatar
Mark
T-2jevec
Prispevkov: 3147
Pridružen: 18. Mar 2006 ob 13:37
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant HBO

Re: Izvršba T-2

Odgovor Napisal/-a Mark » 9. Mar 2011 ob 22:40

Če bi bilo takrat več resnosti, sedaj do tega nebi prihajalo - Dejstvo je, da oprema očitno ni bila vrnjena oz prijavljena pri novem naročniku iz določenega razloga. Dostikrat prenositelj (oseba A) prevzemniku (osebi B) ni niti dal kopij prevzemnih zapisnikov, da bi prevzemnik natančno vedel, kaj vse prevzema, da ne govorim o morebitnih poškodbah opreme. Ali pa naprimer, da ima oseba A naročen internet, tel, tv in prenese pogodbo na osebo B, ki želi samo internet in tv. Če oseba B ne naroča vmesnika za telefonijo, zakaj bi ga torej morala prevzeti in sama vračati. Za to bi naj poskrbela oseba A, katera je nekaj prejela na brezplačno uporabo za čas trajanja naročniškega razmerja. Dosti takšnih stvari se je probalo zminimizirat z obiski tehnikov na starem naslovu, ampak nažalost zaman. Saj ni bilo takrat nikogar tam, nov naročnik sploh ni vedel kje je stara oprema. Na klic prejšnji lastnik ni bil dosegljiv, saj št ne obstaja, pošta se vrača, ker ni novega naslova itd.

Jaz bi ob selitvi naredil takole. Lepo bi vso opremo vrnil in v roke dobil potrdilo, nov naročnik pa bo itak dobil drugo opremo, za katero bo podpisal nov zapisnik. Zelo enostavno in učinkovito, pa še operaterju nebi povzročal dodatnega dela z razno izterjavo in bolj ali manj uspešnimi akcijami pridobivanja svoje opreme nazaj (Potrebno je pač realno pogledati tudi iz druge plati). Če bi imel še tako zaseden urnik, bi si vzel pol urce in zadevo poslal priporočeno preko pošte.

Sicer pa so pravice in dolžnosti pogodbenih strank natančno opredeljene v aneksu za prenos pogodbe. S splošnimi pogoji pa predvidevam, da sta tako oseba A in oseba B bili seznanjeni že ob podpisu pogodbe.

Neikius
Novinec
Prispevkov: 5
Pridružen: 20. Jan 2007 ob 22:43
T-2: Še nimam
Kraj: Slovenj Gradec

Re: Izvršba T-2

Odgovor Napisal/-a Neikius » 12. Mar 2011 ob 13:48

Dejstvo je da so bili očitno zaposleni pri t-2 dolga leta šlampasti in so vodili reči po balkansko. Ljudem so govorili - sve ćemu srediti - sedaj pa ko ni denarja in pritiska so pa poiskali vse možne terjatve ki jih lahko. Umazana poteza t-2, da gre iskat pravne luknje v naši banana republiki za krajo denarja poštenim naročnikom, ki pač niso uredili papirologije.

Škoda da je banana država pač tako urejena, da se takšne reči sploh lahko počnejo. Dobro si je torej vedno zapisat ime+priimek osebe s katero ste urejali reči, na koncu vedno ostaneš sam pred čudnimi tožbami, tisti ki je zagotavljal da bo vse v redu pa izgine.

Cela ureditev je narejena tako, da čimbolj oberejo povprečnega janeza :) Tako da hja, ni dobro upat da bo.

Uporabniški avatar
ciril88
T-2jevec
Prispevkov: 1016
Pridružen: 16. Apr 2009 ob 16:31
T-2: Že imam
Paket: Oranžni diamant 600/100
Kraj: Republika prlekija

Re: Izvršba T-2

Odgovor Napisal/-a ciril88 » 12. Mar 2011 ob 14:51

Pošteni naročniki, ki ne plačajo,... in potem se jih po krivici terja to misliš?
You Can Call Me Santa Claus
Slika

Odgovori