Izvršba T-2

Splošni pogovori o T-2
surfsup
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 3. Mar 2011 ob 15:06
T-2: Že imam

Izvršba T-2

Odgovor Napisal/-a surfsup » 3. Mar 2011 ob 15:29

Pozdravljeni,

ker preko klicnega centra in osebnega obiska v eni izmed poslovalnic ni bilo mogoče urediti predmetne zadeve, vas še po tej poti "obveščam" o situaciji, ki je nastala zaradi površnosti s strani T-2:

Dne 28.2.2011 sem bil s strani delodajalca obveščen, da se proti meni vodi izvršilni postopek zaradi plačila 133,55 EUR s pp. Ker o izvršilnem postopku nisem bil obveščen s strani sodišča – nisem prejel predloga za izvršbo niti sklepa o izvršbi – sem takoj naslednji dan kontaktiral vaš klicni center kjer sem izvedel, da mi je bila vsa sodna pošta vročana na naslov, kjer pa ne živim več. O tem, da na naslovu kamor mi je bila vročana vsa sodna in ostala pošta z strani T-2 ne živim več sem vas dne 27.10.2009, ko sem podal odpoved pogodbe tudi obvestil, hkrati pa navedel svoj stalni naslov. Glede iz vseh zgoraj navedenih dejstev izhaja, da je bilo sodišče s strani T-2 zavedeno, saj ste vi kot predlagatelj izvršilnega postopka sodišču posredovali napačen naslov za vročanje, sami pa pred vložitvijo predloga le-tega sploh niste preverili.

Zaradi vaše malomarnosti je sedaj prišlo do situacije, da je sklep o izvršbi pravnomočen, sam pa niti nisem imel možnosti, da sem o tem, da se proti meni vodi izvršilni postopek obveščen oziroma podredno, da na predlog za izvršilni postopek ugovarjam. Prav tako pa bi vas rad predhodno obvestil, da v predmetni situaciji, ko z moje strani ni bila prevzeta sodna pošiljka, ki je bila po vaših navodilih poslana s strani sodišča na napačen naslov, ni nastopila fikcija vročitve, saj ste bili z moje strani obveščeni, da na naslovu ne živim več.

Ker je nastala situacija rezulat površnega dela in malomarnosti s strani T-2 zahtevam, da na sodišče nemudoma (t.j. še danes) posredujete umik izvršilnega predloga, ter mi kopijo le-tega posredujete na moj mail.

Ker sem bil v preteklih dneh s strani T-2 deležen le arogance še pisno naprošam, da zadevo nemudoma uredite.

Lp

Uporabniški avatar
SM9/125
Faca
Prispevkov: 118
Pridružen: 4. Nov 2010 ob 20:14
T-2: Že imam

Re: IZVRŠBA T-2

Odgovor Napisal/-a SM9/125 » 3. Mar 2011 ob 16:10

Če bi plačal vse obveznosti do T-2 do tega nebi prišlo tako da ne valit zdaj šlamaprijo na T2 ali bilo koga drugega vsi ki dobimo položnice smo tudi odgovorni za vso nastalo situacijo če v primeru ne plačamo zato tako obveščanje prek neuradnega foruma probleme katere jih samni ustvarimo je za mene neodgovorno.Če je T2 zavedlo sodišče ti zdaj blatiš z tvojim neodgovornim pisanjem T2.
Razen če hočeš povedat z tem da si vse svoje obveznosti poravnal ? Si ali nisi ?

surfsup
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 3. Mar 2011 ob 15:06
T-2: Že imam

Re: IZVRŠBA T-2

Odgovor Napisal/-a surfsup » 3. Mar 2011 ob 16:45

V primeru, da naročnik poravna vse svoje obveznosti, odpove pogodbo potem pa čez dve leti dobi izvršbo na tak način plus, da sploh ne veš zakaj te terjajo - ja pomoje da bi vsak znorel!!!! Ko kličeš na klicni center da bi stvar raščistil ti pa rečejo, da bodo zadevo predali v pravno službo od katere pa ne duha ne sluha. Oprosti, ampak meni se to ne zdi normalno! In ja, šlampasti so - dajat izvršbo na naslov za katerega jih obvestiš, da ne živiš več tam je po mojem mnenju šlamparija!

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: IZVRŠBA T-2

Odgovor Napisal/-a KoMar » 3. Mar 2011 ob 17:06

Neuradni forum ni najboljše mesto za zadeve, ki so šle že tako daleč. Razen, če se bo kateri od Neuradnikov potrudil zate.

Uporabniški avatar
SM9/125
Faca
Prispevkov: 118
Pridružen: 4. Nov 2010 ob 20:14
T-2: Že imam

Re: IZVRŠBA T-2

Odgovor Napisal/-a SM9/125 » 3. Mar 2011 ob 17:08

surfsup napisal/-a:V primeru, da naročnik poravna vse svoje obveznosti, odpove pogodbo potem pa čez dve leti dobi izvršbo na tak način plus, da sploh ne veš zakaj te terjajo - ja pomoje da bi vsak znorel!!!! Ko kličeš na klicni center da bi stvar raščistil ti pa rečejo, da bodo zadevo predali v pravno službo od katere pa ne duha ne sluha. Oprosti, ampak meni se to ne zdi normalno! In ja, šlampasti so - dajat izvršbo na naslov za katerega jih obvestiš, da ne živiš več tam je po mojem mnenju šlamparija!
Si jih ti poravnal?

surfsup
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 3. Mar 2011 ob 15:06
T-2: Že imam

Re: IZVRŠBA T-2

Odgovor Napisal/-a surfsup » 3. Mar 2011 ob 17:42

@KoMar
Razlog da sem se obrnil na neuradni forum je izključno ta, da kljub prošnjam, da me kontaktirajo iz pravne službe, da zadevo obrazložijo, se le-to ni zgodilo. Se pa strinjam z vami, da to ni primerno mesto za razčiščevanje predmetne zadeve, vendar ko preizkusiš vse možnosti, da bi zadevo "uredil" (klici, obisk poslovalnice) in s strani družbe ni nikakršnih odzivov, potem greš dalje.

Uporabniški avatar
KoMar
Administrator
Prispevkov: 3979
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 11:43
T-2: Že imam
Paket: 100/10 FTTH

Re: IZVRŠBA T-2

Odgovor Napisal/-a KoMar » 3. Mar 2011 ob 17:43

Pa jim res dolguješ kakšno položnico?

surfsup
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 3. Mar 2011 ob 15:06
T-2: Že imam

Re: IZVRŠBA T-2

Odgovor Napisal/-a surfsup » 3. Mar 2011 ob 18:00

Ob odpovedi pogodbe sem poravnal vse svoje obveznosti, zato mi ni jasno za kaj me terjajo. Predmetna izvršba (po dveh letih od odpovedi pogodbe) me je resnično presenetila zato me toliko bolj jezi pasivnost oz. neodzivnost s strani družbe T-2.

Uporabniški avatar
BOBI
Starešina
Prispevkov: 2139
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 19:44
T-2: Že imam
Paket: Full kasko na fibru + UMTS
Kraj: Šiška

Re: IZVRŠBA T-2

Odgovor Napisal/-a BOBI » 3. Mar 2011 ob 18:19

V prvem postu imaš kar nekaj pravnih pomot, tako da glede vročanja pošte nimaš prav. Razen seveda če imaš dokazilo, potrdilo da si pravilno spremenil naslov vročanja računov. Sodišče ni dolžno da te kliče na obravnavo, saj smatra da si prejemal pošto z strani T2. Če bi delali tako, bi se izvršbe zavlekle tudi do 20 let. V drugo, pa ne vem zakaj toliko sekirancije okoli zahteve po nekem plačilu, če si to že poravnal. Seveda pa moraš imeti tudi zato dokazila. V primeru da pa nimaš potrdil, ti pa bo to draga šola in skranji čas da začneš shranjevati plačane račune. Tudi sam sem nekoč dal skozi to drago šolo, žal.

Uporabniški avatar
manic
Nadebudnež
Prispevkov: 389
Pridružen: 25. Maj 2009 ob 12:17
T-2: Že imam
Paket: T3 TERA - OPTIKA
Kraj: Maribor

Re: IZVRŠBA T-2

Odgovor Napisal/-a manic » 3. Mar 2011 ob 21:14

Kolk sem jaz razumel prvi post, je surfsup prekino T2, plačal položnice, navedel nov naslov (predvidevam za zadnjo položnico), nakar dobil terjatev za neplačane fiktivne dolgove. Glede na to, da je omeno obisk poslovalnice in kontaktiranje preko klicnega centra, ga je nekdo (ali celo več ljudi) na T2 konkretno kiksno. Kakšen neuradnik bi se lahk mal potrudo za to osebo, drugač bo to en velik sramotni flek za T2.

Uporabniški avatar
kitl
Administrator
Prispevkov: 8478
Pridružen: 17. Mar 2006 ob 15:20
T-2: Že imam
Paket: 600/100 Mbit/s 2x TV

Re: IZVRŠBA T-2

Odgovor Napisal/-a kitl » 3. Mar 2011 ob 21:39

Se pravi, če je navedel nov naslov za zadnjo položnico je ni mogel dobiti, če tudi pozivi od sodišča niso priromali na nov naslov. Epilog je ta, da je ostala zadnja položnica ne plačana in sledila je izvršba.
Slika


Lp, Kitl

surfsup
Novinec
Prispevkov: 7
Pridružen: 3. Mar 2011 ob 15:06
T-2: Že imam

Re: IZVRŠBA T-2

Odgovor Napisal/-a surfsup » 3. Mar 2011 ob 22:01

manic je zadel bistvo vsega, k čemur pa bi še dodal, da glede na to, da je T-2 razpolagal z naslovom na katerem sem dosegljiv, je T-2 iz ne vem kakšnega razloga očitno pošto pošiljal na stari naslov (pa so bili obveščeni da se selim). Če bi tisti, ki je odgovoren za opomine, izvršbe,..... malo bolje pogledal dopis/odpoved pogodbe potem do tega ne bi prišlo. Ker pa očitno temu ni bilo tako je sedaj izvršba pravnomočna, jaz pa bom plačeval za napake drugih!?! Pa glede na to, da sem 100% da sem vse položnice plačal, podal odpoved pogodbe mi res ni jasno kaj me sedaj terjajo. Mislim, da če bi se dalo komunicirati z ljudmi, bi se zadeva takoj rešila, ker pa se ne da, se je pa vse skupaj brezveze zapletlo.

Uporabniški avatar
NoName
Administrator
Prispevkov: 2083
Pridružen: 16. Nov 2006 ob 20:26
T-2: Že imam
Paket: VDSL T4 KING + HDTV

Re: IZVRŠBA T-2

Odgovor Napisal/-a NoName » 3. Mar 2011 ob 22:13

surfsup, privat mi sporoči točne tvoje podatke, pa bom jutri dal naprej...
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

Uporabniški avatar
Vragec
Znanec
Prispevkov: 89
Pridružen: 5. Mar 2009 ob 18:31
T-2: Že imam
Paket: Brezčasni VDSL
Kraj: Benedikt

Re: IZVRŠBA T-2

Odgovor Napisal/-a Vragec » 4. Mar 2011 ob 07:22

Očitno je tukaj še druga stran zgodbe, ki bi jo bilo zanimivo slišat. Sedaj beremo zgodbo iz zornega kota naročnika, a se lahko kdo iz T-2 oglasi in obrazloži ali pa vsaj neuradno koliko pač lahko predstavi zgodbo s strani T-2. Vse to pišem le za to, da ne bomo zavedeni in da ne bo zaradi takšnih neprimernih postov prišel T-2 na slab glas.

lp
Slika

Uporabniški avatar
slow_slow
T-2jevec / Moderator
Prispevkov: 5352
Pridružen: 19. Jul 2007 ob 13:19
T-2: Že imam
Paket: Oranžni DIAMANT HBO
Kraj: Maribor T-2
Kontakt:

Re: IZVRŠBA T-2

Odgovor Napisal/-a slow_slow » 4. Mar 2011 ob 07:42

Ne vem če bi bilo dobro karkoli objavljat,
bo najbolje da noname zadevo urgentno, da pravim ljudem.

lp

Odgovori